Постанова
від 20.06.2013 по справі 159/2365/13-п
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 159/2365/13-п Провадження №33/773/171/13 Суддя в 1 інстанції: Денисюк Т.В. Категорія: ч. ч. 1, 2 ст.172-4 КУпАП Доповідач: Міліщук С. Л.

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 червня 2013 року місто Луцьк

Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду Волинської області Міліщук С.Л., з участю прокурора Сасюка Л.О., захисників ОСОБА_2 та ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду апеляційну скаргу прокурора, який брав участь у розгляді справи в суді першої інстанції, на постанову судді Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 23 травня 2013 року,

В С Т А Н О В И В:

Зазначеною постановою провадження у справі про притягнення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Ковель Волинської області, українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, працюючого на посаді Ковельського міського голови, мешканця АДРЕСА_1, до відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-4 КУпАП, закрито у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративних правопорушень.

Згідно протоколу №600 від 18.04.2013 року, складеним співробітником спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБУ у Волинській області, ОСОБА_4, починаючи з 11.11.2010 року і по даний час, обіймаючи посаду Ковельського міського голови, будучи відповідно до п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» посадовою особою місцевого самоврядування 5 рангу 3 категорії, діючи умисно всупереч вимог п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» порушив встановлені даним Законом обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, а саме був єдиним засновником та власником виробничо-торгового підприємства роздрібно-оптової торгівлі «Ковель-ПРОМОПТТОРГ», яким фактично і керував, тобто здійснював підприємницьку діяльність та входив до складу органів управління підприємством, чим вчинив правопорушення, передбачені ч. ч. 1, 2 ст. 172-4 КУпАП.

У поданій апеляційній скарзі прокурор вказує про неправильне застосування місцевим судом норм матеріального та процесуального права, а також невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи. В обґрунтування зазначає, що ОСОБА_4, перебуваючи на посаді Ковельського міського голови, в той же час був єдиним засновником та власником ВТП «Ковель-ПРОМОПТТОРГ», яким фактично і керував, тобто займався підприємницькою діяльністю. Просить постанову судді скасувати та прийняти нову, якою визнати ОСОБА_4 винним у вчиненні адмінправопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-4 КУпАП, та накласти на нього стягнення в межах санкції даної статті.

Заслухавши прокурора, який підтримав апеляцію і просив її задовольнити, захисників, які заперечили останню та просили залишити без зміни постанову місцевого суду, перевіривши матеріали справи за доводами апеляції, приходжу до висновку, що апеляція задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», особам зазначеним у п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону забороняється:

1. займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України;

2. входити до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особи здійснюють функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляють інтереси держави чи територіальної громади в раді товариства (спостережній раді), ревізійній комісії господарського товариства), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 29 березня 1995 року ОСОБА_4 було створено юридичну особу - «Виробничо-торгове підприємство роздрібно-оптової торгівлі «Ковель-ПРОМОПТТОРГ» з організаційно-правовою формою - товариство з обмеженою відповідальністю, і до 25 квітня 2013 року останній являвся єдиним засновником (учасником) даного суб'єкта господарювання.

Факт незмінності організаційно-правової форми ВТП «Ковель-ПРОМОПТТОРГ» підтверджується довідками управління Державного комітету статистики № 1815 від 21.08.2003 р., №212 від 25.05.2006 р., № 046470/21 від 05.03.2008 р., № 200851/403 від 15.12.2010 р.

Місцевим судом було правильно встановлено, що ОСОБА_4, будучи єдиним засновником саме товариства з обмеженою відповідальністю ВТП «Ковель-ПРОМОПТТОРГ», в силу ст. 167 ГК України лише володів корпоративними правами даного суб'єкта господарювання й не здійснював підприємницьку діяльність.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 167 ГК України корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

За таких обставин володіння корпоративними правами не вважається підприємництвом.

Крім цього, рішенням Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням 53 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) п. 2 ч. 1 ст. 7, п. 2 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" від 13 березня 2012 року N 6-рп/2012, визнано неконституційним положення п. 2 ч. 1 ст. 7 щодо заборони особам, зазначеним у п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону, брати участь у загальних зборах підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.

Згідно п. 1.5 статуту ВПТ «Ковель-ПРОМОПТТОРГ» в редакції 2006 року єдиним учасником товариства був ОСОБА_4. Розділ 9 цього ж Статуту визначав, що вищим органом управління товариством є його учасник (засновник), виконавчим органом товариства є директор.

Як вбачається із постанов виборчої комісії ( а.с.10, 11) та рішення Ковельської міської ( а.с. 12) ОСОБА_4 з 11.11.2010 року і по даний час, обіймає посаду Ковельського міського голови, будучи відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» посадовою особою місцевого самоврядування 5 рангу 3 категорії.

Рішенням № 6 від 06.11.2010 року у відповідності до положень Статуту учасник ВПТ «Ковель-ПРОМОПТТОРГ» ОСОБА_4 призначив на посаду директора даного підприємства ОСОБА_5, який згідно п. 9.3.1. Статуту даного підприємства здійснював керівництво поточною діяльністю товариства.

Із пояснень в суді першої інстанції свідка - директора підприємства ОСОБА_4 вбачається, що з часу призначення його на посаду директора даного підприємства з 2010 року лише він приймав рішення щодо поточної діяльності підприємства та розпорядження його прибутками, а також підписував приймав рішення про прийняття на роботу найманих працівників.

Також встановлено, що ОСОБА_4 за час перебування на посаді Ковельського міського голови не вчиняв жодних дій щодо будь-якого керівництва товариством чи контролю за його діяльністю, протягом 2010 - 2012 років жодного разу збори засновників товариства не скликались, директор перед засновником ні разу не звітував й дивіденди засновнику не виплачувались.

Крім цього, на даний час Ковельський міський голова ОСОБА_4 не володіє корпоративними правами та не є учасником ВПТ «Ковель-ПРОМОПТТОРГ», оскільки згідно договору дарування від 03 грудня 2010 року ( а.с. 101) останній подарував належну йому частку у розмірі 100% статутного капіталу ОСОБА_5. Однак останній, будучи вже директором ВПТ «Ковель-ПРОМОПТТОРГ» вніс відповідні зміни в установчі документи та в Статут товариства лише 25 квітня 2013 року ( а.с. 102 - 103).

Враховуючи вищенаведене вважаю, що місцевий суд прийшов до обґрунтованого висновку про відсутність в діях ОСОБА_4 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-4 КУпАП, а тому, керуючись ст. 294 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу прокурора, який брав участь у розгляді справи в суді першої інстанції, залишити без задоволення, а постанову судді Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 23 травня 2013 року про закриття провадження по адміністративній справі щодо ОСОБА_4 за ч. ч. 1, 2 ст. 172-4 КУпАП за відсутністю в діях останнього складу адмінправопорушення - без зміни.

Дана постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.

Суддя апеляційного суду

Волинської області С.Л. Міліщук

СудАпеляційний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення20.06.2013
Оприлюднено21.06.2013
Номер документу31944640
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —159/2365/13-п

Постанова від 07.05.2013

Адмінправопорушення

Ковельський міськрайонний суд Волинської області

Денисюк Т. В.

Постанова від 20.06.2013

Адмінправопорушення

Апеляційний суд Волинської області

Міліщук С. Л.

Постанова від 23.05.2013

Адмінправопорушення

Ковельський міськрайонний суд Волинської області

Денисюк Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні