ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2013 року м. ПолтаваСправа № 816/2135/13-а
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Костенко Г.В.,
при секретарі - Горбач Д.О.,
за участю:
представника позивача - Прокопчук О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Карлівської міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби до Приватного підприємства "Чутівський спортивно - оздоровчий комплекс " Тракен " про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
17 квітня 2013 року позивач Карлівська міжрайонна державна податкова інспекція Полтавської області Державної податкової служби звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Чутівський спортивно - оздоровчий комплекс " Тракен " про стягнення податкового боргу в розмірі 3917,84 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідач заперечення на позов не надав, в судове засідання не з'явився. Ухвала та повістка суду направленні відповідачу на адресу: 38800, Полтавська область, смт.Чутове, вул.Чкалова 78Б, повернулись до суду з відміткою поштового відділення про вибуття відповідача. Відповідно до довідки Головного управління статистики у Полтавській області відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого знаходження державному реєстратору не надавав.
Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" місцезнаходження юридичної особи -це адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Згідно статті 19 зазначеного Закону у разі зміни відомостей про місцезнаходження юридичної особи, які містяться в Єдиному державному реєстрі, виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов'язаний подати державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу та свідоцтво про державну реєстрацію.
Згідно із ч. 11 ст.35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Зважаючи, що доставка ухвали та повістки суду на адресу відповідача згідно із даними в ЄДР підтверджується підписом листоноші, виходячи з викладеного суд виконав свій обов'язок щодо повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.
Судом встановлено, що Приватне підприємство "Чутівський спортивно - оздоровчий комплекс " Тракен " зареєстроване як юридична особа Чутівською районною державною адміністрацією Полтавської області 18 березня 2004 року, ідентифікаційний код 32460267.
В матеріалах справи наявний розрахунок суми податкового боргу з якого вбачається що за відповідачем рахується борг в розмірі 3917,84 грн., крім того, наявність боргу підтверджується обліковою карткою платника податку.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про плату за землю " використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Статтею 5 вказаного Закону визначено, що об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна ділянка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди.
Суму орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності його платники самостійно обчислюють щорічно станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року.
Згідно з вимогами ст. 17 Закону України "Про плату за землю " податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до ст. 27 Закону України "Про плату за землю " визначено, що контроль за правильністю обчислення і справляння орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюють органи державної податкової служби.
Орендарем на підставі вказаного до органів державної податкової служби подаються податкові декларації.
Платники орендної плати самостійно обчислюють суму орендної плати щороку подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Податкові зобов'язання по орендній платі, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками землекористувачами земельних ділянок за базовий податковий період, як дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного податкового місяця (ст. 14, 17 Закон України "Про плату за землю ").
Таким чином, відповідачем подано декларації в яких визначено податкове зобов'язання з орендної плати за землю з урахуванням індексації грошової оцінки землі, в розмірі 9218,50 грн. з розбивкою зазначеної суми на 12 місяців по 768,21 грн.
Згідно п.п.41.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Пунктом 14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України від 02.12.2010, № 2755-VI передбачено , що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п. 20.1.28 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Карлівської міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби до Приватного підприємства "Чутівський спортивно - оздоровчий комплекс " Тракен " про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Чутівський спортивно - оздоровчий комплекс " Тракен " (38800, Полтавська область, смт.Чутове, вул.Чкалова 78 Б, код ЄДРПОУ 32460267) податковий борг в розмірі 3917 (три тисячі дев'ятсот сімнадцять) грн. 84 коп. на р/р 33211812700500 одержувач Чутівська селищна рада, код ЄДРПОУ 37969661 банк ГУДКСУ в Полтавській області, МФО 831019.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 27 травня 2013 року.
Суддя Г.В. Костенко
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2013 |
Оприлюднено | 29.05.2013 |
Номер документу | 31426144 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Г.В. Костенко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні