Ухвала
від 17.02.2009 по справі 43/183
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

43/183

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел. 230-31-34

У Х В А Л А

справа №  

За заявою   

до                 

про              

Суддя   

Представники:  

від заявника - не з"явилися

від боржника -не з"явилися

від ДПІ у Голосіївському районі м. києва - Миндришора О.Д.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Заявник звернувся до суду з заявою про визнання відсутнього боржника банкрутом, оскільки останній неспроможний сплатити борг у сумі 211 680,00 грн. та відсутній за юридичною адресою.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 13.02.2008 порушено провадження у справі №43/183 (суддя пасько М.В.).

Постановою Господарського суду м. Києва від 20.02.2008 боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено ініціюючого кредитора - Товриство з обмеженою відповідальністю "Гранат", якого зобов'язано провести ліквідаційну процедуру та надати суду свій звіт та ліквідаційний баланс банкрута на затвердження.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 09.04.2008 затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.

Постановою Вищого господарського суду України від 15.10.2008 касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва задоволено, ухвалу господарського суду м. Києва від 09.04.2008 у справі №43/183 скасовано.

Розпорядженням керівництва суду від 30.10.2008 справу №43/183 передано для  розгляду судді Хоменку М.Г на стації ліквідаційної процедури.

         Ухвалою Господарського суду м. Києва від 14.11.2008 справу № 43/183 прийнято до свого провадження суддею Хоменком М.Г. та призначено до розгляду у судовому засіданні.

      Представники ініціюючого кредитора-ліквідатора у справі у черговий раз у судове засідання не з"явилися, вимоги постанови господарського суду від 20.02.2008 про визнання банкрутом та ухвали від 14.11.2008 не виконали, а саме не подали суду докази подання до офіційного друкованого органу Верховної Ради України (газета "Голос України") чи Кабінету Міністрів України (газета "Урядовий кур'єр") оголошення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, докази про внесення державним реєстратором запису до Єдиного державного реєстру відповідно до ч. 8 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»про відсутність юридичної особи за місцем її знаходження.

Відповідно до ч.5 ст.52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(надалі Закон) ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом банкрутом усіх відомих кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до боржника.

Отже, законодавцем передбачено особливу процедуру встановлення всіх відомих ліквідатору кредиторів за статтею 52 Закону, яка є спеціальною по відношенню до загальних процедур банкрутства. До таких потенційних кредиторів належать органи податкової служби, фонди соціального страхування і їх повідомлення ліквідатором здійснюється шляхом надіслання  письмових повідомлень таким кредиторам, а всі інші кредитори можуть бути встановлені за наслідками публікації в офіційних друкованих органах про визнання боржника банкрутом.

З матеріалів справи №43/183 вбачається, що ліквідатором не подано до офіційного друкованого органу Верховної Ради України (газета "Голос України") чи Кабінету Міністрів України (газета "Урядовий кур'єр") оголошення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, чим не виконано вимоги постанови суду від 20.02.2008.          

Окрім того, згідно із статтею 93 Цивільного кодексу України сісцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Пунктом 5 ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" передбачено, що з метою забезпечення органів державної влади та учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб (підприємців створюється Єдиний державний реєстр, який містить відомості щодо місцезнаходження юридичної особи, дату та номер записів про внесення змін до нього, дати видачі або зміни свідоцтва про державну реєстрацію, дану про установчі документи, дати та номери записів про внесення змін до них, про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням тощо.

Виходячи з вимог ч.2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно  ч.8 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" та  ст.34 Господарського процесуального кодексу України, лише факт внесення відомостей про відсутність юридичної особи за її місцемзнаходженням до реєстру може слугувати доказом відсутності боржника

Ініціюючий кредитор -ліквідатор у справі не надав суду доказів підтвердження наявності в реєстрі запису про відсутність юридичної особи боржника за її місцемзнаходження.

Згідно ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як напідставу своїх вимог і заперечень, докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу

Відповідно до п.5 ст.81 Господарського процесуального кодексу України господарський суд залишає позов без рогляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з"явився на виклик у засідання господарського суду і його нез"явлення перешкоджає вирішенню спору.

Враховуючи вищевикладене суд залишає заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Гранат" про порушення справи про банкрутство  Товариства з обмеженою відповідальністю "Астон-Система" без розгляду.

Керуючись ст.ст. 22-25, 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 33,34,86 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

1. Заяву  Товариства з обмеженою відповідальністю "Гранат" про порушення справи про банкрутство  Товариства з обмеженою відповідальністю "Астон-Система"  залишити без розгляду.

2. Дію мароторію припинити.

3. Зобов"язати державного реєстратора Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про залишення заяви  Товариства з обмеженою відповідальністю "Гранат" про порушення справи про банкрутство  Товариства з обмеженою відповідальністю "Астон-Система"  (код ЄДРПОУ 34601495) без розгляду.

4. Копію ухвали направити учасникам провадження у справ, у тому числі Державній податковій інспекції у Голосіївському районі м. Києва та Державному реєстратору Голосіївської районної у місті Києві державної адміністраці.

Звернути увагу заявника, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Суддя                                                                                                     Хоменко М.Г.

       

Дата ухвалення рішення17.02.2009
Оприлюднено17.03.2009

Судовий реєстр по справі —43/183

Ухвала від 02.08.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Сальнікова Г.І.

Ухвала від 03.08.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пасько М.В.

Ухвала від 20.07.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пасько М.В.

Ухвала від 22.06.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пасько М.В.

Ухвала від 31.05.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пасько М.В.

Рішення від 21.06.2009

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пасько М.В.

Рішення від 13.08.2009

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зубченко І.В.

Ухвала від 03.08.2009

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зубченко І.В.

Ухвала від 07.04.2009

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Старовойтова Г.Я.

Ухвала від 07.04.2009

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Старовойтова Г.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні