Ухвала
від 18.12.2006 по справі 20-1/067
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

20-1/067

     

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ  АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ   СУД

Ухвала

Іменем України

12 грудня 2006  

Справа № 20-1/067

                    

                    Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді                                                  Видашенко Т.С.,

суддів                                                                      Заплави Л.М.,

                                                                                          Щепанської О.А.,

секретар судового засідання                                        Льговська Ю.М.

за участю представників сторін:

представник позивача: Зубков Микола Олексійович, довіреність №  б/н   від 01.11.06,  Товариство з обмеженою відповідальністю "Созидатель";

представник позивача: Рудюк Ігор Вікторович, довіреність №  б/н   від 01.10.06,  Товариство з обмеженою відповідальністю "Созидатель";

представник позивача: Мамарасулов Володимир Умбарович, довіреність №  б/н   від 01.10.06,  Товариство з обмеженою відповідальністю "Созидатель";

представник відповідача: Сирський Сергій Валентинович, довіреність №  03-15/2188   від 25.07.06,  Севастопольська міська рада

розглянувши апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Созидатель" на постанову господарського суду міста Севастополя (суддя  Алсуф'єв В.В.) від 03 жовтня 2006 року у справі № 20-1/067

за позовом  товариства з обмеженою відповідальністю "Созидатель" (Фіолентовське шосе, 8, Севастополь, 99000)

до Севастопольської міської ради (вул. Леніна, 3, Севастополь, 99011)

про визнання частково недійсним рішення II сесії Севастопольської міської Ради V скликання № 46 від 06.06.2006 року

                                                            ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду міста Севастополя від 03 жовтня 2006 року у справі № 20-1/067 у задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю “Созидатель” до Севастопольської міської ради про визнання частково недійсним рішення ІІ сесії Севастопольської міської ради V скликання № 46 від 06 червня 2006 року відмовлено.

Не погодившись з постановою суду, товариство з обмеженою відповідальністю “Созидатель” звернулось до Севастопольського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, у якій просить скасувати постанову господарського суду першої інстанції, позовні вимоги задовольнити.

Апеляційна скарга мотивована посиланням на порушення господарським судом першої інстанції норм матеріального права, а саме товариство з обмеженою відповідальністю “Созидатель” вказує, що відповідно до частини 6 статті 16 Закону України „Про оренду землі” від 6 жовтня 1998 року № 161-XIV у разі надходження двох або більше заяв (клопотань) на оренду однієї і тієї самої земельної ділянки, що перебуває в державній або  комунальній власності, відповідні органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування проводять аукціон або конкурс щодо набуття права оренди земельної ділянки, якщо законом не встановлено інший порядок. Згідно з частиною 7 статті 16 Закону України „Про оренду землі” порядок проведення конкурсу чи аукціону та набуття права оренди земельної ділянки на конкурентних засадах визначається законодавством. Однак вказані положення закону судом першої інстанції при винесені постанови, на думку апелянта, враховані не були.

Розпорядженням заступника голови Севастопольського апеляційного господарського суду від 29 листопада 2006 року судді Антонова І.В. та Лисенко В.А. замінені на суддів Заплава Л.М. та Щепанську О.А.

Повторно переглянувши матеріали справи в порядку статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, заслухавши пояснення присутніх у судовому засіданні представників сторін, судова колегія Севастопольського апеляційного господарського суду дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю “Созидатель”.

З матеріалів справи вбачається, що товариство з обмеженою відповідальністю “Созидатель” звернулось до господарського суду міста Севастополя з адміністративним позовом до Севастопольської міської ради про визнання частково недійсним рішення ІІ сесії Севастопольської міської ради V скликання № 46 від 06 червня 2006 року додатком № 2 до якого затверджений перелік земельних ділянок, які пропонується винести на аукціон по продажу права оренди.

Суд апеляційної інстанції вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню. Свої висновки судова колегія обґрунтовує наступним.

Частиною першою статті 143 Конституції України встановлено, що територіальні громади міста безпосередньо або через утворенні ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності.

Частиною першою статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР та частиною першою статті 83 Земельного кодексу України передбачено право комунальної власності територіальних громад міст на землю.

Згідно з пунктом 34 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до виключної компетенції міських рад віднесено вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Отже, повноваження щодо надання у користування земельних ділянок, які є комунальною власністю територіальної громади міста Севастополя, в тому числі земельно ділянки, що розташована в місті Севастополі по Камишовому шосе, площею 0,88 га, належать Севастопольській міській раді.

Згідно з частиною першою статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, здійснюється на підстав рішення відповідного органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренді земельної ділянки.

Статтею 16 Закону України „Про оренду землі” встановлений порядок укладення договору оренди землі комунальної власності. Частиною 7 вказаної статті в діючій редакції, чинної з 05.11.2003 передбачено, що порядок проведення конкурсу чи аукціону та набуття права оренді земельної ділянки на конкурентних засадах визначається законодавством. Однак зазначений порядок законодавством Україні не визначений.

Частиною 8 статті 15 Закону України „Про оренду землі”, в редакції, чинної до 05.11.2003, Севастопольська міська Рада як орендодавець була наділена повноваженнями визначати порядок набуття права оренди земельної ділянки на конкурентних засадах та зобов'язана забезпечувати дотримання вимог законодавства про добросовісну конкуренцію.

З метою реалізації вказаної норми закону рішенням XI сесії Севастопольської міської Ради від 14 жовтня 2003 року № 1350 затверджено Положення про порядок проведення конкурсу з визначення орендарів земельних ділянок.

Порядок  продажу  права  оренди   земель  територіальної  громади  міста   Севастополя визначений  Положенням  про  порядок  продажу  права  оренди  на  земельні  ділянки в адміністративно-територіальних межах міста Севастополя, яке затверджено рішенням XVI сесії Севастопольської міської Ради від 07 вересня 2005 року № 3712.

Дані Положення чинності не втратили і діють до набуття чинності законодавством, яке має бути прийнято на виконання частини сьомої статті 16 Закону України „Про оренду землі”.

Відповідно до пункту 1.6 Положення про порядок проведення конкурсу з визначення орендарів земельних ділянок, конкурс проводиться у випадках надходження двох та більше клопотань суб'єктів підприємницької діяльності на передачу оренду однієї і тієї самої земельної ділянки, а також за рішенням міської Ради та за поданням Севастопольської міської державної адміністрації.

Згідно з пунктами 9, 10 Положенням  про  порядок  продажу  права  оренди  на  земельні  ділянки в адміністративно-територіальних межах міста Севастополя Севастопольська міська державна адміністрація складає перелік земельних ділянок, право на оренду яких пропонується для винесення на аукціон, а Севастопольська міська Рада своїм рішенням затверджує наданий перелік.

Можливість призначення конкурсу або аукціону за ініціативою Севастопольської міської ради незалежно від кількості отриманих клопотань на передачу в оренду однієї і тієї самої земельної ділянки обумовлена його статусом - органа, наділеного відповідно до Конституції України, Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Земельного кодексу України, правом представляти інтереси і приймати рішення від імені територіальної громади - власника землі.

Пунктом 2 рішення XVIII сесії Севастопольської міської Ради від 07 вересня 2005 року № 3712 встановлено, що не підлягає продажу право оренди на земельні ділянки, на які Севастопольською міською Радою виданий дозвіл на складання проекту відведення, якщо строк вказаного дозволу не сплинув або продовжений у встановленому законодавством порядку.

Отже, єдине встановлене Севастопольською міською Радою обмеження щодо застосування Положенням  про  порядок  продажу  права  оренди  на  земельні  ділянки в адміністративно-територіальних межах міста Севастополя на дані правовідносини не розповсюджується.

Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції не приймає до уваги посилання товариства з обмеженою відповідальністю “Созидатель” на той факт, що господарським судом міста Севастополя при винесені не враховані вимоги статті 16 Закону України „Про оренду землі”.

За вказаних обставин Севастопольський апеляційний господарський суд дійшов до висновку про повне з'ясування судом першої інстанції обставин, що мають значення для справи, які місцевий господарський суд визнав встановленими. Висновки, викладені в постанові місцевого господарського суду, відповідають обставинам справи. Порушень або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права не встановлено.

Отже, вимоги товариства з обмеженою відповідальністю “Созидатель”, викладені в апеляційній скарзі, задоволенню не підлягають, підстави для скасування постанови господарського суду міста Севастополя від 03 жовтня 2006 року у справі № 20-1/067  відсутні.

Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

                                                            УХВАЛИВ:          

1. Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю “Созидатель” залишити без задоволення.

2. Постанову господарського суду міста Севастополя від 03 жовтня 2006 року у справі № 20-1/067 залишити без змін.

Суд апеляційної інстанції роз`яснює сторонам у справі, що відповідно до пункту 5 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення.

Постанову або ухвалу суду апеляційної інстанції може бути оскаржено в порядку та строки, передбачені статтями 211, 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя                                        Т.С. Видашенко

Судді                                                                      Л.М. Заплава

                                                                      О.А. Щепанська

СудСевастопольський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення18.12.2006
Оприлюднено03.09.2007
Номер документу317145
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —20-1/067

Постанова від 07.08.2007

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Алсуф'єв В.В.

Ухвала від 18.12.2006

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Заплава Л.М.

Постанова від 03.10.2006

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Алсуф'єв В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні