cpg1251
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2013 р.Справа № 816/561/13-а Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Спаскіна О.А.
Суддів: Сіренко О.І. , Любчич Л.В.
за участю секретаря судового засідання Бутонко Ю.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговельно-Промислова Компанія "Нафта-Капітал" на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 26.02.2013р. по справі № 816/561/13-а
за позовом Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговельно-Промислова Компанія "Нафта-Капітал"
про стягнення коштів платника податків,
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 26.02.2013 року адміністративний позов Лубенської об»єднаної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговельно-Промислова Компанія «Нафта-Капітал» про стягнення коштів платника податків задоволено в повному обсязі.
Стягнуто з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговельно - промислова Компанія "Нафта - Капітал" (код ЄДРПОУ 36313622) у банках кошти в сумі 110140 (сто десять тисяч сто сорок) гривень 62 копійки на погашення пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД на розрахунковий рахунок № 3117105700379, одержувач: Державний бюджет Пирятинського району, код платежу: 21081000, код одержувача: 37958534, банк одержувача: ГУДКСУ у Полтавській області, МФО 831019.
В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати вказану постанову суду першої інстанції та постановити нове рішення, яким повністю відмовити позивачу в задоволенні позову. Скаржник зазначає, що приймаючи зазначену постанову суд першої інстанції дійшов до помилкових висновків, які призвели до неправильного вирішення справи, неповно з»ясував всі обставини справи, що мають значення при вирішенні спору, не вірно застосував до спірних правовідносин положення Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» та вимоги ст.159 КАС України щодо повноти та об»єктивності розгляду справи.
Суд апеляційної інстанції розглядає справу в межах доводів апеляційної скарги відповідно до вимог ст.195 КАС України та керуючись ст.41ч.1 КАС України
Колегія суддів, вивчивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговельно-промислова компанія "Нафта-Капітал" (ідентифікаційний код 36313622) зареєстровано Пирятинською районною державною адміністрацією Полтавської області 08 вересня 2009 року, що підтверджується наявним в матеріалах справи витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 289 від 15 лютого 2013 року.
З 09 вересня 2009 року позивач перебуває на податковому обліку у Лубенській ОДПІ.
Органи державної податкової служби, серед іншого, відповідно до положень підпункту 19-1.1.3 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України, здійснюють контроль за встановленими законом строками здійснення розрахунків в іноземній валюті.
Лубенською об'єднаною державною податковою інспекцією проведено позапланову перевірку ТОВ "ТПК "Нафта-Капітал" з питань дотримання вимог валютного законодавства по зовнішньоекономічному контракту №ДТ 2/02 DAF від 18 лютого 2011 року за період з 27 січня 2012 року по 31 липня 2012 року, оформлену актом № 1258/22-36313622 від 10 серпня 2012 року, якою встановлено порушення відповідачем статті 2 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті".
На підставі зазначеного акту перевірки позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення № 0000432301 від 23 серпня 2012 року, яким було збільшено суму грошового зобов'язання ТОВ "ТПК "Нафта-Капітал" за платежем пеня за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД на суму 110 144 грн. 62 коп.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що в ході судового розгляду знайшов підтвердження факт заборгованості відповідача перед бюджетом по сплаті пені, а рішення суб»єкта владних повноважень, на підставі яких визначено цей борг, підприємством відповідача не оскаржено.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з наступних підстав.
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно з пунктом 41.5 статті 41 Податкового кодексу України податкові органи визначені органами стягнення, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах встановлених повноважень.
Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення - рішення.
На виконання зазначених положень, Лубенською ОДПІ сформовано податкову вимогу від 11 вересня 2012 року № 7, яка вручена відповідачу того ж дня, що підтверджується підписом на корінці податкової вимоги форми "Ю".
Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Порядок звернення органу державної податкової служби до суду з вимогою про стягнення коштів з рахунків платника податків визначено статтею 95 Податкового кодексу України.
Так, пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Положеннями пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України визначено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно пункту 95.4 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Зазначена норма кореспондує з положеннями Порядку стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. N 1244.
Згідно наданих позивачем розрахунку заборгованості та карток особового рахунку відповідача, які містяться в матеріалах справи, станом на час судового розгляду за відповідачем рахується заборгованість у зв'язку з несплатою пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД на суму 110 144 грн. 62 коп. Доказів погашення зазначеного боргу ані позивачем, ані відповідачем до суду не надано.
Враховуючи викладене, суд першої інстанції обґрунтовано задовольнив позовні вимоги Лубенської ОДПІ Полтавської області Державної податкової служби.
Доводи апеляційної скарги відповідача про порушення судом першої інстанції під час розгляду справи положень Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» та вимог ст.159 КАС України щодо повноти та об»єктивності розгляду справи, колегія суддів вважає безпідставними, оскільки при розгляді справи суд першої інстанції , відповідно до вимог ст.. 159 КАС України повно і всебічно, в межах заявлених вимог, з"ясував дійсні обставини справи, дав належну оцінку наявним у справі доказам, правильно вирішив питання щодо правовідносин, зумовлених встановленими фактами, та вирішив справу на підставі норм матеріального права, які регулюють ці правовідносини.
З огляду на вищевикладене, постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм процесуального права, у відповідності до вимог норм матеріального права, тому колегія суддів вважає, що підстав для її скасування немає.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 199, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговельно-Промислова Компанія "Нафта-Капітал" залишити без задоволення.
Постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 26.02.2013р. по справі № 816/561/13-а залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Спаскін О.А. Судді Сіренко О.І. Любчич Л.В.
Повний текст ухвали виготовлений 20.05.2013 р.
Суд | Харківський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2013 |
Оприлюднено | 21.05.2013 |
Номер документу | 31292591 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський апеляційний адміністративний суд
Спаскін О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні