cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2013 року Справа № 925/595/13
Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого - судді Скиби Г.М., при секретарі судового засідання Кенкеч О.С., розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом публічного акціонерного товариства «Черкаський автобус», м. Черкаси, вул. Різдвяна, 292
про зобов'язання вчинити дії,
за участю представників сторін:
від позивача: Геращенко М.В. - за довіреністю, Гусєв С.В. - за дорученням, Цимбал С.І. - за дорученням;
від відповідача: Кучеренко С.П. - за довіреністю.
В розгляді справи оголошувалась перерва з 30 травня до 9:30 год. 06 червня 2013р.
Публічне акціонерне товариство «Черкаський автобус» звернулось в господарський суд Черкаської області з позовом до відкритого акціонерного товариства (ВАТ) по газопостачанню та газифікації «Черкасигаз», в якому просить зобов'язати ВАТ по газопостачанню та газифікації «Черкасигаз» вчинити дію - належним чином виконати умови договору на постачання природного газу за регульованим тарифом №01/12494/п-13 від 29.12.2012р. шляхом відновлення газопостачання публічному акціонерному товариству (ПАТ) «Черкаський автобус» за адресою: м. Черкаси, вул. Різдвяна, 292, та відшкодувати судові витрати.
До початку судового засідання, що відбулось 16.05.2013р. представник відповідача подав відзив від 15.05.2013р. на позовну заяву з додатками. В задоволенні позову просить відмовити повністю, оскільки 19.03.2013р. у зв'язку з непогашенням заборгованості позивачу було припинено постачання природного газу.
У судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали повністю з підстав, викладених в позовній заяві, та просили позов задовольнити. Зазначили, що незважаючи на відсутність у позивача заборгованості з оплати газу та відсутність будь-яких інших підстав для припинення газопостачання позивача, 19.03.2013р. представниками відповідача було перекрито та опломбовано засувки на газопроводі на вводі до приміщень позивача, про що складений відповідний акт.
В обгрунтування своїх вимог подано документи про зняття показників лічильника газу на січень
Станом на 15.03.2013р. товариство не мало заборгованості з оплати газу, оскільки підприємство газ не споживало, що підтверджується показами лічильника, зафіксованими представниками відповідача в актах перевірки вузла обліку газу. Крім того, на той момент було сплачено авансовий платіж в розмірі 112 797,60 грн., який по сьогоднішній день залишається невикористаним. В зв'язку зі святами та відсутністю замовлень на продукцію ПАТ «Черкаський автобус», спостережною радою та правлінням підприємства було прийнято рішення про зупинення роботи виробничих цехів та не викликати на роботу +Відсутність виробничої діяльності в січні 2013р. підтверджується мінімальним споживанням електричної енергії та не здійсненням товариством резервування обсягу споживання газу на відповідний місяць, що відображено в додатку №2 до укладеного з відповідачем договору.
Згідно п. 5.13.2 «Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання» перерахунки об'єму протранспортованого газу в період відсутності (несправності) засобу вимірювальної техніки (ЗВТ) здійснюється за проектною номінальною потужністю неопломбованого газового обладнання з урахуванням кількості годин роботи газового обладнання споживача. При цьому, згідно п.3 тих же Правил, ЗВТ - це технічний засіб, який застосовується під час вимірювань і має нормовані метрологічні характеристики.
На думку позивача, у відповідача не було підстав перераховувати обсяги спожитого ПАТ «Черкаський автобус» газу в січні 2013р., оскільки, по-перше, ЗВТ - лічильник газу був встановлений, опломбований та пройшов відповідні метрологічні випробування, а по-друге, кількість годин роботи газового обладнання ПАТ «Черкаський автобус» за січень 2013 року дорівнює нулю.
Крім того, позивач звертався за наданням роз'яснення з приводу обліку споживання газу за відсутності електричної енергії до спеціалізованої ліцензованої організації, яка компетентна в питаннях газопостачання та вимірювання об'ємів газу - ТОВ «Титан плюс», та просить врахувати висновки незалежного спеціаліста при вирішенні спору.
У судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечив повністю. Пояснив, що в результаті здійсненого розрахунку на підставі Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання, Акту перерахунку обсягів природного газу від 29.01.2013р., пунктів 2.18, 2.20 Додатку №3 до Договору товариством здійснено перерахунок обсягу спожитого ПАТ «Черкаський автобус» природного газу за січень 2013р., який становить 46 666,85 куб.м. газу, що враховуючи ціну на природний газ відповідно до умов договору дорівнює 219 330,24 грн. Враховуючи авансовий платіж, перерахований споживачем в розмірі 114 808,85 грн., заборгованість ПАТ «Черкаський автобус» станом на дату подання ним позову становила 104 521,39 грн., при цьому авансовий платіж за лютий 2013р. був зарахований у відповідності до п. 4.8 Договору в рахунок погашення заборгованості за спожитий у січні 2013р. природний газ. Враховуючи те, що кошти в сумі 104 521,39 грн. ПАТ «Черкаський автобус» станом на 14.03.2013р. за спожитий газ сплачені не були, ВАТ «Черкасигаз» надіслано на адресу споживача повідомлення про припинення газопостачання, та з дотриманням процедури йому припинено газопостачання 19.03.2013р.
Представник відповідача вказує, що строки проведення розрахунку за спожитий газ встановлені договором. Відповідно до п. 5.9 «Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання» власник комерційного вузла обліку газу відповідає за технічний стан комерційного вузла обліку газу та порушення правил його експлуатації, а також за використання ЗВТ з вичерпним терміном повірки. А тому, саме ПАТ «Черкаський автобус» зобов'язаний вживати заходів до недопущення аварійних ситуацій.
В обґрунтування заперечень представник відповідача подав акти приймання-передачі газу від 08.02.2013р. (а.с. 112-113), довідка ВАТ «Черкасигаз» про передачу в АТ «Черкаський автобус» в січні 2013р. 46667 м.куб. газу (а.с. 114), реєстр фактично протранспортованого газу (а.с. 115-116), акт №01/31-ДП-12 від 31.01.2013р. приймання -передачі газу від ЗАТ «Укргаз-енерго» до ВАТ «Черкасигаз» в обсязі 3898936 куб.м. газу (а.с. 117), листування з ЗАТ «Укргаз-енерго» про затвердження планового розподілу природного газу для промисловості на січень 2013р. (а.с. 118-122), а також повідомлення позивачу про припинення газопостачання (а.с. 123-124).
Суд запропонував учасникам подати інші докази та документи, необхідні для вирішення спору.
Інших доказів сторонами не подано.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлені такі взаємовідносини сторін.
29.12.2012р. між відкритим акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації «Черкасигаз» (Постачальником -Відповідач по справі) та публічним акціонерним товариством «Черкаський автобус» (Споживач - Позивач по справі), було укладено договір на постачання природного газу за регульованим тарифом №01/12494/п-13 (Далі - Договір), за умовами якого Постачальник зобов'язується поставити природний газ Споживачу в обсягах і порядку, передбачених Договором для забезпечення потреб Споживача, а Споживач зобов'язаний оплатити Постачальнику вартість газу і наданих послуг у розмірах, строках, порядку та на умовах, передбачених Договором.
Передача газу за цим Договором здійснюється на межах балансової належності об'єктів Споживача відповідно до актів розмежування ділянок обслуговування (далі - пункти призначення). Перелік комерційних вузлів обліку газу та газоспоживного обладнання визначається сторонами в Додатку №1 до Договору (п. 1.2 Договору) (а.с. 10 зворот).
Договірні обсяги постачання газу Споживачу наводяться в додатку 2 до Договору (п. 2.1 Договору) (а.с. 11).
Відповідно до п. 10.1 цей Договір набирає чинності з 01 січня 2013р. та укладається на строк до 31 грудня 2013р.
Відповідно до п. п. 2.2.1 та 2.2.2 Договору постачання газу здійснюється в разі:
- підтвердження в установленому порядку оператором Єдиної газотранспортної системи України (далі - Оператор) місячного обсягу газу, виділеного для забезпечення об'єктів Споживача;
- відсутності заборгованості у Споживача за минулі періоди (або оплати відповідально до графіка погашення заборгованості) та оплати поточних платежів.
Відповідно до п. 2.4 Договору місячний обсяг відбору газу в пунктах призначення не повинен перевищувати підтверджений обсяг газу.
Відповідно до п. 2.6 Договору послуги з постачання газу підтверджуються підписаними сторонами актом приймання-передачі газу, що оформлюється за даними вузлів обліку , визначених в Додатку 1 до Договору.
Відповідно до п. 2.7 Договору Постачальник до 5-го числа, наступного за звітним місяцем, надає Споживачу два примірники акта приймання-передачі газу за звітний місяць, підписані уповноваженим представником та скріплені печаткою Постачальника.
Відповідно до п. 2.8 Договору Споживач протягом двох днів з дати одержання акта приймання-передачі газу зобов'язується повернути Постачальнику один примірник оригіналу акта приймання-передачі газу, підписаний уповноваженим представником та скріплений печаткою Споживача, або надати в письмовій формі мотивовану відмову від підписання акта приймання-передачі газу.
Відповідно до п. 2.9 Договору акти приймання-передачі газу є підставою для остаточних розрахунків Споживача з Постачальником.
Кількість реалізованого газу Споживачу визначається на межі балансової належності об'єктів Споживача за допомогою вузлів обліку, визначених у додатку 1 до Договору (п. 3.3 Договору).
Відповідно до п.3.4 Договору Постачальник має право перевіряти роботу вузлів обліку, установлених у Споживача, у тому числі за допомогою еталонних пересувних вимірювальних комплексів, а також вимагати позачергової перевірки вузлів обліку спеціально уповноваженим органом у сфері метрології. Споживач зобов'язаний забезпечити доступ представників Постачальника до вузлів обліку, відключаючих пристроїв, газопроводів та газоспоживного обладнання, що розташовані на території Споживача.
На підставі результатів вимірювання обсягу вузлами обліку складаються щомісяця акти приймання-передачі газу (п. 3.5 Договору).
Відповідно до п. 4.6 Договору оплата вартості послуг з постачання газу здійснюється Споживачем на умовах попередньої оплати до 20 числа місяця, що передує місяцю поставки природного газу в розмірі 100% вартості місячного об'єму природного газу відповідно до додатка 2 до Договору.
Постачальником було виставлено Споживачу рахунок від 15.01.2013р. №ЧГ-0000645 на загальну суму 112 797,60 грн. (в тому числі ПДВ 20%). В рахунку в умові продажу та призначенні платежу вказано - «передоплата».
Споживач сплатив 112 797,60 грн., що підтверджується платіжними дорученнями: від 17.01.2013р. №193 на суму 66 000,00 грн. та від 24.01.2013р. №273 на суму 46 797,60 грн. (а.с. 13-14).
Відповідно до п. 2.17 Додатку №3 до Договору (а.с. 31-35) у разі виявлення недоліків, що впливають на результати вимірювань об'єму газу, представник Постачальника разом із Споживачем (відповідальною особою за його технічний стан) складає двосторонній акт про виявлені недоліки.
Перевіркою технічного стану комерційного вузла обліку газу та правильності розрахунків об'єму газу, проведеною 25.01.2013р. представниками Постачальника в присутності представників Споживача на підприємстві ПАТ «Черкаський автобус», виявлено аварійну ситуацію та зафіксовано, що з 17.01.2013р. по 25.01.2013р. на вузлі обліку газу відсутнє електричне живлення, що підтверджується Звітом про газоспоживання (добові дані), обчислювачем коректора. 29.01.2013р. складено та підписано представниками Постачальника Акт (а.с. 37). Споживачем спірний Акт отримано до відому, про що зроблена відмітка.
Відповідно до п. 3.12.4. Правил користування природним газом для юридичних осіб (надалі - Правила для юридичних осіб, затверджених Постановою НКРЕ №1181 від 11.10.2012р.) за період з 17.01.2013р. по 25.01.2013р. та п. 5.13 Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання, затверджених Наказом Мінпаливенерго №618 від 27.12.2005р. (надалі - Правила), встановлено право ВАТ «Черкасигаз», як облікової організації на здійснення перерахунку об'єму протранспортованого природного газу, зокрема, і у разі наявності аварійної ситуації, що зареєстрована у роздрукованих звітах обчислювачів та обчислювачів-коректорів (несправність ЗВТ). Перелік аварійних ситуації наведено в п.8.2 Правил, а саме - відсутнє електричне живлення, яке забезпечує функціонування вимірювального комплексу у штатному режимі.
Відповідно до вимог підпункту 6 пункту 2 статті 19 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» споживач зобов'язаний забезпечувати відповідно до вимог нормативних документів у пунктах приймання-передачі газу вимірювання кількості газу, прийнятого в систему своїх газопроводів.
Згідно п. 5.2. Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання (затверджених Наказом Мінпаливенерго №618 від 27.12.2005р.), для визначення об'єму протранспортованого, поставленого та реалізованого споживачу газу приймаються дані комерційного вузла обліку газу споживача. У разі наявності аварійних ситуацій, що зареєстровані у роздрукованих звітах обчислювачів та обчислювачів-коректорів проводиться перерахунок об'єму протранспортованого газу (п.5.13.1, 5.13.2). Власником комерційного вузла обліку газу в даному випадку є ПАТ «Черкаський автобус».
На виконання пункту 5.13.2. Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання, затверджених Наказом Мінпаливенерго №618 від 27.12.2005р., за період з 17.01.2013р. по 25.01.2013р. Постачальником було здійснено перерахунок об'єму протранспортованого природного газу в зв'язку з наявністю аварійних ситуацій, що зареєстровані у роздрукованих звітах обчислювачів та обчислювачів-коректорів (несправністю ЗВТ), що підтверджується Актом перерахунку обсягів природного газу від 29.01.2013р.
В результаті здійсненого перерахунку на підставі вимог Правил, Акту перерахунку обсягів природного газу від 29.01.2013р., пункту 2.18, 2.20 Додатку №3 до Договору Постачальником здійснено перерахунок обсягу спожитого ПАТ «Черкаський автобус» природного газу, який становить 46 666,85 куб.м. газу, що враховуючи ціну на природний газ відповідно до умов договору, дорівнює 219 330,24 грн.
Враховуючи авансовий платіж, перерахований Споживачем згідно п.4.6. Договору в розмірі 114 808,85 грн., заборгованість ПАТ «Черкаський автобус» на дату подання позову становила 104 521,39 грн., при цьому авансовий платіж за лютий 2013р. був зарахований Постачальником у відповідності до п.4.8. Договору в рахунок погашення заборгованості за спожитий у січні 2013р. природний газ.
Відповідно до п.4.6 Договору у випадку недоплати вартості послуг з постачання газу за розрахунковий період Споживач проводить остаточний розрахунок не пізніше 5 числа місяця, наступного за розрахунковим.
Враховуючи те, що кошти в сумі 104 521,39 грн. ПАТ «Черкаський автобус» станом на 14 березня 2013р. за спожитий газ сплачені не були, ВАТ «Черкасигаз» надіслало на адресу Споживача повідомлення про припинення газопостачання та з дотриманням процедури, визначеної Порядком пооб'єктового припинення (обмеження) газопостачання споживачам, крім населення, затвердженої Постановою КМУ №1687 від 08.12.2006р., ПАТ Черкаський автобус» 19 березня 2013р. припинено газопостачання - з мотивів непогашення заборгованості.
Відповідно до п. 2.2. Договору постачання газу здійснюється в разі відсутності заборгованості у Споживача за минулі періоди та оплати поточних платежів.
Представник ВАТ «Черкасигаз» вважає, що постачання природного газу споживачу припинено у відповідності до умов укладеного Договору та з дотриманням вимог чинного законодавства України.
Як вбачається з матеріалів справи, Позивач звертався за наданням роз'яснення з приводу обліку споживання газу за відсутності електричної енергії до спеціалізованої ліцензованої організації, яка компетентна в питаннях газопостачання - ТОВ «Титан плюс» з проханням технічної оцінки комплексу документації, який має відношення до суперечливого питання щодо результатів вимірювань об'єму газу.
Листом від 27.05.2013р. №38 ТОВ «Титан плюс» повідомило наступне:
«Наказом № 618 від 27.12.2005р. із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства палива та енергетики №232 від 06.05.2009р. «Про затвердження Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання» визначено:
1. Вузол обліку газу - сукупність засобів вимірювальної техніки та допоміжних засобів, що призначені для вимірювання, реєстрації результатів вимірювання та розрахунків об'єму газу зведеного до стандартних умов (далі - об'єму газу), і складається з одного або декількох вимірювальних комплексів.
2. Комерційний вузол обліку газу - вузол обліку газу, за даними якого сторонами договору на постачання газу оформляються акти приймання-передачі газу і здійснюються взаєморозрахунки.
3. Обчислювач об'єму газу - засіб вимірювальної техніки, який перетворює вихідні сигнали вимірювальної інформації від вимірювального перетворювача перепаду тиску на звужувальному пристрої (напірній трубці, тощо) та/або від вимірювального перетворювача об'єму газу за робочих умов ( лічильника газу, тощо), від вимірювальних перетворювачів тиску та температури газу, що протікає у вимірювальному трубопроводі та обчислює об'єм газу за стандартних умов, а саме забезпечує можливість періодичного введення та реєстрації значень умовно сталих величин (густини газу, молярних часток азоту та діоксину вуглецю у газі, атмосферного тиску та інше).
В даному випадку, комерційний вузол обліку газу ПAT «Черкаський автобус» знаходиться в робочому стані, про що свідчить Акт експертизи державного підприємства «Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» від 25.12.2012р., та в його складі встановлено роторний лічильник моделі DELTA G100 (а.с. 89-90), який обчислює об'єм природного газу незалежно від наявності або відсутності електричного живлення.
31.12.2012p. було складено та узгоджено двосторонній Акт між ВАТ «Черкасигаз» та ПAT «Черкаський автобус» щодо показників вузла обліку газу, які не відрізняються від показників станом на 25.01.2013р. Таким чином з 31.12.2012р. по 25.01.2013р. споживання природного газу не відбувалось, тому аварійна ситуація (відсутнє електричне живлення), яка виникла на ПАТ «Черкаський автобус», в даному випадку не мала впливу на роботу вузла обліку газу» (а.с. 70-71).
Суд вважає дані документи думкою спеціаліста, яка не спростована відповідачем у належний спосіб.
Незважаючи на відсутність у Позивача заборгованості з оплати газу та відсутності будь-яких інших підстав для припинення газопостачання, 19.03.2013р. представниками Постачальника (відповідача) було припинено газопостачання та опломбовано засувки на газопроводі на вводі до приміщень ПАТ «Черкаський автобус», про що складено відповідний акт.
На думку Позивача, Відповідач безпідставно припинив газопостачання ПАТ «Черкаський автобус», чим фактично вчинив односторонню відмову від виконання умов Договору, що й стало причиною звернення Позивача до суду за захистом свого порушеного права та примусового відновлення газопостачання.
Оцінюючи докази у справі в їх сукупності та за внутрішнім переконанням, враховуючи пояснення представників сторін, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають до задоволення.
Згідно положень Пленуму ВГСУ від 23.03.2012р. №6 «Про судове рішення» при прийнятті рішення суд має врахувати майнові інтереси сторін, не надаючи переваги одному учаснику над іншим. Рішення має грунтуватися на повній та всебічній оцінці доказів у конкретній справі.
Сторони є самостійними юридичними особами та суб'єктами господарювання на ринку виконання та споживання послуг, що підтверджено свідоцтвами про державну реєстрацію (а.с. 18, 39-40, 108-110).
Відповідач за даними Черкаського відділення Антимонопольного комітету України є монополістом у постачанні газу в м. Черкаси.
Між сторонами виникли та існують договірні відносини оплатної поставки енергоносіїв приєднаними мережами на підставі письмового строкового оплатного двостороннього консенсуального договору.
За правовою природою договір на постачання природного газу за регульованим тарифом №01/12494/п-13 від 29.12.2012р. є договором поставки і відповідає положенням ст. 714 ЦК України, якою передбачено, що до договору поставки енергоресурсів через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено законом, або не випливає з характеру відносин сторін.
Відносини купівлі-продажу урегульовані Главою 54 ЦК України, відповідно до положень якої за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві) та отримати розрахунок, а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму. Поставка є різновидом відносин купівлі-продажу.
Згідно ч.1 ст. 173 ГК України зобов'язання, що виникає між суб'єктами господарювання, в силу якого один суб'єкт зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта, або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку, є господарським зобов'язанням.
Згідно ч. 1 ст. 174 ГК України господарські зобов'язання можуть виникати з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених ГК України.
Суд вважає, що сторонами досягнуто згоди по всіх істотних умовах договору. Договір на постачання природного газу за регульованим тарифом № 01/12494/п-13 від 29.12.2012р. не заперечений сторонами, не визнаний судом недійсним та не розірваний в установленому порядку.
Суд враховує, що позивачем не замовлявся газ для власного споживання в січні місяці 20013р., що зафіксовано в додатку №2 до договору (а.с. 11).
Натомість, постачальник газу самовільно, в односторонньому порядку визначив очікуване споживання газу позивачем в 6000 куб.м. у січні 2013р. та в односторонньому порядку подав реєстр постачальнику ТОВ «Укргаз-Енерго» (а.с. 121). Суд критично оцінює доводи та докази відповідача про споживання газу позивачем в січні 2013р., оскільки всі документи відповідача виконані в односторонньому порядку, без посилання на договори, дійсні обставини взаємовідносин сторін. Це свідчить про неправомірність дій постачальника газу ВАТ «Черкасигаз» та зловживання ним своїм монопольним становищем, про недопустимість чого прямо застережено законодавцем в п. 3 ст. 13 ЦК України.
Суд з вищевказаних мотивів не бере до уваги при прийнятті рішення Акт приймання -передачі газу в січні 2013р. про безперебійну передачу, транспортування відповідачем позивачу 46667 куб.м. природного газу власного видобутку (а.с. 38). Походження цього газу відповідач не вказав, оскільки повідомив суд письмово, що не здійснює видобуток власного природного газу (а.с. 111).
Суд враховує, що відповідачем не подано в справу жодного належного та допустимого доказу про отримання від оптового ринку та передачу позивачу 46667 куб.м. газу - в розумінні положень ст.ст. 33, 34 ГПК України. Всі документи відповідача ґрунтуються лише на очікуванні споживання газу в січні 2013р.
Посилання відповідача на Правила обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання, затверджених Наказом Мінпаливенерго №618 від 27.12.2005р., та відсутність енергії на ЗВТ спростовується наступним: в склад вимірювального комплексу входить механічний роторний лічильник газу Дельта (а.с. 89-90), що не потребує використання електроенергії при роботі. Вся вимірювальна техніка повірена та опломбована (а.с. 82-88). Представник відповідача підтвердив наявність пломб на приладах вимірювання та відсутність у нього даних про стороннє втручання в засоби вимірювання та обліку газу. Це підтверджено актом обстеження від 27.12.2012р. (а.с. 15) та актом перевірки технічного стану комерційного вузла обліку газу (а.с. 16, 17).
Підприємство «Черкаський автобус» не працювало в січні 2013р. (а.с. 81), що підтверджено протоколом №29, №12 (а.с. 99), актами споживання енергії (а.с. 103-105), актами табелювання робочого часу.
Посилання відповідача на п. 5.2 Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання, затверджених Наказом Мінпаливенерго №618 від 27.12.2005р., у даних правовідносинах є некоректним та не взято судом до уваги при прийнятті рішення. Дані Правила… є підзаконним нормативним документом і мають застосовуватися в сукупності і взаємозв'язку з іншими документами. Крім одностороннього нарахування заборгованості позивачу за ніби-то протранспортований і отриманий газ в січні 2013р. відповідач має належними та допустимими доказами довести отримання спірного об'єму газу від оптового постачальника, транспортування спірного об'єму газу та його передачі споживачу. Натомість, відповідач ухилився від отримання та врахування у своїх вимогах даних механічного лічильника газу Дельта G100 (а.с. 89-98), що належним чином установлений, повірений, опломбований у позивача та прийнятий відповідачем до експлуатації та обліку газу в складі вимірювального комплексу.
Суд враховує відсутність претензій відповідача стосовно неналежної поставки газу, недопоставки газу чи іншого невиконання умов спірного договору з оптовим постачальником газу.
Суд також враховує відсутність виробничої діяльності у позивача в січні 2013р., про що свідчить табелювання робочого часу та відсутність споживання електроенергії на виробництві в січні 2013р.
Дії відповідача по припиненню газопостачання позивача не охоплюються положеннями п. 2.33 додатку №3 договору (а.с. 35).
Суд вважає за необхідне вимоги позивача задовольнити та зобов'язати відповідача відновити порушене право позивача на безперешкодне отримання та споживання природного газу для виробничих потреб шляхом безоплатного відновлення відповідачем газопостачання публічного акціонерного товариства «Черкаський автобус».
Згідно ст. 49 ГПК України судові витрати належить покласти на відповідача повністю та стягнути на користь позивача 1147 грн. судового збору.
Керуючись ст.ст. 49, 82, 84, 85 ГПК України, господарський суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Зобов'язати відкрите акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Черкасигаз» вчинити дію шляхом безоплатного відновлення газопостачання підприємства публічне акціонерне товариство «Черкаський автобус» відповідно до умов договору №01/12494/п-13 від 29.12.2012р.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Черкасигаз», м. Черкаси, вул. Громова, 142, код ЄДРПОУ 03361402, номер рахунку в банку невідомий
на користь публічного акціонерного товариства «Черкаський автобус», м. Черкаси, вул. Різдв'яна, 292, код ЄДРПОУ 05390419, номер рахунку в банку невідомий
1147 грн. судового збору.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня прийняття рішення. Сторони у справі протягом цього строку мають право подати апеляційну скаргу до апеляційного суду на вказане рішення через Господарський суд Черкаської області.
Повне рішення складено 10.06.2013р.
Суддя Г.М. Скиба
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2013 |
Оприлюднено | 11.06.2013 |
Номер документу | 31702748 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Скиба Г.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні