cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, пр. Шевченка, 29.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
"20" травня 2013 р. Справа № 916/63/13-г
За заявою кредитора: Управління Пенсійного фонду України (далі - УПФУ) в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області до боржника: Приватного підприємства (далі - ПП) „Ізмаїл - Дунай - Холдинг", Одеська область, м. Ізмаїл;
про визнання відсутнього боржника банкрутом
Господарський суд Одеської області у складі:
судді - ЗЕЛЕНОВА Г.М.,
секретаря судового засідання - Шаргородського Д.В.
за участю представників сторін:
від заявника: Анзонгер Н.С. - представник УПФУ в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області - довіреність від 20.02.2013 р. № 3041/03;
від боржника: не з'явився, незважаючи на те, що був повідомлений належним чином;
арбітражний керуючий Дарієнко В. Д., ліцензія серії АГ № 594783 від 04.04.2011 р.
СУТЬ СПОРУ : 02.01.2013 р. до господарського суду Одеської області звернулося УПФУ в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області із заявою про визнання відсутнього боржника ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" банкрутом за спрощеною процедурою банкрутства, здійснюючи провадження з особливостями, передбаченими статтею 52 Закону України "Про відновлення неплатоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон №2343-ХІІ), оскільки останнє неспроможне сплатити заборгованість після настання встановленого строку у сумі 639 грн. 14 коп., яка складається з недоїмки по страховим внескам на державне пенсійне страхування у сумі 501 грн. 60 коп., фінансових санкцій у сумі 105 грн. 80 коп. та пені у сумі 31 грн. 74 коп.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 08.01.2013 р. порушено провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 25.02.2013 р. припинено провадження у справі № 916/63/13-г про визнання банкрутом відсутнього боржника ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" на підставі п.1-1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.
Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 21.03.2013 р. ухвалу господарського суду Одеської області від 25.02.2013 р. у справі № 916/63/13-г скасовано, справу № 916/63/13-г скеровано для розгляду до господарського суду Одеської області.
Представник заявника, УПФУ в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області, заяву про визнання відсутнього боржника ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" підтримує.
Представник боржника, ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг", у судове засідання не з'явився, не зважаючи на те, що був повідомлений належним чином, відзив на заяву не надав, у зв'язку з чим справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно ст. 75 ГПК України.
У судовому засідання оголошувалася перерва з 16.05.2013 р. по 20.05.2013 р. у порядку статті 77 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву та наявні матеріали у справі, господарський суд встановив, що заява про порушення справи про банкрутство ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" у порядку статті 52 Закону (№2343-ХІІ), підлягає задоволенню з таких підстав:
Заборгованість ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" до УПФУ в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області обґрунтована й підтверджена матеріалами справи, а саме: вимогою про сплату боргу від 02.12.2011 р. № Ю-112-у на суму 502 грн. 44 коп. та рішенням № 112 від 01.12.2011 р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органами Пенсійного фонду на суму 137 грн. 54 коп.
У зв'язку з несплатою ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування УПФУ в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області було надіслано вимогу від 02.12.2011 р. за № Ю-112-у про сплату боргу до Відділу Державної виконавчої служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції Одеської області на примусове виконання.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (Закон № 1058-IV) вимоги Пенсійного фонду України про сплату боргу є виконавчими документами.
Згідно із Законом (№ 1058) зазначено, що у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованої до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби.
Постановою державного виконавця відділу державної виконавчої служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції Одеської області від 03.12.2012 р. вимогу УПФУ в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області про сплату боргу № Ю-112-у від 02.12.2011 р. повернуто виконавчий документ стягувачеві у зв'язку з тим, згідно з відповідями банківських установ та реєструючих органів, залишку коштів на рахунку боржника недостатньо для погашення боргу, земельні ділянки не зареєстровані. Згідно з відповіддю КП „Ізмаїльське МБТІ" за боржником зареєстровано 1/90 приватної спільної частки за адресою: Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Кутузова,1-а, але відповідно до ч. 7 ст. 52 закону України „Про виконавче провадження", у разі, якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує десяти розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло не здійснюється.
Згідно з листом Відділення реєстраційно - екзаменаційної роботи ДАІ з обслуговування м. Ізмаїл, Ізмаїльського та Кілійського районів від 05.02.2013 р. № 219, за ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" транспортні засоби не зареєстровані.
На підставі відповіді Відділу Держкомзему у м. Ізмаїл Одеської області від 11.05.2012 р. № 28-01-09/441, у ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" право власності на земельні ділянки на території м. Ізмаїл Одеської області згідно чинного законодавства не оформлено.
Відповідно до листа Ізмаїльської ОДПІ Одеської області від 13.02.2013 р. остання податкова звітність ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" подана 08.07.2010 р.
Згідно з довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 30.10.2012 р. вбачається, що державним реєстратором 03.12.2011 р. внесено запис № 1 553 143 0009 000497 „Внесення інформації щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою", а саме, ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" за адресою: Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Кутузова, 1-А, кімната 501. Окрім того, 11.05.2012 р. державним реєстратором внесено запис № 1 553 113 0011 000497 „Внесення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з її банкрутством".
Статтею 93 Цивільного кодексу України передбачено, що місцезнаходження юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Статтею 16 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (надалі Закон 755-ХV) передбачено, що з метою забезпечення органів державної влади та учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб (підприємців) створюється Єдиний державний реєстр, який містить відомості щодо місцезнаходження юридичної особи, дати та номеру записів про проведення державної реєстрації юридичної особи, дату та номеру записів про внесення змін до нього, дати видачі або зміни свідоцтва про державну реєстрацію, дані про установчі документи, дати та номери записів про внесення змін до них, про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням тощо.
Відповідно до вимог статті 17 Закону (755-ХV), який набув чинності з 01.07.2004 року в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.
Відповідно до вимог частин 1, 3 статті 18 вказаного Закону, (755-ХV) якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру , не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.
Вказаний Закон також визначає порядок внесення до Єдиного державного реєстру записів про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, які здійснюються державним реєстратором (пункт 7 статті 19 зазначеного Закону (755-ХV).
Згідно з частиною 8 статті 19 зазначеного Закону (755-ХV), якщо до Єдиного державного реєстру не внесено запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, то в разі неодержання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу в установлений частиною сьомою цієї статті строк, а також у разі одержання державним реєстратором від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати, яка встановлена для подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, або з дати одержання повідомлення від органу державної податкової служби, направити рекомендованим листом юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.
Саме зазначений запис державного реєстратора є доказом відсутності юридичної особи за її місцезнаходженням.
Виходячи з вимог ч.2 ст. 34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідна правова позиція викладена у Пункті 105 постанови Пленуму Верховного Суду України №15 від 18 грудня 2009 року „Про судову практику в справах про банкрутство".
Листом від 22.01.2013 р. за № 05-02-40/60 Головне управління статистики в Одеській області повідомило, що ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" за 2010 - 2012 р.р. фінансову звітність до органів державної статистики не надавало.
Пунктом 1 статті 52 Закону (№2343-ХІІ) передбачено, що у разі, якщо громадянин -підприємець -боржник або керівні органи боржника -юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Отже, у контексті вказаної норми при розгляді справи про визнання відсутнього боржника банкрутом за правилами статті 52 Закону (№2343-ХІІ) предметом доказування є визначення місцезнаходження боржника - юридичної особи, факт відсутності керівних органів юридичної особи за її місцезнаходженням, неподання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, наявність інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.
Також, відповідно до приписів абз. 4 ст. 1 Закону (№2343-ХІІ) суб'єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Наведена норма передбачає, що заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника є підставою для порушення провадження у справі у випадку наявності будь-якої з підстав, передбачених статтею 52 Закону (№ 2343-ХІІ).
Статтею 1 Закону (№ 2343-ХІІ) передбачено, що вимоги кредиторів набувають характеру безспірних якщо вони підтверджені відповідними документами, зокрема виконавчими.
Виходячи з викладеного, ч. 3 ст. 6 Закону (№ 2343-ХІІ) містить загальні норми, а стаття 52 Закону (№ 2343-ХІІ) передбачає спеціальні норми, які регулюють банкрутство за спрощеною процедурою.
Таким чином, за правилами вказаної статті підстави для подання кредитором заяви про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника настають як у випадку наявності будь-якої з ознак, передбачених цією статтею, так і у випадку їх сукупності.
Відповідної правової позиції дотримується Верховний Суд України, зокрема в своїх постановах від 10.02.2004 р. у справі N 02-2-24/12673, від 17.02.2004 р. у справі N 02-2-24/12669, від 28.10.2003 р. у справі N 02-2-24/6373.
Безспірні грошові вимоги УПФУ в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області до боржника підтверджуються матеріалами справи, але боржник неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами щодо сплати заборгованості.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що боржник, ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг", неспроможний самостійно відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури, а тому господарський суд вважає визнати відсутнього боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг".
Отже, враховуюче те, що Заявником до заяви про порушення провадження у справі про визнання банкрутом відсутнього боржника надано докази безспірних вимог та неплатоспроможність боржника, а також докази, що свідчать про ознаки відсутнього боржника, а саме: відсутності боржника за його місцезнаходженням, неподання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, що є підставами визнання ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" банкрутом із застосуванням особливостей, передбачених статтею 52 Закону (№2343-ХІІ).
16.05.2013 р. до господарського суду Одеської області надійшло клопотання (вх. № 15187/2013) УПФУ в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області про призначення ліквідатором ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" арбітражного керуючого Дарієнко Віктора Дмитровича, ліцензія серії АГ № 594783 від 04.04.2011 р.
16.05.2013 р. до господарського суду Одеської області надійшла заява (вх. № 15184/2013) арбітражного керуючого Дарієнко Віктора Дмитровича, ліцензія серії АГ № 594783 від 04.04.2011 р. про призначення ліквідатором ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг".
Інших заяв від арбітражних керуючих до господарського суду не надходили.
Відповідно до п. 2 статті 13 Закону (№2343-ХІІ) кредитори мають право запропонувати кандидатуру ліквідатора - арбітражного керуючого, яка відповідає вимогам, передбаченим цим Законом.
Однак, остаточно вирішувати питання щодо кандидатури для призначення ліквідатора - арбітражного керуючого у справі про банкрутство, припинення повноважень вже призначеного ліквідатора - арбітражного керуючого та призначення на цю посаду іншої кандидатуру має повноваження виключно господарський суд, виходячи з встановлених обставин справи, наданих суду пропозицій та наявних доказів, тощо.
Отже, призначення арбітражного керуючого - ліквідатора боржника по справі є прерогативою господарського суду.
Таким чином, клопотання УПФУ в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області про призначення ліквідатором ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" арбітражного керуючого Дарієнко В. Д.
підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011 р. № 4212-VІ положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.
Згідно з п. 40 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212- VІ)" зазначено, що норми нової редакції Закону у справах про банкрутство відсутнього боржника не застосовуються, оскільки процедура банкрутства такого боржника цією редакцією Закону не передбачена. Тому заява (заяви) про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника, подана (подані) до 19.01.2013, розглядаються за правилами попередньої редакції Закону.
Враховуючи те, що провадження у справі № 916/63/13-г за заявою УПФУ в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області про визнання банкрутом ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" порушено ухвалою господарського суду від 08.01.2013 р., тому розгляд справи повинен здійснюватися на підставі положень Закону (№2343-ХІІ).
Керуючись ст.ст. 3-1,22-26,29-34, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 205, 209-210, 212-213 Господарського кодексу України, ст.ст. 68, 86 ГПК України, господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Визнати банкрутом відсутнього боржника - Приватне підприємство „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Кутузова,1- а, кв.501. Ідентифікаційний код 33773665).
2. Визнати Управління Пенсійного фонду України в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Одеської області (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Кишинівська,46. Ідентифікаційний код 37743414) кредитором до ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Кутузова,1- а, кв.501. Ідентифікаційний код 33773665) з грошовими вимогами на суму 639 грн. 14 коп.
- Черговість задоволення вимог у сумі 501 грн. 60 коп. - друга черга, згідно п. 2 ст. 31 Закону (№2343-ХІІ);
- Черговість задоволення вимог у сумі 137 грн. 54 коп. - шоста черга, згідно п. 6 ст. 31 Закону (№2343-ХІІ).
3. Відкрити ліквідаційну процедуру юридичної особи - ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Кутузова,1- а, кв.501. Ідентифікаційний код 33773665), передбачену ст.ст. 22-26, 29-34, 52 Закону (№2343-ХІІ).
4. Встановити строк ліквідаційної процедури ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" до 20.08.2013р.
5. Ліквідатором ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Кутузова,1- а, кв.501. Ідентифікаційний код 33773665) призначити арбітражного керуючого Дарієнко Віктора Дмитровича, ліцензія серії АГ № 594783 від 04.04.2011 р.
6. Зобов'язати ліквідатора провести дії відповідно до ст.ст. 22-26, 29-34, 52 (№2343-ХІІ), та, після завершення усіх розрахунків із виявленими кредиторами, надати до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс на затвердження.
7. Ліквідатору надати до суду персональний склад членів ліквідаційної комісії на затвердження.
8. Ліквідатору письмово повідомити про визнання господарським судом відсутнього боржника - ПП „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Кутузова,1- а, кв.501. Ідентифікаційний код 33773665) банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника в тому числі державну податкову службу, банківські установи боржника, ДВС, державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю сплати обов'язкових платежів та зборів. Ліквідатору надати до господарського суду реєстр вимог кредиторів та черговість їх задоволення.
9. Ліквідатору не рідше одного разу на місяць надавати до господарського суду та кредиторам письмову інформацію щодо проведення ліквідаційної процедури.
10. Зобов'язати ліквідатора у процесі ліквідаційної процедури виявляти ознаки фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства боржника, про що повідомляти суд та правоохоронні органи.
11. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав.
12. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших фінансових (економічних санкцій) по всім видам заборгованості банкрута.
13. Скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
14. Вимоги та зобов'язання боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являти тільки в межах ліквідаційної процедури.
15. Виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснювати у випадках і порядку, передбаченому Розділом ІІІ - (Ліквідаційна процедура), Закону (№2343-ХІІ).
16. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, а також припинити повноваження власника (власників) майна банкрута.
17. Копію постанови надіслати: кредитору, боржнику, ліквідатору - Дарієнко В.Д., Відділу з питань банкрутства головного управління юстиції в Одеській області, Державному реєстратору виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради Одеської області (для внесення до Єдиного державного реєстру запису про визнання Приватного підприємства „Ізмаїл - Дунай - Холдинг" (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Кутузова,1- а, кв.501. Ідентифікаційний код 33773665) - банкрутом та призначення ліквідатора - арбітражного керуючого Дарієнко Віктора Дмитровича), Ізмаїльській ОДПІ Одеської області ДПС, Відділу ДВС Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.
Суддя Зеленов Г.М.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2013 |
Оприлюднено | 23.05.2013 |
Номер документу | 31339670 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні