Рішення
від 13.06.2013 по справі 909/551/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 червня 2013 р. Справа № 909/551/13

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Булки В.І., при секретарі судового засідання Бабенецькій А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго"

вул.Індустріальна, 34, м.Івано-Франківськ, 76014,

(філія Коломийський район електричних мереж),

вул.Франка,115-б, м.Коломия, Коломийський район,

Івано-Франківська область, 78200

до відповідача: Фермерського господарства "Ландрас"

вул.С.Стрільців,29, с.Камінне, Надвірнянський район,

Івано-Франківська область, 78411

про стягнення заборгованості за недовраховану електроенергію в розмірі 32 722,86грн.,

за участю представників сторін:

від позивача: Мицак С.П.- юрисконсульт, (довіреність №613 від 10.12.12);

від відповідача: Пушкар Н.Д.- голова господарства (паспорт серія СС №981442 виданий Надвірнянським РО УМВС України в Івано-Франківський області 24.10.2000р.),

встановив: Публічне акціонерне товариство "Прикарпаттяобленерго" (філія Коломийський

район електричних мереж) звернулось до господарського суду Івано-Франківської області з позовом до відповідача Фермерського господарства "Ландрас" про стягнення заборгованості за недовраховану електроенергію в розмірі 32 722,86грн.

Представник позивача позовні вимоги підтримує, просить суд позов задоволити, свої обґрунтування виклав у позовній заяві. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ним виявлено порушення Правил користування електричною енергією, а саме: пошкодження пломб електропередавальної організації - на клемній кришці лічильника пломба РП0965 порушена; на ввідному автоматі РП0966 зірвана; пошкоджено лічильник електроенергії шляхом впливу сторонньої фізичної сили - розбите скло та лічильний механізм; електроенергія, що споживається - не обліковується; на пломбах енергопостачальної організації наявні сліди, ознаки втручання. Як наслідок, позивачем відповідно до методики визначено обсяг та вартість необлікованої відповідачем електричної енергії, що становить 32 722,86грн. Борг відповідача за спожиту електроенергію становить 32 722,86грн.

Представник відповідача проти позову заперечує; вимоги ухвал суду від 08.05.13 та 06.06.13 не виконав.

Розглянувши матеріали справи, враховуючи вимоги чинного законодавства та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті судом встановлено наступне.

Між ВАТ «Прикарпаттяобленерго» (з 18.04.11 змінено найменування на ПАТ «Прикарпаттяобленерго») в особі філії "Коломийський район електричних мереж" (постачальником) та Фермерським господарством "Ландрас" (споживачем) 24.10.2008 року укладено договір про постачання електричної енергії з щорічною пролонгацією.

Умовами договору встановлено, що постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача з приєднаною потужністю 15 кВА (кВт), а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору. Точка продажу електричної енергії встановлена на межі балансової належності між постачальником та споживачем.

Пунктом 2.1. договору сторони погодили, що під час виконання умов цього договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим Договором, сторони зобов»язуються керуватися чинним законодавством України, Правилами користування електричною енергією.

Пунктом 2.2.2. договору встановлено, що постачальник електричної енергії зобов»язується постачати споживачу електроенергію в обсягах, визначених відповідно до розділу 5 та з урахуванням умов розділу 6 цього договору (додаток 1 «Обсяги постачання електричної енергії...»), а споживач - дотримуватися режиму споживання електричної енергії (п. 2.3.2 договору) та оплачувати постачальнику вартість електричної енергії згідно з умовами додатку 2 «Порядок розрахунків» та додатку 9 «Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії» (п.2.3.3 договору).

20.02.13 представниками ВАТ "Прикарпаттяобленерго"- філії Коломийського РЕМ на об"єкті, який орендує відповідач в селі Нижня Велесниця Коломийського району, виявлено порушення Правил користування електричною енергією, а саме: пошкоджені пломби електропередавальної організації - на клемній кришці лічильника пломба РП0965 порушена; на ввідному автоматі РП0966 зірвана; пошкоджено лічильник електроенергії шляхом впливу сторонньої фізичної сили - розбите скло та лічильний механізм; електроенергія, що споживається - не обліковується; на пломбах енергопостачальної організації наявні сліди, ознаки втручання.

Вказаний факт підтверджується Актом про порушення №078382 від 20.02.13, який складений в присутності споживача (відповідача) та підписаний ним без будь-яких зауважень. У вказаному акті відповідача повідомлено про дату, час та місце розгляду зазначеного порушення ПКЕЕ комісією постачальника електроенергії - 27.02.13 о 13-00год. (п.9 акту). Додатково складено акт вилучення пломб від 20.02.13, який підписано уповноваженими представниками енергопостачальника та споживача.

22.02.13 уповноваженим представником споживача (відповідача) подано позивачу заяву, в якій просить перенести засідання комісії на 22.02.13.

В засіданні суду позивач зазначив, що на засіданні комісії, 22.02.13, на якому був присутній уповноважений представник відповідача Пушкар Я.М., прийнято рішення про проведення розрахунку необлікованої електричної енергії, про що складено протокол. За проведеними розрахунками, сума необлікованої електричної енергії становить 32 722,86грн .

На вказану суму позивачем виписано рахунок №757/5 від 22.02.13 на суму 32 722,86грн ., який разом з протоколом засідання комісії по розгляду акту про порушення ПКЕЕ та розрахунком направлено відповідачу рекомендованим листом, оскільки відповідач відмовився від їх підписання. Факт направлення відповідачу рахунку і протоколу та факт їх отримання підтверджує копія рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення від 26.02.13, яке знаходиться в матеріалах справи.

Станом на день звернення позивача до господарського суду борг відповідача перед позивачем за недовраховану електроенергію становить 32 722,86грн.

Беручи до уваги викладене вище суд вважає за правильне позов задоволити та виходить з наступних підстав.

Відповідно до п.6.41 Правил користування електричною енергією (ПКЕЕ) у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється двосторонній акт порушень.

В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, які необхідно вжити для усунення допущених порушень. Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. Акт підписують тільки особи, які брали участь в контрольному огляді або технічній перевірці.

Відповідно до п.6.42 Правил користування електричною енергією на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії.

Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії.

В даному випадку, що підтверджується та не оспорюється відповідачем, акт про порушення споживачем "Правил користування електричною енергією" №078382 від 20.02.13 складено представниками філії Коломийського РЕМу в присутності відповідача, про що і відображено в акті.

Відповідно до п.6.42 Правил користування електричною енергією рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків.

Споживач має право оскаржити до суду рішення комісії протягом 10 робочих днів з дня вручення протоколу споживачу.

Судом встановлено, що рішення комісії у встановлені строки відповідачем не оскаржено.

В силу п.6.43 ПКЕЕ споживач має оплатити розрахункові документи за недораховану електроенергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка .

Судом встановлено, що позивач правомірно здійснив перерахунок обсягу електричної енергії відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами ПКЕЕ, затвердженої Постановою НКРЕ від 04.05.06 №562. Розрахунок знаходиться в матеріалах справи.

Крім того, ч.1,2 п.2.1 зазначеної вище методики встановлено, що методика застосовується у разі виявлення порушення цілісності пломб, цілісності пломбувального матеріалу, на якому встановлені пломби, порушення цілісності гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал, або відсутності на приладах обліку пломб з відбитками тавр про повірку приладів обліку; пошкодження або відсутності пломб з відбитками тавр енергопостачальника чи інших заінтересованих сторін, індикаторів , установлених у місцях, указаних у місцях, указаних а акті про пломбування, складеному в порядку, визначеному ПКЕЕ, або в іншому документі, який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження приладів обліку, установлених пломб та індикаторів. У разі своєчасного (до виявлення порушення представниками енергопостачальника) письмового повідомлення споживачем енергопостачальника про виявлені ним пошкодження приладів обліку, пошкодження або зрив пломб за відсутності явних ознак втручання в роботу приладів обліку методика не застосовується. Однак, відповідачем зазначено в акті про порушення №078382 від 20.02.13, що лічильник пошкоджено сторонніми особами, проте жодного своєчасного письмового повідомлення про виявлені ним пошкодження приладів обліку позивача не повідомлено і такі порушення виявлені тільки представниками енергопостачальника - 20.02.13. Таким чином, позивачем правомірно нараховано відповідачу 32 722,86грн. боргу за недовраховану електричну енергію.

Матеріали справи містять копію рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення від 26.02.13, яке свідчить про отримання відповідачем рахунку №757 від 22.02.13 за недовраховану енергію на суму 32 722,86грн.

Докази сплати заборгованості в матеріалах справи відсутні.

Відповідно до ст. 218 Господарського кодексу України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання або порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним прийняті всі залежні від нього заходи для недопущення господарського правопорушення.

Згідно пункту 1 ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно з п. 2 ст.614 Цивільного кодексу України відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов'язання.

Відповідно до ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ст.34 Господарського процесуального кодексу України).

Згідно із ч.1, 2 ст.43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

З огляду на фактичні обставини справи суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, а позов таким, що підлягає задоволенню.

Судові витрати згідно ст.49 Господарського процесуального кодексу слід покласти на відповідача.

Керуючись ст.124 Конституції України, ст.ст.612,614 Цивільного кодексу України, ст.218 Господарського кодексу України, ст.ст.33,34,43,49, 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

позов Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" (філія Коломийський район електричних мереж) до відповідача Фермерського господарства "Ландрас" про стягнення заборгованості за недовраховану електроенергію в розмірі 32 722,86грн. - задоволити.

Стягнути з Фермерського господарства "Ландрас", вул.С.Стрільців,29, с.Камінне, Надвірнянський район, Івано-Франківська область (код ЄДРПОУ 35815853) на користь Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго", вул. Індустріальна,34, м.Івано-Франківськ (розрахунковий рахунок із спеціальним режимом використання 2603639803529 в Івано-Франківському обласному управлінні ПАТ «Ощадбанк» ТВБВ № 10008/0129 м. Коломия, МФО 336503, код ЄДРПОУ банку 09336500, код ЄДРПОУ одержувача 25683359 (філія ПАТ «Прикартаттяобленерго» «Коломийський РЕМ») 32 722,86грн. (тридцять дві тисячі грн. сімсот двадцять дві грн. 86коп.) заборгованості.

Видати наказ.

Стягнути з Фермерського господарства "Ландрас", вул.С.Стрільців,29, с.Камінне, Надвірнянський район, Івано-Франківська область (код ЄДРПОУ 35815853) на користь Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго", вул. Індустріальна,34, м.Івано-Франківськ (розрахунковий рахунок №260033423529 в Івано-Франківському обласному управлінні АТ «Ощадбанк» ТВБВ № 10008/0129 м. Коломия, МФО 336503, код ЄДРПОУ банку 09336500, код ЄДРПОУ одержувача 25683359 (філія ПАТ «Прикартаттяобленерго» «Коломийський РЕМ») 1 720,50грн. (одну тисячу сімсот двадцять грн. 50коп.) судового збору.

Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складене 17.06.13.

Суддя Булка В.І.

Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"

Помічник судді Гандера М.В. 17.06.13

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення13.06.2013
Оприлюднено18.06.2013
Номер документу31880674
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/551/13

Ухвала від 06.06.2013

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Булка В. І.

Постанова від 17.09.2013

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Бонк Т.Б.

Ухвала від 30.07.2013

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Бонк Т.Б.

Ухвала від 08.07.2013

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Бонк Т.Б.

Рішення від 13.06.2013

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Булка В. І.

Ухвала від 08.05.2013

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Булка В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні