cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
18.06.13р. Справа № 904/1405/13-г
За позовом Публічного акціонерного товариства "Дніпрогаз", м. Дніпропетровськ
про визнання договору укладеним в редакції Позивача
Суддя Юзіков С.Г.
Представники:
від позивача: Чорноколенко О.В., дов. №179юр від 15.02.2013 року;
від відповідача: Вишневський А.Є., дов. №52 від 13.03.2013 року
СУТЬ СПОРУ:
Публічне акціонерне товариство "Дніпрогаз" (далі - Позивач) звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпровський тепличний комбінат" (далі - Відповідач) про визнання типового договору на розподіл природного газу №2013/П-ПР-10004/136069 від 20.12.2012 року укладеним в редакції Позивача.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач подав до справи відзив на позов, у якому просив суд у позові відмовити.
Розгляд справи було відкладено.
У зв'язку з знаходженням на лікарняному судді Красоти О.І., автоматизованою системою "Діловодство спеціалізованого суду", справу № 904/1405/13-г передано для розгляду по суті судді Юзікову С. Г.
Справу прийнято до свого провадження суддею Юзіковим С.Г. ухвалою суду від 31.05.13р. та призначено її розгляд у судовому засіданні.
18.06.13р. Позивач подав клопотання про затвердження мирової угоди, якою врегульовано даний спір, шляхом укладанням Договору в узгодженій по взаємній згоді редакції; просив суд вирішити питання повернення на його користь сплаченого судового збору.
Справа, згідно зі ст. 75 ГПК України, розглядається за наявними у ній матеріалами.
Відповідно до ч. 3, 4 ст. 78 ГПК України мирова угода може стосуватися лише прав і обов'язків сторін щодо предмету позову. Про прийняття відмови позивача від позову або про затвердження мирової угоди сторін господарський суд виносить ухвалу, якою одночасно припиняє провадження у справі.
Судом перевірено повноваження осіб, які підписали мирову угоду.
Наслідки затвердження мирової угоди та припинення судом провадження у справі сторонам відомі.
Про припинення провадження у справі виноситься ухвала, в якій мають бути вирішені питання про розподіл між сторонами господарських витрат, про повернення судового збору з бюджету, а також можуть бути розв'язані питання про стягнення штрафів, передбачених у пунктах 4 і 5 частини другої статті 83 цього Кодексу (ч. 3 ст. 80 ГПК України).
Відповідно до ч.2 ст. 44 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Статтею 7 Закону передбачено підстави повернення судового збору, перелік яких є вичерпним. У їх числі не зазначено такої підстави, як припинення провадження у справі (стаття 80 ГПК). Водночас закриття провадження у справі, про яке йдеться у пункті 5 частини першої цієї статті Закону, є поняттям цивільного і адміністративного судочинства, передбаченим відповідно статтею 205 Цивільного процесуального кодексу України і статтею 157 Кодексу адміністративного судочинства України, які господарським судам у здійсненні судочинства не застосовуються.
Таким чином, припинення провадження у справі з підстав, передбачених статтею 80 ГПК, не тягне за собою наслідків у вигляді повернення сплаченої суми судового збору (п. 5.1 Постанови пленуму ВГС України від 21.02.13р. № 7 ).
Відповідно до п. 4.2 Постанови пленуму ВГС України від 21.02.13р. № 7, у разі винесення господарським судом ухвали про затвердження мирової угоди між сторонами (пункт 7 частини першої статті 80 ГПК), в якій сторони дійшли згоди у тому числі й стосовно розподілу судового збору, суд має право затвердити цю угоду, якщо вона не суперечить законодавству, фактичним обставинам і матеріалам справи. У таких випадках суд у своїй ухвалі повинен навести зміст цієї угоди. Якщо ж сторони не зазначили в мировій угоді про розподіл сум судового збору або не дійшли згоди з даного питання, господарський суд у залежності від конкретних обставин справи покладає судовий збір на сторону, внаслідок неправильних дій якої виник спір (частина друга статті 49 ГПК).
Згідно з п. 4.1 Постанови пленуму ВГС України від 21.02.13р. № 7, судовий збір у справах зі спорів, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, покладається на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття обґрунтованих пропозицій другої сторони. Якщо розбіжності між сторонами вирішено частково на користь однієї із сторін і частково на користь другої сторони, то витрати, пов'язані зі сплатою судового збору, розподіляються між обома сторонами з урахуванням кількості та змісту прийнятих господарським судом пропозицій кожної із сторін (зокрема, у залежності від кількості пунктів спірного договору, прийнятих судом у редакції позивача і відповідача).
Якщо пропорції задоволення позовних вимог точно визначити неможливо (зокрема, при частковому задоволенні позову немайнового характеру), то судові витрати розподіляються між сторонами порівну.
З урахуванням того, що договір укладений в результаті мирової угоди, містить позиції обох сторін, суд вважає, що господарські витрати слід розподілити між сторонами порівну.
Виходячи з викладеного, суд вважає, що мирова угода підлягає затвердженню судом.
Керуючись ст. 49, 78, п. 7 ч. 1. ст. 80, ст. 86 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Затвердити мирову угоду, укладену 18.06.2013р. Публічним акціонерним товариством "Дніпрогаз" (49029, м.Дніпропетровськ, вул.Володарського, 5, код ЄДРПОУ 202 628 60) з Товариством з обмеженою відповідальністю "Дніпровський тепличний комбінат" (52005, Дніпропетровська обл., Дніпропетровський район, смст.Ювілейне, вул.Радгоспна, б.56-А, код ЄДРПОУ 322 804 89) , наступного змісту:
м. Дніпропетровськ 18.06.2013р.
Публічне акціонерне товариство «Дніпрогаз» (далі за текстом - Позивач), в особі Голови правління Френкеля Юрія Давидовича, який діє на підставі Статуту та
Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпровський тепличний комбінат» (далі за текстом - Відповідач), в особі директора Бочкар Олександра Миколайовича , який діє на підставі Статуту (а разом, при спільному згадуванні за текстом цієї мирової угоди - Сторони), керуючись ст. 78 Господарського процесуального кодексу України, домовились про укладення Мирової угоди у справі № 904/1405/13-г на таких умовах:
1. Сторони цієї Мирової угоди підтверджують, що розбіжності по спірним пунктам Договору № 2013/Т-ПР-10004/136069 від 20.12.2012р., який є предметом спору по даній судовій справі, врегульовані шляхом укладання вказаного Договору в узгодженій по взаємній згоді наступній редакції:
ДОГОВІР N 2013/Т-ПР-10004/136069
на розподіл природного газу
(на транспортування природного газу газорозподільними мережами)
м. Дніпропетровськ « 20» грудня 2012р. ПАТ «Дніпрогаз», що здійснює діяльність на підставі ліцензії від 04.05.2011р. серія АГ №507410 (далі - Газорозподільне підприємство ), в особі заступника Голови Правління з питань газопостачання Ільєнко Артема Сергійовича, що діє на підставі довіреності №107юр від 07.08.2012 року, та Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпровський тепличний комбінат» (далі - Замовник ), в особі директора Бочкар Олександра Миколайовича, що діє на підставі Статуту (далі - Сторони ), керуючись Законом України "Про засади функціонування ринку природного газу" уклали цей договір на розподіл природного газу (далі - Договір ). І. Терміни та визначення
У цьому Договорі використані терміни мають таке значення:
1) замовник (юридична особа, фізична особа - підприємець) - суб'єкт ринку природного газу, який на підставі договору замовляє в газорозподільного підприємства послуги з транспортування газу газорозподільними мережами (далі-ГРМ) до межі балансової належності об'єктів Замовника або його споживачів;
2) об'єкт - технологічний комплекс, що складається з внутрішньопромислових газопроводів та споруд на них, призначених для споживання природного газу, що належать Замовнику або його споживачу на правах власності чи користування;
3) споживач Замовника - юридична або фізична особа - підприємець, яка уклала з постачальником газу за нерегульованим тарифом договір на постачання природного газу та використовує його як паливо або сировину.
Інші терміни використовуються в цьому Договорі у значенні, наведеному в Законі України "Про засади функціонування ринку природного газу".
ІІ. Предмет Договору
2.1. За договором Газорозподільне підприємство зобов'язується надати Замовнику послугу з транспортування природного газу (далі - газ) газорозподільними мережами до межі балансової належності об'єктів Замовника або його споживачів (далі - пункт призначення) відповідно до "Актів розмежування балансової належності газопроводів та експлуатаційної відповідальності сторін". Пункти призначення з переліком комерційних вузлів обліку природного газу (далі - комерційні вузли обліку) та газоспоживаючого обладнання визначаються Сторонами в додатку "Пункт призначення з переліком комерційних вузлів обліку природного газу та газоспоживаючого обладнання" до цього Договору .
2.2. Замовник зобов'язується сплатити Газорозподільному підприємству вартість послуги з транспортування газу ГРМ у розмірі, у строки та у порядку, передбаченому умовами цього Договору .
ІІІ. Обсяги та умови транспортування газу ГРМ
3.1. Договірні обсяги транспортування газу ГРМ Замовника визначаються в додатку "Договірні обсяги транспортування природного газу Замовника ГРМ" до цього Договору по кожному об'єкту Замовника або його споживачів.
3.2. Підставами для транспортування газу ГРМ є:
3.2.1. Підтверджені в установленому порядку оператором єдиної газотранспортної системи України (далі - Оператор) місячні обсяги газу в постачальника, виділені для забезпечення об'єктів споживачів (далі - підтверджені обсяги).
3.2.2. Наявність договору на постачання природного газу або договору на закупівлю імпортованого природного газу у нерезидентів для використання як технологічної сировини без права реалізації такого газу відповідно до вимог законодавства.
Газорозподільному підприємству надається копія договору на постачання природного газу щодо договірних обсягів природного газу, завірений в установленому законодавством порядку.
3.3. Газорозподільне підприємство транспортує газ у загальному потоці газу від пунктів прийому-передачі газу в ГРМ до пунктів призначення в обсягах, підтверджених Оператором.
3.4. Місячний обсяг транспортування газу ГРМ до пунктів призначення не повинен перевищувати підтверджений обсяг газу.
3.5. Розподіл підтвердженого обсягу газу протягом місяця здійснюється, як правило, рівномірно, ураховуючи середньодобову норму (надалі - добова норма), яка визначається шляхом ділення місячного підтвердженого Оператором обсягу газу на кількість днів протягом цього місяця.
При перевитратах добової норми відбору газу без узгодження з Газорозподільним підприємством , Газорозподільне підприємство має право в установленому порядку здійснити примусове обмеження або припинення транспортування газу до відновлення добової норми.
3.6. Обсяги протранспортованого газу ГРМ підтверджуються підписаним Сторонами актом наданих послуг (виконаних робіт та/або акту приймання-передачі) з транспортування газу ГРМ, що оформляється на підставі даних вузлів обліку, визначених у додатку "Пункт призначення з переліком комерційних вузлів обліку природного газу та газоспоживаючого обладнання" до цього Договору.
3.7. Газорозподільне підприємство до 2-го (другого) числа місяця, наступного за звітним, направляє Замовнику два примірники акта наданих послуг (виконаних робіт та/або акту приймання-передачі) за звітний місяць, які підписані уповноваженим представником та скріплені печаткою Газорозподільного підприємства .
3.8. Замовник протягом двох днів з моменту одержання акта наданих послуг зобов'язується повернути Газорозподільному підприємству один примірник оригіналу акта, підписаний уповноваженим представником та скріплений печаткою Замовника , або надати в письмовій формі мотивовану відмову від підписання (акта наданих послуг). У випадку відмови від підписання акта наданих послуг розбіжності підлягають урегулюванню відповідно до законодавства.
До вирішення спірних питань обсяг протранспортованого природного газу та сума для оплати наданих послуг з транспортування природного газу ГРМ встановлюються відповідно до даних Газорозподільного підприємства .
3.9. Акти наданих послуг (виконаних робіт та/або акт приймання-передачі) є підставою для остаточних розрахунків Замовника з Газорозподільним підприємством .
IV. Порядок обліку газу та його якість
4.1. За розрахункову одиницю протранспортованого газу приймається один кубічний метр (куб. м) газу, приведений до стандартних умов: температура газу (t) = 20 градусів Цельсія, тиск газу (Р) = 760 мм ртутного стовпчика (101,325 кПа).
4.2. Облік обсягів газу, що транспортується на умовах даного Договору та додатків до нього, здійснюється згідно з Правилами обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання, затвердженими наказом Міністерства палива та енергетики України від 27.12.2005 N 618, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 січня 2006 року за № 67/11941, Правилами користування природним газом для юридичних осіб, затвердженими Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики 13.09.2012 №1181, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 11 жовтня 2012р. за №1715/22027.
4.3. Порядок обліку, порядок обмеження (припинення) транспортування газу, а також доступу представників Газорозподільного підприємства до газового обладнання і комерційних вузлів обліку газу, регулюється Технічною угодою між Газорозподільним підприємством та Споживачем.
4.4. Обсяг протранспортованого газу визначається в пунктах призначення за допомогою комерційних вузлів обліку, визначених у додатку 2 до Договору.
У разі розташування комерційних вузлів обліку до пункту призначення, витрати і втрати газу, які виникають від місця встановлення комерційного вузла обліку до пункту призначення, віднімаються від загального обсягу протранспортованого газу, визначеного за допомогою комерційних вузлів обліку.
У разі розташування вузлів обліку після пункту призначення, витрати і втрати газу, які виникають від пункту призначення до місця встановлення комерційного вузла обліку, додаються до загального обсягу протранспортованого газу, визначеного за допомогою комерційних вузлів обліку.
Розрахунки витрат і втрат проводяться відповідно до Методики визначення питомих виробничо-технологічних втрат природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами та Методики визначення питомих виробничо-технологічних витрат природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 30 травня 2003 року № 264, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 09 липня 2003 року за № 571/7892 відповідно (зі змінами).
Розрахунки витрат та втрат природного газу в мережі оформлюється додатком до Договору за формою, наведеною у додатку 3 до цього Типового договору.
4.5. На підставі результатів вимірювання вузлів обліку складаються місячні акти наданих послуг (виконаних робіт та/або акти приймання-передачі).
4.6. Якість газу, який передається Газорозподільним підприємством Замовнику або його споживачу в пунктах призначення, має відповідати вимогам, установленим державними стандартами, технічними умовами, нормативно-технічними документами щодо його якості. ГОСТ 5542-87 "Газы горючие природные для промышленного и коммунально-бытового назначения. Технические условия".
Якість природного газу та його фізико-хімічний склад визначаються методами, передбаченими державними стандартами та іншими нормативними актами з цього питання.
Чисельні значення фізико-хімічних показників газу, які заносяться до баз даних обчислювачів та/або коректорів, Газорозподільне підприємство доводить Замовнику або його споживачу з періодичністю, що забезпечує необхідну точність вимірювань, але не рідше ніж один раз на 10 днів.
V. Тариф та порядок розрахунків
5.1. Розрахунки за послуги з транспортування газу ГРМ здійснюються за тарифом на транспортування газу розподільними трубопроводами за 1000 куб. м (далі - тариф), затвердженим для Газорозподільного підприємства Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі - НКРЕ).
5.2. Тариф, визначений у п. 5.1 цього розділу, є обов'язковим для Сторін з дати набрання ним чинності. Визначена на його основі вартість послуги з транспортування природного газу розподільними трубопроводами буде застосовуватись Сторонами при складенні актів наданих послуг (виконаних робіт та/або актів приймання-передачі) та розрахунках за ці послуги згідно з умовами цього Договору .
5.3. Розрахунковий період за цим Договором становить один місяць, з 08 00 години першого дня місяця до 08 00 години першого дня наступного місяця включно.
Місячна вартість послуг з транспортування газу ГРМ визначається як добуток тарифу на загальний обсяг протранспортованого газу, розрахованого на умовах, зазначених у розділі IV цього Договору , та податку на додану вартість.
5.4. Загальна сума цього Договору складається з місячних сум вартості планових обсягів транспортування газу Газорозподільним підприємством Замовнику .
5.5. Оплата вартості послуг за транспортування газу ГРМ здійснюється Замовником на умовах попередньої оплати авансовими платежами 100% планового обсягу газу на період передоплати, визначений сторонами в цьому Договорі до 25-го числа місяця, що передує місяцю поставки.
Сума платежу попередньої оплати розраховується як добуток тарифу, визначеного на наступний період передоплати, на плановий обсяг газу по кожному об'єкту Замовника або його споживача, заявленого на наступний період передоплати. У разі відсутності інформації про тариф на наступний період передоплати до дня здійснення попередньої оплати, Замовник розраховує суму платежу за тарифом, що діяв у попередньому місяці.
У випадку недоплати за фактично протранспортований газ ГРМ за розрахунковий період Замовник проводить остаточний розрахунок не пізніше 5 числа місяця, наступного за розрахунковим.
У разі переплати за фактично протранспортований газ, сума переплати зараховується Газорозподільним підприємством у рахунок оплати послуг з транспортування газу ГРМ на наступний розрахунковий період.
У разі переплати за фактично спожитий газ сума переплати зараховується Газорозподільним підприємством в рахунок оплати протранспортованого газу в наступному розрахунковому періоді. У разі, якщо на дату укладання договору за Замовником обліковується переплата за договором на розподіл природного газу, який діяв у попередньому періоді, то така переплата зараховується, як попередня оплата по цьому договору. У разі, якщо на дату припинення дії даного договору за Замовником обліковується переплата за даним договором, то така переплата зараховується, як попередня оплата за договором, укладеним на наступний період транспортування газу.
5.6. Оплата послуг за транспортування газу ГРМ за цим Договором здійснюється Замовником виключно грошовими коштами, що перераховуються на поточний рахунок Газорозподільного підприємства. При цьому, якщо Замовник замовляє послуги для власних споживачів, він надає Газорозподільному підприємству реєстр споживачів та обсяги транспортування газу, за які здійснена оплата.
5.7. У разі виникнення в Замовника заборгованості з оплати послуг за транспортування газу ГРМ Сторони за взаємною згодою та у порядку, передбаченому законодавством України, укладають графік погашення заборгованості, який є додатком до цього Договору .
У разі відсутності графіка погашення заборгованості Газорозподільне підприємство має право грошові кошти, отримані від Замовника за послуги з транспортування газу ГРМ в поточному розрахунковому періоді, зарахувати в рахунок погашення існуючої заборгованості Замовника з найдавнішим строком її виникнення.
Укладення Сторонами та дотримання Замовником узгодженого графіка погашення заборгованості не звільняє Замовника від виконання поточних зобов'язань за цим Договором .
У разі порушення Замовником графіка погашення заборгованості Газорозподільне підприємство має право у порядку, визначеному розділом VIII цього Договору , припинити або обмежити транспортування газу на об'єкти Замовника або його споживачам до повного погашення заборгованості.
5.8. Податкові накладні оформлюються Сторонами згідно з вимогами ст. 201 Податкового кодексу України.
5.9. Згідно з пунктом 15 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 01 листопада 2011 року № 1379 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» Сторони домовились про те, що у зв'язку з безперервним характером газопостачання, Газорозподільне підприємство виписує Замовнику зведені податкові накладні, які датовані останнім календарним днем місяця.
VI. Права та обов'язки сторін
6.1. Газорозподільне підприємство зобов'язується:
6.1.1. Виконувати умови цього Договору .
6.1.2. Забезпечувати транспортування газу ГРМ до пунктів призначення на умовах та в обсягах, визначених цим Договором та погоджених Оператором, за умови дотримання дисципліни відбору газу та розрахунків Замовника за надані Газорозподільним підприємством послуги.
6.1.3. Розміщувати інформацію про тариф, встановлений НКРЕ, на своєму офіційному веб-сайті та в регіональних засобах масової інформації.
6.1.4. Складати та надавати на погодження Замовникові акт наданих послуг (виконаних робіт та/або акт приймання-передачі).
6.2. Газорозподільне підприємство має право:
6.2.1. Отримувати від Замовника плату за послуги з транспортування газу ГРМ за тарифом, визначеним у п. 5.1розділу V цього Договору .
6.2.2. Вільного доступу до газового обладнання та комерційних вузлів обліку на території об'єктів Замовника або його споживачів.
6.2.3. Обмежувати або припиняти транспортування газу на об'єкти Замовника або його споживачів згідно з умовами розділу VIII цього Договору та відповідно до порядку, встановленого законодавством.
6.3. Замовник зобов'язується:
6.3.1. Виконувати умови цього Договору .
6.3.2. Оплачувати Газорозподільному підприємству вартість послуг згідно з умовами Договору.
6.3.3. Не перешкоджати Газорозподільному підприємству в заходах щодо вдосконалення обліку газу на території об'єктів Замовника або його споживачів для точності виміру обсягів протранспортованого газу, у тому числі впровадження автоматизованих систем дистанційного зчитування даних з комерційних вузлів обліку, установлення дублюючих вузлів обліку, монтажу окремих закладних частин для можливості встановлення дублюючих засобів вимірювальної техніки (далі - ЗВТ) та/або перевірки метрологічних характеристик ЗВТ на місці їх установлення за допомогою еталонних пересувних вимірювальних комплексів за рахунок газорозподільного підприємства.
6.3.4. Якщо Замовник замовляє послугу для транспортування газу ГРМ на власні об'єкти, він зобов'язується:
6.3.4.1. Забезпечити відповідність системи газопостачання проектній, виконавчій та технічній документації, збереження цієї документації, належний технічний стан та безпечну експлуатацію газового господарства, а також протипожежні заходи у газовому господарстві Замовника .
6.3.4.2. Забезпечити дотримання дисципліни відбору газу в пунктах призначення в обсягах та на умовах, визначених цим Договором .
6.3.4.3. Забезпечити допуск уповноважених представників Газорозподільного підприємства за пред'явленням службового посвідчення на територію об'єктів Замовника для огляду вузлів обліку, газопроводів, газоспоживного устаткування, у тому числі:
для проведення перевірки, зняття показів, зчитування даних із ЗВТ;
для контрольного огляду газових мереж від пункту призначення до точки встановлення комерційного вузла обліку, а також для виконання заходів з відключення/підключення газового обладнання в порядку, визначеному нормативно-правовими актами.
6.3.4.4. Забезпечити збереження і цілісність комерційних вузлів обліку та пломб на них і на газовому обладнанні, у тому числі відключеному від систем газопостачання, що знаходяться на території об'єктів Замовника . Негайно письмово повідомляти Газорозподільному підприємству про недоліки в роботі ЗВТ (вихід з ладу, несправність, пошкодження, у тому числі пломб), що встановлені на його території.
6.3.4.5. Самостійно обмежити (припинити) відбір природного газу у випадках:
порушення строків оплати за цим Договором ;
відсутності або недостатності підтвердженого обсягу природного газу;
перевитратах добової норми та/або місячного підтвердженого обсягу природного газу без узгодження з Газорозподільним підприємством ;
припинення або розірвання цього Договору .
6.3.4.6. Вживати комплекс заходів, спрямованих на запобігання виникненню загрози життю або травматизму, пошкодження обладнання та продукції, негативних екологічних наслідків тощо, у разі отримання повідомлення про обмеження (припинення) транспортування газу ГРМ згідно з умовами розділу VIII цього Договору .
6.3.5. Якщо Замовник замовляє послугу для транспортування газу ГРМ споживачам, він зобов'язується:
6.3.5.1. Самостійно контролювати дисципліну відбору обсягу газу, визначеного умовами договору на постачання природного газу, власними споживачами та при його перевитратах надавати Газорозподільному підприємству письмову заявку щодо обмеження (припинення) транспортування газу власним споживачам.
6.3.5.2. Забезпечити власними споживачами вимог щодо:
дотримання дисципліни відбору газу в пунктах призначення в обсягах та на умовах, визначених цим Договором ;
самостійного обмеження (припинення) відбору газу у разі перевитрати добової норми та/або місячного підтвердженого обсягу газу без узгодження з Газорозподільним підприємством , а також припинення або розірвання цього Договору ;
допуску уповноважених представників Газорозподільного підприємства за пред'явленням службового посвідчення на територію споживача Замовника для проведення перевірки, зняття показів, зчитування даних з ЗВТ, контрольного огляду газових мереж від пункту призначення до точки встановлення комерційних вузлів обліку, а також для виконання заходів з відключення/підключення газового обладнання в порядку, визначеному нормативно-правовими актами;
забезпечення збереження та цілісності вузлів обліку та пломб на них і на газовому обладнанні, у тому числі відключеному від систем газопостачання, що знаходяться на території споживача Замовника ;
забезпечення належної та безпечної експлуатації об'єктів системи газопостачання споживача Замовника .
6.4. Замовник має право:
6.4.1. На отримання газу, фізико-хімічні показники якого відповідають установленим нормам, в обсягах, визначених цим Договором , які підтверджені Оператором, крім випадків обмеження (припинення) транспортування газу ГРМ, відповідно до вимог цього Договору та законодавства.
6.4.2. На коригування планових обсягів газу в установленому порядку.
6.4.3. На отримання інформації щодо тарифів на транспортування газу ГРМ, порядку оплат, нормативних і фактичних параметрів якісних показників газу та величини його тиску в мережі.
VII. Відповідальність Сторін
7.1. За невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність згідно з цим Договором і чинним законодавством України.
7.2. Відповідальність Замовника .
7.2.1. У разі порушення Замовником строків оплати, передбачених розділом V цього Договору , із Замовника стягується пеня в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу.
7.3. Відповідальність Газорозподільного підприємства :
7.3.1. У разі невиконання своїх зобов'язань щодо обсягів транспортування газу ГРМ Газорозподільне підприємство зобов'язане виплатити Замовнику суму у розмірі вартості недотранспортованого газу.
7.3.2. Газорозподільне підприємство несе відповідальність за майнову шкоду, заподіяну Замовнику або третім особам унаслідок обмеження (припинення) надходження газу в пунктах прийому-передачі газу в ГРМ, у встановленому законодавством порядку.
7.3.3. Газорозподільне підприємство несе відповідальність та здійснює виплати відповідно до пунктів 7.3.1 та 7.3.2 у випадку, якщо ці дії настали з вини Газорозподільного підприємства та цей факт доведено в судовому порядку.
VIII. Порядок обмеження та припинення транспортування газу ГРМ
8.1. Газорозподільне підприємство має право обмежити або припинити транспортування газу на об'єкти Замовника або його споживачам з дотриманням норм безпеки та нормативних документів, що визначають порядок обмеження (припинення) газу, у випадках:
непроведення розрахунків за надані послуги згідно з умовами Договору;
несанкціонованого відбору природного газу або втручання у вузли обліку, визначені в додатку "Пункти призначення з переліком комерційних вузлів обліку природного газу та газоспоживного обладнання" до цього Договору ;
відсутності або недостатності для забезпечення об'єктів Замовника або його споживачів підтвердженого обсягу природного газу;
перевитратах добової норми та/або місячного підтвердженого обсягу природного газу без узгодження з Газорозподільним підприємством ;
письмової заявки Замовника з обґрунтуванням таких заходів;
припинення або розірвання цього Договору ;
визнання в установленому порядку аварійним стану системи газопостачання;
необґрунтованої відмови від підписання акта наданих послуг;
в інших випадках, не обумовлених цим Договором , але передбачених законодавством.
8.2. Пломбування та розпломбування газового обладнання на об'єктах Замовника або його споживачів, що пов'язане з обмеженням (припиненням) транспортування газу, виконується Газорозподільним підприємством згідно з порядком пооб'єктного припинення (обмеження) газопостачання споживачам, крім населення.
8.3. Підключення газового обладнання на об'єктах Замовника або його споживачів здійснюється за письмовим дозволом Газорозподільного підприємства , після оплати послуг за відключення та підключення.
У разі самовільного відновлення відбору газу без дозволу Газорозподільного підприємства Замовник або його споживач несуть відповідальність у встановленому законодавством порядку. Надалі припинення транспортування газу
ГРМ здійснюється шляхом механічного (зварного) від'єднання газопроводу з наданням копії акта до відповідного органу внутрішніх справ.
8.4. У випадку запланованих капітальних ремонтів ГРМ (крім аварійних) Газорозподільне підприємство має повідомити Замовника та його споживача про припинення транспортування газу не пізніше ніж за 7 днів до дати припинення газу.
ІХ. Форс-мажор
9.1. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання зобов'язань за Договором, якщо це невиконання є наслідком непереборної сили (форс-мажорних обставин).
9.2. Під форс-мажорними обставинами розуміють обставини, які виникли внаслідок непередбачених Сторонами подій надзвичайного і невідворотного характеру, включаючи вибухи на газопроводі, пожежі, землетруси, повені, оповзні, інші стихійні лиха, війну або військові дії. Строк виконання зобов'язань відкладається на строк дії форс-мажорних обставин.
9.3. Сторони зобов'язані негайно повідомити про обставини форс-мажору та протягом чотирнадцяти днів з дня їх надати підтвердні документи відповідно до законодавства.
9.4. Настання обставин форс-мажору підтверджується у встановленому законодавством порядку.
9.5. Виникнення зазначених обставин не є підставою для відмови Замовника від сплати Газорозподільному підприємству за послуги, які були надані до їх виникнення.
9 .6.Зниження тиску або припинення транспортування газу до газорозподільних мереж Газотранспортного підприємства з боку структурних підрозділів ДК «Укртрансгаз».
Х. Порядок вирішення спорів
Спірні питання та розбіжності щодо виконання умов цього Договору вирішуються в порядку, установленому законодавством.
ХІ. Строк дії Договору та інші умови
11.1 . Цей Договір набирає чинності з дня його підписання та укладається на строк до « 31» грудня 2013 року.
Сторонами досягнуто згоди про те, що в силу положень частини 3 статті 631 ЦК України, умови цього Договору застосовуються до відносин, які склалися між Сторонами до дати його укладення, а саме з « 01» січня 2013 року.
Договір вважається продовженим на аналогічний період, якщо за місяць до закінчення терміну дії Договору жодною із Сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов. При цьому Сторони мають переоформити додаток "Договірні обсяги транспортування природного газу Замовника ГРМ на 2013 рік" , у якому визначити планові обсяги газу на подовжений термін.
Договір може бути розірвано і в інший строк за згодою Сторін у порядку, визначеному законодавством України.
11.2. Усі зміни та доповнення до цього Договору оформлюються письмово, підписуються уповноваженими особами та скріплюються печатками обох Сторін.
Сторони зобов'язуються письмово повідомляти про зміну реквізитів (місцезнаходження, найменування, організаційно-правової форми, банківських реквізитів тощо) не пізніше ніж через 10 днів після настання таких змін.
11.3. Додатки до цього Договору:
Додаток 1 «Пункти призначення з переліком комерційних вузлів обліку природного газу та газоспоживного обладнання»;
Додаток 2 «Договірні обсяги транспортування природного газу Замовника ГРМ на 2013 рік»;
Додаток 3 «Розрахунок витрат та втрат природного газу в мережі»;
Додаток 4 «Технічна угода на здійснення контролю за обліком газу при транспортуванні та постачанні природного газу»
є невід'ємними частинами цього Договору.
10.4. Договір укладено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з них зберігається у Газорозподільного підприємства, другий - у Замовника.
10 . 5 Замовник _____ фізичною особою - підприємцем.
(є/не є)
Замовник _____ юридичною особою.
(є/не є)
Замовник _____ платником податку на прибуток.
(є/не є)
Замовник _____ платником єдиного податку.
(є/не є)
Замовник _____ платником податку на додану вартість.
(є/не є)
Замовник _є__ платником податку фіксованого сільськогосподарського.
(є/не є) (фіксованого податку, є самозайнятою особою, інший статус)
Місцезнаходження та банківські реквізити Сторін
Газорозподільне підприємство: ПАТ "Дніпрогаз" п/р 26005232299002 ПАТ «КБ «Надра» м. Київ МФО 380764 ЄДРПОУ 20262860 ІПН: 202628604021 Свідоцтво платника ПДВ №100334986 Адреса: 49029 м.Дніпропетровськ, вул.Володарського,5 тел./факс: 36-85-42, 36-85-28 М. П.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпровський тепличний комбінат" (52005, Дніпропетровська обл., Дніпропетровський район, смт.Ювілейне, вул.Радгоспна, б.56-А, код ЄДРПОУ 322 804 89) на користь Публічного акціонерного товариства "Дніпрогаз" (49029, м.Дніпропетровськ, вул.Володарського, 5, код ЄДРПОУ 202 628 60) 573,50 грн. (п'ятсот сімдесят три грн. 50 коп.), про що видати наказ.
Провадження у справі припинити.
Ухвала набирає чинності з моменту її оголошення - 18.06.2013 року.
Суддя С.Г. Юзіков
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2013 |
Оприлюднено | 21.06.2013 |
Номер документу | 31942976 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Красота Олександр Іванович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Красота Олександр Іванович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Дмитренко Анна Костянтинівна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Дмитренко Анна Костянтинівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Красота Олександр Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні