Справа №329/210/13ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" квітня 2013 року смт. Чернігівка
Чернігівський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Глянь С.І.,
при секретарі Силаєвій Т.М.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в смт. Чернігівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Чернігівської селищної ради Запорізької області, відділу Держземагенства у Токмацькому районі Запорізької області, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, Чернігівська районна державна адміністрація Запорізької області про визнання права на спадщину та права власності на ФГ «Союз»,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом, в якому зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_7, який доводиться позивачу батьком.
Опісля смерті ОСОБА_7 відкрилась спадщина, до складу якої входить ФГ "Союз". Спадкоємцем опісля померлого є позивач, брат позивача ОСОБА_3, мати позивача ОСОБА_2, співмешканка померлого ОСОБА_4, а також доньки померлого ОСОБА_5, ОСОБА_6, які на частину спадщини - ФГ «Союз» не претендують.
У встановлений законом шестимісячний строк позивач звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, в тому числі і ФГ «Союз», а також з проханням видати свідоцтво про право на спадщину за законом на земельні ділянки для ведення фермерського господарства, але нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва через те, що землі надавались у постійне користування, а не в приватну власність.
Враховуючи вищезазначене позивач просить суд визнати ОСОБА_1 спадкоємцем ФГ "Союз" та визнати за ним право власності.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1, представник позивача ОСОБА_8, надали пояснення щодо змісту своїх позовних вимог, просив позовні вимоги задовольнити частково в частині в частині визнання права на спадщину.
Представник відповідача, Молод О.О., в судове засідання з'явився, заявив суду про визнання змінених вимог позову.
Від Держземагенства України надійшло роз'яснення, згідно якого після успадкування фермерського господарства, спадкоємцям необхідно переоформити у відповідності до вимог законодавства право на земельні ділянки, які посвідчені відповідними державними актами на право постійного користування, виданими на ім'я засновника фермерського господарства.
Треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 не заперечували щодо визнання позивача спадкоємцем, про що надали заяви, які підтримали у судовому засіданні.
Від Чернігівської РДА, як третьої особи по справі, до суду надійшло письмове заперечення по заявленому позову в частині визнання права власності, в якому вказано, що спадкодавцю ОСОБА_7 було видано Державні акти на право постійного користування землею, а отже визнання права власності (згідно діючого законодавства) на земельні ділянки видані у постійне користування, є неможливим.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України, при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Відповідно до ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, роз'яснення Держземагенства України, третіх осіб, думку представника відповідача та заперечення Чернігівської РДА, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в частині визнання за позивачем права на спадщину, і іншій частині позовних вимог повинно бути відмовлено у зв'язку з наступним.
Згідно ст. 10 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюються на засадах змагальності сторін.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_7, який доводиться позивачу батьком. Опісля смерті ОСОБА_7 відкрилась спадщина, до складу якої входить ФГ "Союз". Спадкоємцем опісля померлого є позивач, а також брат позивача ОСОБА_3, мати позивача ОСОБА_2, співмешканка померлого ОСОБА_4, а також доньки померлого ОСОБА_5, ОСОБА_6, які на частину спадщини - ФГ «Союз» не претендують.
Позивач звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, в тому числі і ФГ «Союз», а також з вимогою видати свідоцтво про право на спадщину за законом на земельні ділянки для ведення фермерського господарства, але нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва оскільки обидві земельні ділянки загальною площею 50 га надавались ОСОБА_7 в постійне користування, а не в приватну власність.
Позивач ОСОБА_1 має намір прийняти в спадщину ФГ "Союз" після померлого батька ОСОБА_7.
Нормами ст. 1268 ЦК України передбачено, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 має право на спадщину після померлого ОСОБА_7 на ФГ «Союз».
Згідно наданих матеріалів справи спадкодавцю ОСОБА_7 було видано Державні акти на право постійного користування землею. Вимоги Земельного кодексу України встановлюють, що після успадкування фермерського господарства, спадкоємцям необхідно переоформити у відповідності до вимог законодавства право на земельні ділянки, які посвідчені відповідними державними актами на право постійного користування, виданими на ім'я засновника фермерського господарства. Отже вимога позивача про визнання права власності недоречна.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 130, 174, 212, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 1224, 1226, 1258, 1261, 1268 ЦК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Чернігівської селищної ради Запорізької області, Відділу Держземагентства у Токмацькому районі Запорізької області, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, Чернігівська районна державна адміністрація Запорізької області про визнання права на спадщину та права власності на ФГ "Союз" - задовольнити частково.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 право на спадщину ФГ "Союз" (код ЄДРПОУ 22154614, юридична адреса: вул. Красноармійська, 69, смт Чернігівка, Чернігівського району, Запорізької області) після смерті батька, голови ФГ "Союз", ОСОБА_7, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2.
В останній частині позовних вимог відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через Чернігівський районний суд Запорізької області шляхом подання протягом 10 днів з дня його проголошення апеляційної скарги або в порядку ст. 295 ЦПК України.
Суддя: С.І. Глянь
Суд | Чернігівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2013 |
Оприлюднено | 11.06.2013 |
Номер документу | 31636363 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чернігівський районний суд Запорізької області
Глянь С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні