Київський районний суд м. Полтави
Справа № 552/1856/13-ц
Р І Ш Е Н Н Я
іменем україни
20.05.2013 року Київський районний суд м. Полтави в складі:
головуючого судді Яковенко Н.Л.,
при секретарі Шевченко А.В.,
за участю
позивача ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2,
представника відповідача Кравченко Л.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Полтава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Стар Лайн» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, третя особа - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Полтавській області, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 15 березня 2013 року звернувся в Київський районний суд м. Полтави з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Стар Лайн» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
В поданій до суду позовній заяві посилався на те, що з листопада 2009 року працював на посаді охоронця ТОВ «Стар Лайн», 30 листопада 2009 року під час виконання трудових обов'язків ним була отримана травма, було складено акт про нещасний випадок на виробництві.
Посилався також на те, що внаслідок нещасного випадку на виробництві тривалий час знаходився на лікуванні, вважає, що йому має бути відшкодована матеріальна та моральна шкода.
В поданій до суду позовній заяві просив суд стягнути з ТОВ «Компанія «Стар Лайн» на його користь 2000000 грн. на відшкодування моральної шкоди та 400000 грн. на відшкодування матеріальної шкоди.
В судовому засіданні позивач та представник позивача повністю підтримали подану до суду позовну заяву. Вважають, що ТОВ «Компанія «Стар Лайн» є правонаступником визнаного банкрутом ТОВ «Стар Лайна», оскільки на підприємстві працюють ті самі працівники.
Представник відповідача позовні вимоги не визнавав. Пояснив, що позивач в трудових відносинах з ТОВ «Компанія «Стар Лайн» не перебував, відповідач прав позивача не порушував. Також вважає, що позивач звернувся до неналежного відповідача.
Суд, заслухавши пояснення осіб, які приймають участь в розгляді справи, дослідивши зібрані в справі докази, приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 02 листопада 2009 року працював на посаді охоронця ТОВ «Стар Лайн», код ЄДРПОУ 32995880, звільнений з посади 02 червня 2010 року за ст. 38 КЗпП України у зв'язку з виходом на пенсію.
Також встановлено, що 30 листопада 2009 року під час виконання трудових обов'язків з ОСОБА_1 стався нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом, стосовно якого складено акт № 1 (Форма Н-1) про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом.
Відповідно до складеного акту (Форма Н-1) нещасний випадок стався 30 листопада 2009 року на підприємстві ТОВ «Стар Лайн», код 32995880, під час виконання ОСОБА_1 трудових обов'язків.
Також відповідно до акту розслідування нещасного випадку, що стався 30 листопада 2009 року, причинами нещасного випадку є протиправні дії невідомих осіб. За висновком комісії, даний нещасний випадок з ОСОБА_1 є пов'язаним з виробництвом, підлягає обліку в ТОВ «Стар Лайн».
За висновком МСЕК від 07 червня 2010 року серії МСЕ-В1 № 005666 ОСОБА_1 встановлено стійку втрату професійної працездатності 60 % та ІІ групу інвалідності. Під час повторного огляду МСЕК від 04 липня 2011 року серії МСА-В1 № 005693 ОСОБА_1 встановлена стійка втрата професійної працездатності 60 % та ІІ група інвалідності, з повторним оглядом 01 серпня 2013 року.
Як встановлено дослідженими в справі доказами та не заперечується позивачем, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Полтаві у відповідності до вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності» здійснює виплати щомісячних виплат (грошових сум), заборгованість по виплатам відсутня.
Також судом встановлено, що згідно з ухвалою господарського суду Харківської області від 15 березня 2011 року по справі № Б-39/200-10 затверджено наданий суду звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс, ліквідовано Товариство з обмеженою відповідальністю «Стар Лайн», зареєстроване виконкомом Полтавської міської ради, код ЄДРПОУ 32995880, зобов'язано реєстраційний орган та інші державні органи, в яких знаходився на обліку банкрут, виключити його з реєстрів.
Відповідно до ст. 80 ЦК України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.
Згідно зі ст. 91 ЦК України цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення .
За нормою ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації . Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення. Порядок припинення юридичної особи в процесі відновлення її платоспроможності або банкрутства встановлюється законом.
Судом встановлено, що юридична особа ТОВ «Стар Лайн», код 32995880, припинена саме в результаті банкрутства, а не передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення). Цивільна правоздатність даної юридичної особи припинена, про що внесено запис до державного реєстру.
При цьому ТОВ «Компанія «Стар Лайн», код 36864697, не є правонаступником прав та обов'язків ТОВ «Стар Лайн», код 32995880.
Згідно із ч. 1 ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Згідно п. 4 ст. 60 ЦПК - доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
За нормами ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Нормами ст. ст. 173, 237-1 КЗпП України, на які посилається позивач ОСОБА_1 в поданій до суду позовній заяві, встановлено обов'язок відшкодування працівникові шкоди в разі ушкодження здоров'я, а також моральної шкоди у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 з ТОВ «Компанія «Стар Лайн» в трудових відносинах не перебував, відповідач жодних прав чи охоронюваних законом інтересів позивача не порушував.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позивачем пред'явлено вимоги до неналежного відповідача, позовні вимоги ОСОБА_1 до ТОВ «Компанія «Стар Лайн» є безпідставними та не підлягають задоволенню.
Посилання представника позивача та позивача в судовому засіданні на те, що відповідач ТОВ «Компанія «Стар Лайн» є правонаступником ТОВ «Стар Лайн» спростовано дослідженими в справі доказами.
За нормами Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Обставини, встановлені судовим рішенням в господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини (ст. 61 ЦПК України).
Тому клопотання представника позивача щодо дослідження в судовому засідання матеріалів справи господарського суду Харківської області про визнання ТОВ «Стар Лайн» банкрутом з метою підтвердження факту правомірності визнання юридичної особи банкрутом є безпідставним.
Не є матеріали справи господарського суду також і належними доказами для встановлення правонаступництва ТОВ «Компанія Стар Лайн», на що посилається представник позивача в судовому засіданні.
Оскільки позивач при зверненні до суду з позовом судовий збір не сплачував, судовий збір за розгляд справи судом суд вважає за можливе віднести за рахунок держави.
Керуючись ст.ст. 209, 213-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Стар Лайн» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди відмовити.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області через Київський районний суд м. Полтави шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий суддя /підпис/ Н.Л.Яковенко
з оригіналом згідно:
Суддя Н.Л.Яковенко
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2013 |
Оприлюднено | 28.05.2013 |
Номер документу | 31279228 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Полтави
Яковенко Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні