Ухвала
від 14.01.2013 по справі 5023/5322/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"14" січня 2013 р.Справа № 5023/5322/12

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Светлічного Ю.В.

Без виклику представників сторін

розглянувши матеріали справи за позовом Прокурора Червонозаводського району м.Харкова в інтересах держави в особі Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради м. Харків

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мода - плюс" м. Харків

про стягнення коштів

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради м. Харків звернувся до господарського суду Харківськ5ої області із позовною заявою щодо стягнення з відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Мода - плюс" заборгованості по орендній платі у розмірі 19 066,85 грн. та пені в сумі 1 434,20 грн., які виникли унаслідок неналежного виконання відповідачем своїх зобов'язань згідно договору оренди №1860 від 21.07.11 р., який укладено між позивачем та відповідачем. Також прокурор просить виселити відповідача з нежитлових приміщень першого поверху №1-:-13 загальною площею 133,3 кв.м. в житловому будинку розташованого за адресою: м. Харків, пр. Гагаріна, 264, літ. "А-5" та передати зазначені приміщення позивачу.

Прокурором у позовній заяві викладено клопотання про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно та грошові кошти ТОВ "Мода-плюс".

Розглянувши заяву прокурора про вжиття заходів до забезпечення позову, суд відмовляє у його задоволенні з наступних підстав.

Як зазначалося в Постанові Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року № 16 "Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову": п.3. Умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення. Отже найдоцільніше вирішувати питання забезпечення позову на стадії попередньої підготовки справи до розгляду (стаття 65 ГПК).

Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов'язання після пред'явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов'язання тощо). Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.

Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.

Обрані заходи до забезпечення позову не повинні мати наслідком повне припинення господарської діяльності суб'єкта господарювання, якщо така діяльність у свою чергу, не призводитиме до погіршення стану належного відповідачеві майна чи зниження його вартості.

Забезпечення позову допускається у вигляді арешту на грошові кошти оабо майно відповідача, але оскільки прокурором заявлене клопотання про накладення арешту на майно та грошові кошти ТОВ "Мода-плюс", що призведе до зупинення діяльності відповідача, суд дійшов висновку про те, що у задоволенні клопотання прокурора про забезпечення позову слід відмовити.

Керуючись ст. 32, ст. 33, ст. 43, ст. 66, ст. 67, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання прокурора про забезпечення позову - відмовити.

Суддя Светлічний Ю.В.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення14.01.2013
Оприлюднено17.06.2013
Номер документу31834737
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5023/5322/12

Ухвала від 16.01.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Светлічний Ю.В.

Ухвала від 10.12.2012

Господарське

Господарський суд Харківської області

Светлічний Ю.В.

Ухвала від 14.01.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Светлічний Ю.В.

Рішення від 14.01.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Светлічний Ю.В.

Ухвала від 23.11.2012

Господарське

Господарський суд Харківської області

Светлічний Ю.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні