ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2013 року справа № 919/267/13-г Господарський суд міста Севастополя у складі судді Головко В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду матеріали справи:
за позовом: ОСОБА_1,
ідентифікаційний номер НОМЕР_1
(АДРЕСА_3)
до: 1. Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс",
ідентифікаційний код 33948983
(99003, м. Севастополь, вул. Сафронова, буд. 12)
2. Державного реєстратора
Ленінської районної державної адміністрації у місті Севастополі
(99011, м. Севастополь, вул. Совєтська, буд. 9)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача:
ОСОБА_2
(99024, АДРЕСА_1)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів:
ОСОБА_3
(49029, АДРЕСА_2)
про визнання недійсними рішень загальних зборів учасників товариства, оформлених протоколом № 3 від 09.08.2011, скасування державної реєстрації змін до установчих документів та зобов'язання державного реєстратора провести відповідні зміни в установчих документах відповідача,
Представники учасників судового процесу:
позивач - ОСОБА_4 - представник, довіреність № 475 від 18.04.2011;
перший відповідач - явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив;
другий відповідач - Калініна С.М. - державний реєстратор, посвідчення № НОМЕР_2 від 29.06.2004;
третя особа (ОСОБА_2.) - ОСОБА_2 - паспорт серії НОМЕР_3, виданий Нахімовським РВ УМВС України в м. Севастополі 27.04.2000;
третя особа (ОСОБА_3.) - не прибув, явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив.
Обставини справи:
У провадженні господарського суду міста Севастополя (далі - суд) перебуває справа за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс" (далі - перший відповідач), Державного реєстратора Ленінської районної державної адміністрації у місті Севастополі (далі - другий відповідач), за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_2 та ОСОБА_3, про визнання недійсними рішень загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс", оформлених протоколом № 3 від 09.08.2011, скасування державної реєстрації змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс", проведеної на підставі оспорюваних рішень, та зобов'язання державного реєстратора Ленінської районної державної адміністрації у місті Севастополі провести відповідні зміни в установчих документах відповідача /арк. с. 3-4/.
Позивач вважає, що зазначені рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс", оформлені протоколом № 3 від 09.08.2011, суперечать вимогам статей 147, 148 Господарського кодексу України, статтям 41, 55, 58, 59, 60, 62, 64 Закону України „Про господарські товариства", пунктам 9.1, 9.2, підпунктам 9.6.3, 9.6.14 пункту 9.6, пунктам 9.13, 9.17, 9.27 Статуту товариства та порушують корпоративні права ОСОБА_1 на участь у товаристві та управлінні ним, а також майнові права на частку у статутному капіталі товариства.
Розгляд справи неодноразово відкладався, востаннє - ухвалою від 25.04.2013 на 14.05.2013.
В судовому засіданні 14.05.2013 представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві /арк. с. 3-8/, основна з яких - проведення загальних зборів учасників товариства з чисельними порушеннями вимог законодавства та Статуту підприємства, що призвело до порушення прав та інтересів позивача.
Присутня в судовому засіданні третя особа на стороні позивача (ОСОБА_2.) надала усні пояснення по суті позовних вимог, відповідно до яких позов підтримала та просила його задовольнити у повному обсязі.
Другий відповідач - державний реєстратор Калініна С.М. надала усні пояснення по суті спору, зазначивши, що державний реєстратор не отримував від суду належним чином оформленої копії судового рішення від 10.07.2012 у справі № 2-3428/11 (2/2703/1105/2012), яким за позивачкою визнано право на спадкове майно - статутний капітал Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс", а тому не міг внести відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс".
Перший відповідач (ТОВ „Росенергосервіс") та третя особа на стороні відповідачів (ОСОБА_3.) у судове засідання не прибули, явку своїх повноважних представників не забезпечили, про причини неявки до суду не сповістили, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлені своєчасно і належним чином.
Не скористався перший відповідач і своїм процесуальним правом, передбаченим статтею 59 Господарського процесуального кодексу України: письмовий відзив на позов та документи в обґрунтування заперечень проти позову не надав.
Стаття 22 Господарського процесуального кодексу України зобов'язує сторони добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами. Оскільки явка в судове засідання представників сторін - це право, а не обов'язок, справа може розглядатись без їх участі, якщо нез'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.
Згідно зі статтею 77 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.
Отже, відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному засіданні суду.
Враховуючи те, що явка першого відповідача та третьої особи на стороні відповідачів обов'язковою не визнавалась, а матеріали справи достатньо характеризують спірні правовідносини сторін, суд визнав за можливе розглянути справу у відсутність нез'явившихся учасників судового процесу за наявними у справі матеріалами - в порядку статті 75 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення учасників судового процесу, суд -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс" зареєстроване Ленінською районною державною адміністрацією у м. Севастополі 05.01.2006 за № 10001474962 /арк. с. 27-29/.
09.08.2011 відбулись загальні збори учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс", за результатами яких прийняті наступні рішення, оформлені протоколом № 3 /арк. с. 82/:
- виключити учасника товариства ОСОБА_6 з товариства у зв'язку зі смертю;
- відмовити будь-яким спадкоємцям ОСОБА_6 у вступі до Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс";
- передати частку ОСОБА_6 (48%) до Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс";
- звільнити з посади директора ОСОБА_2;
- призначити директором ОСОБА_3;
- затвердити нову редакцію Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс".
На думку позивача, загальні збори учасників товариства, що відбулись 09.08.2011, є неповноважними, оскільки на них був присутній лише один учасник - третя особа на стороні відповідачів ОСОБА_3, який відповідно до даних державного реєстру володів 52% голосів, а отже рішення на вказаних зборах приймалися за відсутності встановленого законодавством кворуму (потрібно більше 60% голосів). Також позивач зазначає, що першим відповідачем її взагалі не було повідомлено про проведення 09.08.2011 загальних зборів учасників товариства, не зважаючи на той факт, що вона є спадкоємцем ОСОБА_6, якому належало 48% голосів.
Зазначені обставини і стали підставою для звернення позивача до суду із даним позовом.
Оцінюючи наявні в матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі, виходячи з наступного.
Корпоративними правами, відповідно до статті 167 Господарського кодексу України, є права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами. Під корпоративними відносинами маються на увазі відносини, що виникають, змінюються та припиняються щодо корпоративних прав.
Товариством з обмеженою відповідальністю є засноване одним або кількома особами товариство, статутний капітал якого поділений на частки, розмір яких встановлюється статутом (стаття 140 Цивільного кодексу України). Статут товариства з обмеженою відповідальністю містить відомості про розмір статутного капіталу, з визначенням частки кожного учасника, склад та компетенцію органів управління і порядок прийняття ними рішень (стаття 143 Цивільного кодексу України).
Згідно зі статтею 145 Цивільного кодексу України, вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори його учасників. До виключної компетенції загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю належить: визначення основних напрямів діяльності товариства, затвердження його планів і звітів про їх виконання, внесення змін до статуту товариства, зміна розміру його статутного капіталу, створення та відкликання виконавчого органу товариства, визначення форм контролю за діяльністю виконавчого органу, створення та визначення повноважень відповідних контрольних органів, затвердження річних звітів та бухгалтерських балансів, розподіл прибутку та збитків товариства, вирішення питання про придбання товариством частки учасника, виключення учасника із товариства, прийняття рішення про ліквідацію товариства, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу. Черговість та порядок скликання загальних зборів встановлюються статутом товариства і законом.
Відповідно до статті 98 Цивільного кодексу України, загальні збори учасників товариства мають право приймати рішення з усіх питань діяльності товариства, у тому числі і з тих, що передані загальними зборами до компетенції виконавчого органу. Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю від числа присутніх учасників, якщо інше не встановлено установчими документами або законом . Порядок скликання загальних зборів визначається в установчих документах товариства. Рішення загальних зборів може бути оскаржене учасником товариства до суду.
З матеріалів справи убачається, що позивачка ОСОБА_1 є матір'ю та єдиним спадкоємцем померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6, який був учасником Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс". Наведений факт, серед іншого, встановлений рішенням Ленінського районного суду міста Севастополя від 10.07.2012 у справі № 2-3428/11 (2/2703/1105/2012), яке набрало законної сили 23.07.2012 /арк. с. 9-10/.
Відповідно до статті 55 Закону України „Про господарські товариства" при реорганізації юридичної особи, учасника товариства, або у зв'язку із смертю громадянина, учасника товариства, правонаступники (спадкоємці) мають переважне право вступу до цього товариства. При відмові правонаступника (спадкоємця) від вступу до товариства з обмеженою відповідальністю або відмові товариства у прийнятті до нього правонаступника (спадкоємця) йому видається у грошовій або натуральній формі частка у майні, яка належала реорганізованій або ліквідованій юридичній особі (спадкодавцю), вартість якої визначається на день реорганізації або ліквідації (смерті) учасника. У цих випадках розмір статутного капіталу товариства підлягає зменшенню.
За приписами частини п'ятої статті 147 Цивільного кодексу України частка у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю переходить до спадкоємця фізичної особи або правонаступника юридичної особи - учасника товариства, якщо статутом товариства не передбачено, що такий перехід допускається лише за згодою інших учасників товариства.
Зі змісту Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс" у редакції від 11.03.2009 /арк. с. 11-21/, яка була чинною на час скликання та проведення загальних зборів учасників товариства - 09.08.2011, убачається, що ним не передбачена необхідність отримання згоди інших учасників товариства на перехід частки у статутному капіталі товариства до спадкоємця.
Отже, частка ОСОБА_6 у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс", яка на час його смерті (ІНФОРМАЦІЯ_1) складала 48% статутного капіталу, перейшла після його смерті до позивачки ОСОБА_1 починаючи з 23.07.2012 частка ОСОБА_1 складає 100% статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс", що випливає з вищезазначеного рішення Ленінського районного суду міста Севастополя від 10.07.2012 у справі № 2-3428/11 (2/2703/1105/2012), яке набрало законної сили 23.07.2012 /арк. с. 9-10/.
Вказаним рішенням, серед іншого: розірвано Договір купівлі-продажу 52% статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс", укладеного 11.03.2009 між померлим ОСОБА_6 (Продавець) та ОСОБА_3 (Покупець, третя особа у даній справі); за ОСОБА_1 (позивачкою у даній справі) визнано право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_6 у вигляді 100% статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс" /арк. с. 9-10/.
За приписами частин четвертої та п'ятої статті 35 Господарського процесуального кодексу України рішення суду з цивільної справи, що набрало законної сили, є обов'язковим для господарського суду щодо фактів, які встановлені судом і мають значення для вирішення спору. Факти, які відповідно до закону вважаються встановленими, не доводяться при розгляді справи.
Таким чином, станом на час звернення до суду із даним позовом та на час вирішення цього спору позивачці належало і належить на праві власності 100% статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс".
Проте, на час прийняття оскаржуваного рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс" від 09.08.2011 частка позивачки ОСОБА_1 у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс" складала 48%.
За приписами статті 88 Господарського кодексу України, статті 116 Цивільного кодексу України, статті 10 Закону України „Про господарські товариства" учасник господарського товариства має право брати участь в управлінні справами товариства в порядку, визначеному в установчих документах.
Згідно зі статтею 58 Закону України „Про господарські товариства" учасники мають кількість голосів, пропорційну розміру їх часток у статутному (складеному) капіталі.
Як убачається з матеріалів справи, на загальних зборах учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс", за результатами яких прийняті оскаржувані рішення, оформлені протоколом № 3 від 09.08.2011 /арк. с. 82/, був присутній один учасник товариства - ОСОБА_3 із часткою 52% статутного капіталу товариства, що складало 52% голосів.
Водночас, відповідно до порядку прийняття рішень загальними зборами учасників товариства з обмеженою відповідальністю, передбаченого положеннями статті 60 Закону України „Про господарські товариства", загальні збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більш як 60 відсотками голосів .
Аналогічні положення щодо необхідності для повноважності зборів кворуму у сукупності більше ніж 60 відсотків загальної кількості голосів закріплені у пункті 9.13 Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс" у редакції від 11.03.2009 /арк. с. 11-21/, яка була чинною на час скликання та проведення загальних зборів 09.08.2011.
Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України у пункті 17 Постанови № 13 від 24.10.2008 „Про практику розгляду судами корпоративних спорів" (із відповідними змінами), підставами для визнання недійсними рішень загальних зборів акціонерів (учасників) господарського товариства можуть бути: порушення вимог закону та/або установчих документів під час скликання та проведення загальних зборів товариства; позбавлення акціонера (учасника) товариства можливості взяти участь у загальних зборах; порушення прав чи законних інтересів акціонера (учасника) товариства рішенням загальних зборів.
У пункті 18 вказаної Постанови зазначається, що при розгляді справ судам слід враховувати, що не всі порушення законодавства, допущені під час скликання та проведення загальних зборів учасників господарського товариства, є підставою для визнання недійсними прийнятих на них рішень.
Безумовною підставою для визнання недійсними рішень загальних зборів у зв'язку з прямою вказівкою закону є:
- прийняття загальними зборами рішення за відсутності кворуму для проведення загальних зборів чи прийняття рішення (статті 41, 42, 59, 60 Закону про господарські товариства);
- прийняття загальними зборами рішень з питань, не включених до порядку денного загальних зборів товариства (частина четверта статті 43 Закону про господарські товариства);
- прийняття загальними зборами рішення про зміну статутного капіталу товариства, якщо не дотримано процедури надання акціонерам (учасникам) відповідної інформації (статті 40, 45 Закону про господарські товариства).
Отже, недодержання першим відповідачем вимог статті 60 Закону України „Про господарські товариства" та пункту 9.13 Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс" щодо кворуму для проведення загальних зборів є безумовною підставою для визнання недійсними рішень загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс", оформлених протоколом № 3 від 09.08.2011.
Наведене свідчить про обґрунтованість вимог ОСОБА_1 про визнання недійсними рішень загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс", оформлених протоколом № 3 від 09.08.2011.
Щодо порушення з боку першого відповідача порядку скликання загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс" суд зазначає наступне.
За приписами пунктів 18, 21 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 13 від 24.10.2008 „Про практику розгляду судами корпоративних спорів" (із відповідними змінами), при вирішенні питання про недійсність рішень загальних зборів у зв'язку з іншими порушеннями, допущеними під час скликання та проведення загальних зборів, господарський суд повинен оцінити, наскільки ці порушення могли вплинути на прийняття загальними зборами відповідного рішення.
Рішення загальних зборів господарського товариства можуть бути визнаними недійсними в судовому порядку у випадку недотримання процедури їх скликання, встановленої статтями 43, 61 Закону України „Про господарські товариства". Права учасника (акціонера) товариства можуть бути визнані порушеними внаслідок недотримання вимог закону про скликання і проведення загальних зборів, якщо він не зміг взяти участь у загальних зборах, належним чином підготуватися до розгляду питань порядку денного, зареєструватися для участі у загальних зборах тощо.
Згідно з пунктом 9.17 Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс" (у редакції, чинній на час скликання та проведення загальних зборів 09.08.2011), визначено, що про проведення зборів учасників голова зборів повідомляє учасників письмово із зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного.
За приписами статті 61 Закону України Закону України „Про господарські товариства" загальні збори учасників товариства з обмеженою відповідальністю скликаються не рідше двох разів на рік, якщо інше не передбачено установчими документами. Позачергові загальні збори учасників скликаються головою товариства при наявності обставин, зазначених в установчих документах, у разі неплатоспроможності товариства, а також у будь-якому іншому випадку, якщо цього потребують інтереси товариства в цілому, зокрема, якщо виникає загроза значного скорочення статутного капіталу. Загальні збори учасників товариства повинні скликатися також на вимогу виконавчого органу. Про проведення загальних зборів товариства учасники повідомляються передбаченим статутом способом з зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного. Повідомлення повинно бути зроблено не менше як за 30 днів до скликання загальних зборів. Будь-хто з учасників товариства вправі вимагати розгляду питання на загальних зборах учасників за умови, що воно було ним поставлено не пізніш як за 25 днів до початку зборів. Не пізніш як за 7 днів до скликання загальних зборів учасникам товариства повинна бути надана можливість ознайомитися з документами, внесеними до порядку денного зборів. З питань, не включених до порядку денного, рішення можуть прийматися тільки за згодою всіх учасників, присутніх на зборах.
З матеріалів справи убачається, що на момент прийняття загальними зборами учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс" оспорюваних позивачкою рішень, останній належало 48% статутного капіталу товариства, проте доказів її повідомлення про дату проведення загальних зборів учасників товариства, що відбулися 09.08.2011, та порядок денний зборів суду не надано.
Утім, з огляду на суб'єктний склад учасників загальних зборів; кількість голосів учасників; обставини, з приводу яких вони проводились; питань, які були вирішені на них (зокрема, вирішення долі належного позивачці спадкового майна), суд приходить до висновку, що допущені під час скликання та проведення загальних зборів порушення є суттєвими, оскільки позивач була позбавлена права на участь у цих зборах та можливості висловити свою думку з питань порядку денного.
Відповідно до частини третьої статті 4 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" зміни до установчих документів юридичної особи, а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові (далі - імені) або місця проживання фізичної особи - підприємця підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.
Згідно з пунктом 4.1 Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс" (в редакції 2011 року) учасниками товариства є: фізична особа - громадянин України ОСОБА_3 та ТОВ „Росенергосервіс" /арк. с. 113-128/. Наведене свідчить про те, що на підставі оспорюваних рішень загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс" внесені зміни до установчих документів товариства (реєстрацію змін проведено 30.08.2011, номер запису 1 077 105 0016 001934). Це також підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців /арк. с. 27-29/ та Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців /арк. с. 30-34/.
Оскільки суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог про визнання недійсними рішень загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс", оформлених протоколом № 3 від 09.08.2011, позовна вимога про скасування державної реєстрації змін до установчих документів ТОВ „Росенергосервіс", проведених на підставі недійсних рішень, як похідна від первісної вимоги, також є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Відповідно до статті 31 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" у разі постановлення судового рішення щодо скасування рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу про внесення змін до установчих документів юридичної особи, або про визнання повністю або частково недійсними змін до установчих документів юридичної особи суд у день набрання законної сили судовим рішенням надсилає його державному реєстратору для внесення запису про судове рішення щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься до журналу обліку реєстраційних дій. Державний реєстратор у строк, що не перевищує двох робочих днів з дати надходження судового рішення щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, вносить до Єдиного державного реєстру запис щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо інше не встановлено судовим рішенням, та в той же день повідомляє органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України про внесення такого запису.
Зважаючи на викладене, вимога позивача про зобов'язання державного реєстратора Ленінської районної державної адміністрації у місті Севастополі провести державну реєстрацію відповідних змін до установчих документів ТОВ „Росенергосервіс", тобто скасувати державну реєстрацію попередніх змін до установчих документів, внесених на підставі оскаржуваних рішень загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс", оформлених протоколом № 3 від 09.08.2011, підлягає задоволенню.
Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно з частиною другою статті 49 Господарського процесуального кодексу України якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, господарський суд має право покласти на неї судовий збір незалежно від результатів вирішення спору.
З огляду на те, що даний спір виник через неправильні дії першого відповідача, суд покладає саме на нього сплачений позивачем судовий збір у повному обсязі - в розмірі 1 147,00 грн.
Керуючись статтями 49, 75, 82, 84-85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати недійсними рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс", оформлені протоколом № 3 від 09.08.2011.
3. Скасувати державну реєстрацію змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс", проведену на підставі рішень загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс", оформлених протоколом № 3 від 09.08.2011.
4. Зобов'язати державного реєстратора Ленінської районної державної адміністрації у місті Севастополі провести відповідні зміни до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс".
5. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Росенергосервіс" (ідентифікаційний код 33948983; 99003, м. Севастополь, вул. Сафронова, буд. 12; відомості про поточні рахунки в установах банку в матеріалах справи відсутні) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; АДРЕСА_3; відомості про поточні рахунки в установах банку в матеріалах справи відсутні) судовий збір у сумі 1 147,00 грн (одна тисяча сто сорок сім грн 00 коп.).
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 20.05.2013.
Суддя (підпис) В.О. Головко
Суд | Господарський суд м. Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2013 |
Оприлюднено | 05.06.2013 |
Номер документу | 31580945 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд м. Севастополя
Головко Валерія Олегівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні