Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Ухвала
Іменем України
Справа № 2а-7970/12/0170/14
21.05.13 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Мунтян О.І.,
суддів Дугаренко О.В. ,
Дудкіної Т.М.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Ялті АР Крим Державної податкової служби на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кірєєв Д.В.) від 20.11.12 у справі № 2а-7970/12/0170/14
до Державної податкової інспекції у м. Ялті АР Крим Державної податкової служби (вул. Васильєва, 16, м.Ялта, Автономна Республіка Крим, 98600)
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0001041502 від 16.05.12 року,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 20.11.2012 року позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Крим-Авто-Експрес" до Державної податкової інспекції у м. Ялті АР Крим Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0001041502 від 16.05.12 року - задоволено.
Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції в м. Ялті АР Крим ДПС № 0001041502 від 16.05.2012 року.
Стягнуто з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Крим-Авто-Експрес» витрати зі сплати судового збору у сумі 659,92 грн.
На зазначене судове рішення від відповідача надійшла апеляційна скарга, в якій ставиться питання про його скасування та ухвалення нового рішення, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити.
Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
У судове засідання 21.05.2013 року сторони, їх представники не з'явились, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи сповіщені належно.
Згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Суд, керуючись положеннями пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнав за можливе перейти до письмового провадження по справі.
Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, матеріалами справи підтверджено, що працівниками Державної податкової інспекції в м. Ялті АР Крим ДПС була проведена документальна невиїзна позапланова перевірка ТОВ «Крим-Авто-Експрес» з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства по взаємовідносинах з ПП «Олєгор» ЄДОПОУ 36825747 за листопад 2011 року.
За результатами перевірки було складено акт № 571/15-02/34836741 від 28.04.2012 року, яким встановлено, що згідно даних картки особового рахунку за кодом платежу 14010100 станом на 24.04.2012 р. рахується загальна сума переплати з ПДВ у розмірі 58,16 грн. Згідно з п.п. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14, п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI ТОВ «Крим-Авто-Експрес» занижено суму податку на додану вартість по декларації з ПДВ за листопад 2011 р. у розмірі 50218 грн. (а.с.15-28).
На підставі зазначеного акту було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0001041502 від 16.05.2012 року на суму 62773,00 грн. у тому числі 50218 грн. за основним платежем, 12555 грн. за штрафними санкціями (а.с.29).
Перевіряючи доводи апеляційної скарги встановлено наступне.
Підпунктом 54.3.2 п. 54.3. ст. 54 ПК України встановлено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
Відповідно до п.п. 58.1. ст58 ПК України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Згідно з пунктом 185.1 статті 185 ПК України об'єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу; ввезення товарів (супутніх послуг) на митну територію України в митному режимі імпорту або реімпорту (далі - імпорт); вивезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі експорту або реекспорту (далі - експорт); з метою оподаткування цим податком до експорту також прирівнюється постачання товарів (супутніх послуг), які перебувають у вільному обігу на території України, до митного режиму магазину безмитної торгівлі, митного складу або спеціальної митної зони, створених згідно з положеннями глав 35 - 37 Митного кодексу України; з метою оподаткування цим податком до імпорту також прирівнюється постачання товарів (супутніх послуг) з-під митного режиму магазину безмитної торгівлі, митного складу або спеціальної митної зони, створених згідно з положеннями глав 35 - 37 Митного кодексу України, для їх подальшого вільного обігу на території України; постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.
Пунктом 187.1. ст. 187 ПК України визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до п. 198.1. ст.198 ПК України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:
а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;
б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);
в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;
г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.
Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:
дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною (п. 198.2 ст.198 ПК України).
Згідно з п. 198.3. ст. 198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 ст.193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Статтею 2 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" встановлено, що бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Згідно п.1.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, господарські операції відображаються у бухгалтерському обліку методом їх суцільного і безперервного документування. Записи в облікових регістрах провадяться на підставі первинних документів, створених відповідно до вимог цього Положення.
Статтею 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" встановлено, що господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.
Відповідно до положень ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов'язаних рахунках бухгалтерського обліку. Дані аналітичних рахунків повинні бути тотожні відповідним рахункам синтетичного обліку на перше число кожного місяця.
Відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи.
Абзацом 4 ч. 1 ст. 174 Господарського кодексу України встановлено, що господарські зобов'язання можуть виникати з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Підприємництво здійснюється на основі самостійного формування підприємцем програми діяльності, вибору постачальників і споживачів продукції, що виробляється, залучення матеріально-технічних, фінансових та інших видів ресурсів, використання яких не обмежено законом, встановлення цін на продукцію та послуги відповідно до закону (ст.44 Господарського кодексу України ).
Сума донарахування податку на додану вартість у розмірі 50218 грн. визначена Державною податковою інспекцією в м. Ялті АР Крим ДПС внаслідок порушення ТОВ «Крим-Авто-Експрес» п.п. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14, п. 198.3 ст. 198 ПК України, в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 50 218 грн. за листопад 2011 року, що був нарахований за відсутності належних первинних документів по операціях з ПП «Олєгор» що не були спрямовані на реальне настання правових наслідків, а отже - є нікчемними по ланцюгу до "виготонабувача".
Згідно довідки № 83/15-02/36825747 від 30.01.2012 р. Джанкойської ОДПІ (Красногвардійське відділення) про результати перевірки задекларованих господарських відносин із платниками податків ПП «Олєгор», код за ЄДРПОУ 36825747 за період листопад 2011 р. було встановлено, що за даними Декларацій з податку на прибуток виручка від реалізації товарів (робіт, послуг) за ІІІ квартал 2011 року склала 4264809 грн. основні засоби у ПП «Олєгор» відсутні, згідно додатку АМ до декларації з податку на прибуток за ІІІ квартал 2011 р. значення рядка А3 група 4 - 14000 грн. Інформація щодо орендованих основних виробничих фондів відсутні. Відповідно до довідки по формі 1 ДФ кількість працюючих на підприємстві у ІІІ кварталі 2011 року складала 2 особи (НОМЕР_2 - нараховано доходу 720,00 грн.; НОМЕР_3 - нараховано доходу 384,00 грн.), які, враховуючи загальний обсяг задекларованого доходу від реалізації товарів (робіт, послуг), фізично не могли здійснювати такий обсяг роботи. По ознаці діяльності 157 (Доход виплачений само зайнятим особам) нарахований доход склав: інн. НОМЕР_4 - 240,00 грн., інн. НОМЕР_5 - 540,00 грн. За юридичною адресою ПП «Олєгор» (97020, АР Крим, Красногвардійський район, с. Восход, вул. Миру, 8/26) знаходиться багатоквартирний житловий будинок. За зазначеною адресою прописані: ОСОБА_2 (керівник та головний бухгалтер), ОСОБА_3 (співвласник ПП «Олєгор»).
15 березня 2011 року між Приватним підприємством «Олєгор» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Крим-Авто-Експрес» було укладено Договір купівлі-продажу нафтопродуктів № 4. Згідно п. 1.1 Договору, Постачальник зобов'язується передати в узгоджені строки, а покупець прийняти та оплатити на умовах, викладених в договорі, нафтопродукти (далі Товар), найменування, кількість, ціна яких зазначаються в накладних документах на товар, які формуються на кожну окрему партію товару, яка поставляється в рамках даного Договору, а також є невід'ємною частиною даного договору. (а.с. 32-35).
Відповідно до п. 3.1. Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом ДПА України від 18.07.2005 року № 276, якою встановлюється порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), з метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.
Відповідно до п. 3.5 Інструкції № 276 у залежності від призначення платежів відкриваються особові рахунки, в тому числі для здіснення обліку податку на додану вартість для платників податків - юридичних та фізичних осіб.
Згідно п. 3.6. Інструкції форми карток особових рахунків мають лицьовий та зворотній боки. На ліцовому боці картки відображаються умови справляння платежу та дані про платника податків. Зворотній бік картки відображає стан розрахунків платників з бюджетом (суми нарахованого та сплаченого платежу, пені, штрафних (фінансових) санкцій, плати за кредит щодо розстрочених (відстрочених податкових зобов'язань, суми податкового боргу, надміру та/або помилково сплачені, та суми, заявлені до відшкодування, й інше).
Нарахуванню в особових рахунках платників підлягають в тому числі податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня, самостійно визначені платником (п. 4.1 Інструкції).
Тобто дані карток особових рахунків повинні відображати фактичний стан платежів до бюджету платника податків.
У відповідності до п. 3.2. Інструкції № 276 картки особових рахунків відкриваються тим структурним підрозділом органу державної податкової служби, який відповідно до своїх функціональних обов'язків відкриває особові рахунки платників.
ПП «Олєгор» на ім'я ТОВ «Крим-Авто-Експрес» було виписано рахунки на оплату: № 79 від 03.11.2011 р. на суму 75552,00 грн. (у тому числі ПДВ на суму 12592,00 грн.), № 81 від 09.11.2011 р. на суму 75552,00 грн. (у тому числі ПДВ на суму 12592,00 грн.), № 87 від 16.11.2011 р. на суму 75552,00 грн. (у тому числі ПДВ на суму 12592,00 грн.), № 89 від 21.11.2011 р. на суму 74653,99 грн. (у тому числі ПДВ на суму 12442,00 грн.); № 105 від 30.11.2011 р. на суму 72797,50 грн. (у тому числі ПДВ на суму 12132,92 грн.) та видаткові накладні: № 81 від 01.11.2011 р., № 82 від 09.11.2011 р., № 83 від 16.11.2011 р., № 84 від 21.11.2011 р., № 88 від 01.12.2011 р. на зазначені суми за договором поставки нафтопродуктів (а.с. 46-48, 79-81).
Позивачем сплачено на банківських рахунок ПП «Олєгор»: за платіжним дорученням № 1024 від 21.11.2011 р. 30000,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 79 від 03.11.2011 р., у тому числі ПДВ на суму 5000 грн.; за платіжним дорученням № 1027 від 23.11.2011 р. 13052,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 79 від 03.11.2011 р., у тому числі ПДВ 2175,33 грн.; за платіжним дорученням № 1028 від 23.11.2011 р. 15000 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 79 від 03.11.2011 р., у тому числі ПДВ 2500,00 грн.; за платіжним дорученням № 1029 від 24.11.2011 р. 10000.00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 79 від 03.11.2011 р., у тому числі ПДВ 1666,67 грн.; за платіжним дорученням № 1030 від 25.11.2011 р. 5000 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 79 від 03.11.2011 р., у тому числі ПДВ 833,33 грн.; за платіжним дорученням № 1031 від 25.11.2011 р. 2500,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 79 від 03.11.2011 р., у т.ч. ПДВ 416,67 грн.; за платіжним дорученням № 1032 від 25.11.2011 р. 5152,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 81 від 03.11.2011 р., у тому числі ПДВ 858,67 грн.; за платіжним дорученням № 1040 від 30.11.2011 р. 15000,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 81 від 09.11.2011 р., у тому числі ПДВ 2500,00 грн.; за платіжним дорученням № 1042 від 02.12.2011 р. 5000,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 81 від 09.11.2011 р., у тому числі ПДВ 833,33 грн.; за платіжним дорученням № 1044 від 02.12.2011 р. 10 000,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 81 від 09.11.2011 р., у тому числі ПДВ 1666,67 грн.; за платіжним дорученням № 1048 від 05.12.2011 р. 5000,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 81 від 09.11.2011 р., у тому числі ПДВ 833,33 грн.; за платіжним дорученням № 1049 від 07.12.2011 р. 5000,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 81 від 09.11.2011 р., у тому числі ПДВ 833,33 грн.; за платіжним дорученням № 1055 від 08.12.2011 р. 7000,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 81 від 09.11.2011 р., у тому числі ПДВ 1166,67 грн.; за платіжним дорученням № 1057 від 09.12.2011 р. 5200,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 81 від 09.11.2011 р., у тому числі ПДВ 866,67 грн.; за платіжним дорученням № 1059 від 12.12.2011 р. 12000,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 81 від 09.11.2011 р., у тому числі ПДВ 2000,00 грн.; за платіжним дорученням № 1061 від 19.12.2011 р. 6200,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 81 від 09.11.2011 р., у тому числі ПДВ 1033,00 грн.; за платіжним дорученням № 1062 від 19.12.2011 р. 13752,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 87 від 16.11.2011 р., у тому числі ПДВ 2292,00 грн.; за платіжним дорученням № 1063 від 20.12.2011 р. 8500,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 87 від 16.11.2011 р., у тому числі ПДВ 1416,67 грн.; за платіжним дорученням № 1081 від 29.12.2011 р. 53300,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 87 від 16.11.2011 р., у тому числі ПДВ 8883,33 грн.; за платіжним дорученням № 1080 від 04.01.2012 р. 25000,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 87 від 16.11.2011 р., у тому числі ПДВ 4166,67 грн.; за платіжним дорученням № 1084 від 05.01.2012 р. 15000,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 89 від 21.11.2011 р., у тому числі ПДВ 2500,00 грн.; за платіжним дорученням № 1086 від 06.01.2012 р. 7000,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 89 від 21.11.2011 р., у тому числі ПДВ 1166,67 грн.; за платіжним дорученням № 1091 від 10.01.2012 р. 27653,99 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 89 від 21.11.2011 р., у тому числі ПДВ 4609,00 грн.; за платіжним дорученням № 1092 від 10.01.2012 р. 5097,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 105 від 30.11.2011 р., у тому числі ПДВ 849,58 грн.; за платіжним дорученням № 1096 від 12.01.2012 р. 12700,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 105 від 30.11.2011 р., у тому числі ПДВ 2116,67 грн.; за платіжним дорученням № 1100 від 16.01.2012 р. 17000,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 105 від 30.11.2011 р., у тому числі ПДВ 2833,33 грн.; за платіжним дорученням № 1105 від 25.01.2012 р. 5000,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 105 від 30.11.2011 р., у тому числі ПДВ 833,33 грн.; за платіжним дорученням № 1132 від 07.03.2012 р. 6500,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 105 від 30.11.2011 р., у тому числі ПДВ 1083,33 грн.; за платіжним дорученням № 1133 від 12.03.2012 р. 15000,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 105 від 30.11.2011 р., у тому числі ПДВ 2500 грн.; за платіжним дорученням № 1134 від 13.03.2012 р. 65000,00 грн. за дизельне паливо згідно рахунку № 105 від 30.11.2011 р. та. № 109 від 12.12.2011 р., у тому числі ПДВ 10833,33 грн. (а.с. 49-78).
Передача товару від Продавця Покупцю підтверджується податковими накладними: № 155 від 03.11.2011 року на суму 75552,00 грн. (у тому числі ПДВ 12592 грн.), № 156 від 09.11.2011 року на суму 75552,00 грн. (у тому числі ПДВ 12592,00 грн.), № 157 від 16.11.2011 року на суму 75552 грн. (у тому числі ПДВ 12592,00 грн.), № 158 від 21.11.2011 року на суму 74653,99 (у тому числі ПДВ 12442,33 грн.), № 162 від 01.12.2011 року на суму 72797,50 грн. (у тому числі ПДВ 12132,92 грн.) (а.с. 82-86).
Дизельне паливо було отримане позивачем та на підставі договору зберігання від 01.01.2011 р., укладеного між ТОВ «Ялтинська транспортна компанія» та ТОВ «Крим-Авто-Експрес» передане на зберігання: за актом прийому-передачі майна від 03.11.2011 року у кількості 7870 л; за актом прийому-передачі майна від 09.11.2011 р. у кількості 7870 л; за актом прийому-передачі майна від 16.11.2011 р. у кількості 7870 грн.; за актом прийому-передачі майна від 21.11.2011 р. (а.с. 89-92).
Використання позивачем дизельного палива підтверджується звітами з витрат палива, зведеною таблицею витрат дизельного палива ТОВ «Крим-Авто-Експрес» за листопад 2011 р.
Таким чином, первинними документами бухгалтерського обліку Товариства з обмеженою відповідальністю «Крим-Авто-Експрес» (податкові накладні, платіжні доручення, видаткові накладні) у повному обсязі в сумі 301309,99 грн. (у тому числі ПДВ у сумі 50218,33 грн.) підтверджується наявність фактичного виконання зобов'язань та їх оплата за господарськими операціями у листопаді 2011 року між ТОВ «Крим-Авто-Експрес» та ПП «Олєгор».
Зазначені письмові докази повністю спростовують висновки акту перевірки № 571/15-02/34836741 від 18.04.2012 р. про порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «Крим-Авто-Експрес» п.п. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14, п. 198.3 ст. 198 Податкового Кодексу України про заниження суми податку на додану вартість по декларації з ПДВ за листопад 2011 року у розмірі 50218 грн.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про встановлення факту здійснення господарської операції.
Матеріалами справи підтверджується, що на момент здійснення вищевказаних господарських операцій між позивачем та його контрагентом, останній був зареєстрований у якості юридичної особи, обліковувався як платник ПДВ у ДПІ за даними офіційного сайту ДПС України (http://www.sta.gov.ua) та мав свідоцтво платника ПДВ.
Виходячи з вищевикладеного, колегія суддів погоджується з правильним висновком суду першої інстанції, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.
На підставі викладеного, судова колегія дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.
Керуючись частиною третьою статті 24, частиною першою статті 195, статтями 196,197, пунктом 1 частини першої статті 198, статтею 200, пунктом 1 частини першої статті 205, статтями 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Ялті АР Крим Державної податкової служби на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кірєєв Д.В.) від 20.11.12 у справі № 2а-7970/12/0170/14 - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кірєєв Д.В.) від 20.11.12 у справі № 2а-7970/12/0170/14 - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Ухвалу може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя підпис О.І. Мунтян
Судді підпис О.В.Дугаренко
підпис Т.М. Дудкіна
З оригіналом згідно
Головуючий суддя О.І. Мунтян
Суд | Севастопольський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2013 |
Оприлюднено | 11.06.2013 |
Номер документу | 31710879 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Мунтян Ольга Іванівна
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Мунтян Ольга Іванівна
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кірєєв Д.В.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кірєєв Д.В.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кірєєв Д.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні