cpg1251
УКРАЇНА
Господарський суд
Чернігівської області
14000, м. Чернігів, пр-т Миру, 20, тел. 698-166
Іменем України
Р І Ш Е Н Н Я
« 30 » травня 2013 року Справа №927/453/13
За ПОЗОВОМ: Прокурора Носівського району в інтересах держави в особі Державної інспекції сільського господарства у Чернігівській області
14000, м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 41-А
До ВІДПОВІДАЧА-1: Носівської районної державної адміністрації
17100, Чернігівська область, м. Носівка, вул. Центральна, 19
До ВІДПОВІДАЧА-2: Товариства з обмеженою відповідальністю "Мисливське господарство "Орішне"
17100, Чернігівська область, м. Носівка, вул. Островського, 42
Про визнання незаконними та скасування розпоряджень, визнання недійсним договору оренди та додаткової угоди про внесення змін до договору, та зобов'язання повернути земельну ділянку
Суддя І.В. Кушнір
ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:
Від Позивача: Фесюк Д.М. - провідний юрисконсульт, довіреність №01-668 від 15.08.2012р.
Від Відповідача-1: не з'явився.
Від Відповідача-2: не з'явився.
У судовому засіданні присутній прокурор відділу прокуратури Чернігівської області: Курило Я.М., посвідчення №76 від 10.07.2012р.
СУТЬ СПОРУ:
Прокурором Носівського району в інтересах держави в особі Державної інспекції сільського господарства у Чернігівській області заявлено позов до Носівської районної державної адміністрації та Товариства з обмеженою відповідальністю "Мисливське господарство "Орішне" про:
1. Визнання незаконним та скасування розпорядження Носівської районної державної адміністрації від 25.04.2003р. №136 про надання згоди на виготовлення технічної документації на передачу земельної ділянки із земель водного фонду, яка розташована на території Носівської міськради ТОВ "Мисливське господарство "Орішне" загальною площею 33 га.
2. Визнання незаконним та скасування розпорядження Носівської районної державної адміністрації від 07.07.2008р. №161, яким ТОВ "Мисливське господарство "Орішне" надано згоду на продовження терміну дії договору оренди земельної ділянки, що знаходиться на території Носівської міськради строком на 5 років.
3. Визнання недійсним договору оренди земельної ділянки площею 33 га від 25.04.2003р., укладеного між Носівською райдержадміністрацією та ТОВ "Мисливське господарство "Орішне".
4. Визнання недійсною додаткової угоди між Носівською райдержадміністрацією та ТОВ "Мисливське господарство "Орішне" від 13.10.2008р. про внесення змін до договору оренди земельної ділянки, переданої товариству (площею 33,3 га) строком на 5 років, яка зареєстрована у Носівському відділі Чернігівської філії центру ДЗК 15.10.2008р. за №0408856000457.
5. Зобов'язання ТОВ "Мисливське господарство "Орішне" повернути до земель державної власності в особі Носівської райдержадміністрації земельну ділянку площею 33,3 га (землі водного фонду), що розташована на території Носівської міськради.
Ухвалою господарського суду Чернігівської області від 09.04.2013р. порушено провадження у справі №927/453/13.
Відповідно до розпорядження керівника апарату господарського суду Чернігівської області №02-01/39 від 15.04.2013 року "Щодо призначення повторного автоматичного розподілу справи №927/453/13" у зв'язку із перебуванням судді Романенко А.В. на лікарняному призначено повторний автоматичний розподіл справи, згідно якого автоматизованою системою документообігу господарських судів справу визначено для розгляду судді Кушніру І.В.
До початку судового засідання 30.05.2013р. від Прокурора надійшла заява про зміну предмета позову, відповідно до якої остаточно Прокурор просить:
1. Визнати недійсним договір оренди земельної ділянки площею 33 га від 25.04.2003р., укладений між Носівською райдержадміністрацією та ТОВ "Мисливське господарство "Орішне", який зареєстровано у Носівському районному відділі земельних ресурсів 29.04.2003р. за №5.
2. Визнати недійсною додаткову угоду між Носівською райдержадміністрацією та ТОВ "Мисливське господарство "Орішне" від 13.10.2008р. про внесення змін до договору оренди земельної ділянки, переданої товариству (площею 33,3 га) строком на 5 років, яку зареєстровано у Носівському відділі Чернігівської філії центру ДЗК 15.10.2008р. за №0408856000457.
Відповідно до ч. 4 ст. 22 Господарського процесуального кодексу України, позивач вправі до прийняття рішення по справі збільшити розмір позовних вимог за умови отримання встановленого порядку досудового врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 Кодексу в цій частині, відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог. До початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Згідно ч.4 ст.29 Господарського процесуального кодексу України:
"Прокурор, який бере участь у справі, несе обов'язки і користується правами сторони, крім права на укладення мирової угоди."
Враховуючи, що зміна предмета позову є правом Прокурора, передбаченим ст.ст.22,29 Господарського процесуального кодексу України, дана заява подана до початку розгляду справи по суті, до заяви додані докази направлення її Позивачу та Відповідачам, суд приймає вищевказану заяву Прокурора про зміну предмета позову.
У судовому засіданні 30.05.2013р. Прокурор та представник Позивача підтримали позовні вимоги з урахуванням зазначеної заяви.
До початку судового засідання 18.04.2013р. від Відповідача-1 надійшло клопотання про розгляд справи без участі його представника.
До початку судових засідань 14.05.2013р. та 30.05.13р. від Відповідача-1 факсом надійшли клопотання про розгляд справи без участі представника. Також в даних клопотаннях зазначено, що Відповідач-1 позовні вимоги в кінцевій редакції визнає в повному обсязі.
До початку судового засідання 30.05.13р. від Відповідача-2 надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника. Також в даному клопотанні зазначено, що Відповідач-2 позовні вимоги в кінцевій редакції визнає в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, заслухавши пояснення Прокурора та представника Позивача, суд,
В С Т А Н О В И В:
Розпорядженням Носівської районної державної адміністрації Чернігівської області від 25 квітня 2003 року №136 "Про передачу в оренду земель водного фонду" надано згоду на виготовлення технічної документації на передачу земельної ділянки із земель водного фонду, яка розташована на території Носівської міської ради, ТОВ мисливське господарство "Орішне" загальною площею 33 га.
25 квітня 2003 року між Носівською районною державною адміністрацією (Відповідач-1, Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Мисливське господарство "Орішне" (Відповідач-2, Орендар) було укладено договір оренди земельної ділянки (далі - Договір).
Згідно п.1. Договору Орендодавець надає, а Орендар приймає в строкове платне володіння і користування земельну ділянку, яка знаходиться на території Носівської міської ради (землі водного фонду) Носівського району Чернігівської області.
Земельна ділянка виділена в натурі (на місцевості) у встановленому законом порядку.
В оренду передається земельна ділянка площею 33,3 га, в тому числі інших угідь (під водою) 30 га, у такому якісному стані: незабруднена, придатна для риборозведення..
На земельній ділянці будівлі та інші споруди відсутні.
Грошова оцінка земельної ділянки не визначалась.
Земельна ділянка передається в оренду по акту прийому-передачі, який оформляється в строк не пізніше семи днів з моменту набуття чинності даного договору.
Відповідно до п.2.1. Договору земельна ділянка передається в оренду з метою сільськогосподарського використання, риборозведення.
За умовами п.2.2. Договору, він укладається на п'ять років, починаючи з дати його реєстрації. По закінченні терміну Договору Орендар має переважне право на поновлення договору на новий термін. У цьому разі зацікавлена сторона повинна повідомити письмово другу сторону про бажання щодо продовження дії договору на новий термін не пізніше, ніж за два місяці до його закінчення.
Згідно п.2.3. Договору орендна плата вноситься Орендарем у вигляді та у розмірах: виключно у грошовому виразі 24,75 грн. за 1 га, всього 840 грн., один раз на рік до 1 вересня.
Відповідно до п.8 Договору він набуває чинності після його підписання сторонами, нотаріального посвідчення та державної реєстрації у Носівській райдержадміністрації.
Відведення в натурі земельної ділянки загальною площею 33,32 га, в тому числі водної гладі 30,0 га для сільськогосподарського використання (риборозведення), наданої в оренду строком на 5 років в тимчасове користування з земель державної власності на території Носівської міської ради Носівського району, проведено згідно акту відведення земельної ділянки в натурі наданої в оренду строком на 5 років для сільськогосподарського використання (риборозведення) ТОВ "Мисливське господарство "Орішне" від 25 квітня 2003р.
Вищевказаний договір оренди земельної ділянки зареєстрований у Носівському районному відділі земельних ресурсів 29 квітня 2003 року, про що в книзі реєстрації договорів оренди землі вчинено запис №5.
Розпорядженням Носівської районної державної адміністрації Чернігівської області від 07 липня 2008 року №161 "Про продовження терміну дії договорів оренди земельних ділянок (земель водного фонду)" надано згоду на продовження терміну дії договорів оренди земельних ділянок (землі водного фонду), що знаходяться на територіях Носівської міської ради - землі водного фонду (ставок) площею - 33,3 га, для (риборозведення) ТОВ "Мисливське господарство "Орішне" строком на 5 років.
13 жовтня 2008 року між Носівською районною державною адміністрацією (Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Мисливське господарство "Орішне" (Орендар) укладена додаткова угода до договору оренди земельної ділянки, зареєстрованого за №5 29.04.2003 року.
Відповідно до даної додаткової угоди в зв'язку з тим, що Законом України "Про державний бюджет України на 2008 рік" від 28.12.07р. №107-VІ внесено зміни до п.4. ст. 21 Закону України "Про оренду землі" річна орендна плата за земельні ділянки (ставок), які перебувають у комунальній або державній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою:
- для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю" та відповідно розпорядження Носівської районної державної адміністрації №161 від 7 липня 2008 року "Про продовження терміну дії договорів оренди земельних ділянок (земель водного фонду)" змінити річну річну орендну плату на п'ятикратний орендну плату на п'ятикратний розмір земельного податку, що буде становить: 4199,85 грн. на рік:
під водою 26,6955 га - 609,19 грн.,
сіножаті 4,7902 га - 98,43 грн.,
гідротехнічні споруди 1,8364 га - 3492,23 грн.
Додаткова угода укладена терміном на 5 років та зареєстрована в Носівському відділі Чернігівської філії центру ДЗК 15 жовтня 2008р. за №0408856000457.
Заступником начальника відділу оперативного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства Управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Чернігівській області Довгополом О.Є. та головним спеціалістом відділу оперативного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства Управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Чернігівській області Довгоруком О.О. проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства при наданні та використанні Товариством з обмеженою відповідальністю "Мисливське господарство "Орішне" земельної ділянки водного фонду на території Носівської міської ради, за результатами якої складено відповідний акт від 12 листопада 2012р.
В ході перевірки встановлено, що проект землеустрою щодо відведення в оренду ТОВ "Мисливське господарство "Орішне" земельної ділянки водного фонду на території Носівської міської ради за інформацією відділу Держкомзему у Носівському районі не розроблявся, чим порушено вимоги ст. 16 Закону України "Про оренду землі". Договір оренди від 25 квітня 2003 року між Носівською РДА та ТОВ "Мисливське господарство "Орішне" та укладений на підставі розпорядження райдержадміністрації від 25 квітня 2003 року №136, яким надано згоду на виготовлення технічної документації на передачу земельної ділянки із земель водного фонду, яка розташована на території Носівської міської ради ТОВ "Мисливське господарство "Орішне" загальною площею 33 га, чим порушено вимоги ст. 124 Земельного кодексу України. Крім того, акт приймання-передачі до договору оренди від 25 квітня 2003 року відсутній, чим при реєстрації порушено вимоги ст. 15 Закону України "Про оренду землі".
На підставі викладеного, прокурор Носівського району звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Державної інспекції сільського господарства у Чернігівській області про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, укладеного 25 квітня 2003 року між Носівською районною державною адміністрацією та Товариством з обмеженою відповідальністю "Мисливське господарство "Орішне", зареєстрованого у Носівському районному відділі земельних ресурсів 29 квітня 2003 року за №5 та додаткової угоди від 13.10.2008р. до вищевказаного договору оренди земельної ділянки, зареєстрованої в Носівському відділі Чернігівської філії центру ДЗК 15.10.2008р. за №0408856000457.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.
Згідно пункту 12 розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України, в редакції, чинній на момент укладення спірного договору та набрання ним чинності, до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Відповідно до п. "а" ст.17 Земельного кодексу України до повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин належить розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом.
Згідно ч.ч.1,2 ст.7 Закону України «Про оренду землі» від 6 жовтня 1998 року N161-XIV в редакції, чинній на момент укладення спірного договору та набрання ним чинності:
« 1. Орендарі набувають права на оренду земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, цим та іншими законами України та договором оренди землі.
2. Підставою для укладення договору оренди і набуття права на оренду земельної ділянки, що перебуває у комунальній або державній власності, є рішення орендодавця.»
Відповідно до ч.ч.1,3 ст.124 Земельного кодексу України в редакції, чинній на момент укладення спірного договору та набрання ним чинності:
« 1. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
3. Передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу.»
Згідно ч.ч.1,3,5,6 ст.123 Земельного кодексу України в зазначеній редакції:
« 1. Надання земельних ділянок юридичним особам у постійне користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за проектами відведення цих ділянок.
3. Юридична особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у постійне користування із земель державної або комунальної власності, звертається з відповідним клопотанням до районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або сільської, селищної, міської ради.
5. Відповідна районна державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки.
6. Проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй підлягають, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.»
Таким чином, підставою для укладення договору оренди є рішення органу державної виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування саме про затвердження проекту відведення та надання земельної ділянки в оренду з укладенням відповідного договору з орендарем.
В свою чергу, рішення про надання згоди на розроблення проекту відведення земельної ділянки є проміжним, а не кінцевим, рішенням в процедурі отримання земельної ділянки в оренду і кінцевого висновку про передачу земельної ділянки саме в оренду не містить і не може містити.
Разом з тим, розпорядженням Носівської районної державної адміністрації Чернігівської області від 25 квітня 2003 року №136 "Про передачу в оренду земель водного фонду" надано згоду саме на виготовлення технічної документації на передачу земельної ділянки із земель водного фонду, яка розташована на території Носівської міської ради, ТОВ мисливське господарство "Орішне" загальною площею 33 га, а не затверджено дану технічну документації з прийняттям кінцевого рішення про передачу зазначеної земельної ділянки в оренду Відповідачу-2.
Такого розпорядження Відповідача-1 про затвердження технічної документації та передачу спірної земельної ділянки в оренду Відповідачу-2 сторонами суду не представлено.
Таким чином, укладення спірного договору оренди земельної ділянки Відповідачами відбулося з порушенням вищенаведених ч.ч.1,2 ст.7 Закону України «Про оренду землі» та ч.1 ст.124 Земельного кодексу України.
Відповідно до ч.4 Прикінцевих та Перехідних положень Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року N435-IV, який набрав чинності з 01.01.2004 року:
«Цивільний кодекс України застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності.
Щодо цивільних відносин, які виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України, положення цього Кодексу застосовуються до тих прав і обов'язків, що виникли або продовжують існувати після набрання ним чинності.»
Згідно ч.1 ст.16 Закону України «Про оренду землі» у вищевказаній редакції:
«Договір оренди земельної ділянки набирає чинності після досягнення домовленості з усіх істотних умов, підписання його сторонами і державної реєстрації.»
Враховуючи, що спірний договір був підписаний сторонами 25.04.03р., зареєстрований - 29.04.03р., а отже права і обов'язки у Відповідачів по укладенню спірного договору відповідно до вищевказаних вимог діючого на той момент законодавства виникли і існували до 29.04.03р., тобто до набрання чинності вищевказаним Цивільним кодексом України, суд доходить висновку, що до спірних правовідносин підлягають застосуванню норми Цивільного кодексу УРСР від 18 липня 1963 року.
Згідно ч.1 ст.48 Цивільного кодексу УРСР, який був чинний на момент укладення спірного договору:
«Недійсною є та угода, що не відповідає вимогам закону, в тому числі ущемлює особисті або майнові права неповнолітніх дітей.»
Відповідно до ч.ч.1,2, п. „в" ч.3 ст.152 Земельного кодексу України:
« 1. Держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю.
2. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
3. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом:
в) визнання угоди недійсною.»
Відповідно до ст.59 даного Кодексу:
«Угода, визнана недійсною, вважається недійсною з моменту її укладення.
Проте, якщо з самого змісту угоди випливає, що вона може бути припинена лише на майбутнє, дія угоди визнається недійсною і припиняється на майбутнє.»
Згідно п.2.29 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011р. N6 «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин»:
«Звернути увагу господарських судів на те, що договір оренди земельної ділянки може бути припинений лише на майбутнє, оскільки неможливо повернути вже здійснене за ним користування ділянкою. Одночасно з визнанням договору недійсним господарський суд повинен зазначити в рішенні, що цей договір припиняється лише на майбутнє.»
Відповідно до ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідачі доказів, що спростовують вищевикладені обставини не надали, позовні вимоги визнали у повному обсязі.
На підставі викладеного, суд доходить висновку, що позов Прокурора підлягає задоволенню, а договір оренди земельної ділянки площею 33,3 га, укладений 25 квітня 2003 року між Носівською районною державною адміністрацією та Товариством з обмеженою відповідальністю "Мисливське господарство "Орішне", зареєстрований у Носівському районному відділі земельних ресурсів 29 квітня 2003 року, про що в книзі реєстрації договорів оренди землі вчинено запис №5, визнанню недійсним на майбутнє.
Враховуючи, що додатковою угодою до договору оренди земельної ділянки від 25 квітня 2003 року, укладеною 13 жовтня 2008 року між Відповідачами, зареєстрованою в Носівському відділі Чернігівської філії центру ДЗК 15 жовтня 2008 року за №0408856000457, фактично внесені зміни у вищевказаний спірний договір оренди земельної ділянки щодо строків дії основного договору та розміру орендної плати, тобто ця угода є невід'ємною частиною зазначеного договору, ця додаткова угода також підлягає визнанню недійсною на майбутнє разом з основним договором.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст.49 Господарського процесуального кодексу:
«Судовий збір покладається:
· у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо господарським судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін;
· у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, господарський суд має право покласти на неї судовий збір незалежно від результатів вирішення спору.
Судовий збір, від сплати якого позивач у встановленому порядку звільнений, стягується з відповідача в доход бюджету пропорційно розміру задоволених вимог, якщо відповідач не звільнений від сплати судового збору.»
Згідно ч.1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п.1,2 п. 2. ч. 2 ст. 4 даного Закону за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлена ставка судового збору у розмірі 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат, а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Згідно п.2.11. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013р. №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.
Позовна заява надійшла до суду 08.04.2013 року.
Станом на 01.01.2013 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1147 грн.
Враховуючи, що у даній позовній заяві об'єднано дві вимоги немайнового характеру: визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та визнання недійсною додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки, з Відповідачів має бути стягнуто 2294 грн. (1147 грн. + 1147 грн.) судового збору, який згідно вимог ст.49 Господарського процесуального кодексу підлягає стягненню в доход державного бюджету з обох Відповідачів у рівних частинах.
Керуючись ст.ст.22,33,49,75,82-85,116 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати недійсним на майбутнє договір оренди земельної ділянки площею 33,3 га, яка знаходиться на території Носівської міської ради (землі водного фонду) Носівського району Чернігівської області, укладений 25 квітня 2003 року між Носівською районною державною адміністрацією (17100, Чернігівська область, м. Носівка, вул. Центральна, 19, ідентифікаційний код 04061799) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Мисливське господарство "Орішне" (17100, Чернігівська область, м. Носівка, вул. Островського, 42, ідентифікаційний код 32319820), зареєстрований у Носівському районному відділі земельних ресурсів 29 квітня 2003 року, про що в книзі реєстрації договорів оренди землі вчинено запис №5.
3. Визнати недійсною на майбутнє додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки площею 33,3 га, яка знаходиться на території Носівської міської ради (землі водного фонду) Носівського району Чернігівської області, від 25 квітня 2003 року, укладену 13 жовтня 2008 року між Носівською районною державною адміністрацією (17100, Чернігівська область, м. Носівка, вул. Центральна, 19, ідентифікаційний код 04061799) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Мисливське господарство "Орішне" (17100, Чернігівська область, м. Носівка, вул. Островського, 42, ідентифікаційний код 32319820), зареєстровану в Носівському відділі Чернігівської філії центру ДЗК 15 жовтня 2008 року за №0408856000457.
4. Стягнути з Носівської районної державної адміністрації (17100, Чернігівська область, м. Носівка, вул. Центральна, 19, ідентифікаційний код 04061799) в доход Державного бюджету України (рахунок 31217206783002 в ГУДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592, отримувач: УК у м. Чернігові/м.Чернігів/22030001, код ЄДРПОУ 38054398, код бюджетної класифікації доходів 22030001, призначення платежу: ?судовий збір, код 03500068, пункт 2.1?) 1147 грн. судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
5. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Мисливське господарство "Орішне" (17100, Чернігівська область, м. Носівка, вул. Островського, 42, ідентифікаційний код 32319820) в доход Державного бюджету України (рахунок 31217206783002 в ГУДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592, отримувач: УК у м. Чернігові/м.Чернігів/22030001, код ЄДРПОУ 38054398, код бюджетної класифікації доходів 22030001, призначення платежу: ?судовий збір, код 03500068, пункт 2.1?) 1147 грн. судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 30 травня 2013 року.
Суддя І.В. Кушнір
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2013 |
Оприлюднено | 31.05.2013 |
Номер документу | 31512854 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Кушнір І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні