Постанова
від 19.06.2013 по справі 813/2727/13-а
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 червня 2013 року Справа № 813/2727/13-а

11 год. 03 хв. м. Львів, вул. Чоловського, 2

Зал судових засідань № 7

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Карп'як О.О.

при секретарі судового засідання Дорош Х.Р.

за участю представників сторін:

від позивача - Шаран Р.П., Оприск Л.Є.

від відповідача - Палій М.В., Пак В.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТМ «Барвінок» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові ДПС про скасування податкових повідомлень - рішень, -

в с т а н о в и в :

Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгова мережа «Барвінок» звернулось до суду з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові державної податкової служби з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог про скасування податкових повідомлень-рішень № 0000760803 від 09.01.2013 року, № 0000720803 від 09.01.2013 року, № 0000710803 від 09.01.2013 року, № 0000770803 від 09.01.2013 року, № 0000730803 від 09.01.2013 року, № 0000740803 від 09.01.2013 року, № 0000750803 від 09.01.2013 року, № 0000780803 від 09.01.2013 року, № 0000790803 від 09.01.2013 року, № 0000800803 від 09.01.2013 року.

Позовні вимоги мотивовані тим, що оскаржувані рішення винесені з грубим порушенням чинного законодавства України, без жодних на те правових підстав, відтак підлягають скасуванню. Позивач вказує, що понесені ним витрати на придбання послуг ПАТ «Київське агенство повітряних сполучень «Кий Авіа», ФОП ОСОБА_5, ПрАТ «ТРМК «Торгтехніка», ТзОВ «Техно Модуль Ультра», ТзОВ «Прості програмні системи», ПП «БМП «Вестбуд», ТзОВ «Аудиторська фірма «Компроміс Аудит» та витрати на оплату товарів та послуг від ПП «ЛПС», ТОВ «АСОЦІАЦІЯ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ», оформлені відповідними документами, які підтверджують фактичне надання послуг та отримання торару, тому Товариством правомірно включено до складу валових витрат, та в частині ПДВ - складовою податкового кредиту, вартість послуг отриманих від вказаних контрагентів. Вищезазначені витрати повністю підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.

Стосовно завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування, що включено до складу витрат за півріччя 2012 року в сумі 1 440 860 грн. слід врахувати, що рішенням про результати розгляду первинної скарги ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» від 19.10.2012 року № 12043/10/10233 Окружна ДПС-Центральний офіс з обслуговування великих платників податків ДПС скасувала податкове повідомлення-рішення СДПІ по роботі ВПП у м. Львові ДПС від 02.08.2012 року № 0000450803/7270 на підставі чого СДПІ по роботі з ВПП у м. Львові ДПС винесла нове податкове повідомлення-рішення від 14.11.2012 року № 0000580803 щодо збільшення суми грошового зобов'язання ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» за платежем податок на прибуток приватних підприємств в сумі 873700,00 грн.

Позивач також вказує, що ним реалізовувалися акційні товари за цінами, які є звичайними, в розумінні податкового законодавства, оскільки підтвердженням звичайної ціни слугують цінники на ці товари, і реклама про проведення акції і її умови є прилюдним оголошенням умов їх продажу - публічного договору, який встановлює однакові для всіх споживачів умови. Позивач посилається на пп.1.20.3 ст.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» , яким передбачено, що для товарів (робіт, послуг), які продаються шляхом прилюдного оголошення умов їх продажу, звичайною визнається ціна, що міститься у такому прилюдному оголошенні. З огляду на це, вважає необґрунтованим і безпідставним висновок Відповідача про порушення товариством п. 188.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 p. № 2755-VI, що призвело до заниженя податкового зобов'язання по ПДВ в сумі 397 319,14 грн.

Позивач вважає донарахування суми податку з доходу нерезидента за II квартал 2012 року в сумі 13 411,56 грн. неправомірним, оскільки послуги, які Товариство отримало від CONSULTING IN LOGISTICS ОСОБА_14, Польща, та МЕР sp. z о.о., Польща, не є послугами з інжинірингу та помилково податковим органом віднесено до інжинірингових послуг.

Також зазначає, що висновок податкового органу про те, що відповідальність товариства за неутримання як податковим агентом суми податку із виплаченого (нарахованого) доходу фізичній особі є додаткове благо фізичної особи, яке підлягає оподаткуванню є необґрунтованим і безпідставним. Оскільки, коли податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов'язків погашення такої суми податкових зобов'язань або податкового боргу.

Позивач вказує, що висновки податкового органу щодо ненарахування, неутримання та неперерахування ТзОВ «ТМ «Барвінок» податку на доходи фізичних осіб з наданих додаткових благ працівникам у вигляді відшкодування витрат на проживання у відрядженнях зв'язок яких не підтверджено з господарською діяльністю товариства, та персоніфіковане харчування не підтвердженого як представницькі витрати (реклама), крім того неправомірно відшкодована сума - по причині відсутності авансових звітів та розрахункових документів, не відповідають дійсності та спростовуються долученими до матеріалів справи документами.

Також не відповідають дійсності висновки відповідача, щодо ненарахування, неутримання та неперерахування ТзОВ «ТМ «Барвінок» податку на доходи фізичних осіб з наданих додаткових благ працівникам у вигляді відшкодування витрат за авіаквитки, наданих на користь фізичних осіб, по яких не представлено підтвердних документів на витрати (посадкових талонів), оскільки наведені вище висновки спростовуються додатками до даної позовної заяви, які підтверджують факт перебування зазначених осіб у відрядженні та зв'язок такого відрядження з господарською діяльністю товариства.

Щодо висновків про неоприбуткування готівки під час проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО позивач зазначає, що розбіжності, про які зазначено в Акті перевірки, є наслідком механічних помилок при відображенні сум в касовій книзі і відповідно не можуть вважатися не оприбуткованими сумами.

Також вказує, що працівники товариства не використовували готівкові кошти, отримані під звіт у товариства, відповідно безпідставним є твердження податкового органу про не забезпечення наявності належним чином оформлених підтверджуючих документів до авансових звітів на загальну суму 418 355,73 грн.

Стосовно непроведених операцій на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів позивач зазначає, що в розрахункових документах по реєстратору розрахункових операцій міститься адреса господарської одиниці, що відповідає всім дозвільним документам Товариства. Дана обставина підтверджується копіями Z-звітів, які містяться в книзі КОРО та копією фіскального чеку, який видається покупцям. Таким чином, висновок про порушення товариством форми розрахункового документу вважає безпідставним.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі з підстав, наведених у позовній заяві, просять позов задоволити.

Відповідач заперечив позовні вимоги з підстав, викладених у письмових запереченнях. Зазначив, що податковий орган діяв у повній відповідності до вимог чинного законодавства та правомірно встановив порушення позивачем вимог Податкового кодексу України .

Відповідач вказує, що позивачем занижено податок на прибуток: за рахунок заниження інших доходів, не включення позитивного значення курсових різниць; за рахунок завищення валових витрат. Без підтверджуючих документів віднесено до складу витрат витрати по ПАТ «Київське агенство повітряних сполучень «Кий Авіа»; занижено задекларовані показники за рахунок невідображення у складі витрат на збут оренди приміщень від ТзОВ «Центр Проект».

Також відповідач вказує, що завищено витрати на збут, а саме включено до складу витрат на збут послуги надані ФОП ОСОБА_5, ПрАТ «ТРМК «Торгтехніка», ТзОВ «Техно Модуль Ультра», ТзОВ «Прості програмні системи», завищено витрати на збут вартість поточного ремонту основних засобів, згідно договору підряду укладеного із ПП «БМП «Вестбуд».

Крім того податковий орган зазначає, що ТзОВ «ТМ «Барвінок» до витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування включено в рядок 06.5 Декларації „від'ємне значення об'єкта оподаткування попереднього звітного (податкового) періоду" в повному обсязі.

Відповідач також вказує, що встановлено заниження позивачем податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету: ПДВ із продажу товару нижче звичайних цін (по програмі лояльності); ПДВ із вартості консультаційних послуг наданих нерезидентом (фірма М.Е.П. Польща, Маріуш Ольчак Польща) на території України; ПДВ внаслідок неправильного перенесення від'ємного значення по ПДВ; ПДВ із вартості послуг по пакуванню продукції наданих нерезиденту (фірма ТСС) на території України; ПДВ із вартості послуг використання в господарській діяльності яких не підтверджено документально; ПДВ із вартості послуг, отриманих від ПП „ЛПС"; ПДВ із вартості товару, отриманого від ТОВ „Асоціація дитячого харчування".

Податковим органом донараховано податку на доходи фізичних осіб, оскільки перевіркою встановлено факт надання юридичною особою ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» додаткових благ фізичним особам у вигляді: сплати податку на доходи фізичних осіб, не за рахунок фізичної особи з доходів, а за рахунок прибутку підприємства; сум надміру витрачених коштів, встановлено неутримання та неперерахування податку на доходи фізичних осіб у вигляді неправомірного відшкодування фізичним особам готівкових та безготівкових коштів на оплату товару (робіт, послуг), згідно з авансовими звітами при відсутності підтверджуючих розрахункових документів; відшкодування витрат на проживання у відрядженнях зв'язок яких не підтверджено з господарською діяльністю товариства, та персоніфіковане харчування не підтвердженого як представницькі витрати (реклама), крім того неправомірного відшкодована сума - по причині відсутності Авансових звітів та розрахункових документів; у вигляді відшкодування витрат за авіаквитки, наданих на користь фізичних осіб, по яких не представлено підтвердних документів на витрати (посадкових талонів); у вигляді вартості придбаних для своїх працівників послугу з вивчення англійської мови не у вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів.

Відповідач зазначає, що позивачем не утримано і не внесено до бюджету податок з доходів іноземних юридичних осіб в розмірі 15% від загальної суми, яка виплачена нерезидентам, що призвело до заниження суб'єктом господарювання податку з доходу нерезидентів.

Також відповідач вказує: на неоприбуткування готівки; що підприємством не забезпечено наявність належним чином оформлених підтверджуючих документів до авансових звітів; не забезпечено виконання (зберігання) 3 фіскальних звітних чеків РРО; не забезпечено зберігання контрольних стрічок по 113 РРО за робочий день 06.08.2011р. та по 112 РРО за 05.08.2011р. протягом встановленого законодавством терміну; та здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями вітчизняного виробництва за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої по 2 торгових об'єктах.

Крім того, зазначає, що підприємством не забезпечено проведення розрахункових операцій на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, безпосередньо та об'єктивно дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, давши їм оцінку, суд встановив наступне.

На підставі направлень, виданих СДПІ по роботі з ВПП у м. Львові ДПС, ст. 20 п.п 20.1.4, ст.75 п.75.1, ст.77, ст.82 п.82.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами і доповненнями), та наказу СДПІ по роботі з ВПП у м. Львові ДПС від 13.08.2012р. № 135 та відповідно до плану-графіка проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання з 27.08.2012р. по 07.12.2012р. проведена планова виїзна документальна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгова мережа «Барвінок» (скорочене найменування ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок») з питань дотримання вимог чинного податкового законодавства за період з 01.04.11р. по 30.06.12р., валютного та іншого законодавства за період з 01.04.11р. по 30.06.12р., за результатами якої складено акт від 14.12.2012 р. № 1159/34-00/35621418 (далі-акт перевірки).

Як вбачається з акта перевірки, за результатами проведеної перевірки встановлено порушення позивачем:

п.п. 153.1.1 п.153.1, п.п 153.1.3 п.153.1 ст.153, п.44.1, п.44.3, 14.1.36, п.п.14.1.191 п.п.14.1.231 ст.44, п.п. 138.1.1 п.138.1, п.138.2, п.138.4, п.138.8 п. 138.10 ст.138, п.п.139.1.9 п.139.1 ст.139, ст.150 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (із внесеними змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на прибуток на суму 881 809,16 грн. в тому числі за 1 квартал 2012 року на суму 85 659,6 грн, за 2 квартал 2012 року в сумі 796 149,56 грн.;

п.п.14.1.181, п.п.14.1.185, п.п.14.1.191, п.14.1 ст.14, п.185.1 ст.185, п.186.2.1 ст. 186, п.188.1 ст. 188, п.198.2, п.198.3, п.198.4 п.198.6 ст.198, п. 200.3 ст.200, п.201.1, п.201.4, п.201.6 п.201.7, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 807 921,43 грн. в т.ч. квітень 2011 - 73 014,48грн., травень 2011 - 93 076,13грн., червень 2011 - 20964,04грн., липень 2011 - 55 794,34грн., серпень 2011 - 58 317,46грн., вересень 2011 - 84 706,69грн., жовтень 2011 - 55 499,53грн., грудень 2011 - 249 234,24грн., січень 2012 - 117 314,97грн. та завищено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (ряд 24 Декларації за червень 2012) у розмірі 100 546,10грн.;

п.п.14.1.47, п.п.14.156, п.п.14.1.180 п.14.1 ст.14, п.п.140.1.7 п.140.1 ст.140, п.п.164.2.11, "е" п.п.164.2.17, п.п.164.2.18 п.164.2, п.164.5 ст.164, п.п.165.1.11, п.п.165.1.21 п. 165.1 ст.165, п.167.1 ст.167, п.п.168.1.1, пп.168.1.2, п.п.168.1.4 п.168.1.5, п.168.1 ст.168, п.п.170.9.1, п.п.170.9.2, п.п.170.9.3 п.п.170.9 ст.170, п."а" п.171.2 ст.171, п. «а, б» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями), за період 01.04.2011 року - 30.06.2012 року донараховано податку на доходи фізичних осіб в сумі 91 712,7 грн., в тому числі: 26201,87 грн. - І півріччя 2011р., 41674,91 грн.- II півріччя 2011р., 23835,92 грн. - І півріччя 2012р.;

р.ІІІ „Порядок заповнення податкового розрахунку" Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого Наказом ДПА України від 24.12.2010р. № 1020 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2011р. за № 46/18784, п."б" п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI із змінами та доповненнями в частині неповідомлення в повному обсязі державну податкову інспекцію про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь фізичних осіб (в тому числі СПД-фізичних осіб) та суми утриманого (перерахованого) з них податку за відповідними ознаками доходу;

п. 160.2 ст. 160 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами і доповненнями, внаслідок чого не утримано і не внесено до бюджету податок з доходів іноземних юридичних осіб в розмірі 15% від загальної суми, яка виплачена нерезидентам, що призвело до заниження суб'єктом господарювання податку з доходу нерезидентів за II квартал 2012 року в сумі 13 411,56 грн.;

п.103.9 ст.103 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами і доповненнями, в частині неподання розрахунків (звітів) податкових зобов'язань фірм-нерезидентів МЕР sp. z о.о., Польща, та CONSULTING IN LOGISTICS ОСОБА_14, Польща, якими отримано доходи із джерелом їх походження з України (Додатки ПН до Податкової декларації з податку на прибуток підприємства) за І півріччя 2012 року;

п.2.6 Положення «Про форму та зміст розрахункових документів», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 р. №614 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 р. за №105/5296, а саме: встановлено неоприбуткування готівки на суму 13 108,23 грн.;

п.2.11, п.3.1, п.7.47 Положення «Про форму та зміст розрахункових документів», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 р. №614 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 р. за №105/5296, а саме: підприємством не забезпечено наявність належним чином оформлених підтверджуючих документів до авансових звітів на загальну суму 418 355,73 грн.;

п. 1 ст. З Закону України «Про застосування РРО», а саме: підприємством не забезпечено проведення розрахункових операцій на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів на загальну суму 2 183 132,89 грн.;

п. 9 ст. З Закону України «Про застосування РРО», а саме: не забезпечено виконання (зберігання) 3 фіскальних звітних чеків РРО;

порушення вимог п. 10 ст. З Закону «Про застосування РРО», а саме: підприємством не забезпечено зберігання контрольних стрічок по 113 РРО за робочий день 06.08.2011р. та по 112 РРО за 05.08.2011р. протягом встановленого законодавством терміну.

На підставі акта перевірки, відповідачем винесено податкові повідомлення - рішення від 09.01.2013 року: № 0000760803, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання підприємства за платежем - податок на прибуток за основним платежем - 881809,16 грн., за штрафними санкціями в розмірі 440904,58 грн., всього 1322713,74 грн.; № 0000720803, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання підприємства за платежем - податок на додану вартість за основним платежем - 807921,43 грн., за штрафними санкціями в розмірі 155217,70 грн., всього 963139,13 грн.; № 0000710803, яким позивачу зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 100546,10 грн.; № 0000770803/0/, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання підприємства за платежем - податок на доходи фізичних осіб за основним платежем - 90822,44 грн., за штрафними санкціями в розмірі 16646,44 грн., всього 107468,88 грн.; № 0000730803, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання підприємства за платежем - податок на прибуток іноземних юридичних осіб за основним платежем - 13411,56 грн., за штрафними санкціями в розмірі 3352,89 грн., всього 16764,45 грн.; № 0000740803, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання підприємства за платежем - податок на прибуток іноземних юридичних осіб за штрафними санкціями в розмірі 2040,00 грн., всього 2040,00 грн.; № 0000750803, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання підприємства за платежем - збір за спеціальне використання води за основним платежем - 253,01 грн., за штрафними санкціями в розмірі 51,15 грн., всього 304,16 грн.; № 0000780803, яким до підприємства застосовано суму штрафних санкцій 2222402,89 грн.; № 0000790803, яким до підприємства застосовано суму штрафних санкцій 483896,88 грн.; № 0000800803, яким до підприємства застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 10000,00 грн.

Позивач не погоджуючись з висновками посадових осіб державної податкової служби та з прийнятими податковими повідомленнями - рішеннями, оскаржив останні в судовому порядку.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного.

Згідно витягу з ЄДРПОУ Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгова мережа «Барвінок» зареєстроване 19.12.2007 року Виконавчим комітетом Львівської міської ради та здійснює господарську діяльність на підставі статуту та до основних видів якого відносяться: роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах з перевагою продовольчого асортименту, діяльність барів та кафе, неспеціалізована оптова торгівля харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами, рекламна діяльність, здавання в оренду власного нерухомого майна.

У період, за який проводилась перевірка, відповідно до Свідоцтва про перереєстрацію платника податку на додану вартість від 02.02.2012 №200024133 виданого СДПІ по роботі з ВПП у м. Львові, індивідуальний податковий номер 356214113035 зареєстровано платником ПДВ з 12.02.2008 року.

Перевіркою повноти визначення скоригованого валового доходу за період з 01.04.2012р. по 30.06.2012р. встановлено його заниження па суму 2 751 450,48 грн. в тому числі за 2 квартал 2012 року на суму 2 751 450,48 грн.

Відповідач вказує в Акті перевірки, що ТзОВ «ТМ «Барвінок» в порушення п.п.153.1.3 п. 153.1 ст. 153 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2756-VI (із внесеними змінами та доповненнями) занижено у 2 кварталі 2012 року інші доходи в сумі 2 751450.48 грн., за рахунок не включення позитивного значення курсових різниць.

ТзОВ «ТМ «Барвінок» проведено нарахування курсових різниць на суму заборгованості перед іноземним постачальником за отриманий товар, послуги, на суму заборгованості перед іноземним покупцем, на суму заборгованості по позиці нерезидента та залишку іноземної валюти на рахунку банку.

На суму позитивного значення курсових різниць за 2 квартал 2012 року зроблено бухгалтерські проведення : Дт 312 «Поточні рахунки в іноземній валюті»

Кт 714 «Дохід від оперційної курсової різниці» на суму 1 519,22 грн.; Дт506 «Інші довгострокові позики в іноземній валюті» Кт714 «Дохід від оперційної курсової різниці» на суму 3 640 948,78 грн.; Дт 632 «Розрахунки з іноземними постачальниками» Кт 714 «Дохід від оперційної курсової різниці» на суму 788,79 грн. Дг 362 «Розрахунки з іноземними покупцями» Кт 714 «Дохід від оперційної курсової різниці» на суму 17,2 грн. Дт 6852 «Розрахунки з іншими кредиторами в іноземній валюті» Кт 714 «Дохід від оперційної курсової різниці» на суму 62 418,49 грн.

Відповідно в ході проведення перевірки встановлено, що сума позитивного значення курсових різниць за 2 квартал 2012 року склала 3 705 692,48 грн., за півріччя 2012 року на суму 4 544 657,48 грн., проте в ряд. 03.19 додатку ІД до Декларації за півріччя 2012 року відображено в сумі 1 793 207 гри., за 2 кв.2012 року на суму 954 242 грн. (1 793 207 грн. - 838 965 грн.).

Таким чином, позитивне значення курсових різниць на суму 2 751 450,48 грн. (3 705 692,48 грн. - 954 242 грн.) не відображено та відповідно не включено до складу інших доходів Декларації з податку на прибуток .

На підставі ст.153 п. 153.1 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI визначено, що доходи, отримані/нараховані платником податку в іноземній валюті у зв'язку з продажем товарів, виконанням робіт, наданням послуг, у частині їхньої вартості, що не була сплачена в попередніх звітних податкових періодах, перераховуються в національну валюту за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату визнання таких доходів згідно з цим розділом, а в частині раніше отриманої оплати за курсом, що діяв на дату її отримання.

Відповідно до п.п.153.1.3. п. 151.1 ст.153 - визначення курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти здійснюється відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку. При цьому прибуток (позитивне значення курсових різниць) ураховується у складі доходів платника податку, а збиток (від'ємне значення курсових різниць) ураховується у складі витрат платника податку.

Належних і допустимих доказів на спростування наведених вище обставни позивачем не надано, відповідно обґрунтованим є висновок відповідача про те, що в порушення п.п. 153.1.1 п.153.1 , п.п 153.1.3 п. 153.1 ст.153 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із внесеними змінами та доповненнями) позивачем занижено у 2 кварталі 2012 року інші доходи в сумі 2 751 450,48 гри., за рахунок не включення в повній сумі позитивного значення курсових різниць.

Перевіркою повноти визначення валових витрат за період з 01.04.2012р. по 30.06.2012р. встановлено їх завищення всього на суму 233 087,06 грн. за рахунок завищення витрат в сумі 1 880 233,67 грн. за 2 кв.2012 року та заниження витрат на суму 1 647 146,61 грн. за 2 кв.2012 року.

В Акті перевірки вказано, що ТзОВ «ТМ Барвінок» зайво віднесено до складу витрат за період з 01.04.2012 року по 30.06.2012 року по взаєморзрахунках з ПАТ «Київське агенство повітряних сполучень «Кий Авіа» (ЄДРПОУ 01130578) всього в сумі 56 239,01 грн., в тому числі: 2 кв.2012 року в сумі 56 239,01 грн.

Крім того, в Акті перевірки вказано, що позивачем зайво віднесено до складу витрат за період з 01.04.2011 року по 31.03.2012 року по взаєморзрахунках з ПАТ «Київське агентство повітряних сполучень «Кий Авіа» (ЄДРПОУ 01130578) всього в сумі 319 760,14 грн., в тому числі:- 2 кв.2011 року в сумі 126 842,29 грн.- 3 кв.2011 року в сумі 105 406,04 грн. - 4 кв.2011 року в сумі 58 703,37 грн. - 1 кв.2012 року в сумі 28 808.44 грн.

В Акті перевірки вказано, що перевіркою, за період, який перевіряється, встановлено ненарахування, неутримання та неперерахування ТзОВ «ТМ «Барвінок»» податку на доходи фізичних осіб з наданих додаткових благ працівникам у вигляді відшкодування витрат за авіаквитки, наданих на користь фізичних осіб, по яких не представлено підтверджуючих документів на витрати (посадкових талонів).

Відповідач вказує, що понесені витрати на придбання вищенаведених послуг не оформлені відповідними документами, які б підтверджували фактичне виконання послуг. У зв'язку з цим, відсутнє підтвердження фактичного надання послуг та їх зв'язок з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем товарів (робіт, послуг), не доведено їх використання підприємством у власній господарській діяльності та відсутня підстава для включення вартості даних послуг без підтвердження відповідними, складеними згідно з чинним законодавством, первинними документами до складу валових витрат та податкового кредиту по ІІДВ.

Як вбачається з Акта перевірки, відповідач прийшов до висновку, про порушення позивачем п.44.1, п.44.3 ст.44, п.п. 138.1.1 п. 138.1, п. 138.2, ст.138, п.п.139.1.9 п.139.1 ст.139 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2756-Vl (із змінами та доповненнями), що призвело до завищення адміністративних витрати за період з 01.04.2012 року по 30.06.2012 року всього в сумі 56 239,01 грн., в тому числі: за 2 кв.2012 року - 56 239,01 грн. та завищення адміністративних витрат всього в сумі 319 760,14 грн., в тому числі за 2 кв.2011 року в сумі 126 842,29 грн, за 3 кв.2011 року в сумі 105 406,04 грн., за 4 кв.2011 року в сумі 58 703,37 грн.та за 1 кв.2012 року в сумі 28 808.44 грн.

Судом встановлено, а також зазначається відповідачем в акті перевірки, що ТзОВ «ТМ «Барвінок»» відповідно до укладеного договору на обслуговування № 01/24-03/10/431 -Л від 24.03.2010 року з ПАТ «Київським Агенством Повітряних Сполучень «Кий Авіа»», придбало послугу авіа перельотів, вартість яких по бухгалтерському обліку проведена по рахунку 92 - "Адміністративні витрати".

На виконання даного договору, ТзОВ «ТМ «Барвінок» придбало послуги авіа перельотів (авіаквитки) за напрямками Львів-Київ, Львів-Амстердам-Лідс-Амстердам-Львів, Львів-Варшава-Лідс-Варшава-Львів, Львів-Київ-Франкфурт-Манчестер, Львів-Варшава-Манчестер, Львів-Лондон, Івано-Франківськ-Лондон, Лондон-Львів, Лондон-Київ на ім'я пасажира ОСОБА_9) на загальну суму 316487,00грн., в тому числі ПДВ 3581,86грн. за період з 01.04.2011р. по 31.03.2012 року, та за період з 01.04.2012 року по 30.06.2012. на загальну суму 54654,00грн., в тому числі ПДВ - 477,99грн. що підтверджується рахунками-фактурами, накладними та актами здачі-приймання робіт (надання послуг).

Оплата за отримані послуги авіа перельотів ( авіаквитки) здійснена позивачем у повному обсязі, відповідно до платіжних доручень, копії яких містяться в матеріалах справи.

Крім того, використання даних квитків ОСОБА_9 підтверджується компанією «LOT Польські Авіалінії» листом від 15 квітня 2012 року та авіакомпанією «Міжнародні Авіалінії України» листом від 04.03.2013р. №10.11.7-23.

Факт перетину ОСОБА_9 державного кордону України підтверджується відмітками уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в паспорті.

Також судом взято до уваги накази про відрядження ОСОБА_9 та протоколи нарад, які відбувалися на території Республіка Польща та на території Сполумченого Королімвство Велимкої Бритамнії та Півнімчної Ірламндії, в яких брав участь директор позивача ОСОБА_9, з яких вбачається зв'язок цих нарад з господарською діяльністю ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок».

Відповідно до п.п.44.1 ст.44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

В п.п.44.3 ст.44 Податкового кодексу України передбачено, що 44.3 платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, визначених у пункті 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.

Статтею 2 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 № 996-XIV (із змінами та доповненнями) зазначено, що сфера дії Закону поширюється на всіх юридичних осіб створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, які зобов'язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно з законодавством.

Виходячи з вимог п. 2 ст.3 цього ж Закону України бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, грунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Правила податкового обліку визначаються відповідними нормативними документами, що регламентують порядок оподаткування в Україні.

Необхідність підтвердження господарських операцій первинними документами визначена п.п. 1.2 п.1, п.п.2.1 п.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.06.1995 за № 168/704, первинні документи це письмові свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації на їх проведення.

Статтею 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 № 996-XIV (із змінами та доповненнями) встановлено вимоги до первинних документів, які є підставою для бухгалтерського та податкового обліку. Згідно з даною нормою, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Такі первинні документи повинні мати обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Згідно з п.2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за № 168/704. первинні документи (на паперових і машинозчитуваних носіях інформації) для надання їм юридичної сили і доказовості повинні мати такі обов'язкові реквізити; назва підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), код форми, дата і місце складання, зміст господарської операції та її вимірники (у натуральному і вартісному виразі), посади, прізвища і підписи осіб, відповідальних за дозвіл та здійснення господарської операції і складання первинного документа.

Відповідно до п.2.15 та п.2.16 вищевказаного Положення забороняється приймати до виконання первинні документи на операції, що суперечать законодавчим та нормативним актам.

Таким чином, для надання юридичної сили і доказовості, первинні документи повинні бути складені відповідно до вимог чинного законодавства та не порушувати публічний порядок, встановлений Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 № 996-XIV (із змінами та доповненнями).

Аналізуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що документи, на підставі яких позивач включив вказані суми до складу витрат, відповідають критеріям первинного документу, є достовірними та складені за результатами фактичного здійснення господарських операцій. Подані позивачем первинні документи та документи бухгалтерського обліку містять інформацію щодо змісту господарських операцій, є достовірними доказами виконання контрагентами позивача вимог, обумовлених договором. Відтак, зазначені дії позивача щодо формування витрат є правомірними.

За таких обставин, безпідставним та необґрунтованим є висновок відповідача про порушення позивачем п.44.1, п.44.3 ст.44, п.п. 138.1.1 п. 138.1, п. 138.2, ст.138, п.п.139.1.9 п.139.1 ст.139 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2756-Vl (із змінами та доповненнями) та висновок про те, що ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» завищило адміністративні витрати за період з 01.04.2012 року по 30.06.2012 року в сумі 54176,01 грн., в тому числі: за 2 кв.2012 року - 54 654,00 грн. та за період з 01.04.2011р. по 31.03.2012р. - 312996,79грн.

При цьому судом враховано, що позивачем не представлено доказів на підтвердження зв'язку витрат в сумі 2063,00грн. та 2438,01 грн. на авіаквиток на ім'я пасажира ОСОБА_11 за маршрутом Львів-Київ, а також доказів на підтвердження зв'язку витрат в сумі 2493,00грн. та 1832,34 грн. на авіаквитки на ім'я пасажирів ОСОБА_12 та ОСОБА_13 за маршрутом Львів-Київ з господарською діяльністю позивача, відповідно відповідачем підставно дані витрати виключені зі складу витрат відповідного звітного періоду.

В акті перевірки вказано, що на порушення п.44.1, п.44.3 ст.44, п.п.138.1.1 п.138.1, п.138.2, п.138.4 п.138.8 ст.138, п.п. 139.1.9 п. 139.1 ст.139 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами та доповненнями), ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» завищило витрати на збут всього у сумі 344 505,7 грн., в тому числі: 2 квартал 2012 року на суму 344 505,7 грн., наданих фізичною особою - підприємцем ОСОБА_5 (індивідуальний податковий № НОМЕР_1) на суму 36 450 грн., ПрАТ «ТРМК «Торгтехніка» (код ЄДРПОУ 02132591) на суму 102 416,7 грн ., ТзОВ «Техно Модуль Ультра» (код ЄДРПОУ 36604629) на суму 44 125 грн., та ТзОВ «Прості програмні системи» (код за ЄДРПОУ 36312681) на суму 161 514 ,00 грн.

Також в акті перевірки зазначається про завищення витрат на збут за рахунок віднесення до складу витрат вартості поточного ремонту основних засобів згідно договору підряду укладеного із ПП «БМП «Вестбуд» всього у сумі 38 630,00 грн., в тому числі: 2 квартал 2012року - 38 630,00 грн грн. та завищення витрат за 3 квартал 2011 року в сумі 88 142,55 грн. за отримані товари в ПП «ЛПС за липень 2011 року і як наслідок від ПП «Інтенція», які фактично не відбувались, у зв'язку із тим, що первинні документи, отримані від вищевказаного підприємства та видані покупцям є недостовірними

Крім того, в акті перевірки зазначається, що на порушення п. 14.1.181, п.п. 14.1.185, п.п. 14.1.191 ст.14, п.198.2, п.198.3, п.198.4, п.198.6 ст.198 , п.201.1, п.201.4 п.201.7, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, ТзОВ «ТМ «Барвінок» завищено податковий кредит з податку на додану вартість на загальну суму 359 248,90грн, у тому числі за квітень 2011 року у сумі 31 205,87грн., за травень 2011 року у сумі 9855,00грн., за червень 2011 року у сумі 13 646,37грн., за липень 2011 року у сумі 52 102,84грн., серпень 2011 - 47 800,74грн., вересень 2011 - 25 283,75грн., жовтень 2011 - 31 202,93грн., листопад 2011 - 18 007,92грн., грудень 2011 року у сумі 34551,64грн., січень 2012 - 13 202,08грн., квітень 2011р. у сумі 39 187,18грн., травень 2012р. - 12 790,98грн., червень 2012р. - 30 411,60грн., а саме завищено податковий кредит по взаєморозрахунках, проведених з ТОВ "АСОЦІАЦІЯ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ", в сумі 396,00грн., в тому числі в розрізі податкових періодів: червень 2011. на суму 396,00 грн., завищено податковий кредит по взаєморозрахунках, проведених з ПП «ЛПС» (код за ЄДРПОУ 31363365), в сумі 17 628,51грн., в тому числі в розрізі податкових періодів: липень 2011р. на суму 17 628,51 грн; завищено податковий кредит по взаєморозрахунках, проведених з ТзОВ «Аудиторська фірма «Компроміс Аудит» (код ЄДРГІОУ 32770202) - всього в сумі 30000,00грн. в тому числі: серпень 2011 в сумі 16866,00грн., вереснь 2011 13134грн.; завищено податковий кредит по взаєморозрахунках, проведених з ФОП ОСОБА_5 інд. под. № НОМЕР_1 в сумі 26 730 грн., в тому числі: за квітень 201 1 року в сумі 2 430грн., за травень 2011 року в сумі 2 430 грн., липень 2011 року в сумі 4 860 грн., серпень 2011 року в сумі 2 430 грн., вересень 2011 року в сумі 2 430грн., жовтень 2011 року в сумі 2 430 грн., листопад 2011 року в сумі 2 430 грн., квітень 2012року - 2 430грн., за травень 2012 року в сумі 2 430 грн., червень 2012року - 2 430 грн.; завищено податковий кредит по взаєморозрахунках, проведених з ПрАТ ТРМК «Торгтехніка» код за ЄДРПОУ 02132591 в сумі 87 035,19 грн.(ряд. 10- 38008,33грн., 15.1- 49026,86грн.), в тому числі: за квітень 2011 року в сумі 5 483,33 грн.,(ряд. 10- 5483,33грн.), за травень 2011 року в сумі 1 925,00грн. (ряд. 10- 1 925,00грн.), за червень 2011 року в сумі 9 055,97 грн. (ряд. 15.1 - 9055,97грн.), липень 2011 року в сумі 9 147.91грн. (ряд. 10- 5100,00грн., 15.1- 4047,91грн.) , серпень 2011 року в сумі 8 043,63 грн. (ряд. 10- 2550,00грн., 15.1- 5493,63грн.), вересень 2011 року в сумі 5 758,51 грн. (ряд. 10- 2550,00грн., 15.1- 3208,51грн.), жовтень 2011 року в сумі 6 445,86грн. (ряд. 10- 0,00грн., 15.1- 6445,86грн.), листопад 2011 року в сумі 6 879,42грн. (ряд. 10- 5100.00грн., 15.1- 1779,42грн.), грудень 2011 року в сумі 9 671,90грн. (ряд. 10- 2550,00грн., 15.1- 7121,90грн.), січень 2012 року в сумі 2550,00грн. (ряд. 10- 2550,00грн.), квітень 2012 року - 6 546,59грн. (ряд. 10- 2550,00грн., 15.1- 3996,59грн.) , травень 2012року -5 468,66грн. (ряд. 10- 2550,00грн., 15.1- 2918,66грн.), червень 2012року - 10 058,41грн. (ряд. 10- 5100,00грн., 15.1-4958,41 грн.); завищено податковий кредит по взаєморозрахунках, проведених з «Техно Модуль Ультра» код за ЄДРПОУ 36604629 в сумі 35 300.04 грн., в тому числі: за квітень 2011 року в сумі 5 883,34 грн., червень 2011 року в сумі 2 941,67 грн., липень 2010 року в сумі 2 941,67 грн., серпень 2011 року в сумі 5 883,34 грн., вересень 2011 року в сумі 2 941,67 грн., жовтень 2011 року в сумі 2 941,67 грн., грудень 2011 року в сумі 5 883,34 грн., травень 2012 в сумі 2941,67 грн., червень 2012 року в сумі 2 941,67 грн.; завищено податковий кредит по взаєморозрахунках, проведених з ПП «БМП «Вестбуд» (ЄДРПОУ 3807080) всього в сумі 64517,93грн., в тому числі: квітень 2011 - 17 409,20грн., травень 2011р. - 5 500,00грн., червень 2011-1 252,73грн., липень 2011- 3 645,49грн., серпень 2011 р. - 6 023,06грн., вересень 2011 - 956,91грн., жовтень 2011 - 5 521,14грн., грудень 2011 - 9 396,83грн., січень 2012 - 9 135,10грн., червень 2012-5 677,47грн.; завищено податковий кредит по взаєморозрахунках, проведених з ПАТ «Київське агентство повітряних сполучень «Кий Авіа» (ЄДРПОУ 01 130578) всього в сумі 3 350,31грн., в тому числі: липень 2011-1 267,69грн., серпень 2011 -276,99грн., вересень 2011 - 62,66грн., листопад 2011 - 671,65грн., грудень 2011 - 637,65грн., травень 2012-433,6 грн.

Судом встановлено, що 04.07.2011 року між ТзОВ «Торгова Мережа «Барвінок» (Замовник) та незалежною аудиторською фірмою ТзОВ «Аудиторська фірма «Компроміс-Аудит» (Виконавець) укладено Договір № 137 на проведення аудиту ( та пов'язаних з ним супутніх послуг). Відповідно до п. 1.1 Договору виконавець зобов'язується зібрати вагомі докази про відсутність суттєвих помилок та перекручень при складанні фінансової звітності станом на 30.06.2011 р., а Замовник зобов'язується оплатити Виконавцеві зазначені послуги в розмірі, в строк та на умовах, передбачених Договором. Як вказано у п.2.2 Договору, метою надання аудиторських послуг є висловлення компетентної незалежної думки у формі, обумовленій сторонами, щодо відсутності суттєвих помилок та перекручень при складенні фінансової звітності станом на 30.06.2011 р. В пункті 2.3 Договору визначено масштаб аудиту: перевірка буде здійснюватись шляхом застосування процедур отримання достатніх аудиторських свідчень за національними стандартами аудиту в повному обсязі, необхідному для формування незалежної професійної думки.

Відповідно до п. 6.1 Договору, вартість послуг Виконавця за Договором зазначається в Протоколі узгодження ціни, що є невід'ємним Додатком до даного Договору (Додаток 1). Згідно додатку № 1 розмір договірної ціни становить 150000,00 грн., крім того ПДВ 30000,00 грн., разом 180000,00 грн.

Як вбачається із матеріалів справи незалежною аудиторською фірмою ТзОВ «Аудиторська фірма «Компроміс-Аудит» виписано рахунок фактуру № 1807_11 від 18.07.2011 року на суму 180000,00 грн., в т. ч. ПДВ 30000,00 грн., оплату по якому здійснено позивачем, що підтверджується платіжними дорученнями, які містяться в матеріалах справи.

На виконання умов договору сторонами підписано Акт приймання-передачі робіт (послуг) б/н від 05.08.2011 року, яким підтвердили фактичне надання аудиторських послуг у вигляді перевірки фінансової звітності Замовника (Балансу» та «Звіту про фінансові результати»), що відображає фінансово-господарську діяльність Замовника станом на 30.06.2011 року, який скріплений підписами від Виконавця і Замовника і печатками юридичних осіб.

Крім того, про реальний характер отримання послуг від контрагента свідчить наданий позивачем Аудиторський висновок про повноту та достовірність фінансової звітності Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгова мережа «Барвінок» станом на 30.06.2011 року, складений 05.08. 2011 року незалежною аудиторською фірмою ТзОВ «Аудиторська фірма «Компроміс-Аудит» (Свідоцтво про внесення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, які одноосібно надають аудиторські послуги видані Аудиторською палатою України за № 3372).

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про аудиторську діяльність» аудит - перевірка даних бухгалтерського обліку і показників фінансової звітності суб'єкта господарювання з метою висловлення незалежної думки аудитора про її достовірність в усіх суттєвих аспектах та відповідність вимогам законів України, положень (стандартів) бухгалтерського обліку або інших правил (внутрішніх положень суб'єктів господарювання) згідно із вимогами користувачів.

Відповідно до п.п.138.10.2 п.138.10 ст.138 Податкового кодексу України адміністративні витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством є винагороди за консультаційні, інформаційні, аудиторські та інші послуги, що отримує платник податку для забезпечення господарської діяльності.

Відповідно до п. 18 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати» загальногосподарські витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством, наприклад, у вигляді винагороди за професійні послуги (юридичні, аудиторські, з оцінки майна тощо), відносяться до складу адміністративних витрат.

Згідно із ст. 16 Закону України «Про аудиторську діяльність» , проведення аудиту та надання інших послуг здійснюється аудиторами, аудиторськими фірмами, які набули права на здійснення аудиторської діяльності відповідно до цього Закону . Аудит проводиться на підставі договору між: аудитором (аудиторською фірмою) та замовником (ст. 17 Закону).

Статус суб'єктів аудиторської діяльності сторонами не оспорюється.

За таких обставин, суд вважає, що позивачем належними та допустимими доказами доведено факт отримання ним аудиторських послуг, які пов'язані з його господарською діяльністю.

Судом встановлено, що ТОВ "АСОЦІАЦІЯ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ" реалізовано для ТОВ «ТМ «Барвінок» товари в червні 2011 на суму 2 376 в т.ч. ПДВ - 396грн., що підтверджується належно оформленою накладною.

Як вбачається із матеріалів справи, розрахунки проведені шляхом перерахування коштів на поточний рахунок ТОВ "АСОЦІАЦІЯ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ", що підтверджується платіжним дорученням та не заперечується сторонами.

Судом встановлено, що між ТзОВ «ТМ «Барвінок» та ПП «ЛПС» укладено Договір № ЛПС 010411 відповідно до якого Виконавець (ПП «ЛПС») бере на себе технічне обслуговування та ремонт холодильного обладнання.

На виконання даного договору ПП «ЛПС» виконано ремонтні роботи, що підтверджується відповідними Актами на загальну суму без ПДВ 88142,55грн., 17628,51 грн. - ПДВ.

Як вбачається із матеріалів справи, розрахунки проведені шляхом перерахування коштів на поточний рахунок ПП «ЛПС», що підтверджується платіжними дорученнями.

Судом встановлено, що 01.04.2011 року між ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» та ФО-П ОСОБА_5 укладено Договір №ГТ01/04/11 на технічне обслуговування та ремонт обладнання. Згідно п.1.1. Договору Замовник - ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» доручає а Виконавець - ФО-П ОСОБА_5 бере на себе технічне обслуговування та ремонт холодильного обладнання на об'єктах замовника. Кількість об'єктів т/о, їхня дислокація визначена у Додатку №1 до даного Договору. Відповідно до п.4.1 Цього договору технічне обслуговування здійснюється на місці у Замовника та включає в себе ряд технологічних робіт, обумовлених в Додатку №2. Крім того, Замовник має право викликати механіка Виконавця в усіх випадках зупинки обладнання через несправність. Механік Виконавця при кожному відвіданні Замовника передає його представнику спеціальну картку в якій останній проставляє дату відвідання, час прибуття та вибуття і завіряє зазначені дані своїм підписом (п.4.4 Договору).

Додаток № 1 до Договору містить перелік об'єктів Замовника прийнятих Виконавцем на абонентське технічне (сервісне) обслуговування і ремонт, магазини: Барвінок - 1, м. Львів, вул. Довженка, 5; Барвінок -2, м. Львів, вул. Бойчука, 3; Барвінок -3, м. Львів, вул. Стрийська, 105; Барвінок - 5, м. Львів, вул. Широка, 70а; Барвінок -7, смт. Винники, вул. В.Івасюка, 2; Барвінок -8, м. Львів, вул. В.Великого, 113; Барвінок -9, м. Львів, вул. Чигиринська, 11а; Барвінок -17, м. Львів, вул. Червоної Калини, 36; Барвінок -19, м. Городок, вул. Перемишлівська, 18.

В Додатку № 2 міститься перелік робіт по технічному обслуговуванню прийнятих об'єктів: перевірка на відсутність внутрішніх пошкоджень, забруднень та корозій, перевірка кріплення, робочих шумів; вимірювання тиску всмоктування; вимірювання температури всмок. газу; перевірка тиску нагнітання; перевірка рівня масла; вимірювання робочого струму; перевірка відсутності витікання фреону.

Виконання робіт по даному договору підтверджується Актами здачі-прийняття робіт на загальну суму 160380,00 грн., в т. ч. ПДВ 26730,00 грн., в яких зафіксовано фактичне надання послуг по обслуговуванню холодильного обладнання за вказаними адресами магазинів: Акт здачі-прийняття робіт № ОХ-001 від 30.04.2011 року на суму 14580,00 грн., в т.ч. ПДВ 2430,00 грн.; Акт здачі-прийняття робіт № ОХ-012 від 31.05.2011 року на суму 14580,00 грн., в т.ч. ПДВ 2430,00 грн.; Акт здачі-прийняття робіт № ОХ-020 від 30.06.2011 року на суму 14580,00 грн., в т.ч. ПДВ 2430,00 грн.; Акт здачі-прийняття робіт № ОХ-027 від 26.07.2011 року на суму 14580,00 грн., в т.ч. ПДВ 2430,00 грн.; Акт здачі-прийняття робіт № ОХ-034 від 29.08.2011 року на суму 14580,00 грн., в т.ч. ПДВ 2430,00 грн.; Акт здачі-прийняття робіт № ОХ-044 від 22.09.2011 року на суму 14580,00 грн., в т.ч. ПДВ 2430,00 грн.; Акт здачі-прийняття робіт № ОХ-053 від 24.10.2011 року на суму 14580,00 грн., в т.ч. ПДВ 2430,00 грн.; Акт здачі-прийняття робіт № ОХ-059 від 28.11.2011 року на суму 14580,00 грн., в т.ч. ПДВ 2430,00 грн.; Акт здачі-прийняття робіт № ОХ-002 від 27.01.2012 року на суму 14580,00 грн., в т.ч. ПДВ 2430,00 грн.; Акт здачі-прийняття робіт № ОХ-009 від 27.02.2012 року на суму 14580,00 грн., в т.ч. ПДВ 2430,00 грн.; Акт здачі-прийняття робіт № ОХ-015 від 27.03.2012 року на суму 14580,00 грн., в т.ч. ПДВ 2430,00 грн.

Крім того, виконання робіт по даному договору підтверджується Актами здачі-прийняття робіт на загальну суму 43 740,00 грн., в т. ч. ПДВ 7290,00 грн., в яких зафіксовано фактичне надання послуг по обслуговуванню холодильного обладнання за вказаними адресами магазинів: Акт здачі-прийняття робіт № ОХ-025 від 27.04.2012 року на суму 14580,00 грн., в т.ч. ПДВ 2430,00 грн.; Акт здачі-прийняття робіт № ОХ-032 від 25.05.2012 року на суму 14580,00 грн., в т.ч. ПДВ 2430,00 грн.; Акт здачі-прийняття робіт № ОХ-041 від 26.06.2012 року на суму 14580,00 грн., в т.ч. ПДВ 2430,00 грн.

Як вбачається із матеріалів справи, за надані послуги за Договором на технічне обслуговування та ремонт обладнання №ГТ01/04/11 розрахунки проведені шляхом перерахування коштів на рахунок ФО-П ОСОБА_5, що підтверджується копіями платіжних доручень.

Перелічені вище первинні документи були надані відповідачеві при проведені перевірки, даний факт відображений в акті перевірки.

Доводи відповідача щодо відсутності карти об'єкту, яка повинна оформлятися під час прийому об'єкта на обслуговування, спеціальної картки, яка складається при кожному відвіданні замовника, в якій останній проставляє дату відвідання, час прибуття та відбуття, спеціальної карти-журналу, яка складається при кожному відвіданні замовника, в якій останній фіксує дату відвідання судом до уваги не приймаються, оскільки дані документи відповідно до Договору повинні знаходитися у ФО-П ОСОБА_5, тому об'єктивно не могли бути представлені до перевірки.

Судом також встановлено, що 01.11.2009 року між ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» (Замовник) та ТзОВ «Техно Модуль Ультра» укладено Договір №-09 на технічне обслуговування та ремонт обладнання.

Згідно п.1.1. Договору Виконавець - ТзОВ "Техно модуль ультра" бере на себе технічне обслуговування те ремонт холодильного обладнання відповідно до переліку затвердженого Додатком № 2 із зазначенням номерів типів, та місцезнаходженням зазначеного обладнання.

Перелік робіт по технічному обслуговуванню відображені в Додатку №1 до Договору.

На виконання умов договору в період з квітня 2011 року по березень 2012 рокуТзОВ "Техно модуль ультра" надано послуги з обслуговування холодильного обладнання в магазинах: Барвінок -15, м.Луцьк; Барвінок -06, м. Борислав; Барвінок -10, м. Трускавець; Барвінок -11, м. Червоноград, вул. С. Бандери; Барвінок -12, м. Червоноград, вул. Шевченка,5Б; Барвінок -14, м. Червоноград, вул. Сокальська, 11; Барвінок -18, м. Сокаль, вул. Героїв УПА, 66; Барвінок -м. Борислав, вул. Коваліва, 52г; Барвінок -36, м. Червоноград, вул. Львівська, 19; Барвінок -25, м. Самбір, про що сторонами підписано Акти здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму 229450,00 грн., в т. ч. ПДВ 38241,71 грн.

На виконання умов договору в період з квітня 2012 року по червень 2012 року ТзОВ "Техно модуль ультра" надано послуги з обслуговування холодильного обладнання в магазинах: Барвінок -15, м. Луцьк; Барвінок -06, м. Борислав; Барвінок -10, м. Трускавець; Барвінок -11, м. Червоноград, вул. С. Бандери; Барвінок -12, м. Червоноград, вул. Шевченка,5Б; Барвінок -14, м. Червоноград, вул. Сокальська, 11; Барвінок -18, м. Сокаль, вул. Героїв УПА, 66; Барвінок -м. Борислав, вул. Коваліва, 52г; Барвінок -36, м. Червоноград, вул. Львівська, 19; Барвінок -25, м. Самбір, про що сторонами підписано Акти здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму 52950,00 грн., в т. ч. ПДВ 8825,01 грн.

Як вбачається із матеріалів справи, за надані послуги за Договором на технічне обслуговування та ремонт обладнання №01/507 від 01.11.2009 р. розрахунки проведені шляхом перерахування коштів на поточний рахунок ТзОВ «Техно Модуль Ультра», що підтверджується платіжними дорученнями, копії яких містяться в матеріалах справи.

Судом встановлено, що 01.11.2010 року між ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» (Замовник) та ПрАТ «Тернопільський ремонтно-монтажний комбінат «Торгтехніка» (Виконавець) укладено Договір №01/507 на технічне обслуговування та ремонт обладнання. Згідно п.1.1. Договору Замовник доручає, а Виконавець бере на себе технічне обслуговування те ремонт електричних, сантехнічних мереж, холодильного обладнання відповідно до переліку затвердженого Додатком до Договору. Технічне обслуговування і ремонт здійснюються за місцезнаходженням обладнання. Перелік робіт по технічному обслуговуванню затверджується Додатком до Договору.

В Додатку № 1 до Договору міститься перелік об'єктів Замовника, прийнятих Виконавцем на технічне (сервісне) обслуговування і ремонт: Барвінок -29, Барвінок -30, Барвінок -31, Барвінок -32, Барвінок -33, Барвінок -34, Барвінок -35, Барвінок -37, Барвінок -38, Барвінок -39, Барвінок -41, Барвінок -42, Барвінок -43, Барвінок -44.

В Додатку №2 до Договору наведений переліки робіт по технічному обслуговуванню холодильного обладнання, електрогосподарства, опалення, кондиціонування і вентиляції, механічного і теплового устаткування, касових боксів і дверей автоматичних, ліфтів і підйомників. В решті Додатків наведені розрахунки вартості послуг.

На виконання умов договору в період з квітня 2011 року по березень 2012 року ПрАТ «ТМРК «Торгтехніка» виконано роботи по обслуговуванню сантехнічного обладнання, електрообладнання, торгово-технологічного обладнання, вентиляційного обладнання, холодильного обладнання, роботи по обслуговуванню ліфтів, підготовці до роботи і запуску системи опалення, роботи по перевірці димових каналів, обстеженню газового господарства в магазинах: Барвінок -29, Барвінок -30, Барвінок -31, Барвінок -32, Барвінок -33, Барвінок -34, Барвінок -35, Барвінок -37, Барвінок -38, Барвінок -39, Барвінок -41, Барвінок -42, Барвінок -43, Барвінок -44., на загальну суму 502052,00 грн., в тому числі ПДВ 83275,34грн.

На виконання умов договору в період з березня 2012 року по червень 2012 року ПрАТ «ТМРК «Торгтехніка» виконано роботи по обслуговуванню сантехнічного обладнання, електрообладнання, торгово-технологічного обладнання, вентиляційного обладнання, холодильного обладнання, роботи по обслуговуванню ліфтів, підготовці до роботи і запуску системи опалення, роботи по перевірці димових каналів, обстеженню газового господарства в магазинах: Барвінок -29, Барвінок -30, Барвінок -31, Барвінок -32, Барвінок -33, Барвінок -34, Барвінок -35, Барвінок -37, Барвінок -38, Барвінок -39, Барвінок -41, Барвінок -42, Барвінок -43, Барвінок -44., на загальну суму 122900,00 грн., в тому числі ПДВ - 20483,34грн.

Факт надання наведених вище послуг підтверджується належним чином оформленими Актами приймання-передачі виконаних робіт (послуг).

Як вбачається із матеріалів справи, за надані послуги за Договором на технічне обслуговування та ремонт обладнання №01/507 від 01.11.2010р. розрахунки проведені шляхом перерахування коштів на поточний рахунок ПрАТ «ТРМК «Торгтехніка», що підтверджується платіжними дорученнями.

Щодо господарських правовідносин ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» з ТзОВ «Прості програмні системи», то судом встановлено, що 02.01.2010 року між ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» та ТзОВ «Прості програмні системи» укладено Договір №1/2009 про супровід баз даних автоматизованої інформаційної системи.

Відповідно до п.1.1 Договору Замовник доручає Виконавцю, а Виконавець приймає на себе зобов'язання здійснювати роботи з супроводу баз даних, що використовуються в межах автоматизованої інформаційної системи "SoftMarket", що впроваджена на підрозділах Замовника. Під поняттям автоматизованої інформаційної системи "SoftMarket" слід розуміти наявний комплекс програмного забезпечення, що використовується на підрозділах Замовника згідно до погоджених сторонами технічних вимог. Під поняттям супровід слід розуміти увесь комплекс заходів, що необхідні для підтримання функціональних та якісних показників автоматизованої інформаційної системи "SoftMarket".

Пунктом 4.1 Договору передбачено, що документом, який засвідчує здавання-приймання робіт є «Акт здавання-приймання робіт» підписаний сторонами.

ТзОВ «Прості програмні системи» надали послуги з абонентського супроводу інформаційної системи та послуги програмного супроводу інформаційної системи, що підтверджується Актами передачі-приймання послуг з супроводу інформаційної системи на ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» від 29.07.2011 року на суму 76642,80 грн., в т.ч. ПДВ 12773,80 грн.; б/н від 31.08.2011 року на суму 50305,20 грн., в т.ч. ПДВ 8384 грн.; від 30.09.2011 року на суму 44484,00 грн., в т.ч. ПДВ 7414,00 грн.; від 31.10.2011 року на суму 39771,60 грн., в т.ч. ПДВ 6628,60 грн.; від 30.11.2011 року на суму 41434,80 грн., в т.ч. ПДВ 6905,80 грн.; від 30.11.2011 року на суму 7345,80 грн., в т.ч. ПДВ 1224,30 грн.; від 30.12.2011 року на суму 54463,20 грн., в т.ч. ПДВ 9077,20 грн.; від 24.01.2012 року на суму 9147,60 грн., в т.ч. ПДВ 1524,60 грн.; від 29.02.2012 року на суму 51253,80 грн., в т.ч. ПДВ 8542,30 грн.; від 30.03.2012 року на суму 43492,20 грн., в т.ч. ПДВ 7248,70 грн.

Крім того, ТзОВ «Прості програмні системи» надало послуги з абонентського супроводу інформаційної системи та послуги програмного супроводу інформаційної системи на загальну суму 193 816,80 грн., в т.ч. ПДВ 32302,8 грн., що підтверджується Актами передачі-приймання послуг з супроводу інформаційної системи на ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок»: від 30.04.2012 року на суму 87428,40 грн., в т.ч. ПДВ 14571,40 грн.; від 10.05.2012 року на суму 9147,60 грн., в т.ч. ПДВ 1524,60 грн.; від 31.05.2012 року на суму 56104,80 грн., в т.ч. ПДВ 9350,8 грн.; від 30.06.2012 року на суму 41136,00 грн., в т.ч. ПДВ 6856,0 грн..

Детальний перелік робіт відображений в Звітах про виконані роботи за відповідні звітні періоди.

Як вбачається із матеріалів справи, за надані послуги розрахунки проведені шляхом перерахування коштів на поточний рахунок ТзОВ «Прості програмні системи», що підтверджується платіжними дорученнями, копії яких містяться в матеріалах справи

Судом встановлено, що 05.01.2011 року між ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» та ПП «БМП «Вестбуд» укладено Договір підряду №05/01/11-5, згідно якого - ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» - Замовник, ПП «БМП «Вестбуд» - Підрядник зобов'язується виконати за завданням Замовника, а Замовник зобов'язується прийняти та оплатити наступну роботу: виконання ремонтних та експлуатаційних робіт в спорудах, що належать Замовнику або використовуються ним.

Відповідно до п. 2.1 Договору, оплата виконаної підрядником роботи, що визначена у п. 1.1 цього Договору здійснюється за її договірною ціною, яка становить на рік орієнтовно: 480000,00грн., в т.ч. ПДВ 80000,00 грн.

Відповідно до п. 3.1 Договору, оплата за цим Договором проводиться Замовником щомісячно шляхом зарахування грошових коштів згідно підписаних Сторонами актів здачі-приймання робіт.

На виконання умов договору в період, за який податковим органом здійснена перевірка, ПП «БМП «Вестбуд» виконано ремонтні та експлуатаційні роботи в спорудах, що належать Замовнику або використовуються ним, про що відображено в Актах приймання виконаних робіт по поточному ремонту.

Як вбачається із матеріалів справи, розрахунки проведені шляхом перерахування коштів на поточний рахунок ПП «БМП «Вестбуд», що підтверджується платіжними дорученнями.

Оцінивши докази за правилами ст.86 КАС України , судом встановлено, що зміст оглянутих документів містить назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; особистий підпис особи, яка брала участь у здійсненні господарської операції; первинні документи виписані реально існуючими суб'єктами права, що дає підстави вважати, що оглянуті документи не мають дефектів форми, змісту або походження, відповідають вимогам ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» , Податкового кодексу України, п.2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку (затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995р. №88 , зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.06.1995р. за №168/704; (далі за текстом - Положення №88), призвели до зміни в структурі активів платника податків, а відтак є належними та допустимими доказами реальності вчинення господарських операцій.

У ході розгляду справи відповідачем за правилами ч.2 ст.71 КАС України не спростовано достовірності відомостей цих первинних документів.

Відповідач не навів жодних обставин та доказів, які б свідчили про невідповідність господарських операцій цілям та завданням статутної діяльності позивача, незвичності цієї операції для учасників операції, збитковості спірної операції, або інших обставин, які або окремо, або в сукупності могли свідчити про безтоварність (фіктивність) вчинених операцій, а також про те, що вчинення зазначених операцій не було обумовлено розумними економічними причинами (цілями ділового характеру), а дії позивача та його контрагента були спрямовані на отримання необґрунтованої податкової вигоди.

У відповідності до п. 138.1 ст. 138 Податкового кодексу України витрати, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування складаються, зокрема, із витрат операційної діяльності, які визначаються згідно з пунктами 138.4, 138.6-138.9, підпунктами 138.10.2-138.10.4 пункту 138.10, пунктом 138.11 цієї статті.

У відповідності до п. 138.10.2 Податкового кодексу України адміністративні витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством: а) загальні корпоративні витрати, в тому числі організаційні витрати, витрати на проведення річних та інших зборів органів управління, представницькі витрати; б) витрати на службові відрядження й утримання апарату управління підприємством (у тому числі витрати на оплату праці адміністративного апарату) та іншого загальногосподарського персоналу; в) витрати на утримання основних засобів, інших необоротних матеріальних активів загальногосподарського використання (оперативна оренда (у тому числі оренда легкових автомобілів), придбання пально-мастильних матеріалів, стоянка, паркування легкових автомобілів, страхування майна, амортизація, ремонт, опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення, охорона); г) винагороди за консультаційні, інформаційні, аудиторські та інші послуги, що отримує платник податку для забезпечення господарської діяльності; ґ) витрати на оплату послуг зв'язку (пошта, телеграф, телефон, телекс, телефакс, стільниковий зв'язок та інші подібні витрати); д) амортизація нематеріальних активів загальногосподарського використання; е) витрати на врегулювання спорів у судах; є) плата за розрахунково-касове обслуговування та інші послуги банків; ж) інші витрати загальногосподарського призначення.

Відповідно до п. 138.2 ст. 138 Податкового кодексу України витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом ІІ цього кодексу .

У відповідності до пп. 139.1.9 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу України не включаються до складу валових витрат витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.

Згідно зі статтею 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" господарською операцією є дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства. Таким чином, визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків. Вимога щодо реальних змін майнового стану платника податків як обов'язкова ознака господарської операції кореспондує з нормами Податкового кодексу України .

У відповідності до ст. 901 Цивільного кодексу України , зміст договору про надання послуг та їх особливість в цілому полягає в тому, що вони споживаються в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності. Тобто результат послуг не має матеріального виразу та проявляється лише шляхом впливу на результати господарської діяльності замовника послуг. Відповідно до п. 14.1.36 Податкового кодексу України , господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Матеріалами справи підтверджується факт документування вказаних операцій по відповідних регістрах бухгалтерського обліку бухгалтерськими записами (проводками) та пов'язаність цих операцій з господарською діяльністю позивача. Доказів зворотного суду відповідач не подав.

За таких обставин, безпідставними і необґрунтованими є висновки відповідача про порушення позивачем п.44.1, п.44.3 ст.44, п.п.138.1.1 п.138.1, п.138.2, п.138.4 п.138.8 ст.138, п.п. 139.1.9 п. 139.1 ст.139 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами та доповненнями), що призвело до завищення витрат на збут всього у сумі 344 505,7 грн., в тому числі: 2 квартал 2012 року на суму 344 505,7 грн., наданих фізичною особою - підприємцем ОСОБА_5 (індивідуальний податковий № НОМЕР_1) на суму 36 450 грн. , ПрАТ «ТРМК «Торгтехніка» (код ЄДРПОУ 02132591) на суму 102 416,7 грн ., ТзОВ «Техно Модуль Ультра» (код ЄДРПОУ 36604629) на суму 44 125 грн., та ТзОВ «Прості програмні системи» (код за ЄДРПОУ 36312681) на суму 161 514 ,00 грн., завищення витрат на збут за рахунок віднесення на витрати вартості поточного ремонту основних засобів згідно договору підряду укладеного із ПП «БМП «Вестбуд» всього у сумі 38 630,00 грн., в тому числі: 2 квартал 2012року - 38 630,00 грн. та завищення витрат за 3 квартал 2011 року в сумі 88 142,55 грн. за отримані послуги в ПП «ЛПС за липень 2011 року.

Відповідно до п. 14.1.181. ПК України , податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу .

Згідно п. 198.1. ПК України , право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Згідно п.198.2. ПК України , датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше; дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Відповідно до п. 198.3. ПК України , податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу , та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу , протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Відповідно до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України встановлено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу ) чи не підтверджені митними деклараціями , іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 ст. 201 цього Кодексу .

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин), платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата виписування податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); ґ) місцезнаходження юридичної особи-продавця або податкова адреса фізичної особи -продавця, зареєстрованої як платник податку; д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; и) вид цивільно-правового договору.

Відповідно до ст. 61 Конституції України юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.

Також слід зазначити, що податкове законодавство не ставить в залежність наявність (відсутність) підстав для виникнення податкових зобов'язань платника податку від дій його контрагента, фактичної сплати ним податку до бюджету, законності ведення податкового обліку, перебування постачальника за юридичною адресою, а також від його господарських та виробничих можливостей. Питання віднесення певних сум податку на додану вартість до податкового кредиту поширюється виключно на окремо взятого платника та не залежить від розрахунків з бюджетом третіх осіб.

Платник податків (покупець товару), який дотримався вимог Законів щодо формування витрат та податкового кредиту, не має обов'язку та повноважень здійснювати контроль за дотриманням постачальником товару (робіт, послуг), відомості щодо якого містяться у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України та який перебуває на обліку в податковому органу, в тому числі зареєстрований платником податку на додану вартість, вимог законодавства щодо створення підприємства, здійснення господарської діяльності, дотримання вимог податкового законодавства тощо і в подальшому зазнавати певних негативних наслідків у вигляді позбавлення права на валові витрати та податковий кредит за порушення контрагентом правил ведення фінансово-господарської діяльності та податкової дисципліни. У разі, коли контрагент допустив такі порушення, то це тягне відповідальність та негативні наслідки саме щодо цієї особи, адже Законами іншого не передбачено.

Лише доведення податковим органом факту узгодженості дій платника податків з недобросовісним постачальником з метою незаконного отримання податкових вигод або його обізнаності з такими діями постачальника чи сприяння ухиленню постачальником від виконання податкових зобов'язань може слугувати підставою для відмови у праві на валові витрати чи податковий кредит. При цьому такі висновки не можуть ґрунтуватися на припущеннях, а можуть ґрунтуватися лише на належних, достатніх, а також тих доказах, які одержані з дотриманням закону.

Податковим органом не надано належних та допустимих доказів того, що позивач укладав з постачальником договори з метою незаконного отримання податкових вигод чи був обізнаним з певними протиправними діями постачальника при здійсненні фінансово-господарської діяльності.

При цьому суд враховує вимоги статті 18 Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» , згідно з якою відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, були внесені до нього, вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до цього реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, то третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні, за винятком випадків, коли вона знала або могла знати про те, що такі відомості є недостовірними.

Відповідачем не надано суду доказів, що підтверджують наявність в Єдиному державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення реєстрації юридичної особи ТзОВ «Аудиторська фірма «Компроміс Аудит» (32770202) ПП «БМП«Вестбуд» (ЄДРПОУ3807080), ПП ОСОБА_5 (і.п.н. НОМЕР_1), ПП «ЛПС» (ЄДРПОУ 31363365) , ТзОВ «Техно модуль ультра» (СДРІІОУ 36604629), ТзОВ «Торг-Техніка» (ЄДРПОУ 02132591), ТзОВ «Прості програмні системи» (36312681), ТОВ "АСОЦІАЦІЯ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ" ( 30394678), на час вчинення правочинів та не доведено належними та допустимими доказами зміни їх місцезнаходження (іншої адреси) ніж та, яка відображена в податкових накладних, наданих цими юридичними особами.

Податкові накладні, які надавались для проведення перевірки та копії яких містяться в матеріалах справи, є належним чином оформленими документами, що засвідчують факт придбання платником податків товару, з дати отримання яких, згідно із приписами статті 201 ПК України , у платника виникає право на податковий кредит та які, підтверджують право платника податку на включення до податкового кредиту будь-яких витрат по сплаті податку на додану вартість.

Суд вважає за необхідне вказати, що податковим органом не надано документальних підтверджень безтоварності господарських відносин з ТзОВ «Аудиторська фірма «Компроміс Аудит» (32770202) ПП «БМП«Вестбуд» (ЄДРПОУ3807080), ПП ОСОБА_5 (і.п.н. НОМЕР_1), ПП «ЛПС» (ЄДРПОУ 31363365) , ТзОВ «Техно модуль ультра» (ЄДРІІОУ 36604629), ТзОВ «Торг-Техніка» (ЄДРПОУ 02132591), ТзОВ «Прості програмні системи» (36312681), ТОВ "АСОЦІАЦІЯ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ" ( 30394678), ПАТ «Київське агентство повітряних сполучень «Кий Авіа» (01130578) з метою незаконного отримання податкових вигод.

Відповідач не навів жодних обставин та доказів, які б свідчили про невідповідність господарських операцій цілям та завданням статутної діяльності позивача, незвичності цієї операції для учасників операції, збитковості спірної операції, або інших обставин, які б в окремо або сукупності могли свідчити про безтоварність (фіктивність) вчинених операцій, а також про те, що вчинення зазначених операцій не було обумовлено розумними економічними причинами (цілями ділового характеру), а дії позивача та його контрагентів були спрямовані на отримання необґрунтованої податкової вигоди.

Статтею 19 Конституції України визначено, що «правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.»

Отже, у позивача наявні усі документи, передбачені правилами ведення податкового обліку, що підтверджує реальність здійснення господарських операцій з ТзОВ «Аудиторська фірма «Компроміс Аудит» (32770202) ПП «БМП«Вестбуд» (ЄДРПОУ3807080), ПП ОСОБА_5 (і.п.н. НОМЕР_1), ПП «ЛПС» (ЄДРПОУ 31363365) , ТзОВ «Техно модуль ультра» (СДРІІОУ 36604629), ТзОВ «Торг-Техніка» (ЄДРПОУ 02132591), ТзОВ «Прості програмні системи» (36312681), ТОВ "АСОЦІАЦІЯ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ" ( 30394678), ПАТ «Київське аганство повітряних сполучень «Кий Авіа» (01130578), що в свою чергу свідчить про помилковість висновку податкового органу про не підтвердження здійснення господарських відносин із вказаними контрагентами.

При цьому, враховуючи, що позивачем не представлено доказів на підтвердження зв'язку витрат в сумі 2063,00грн. та 2438,01 грн. на авіаквиток на ім'я пасажира ОСОБА_11 за маршрутом Львів-Київ, а також підтвердження зв'язку витрат в сумі 2493,00грн. та 1832,34 грн. на авіаквитки на ім'я пасажирів ОСОБА_12 та ОСОБА_13 за маршрутом Львів-Київ з господарською діяльністю позивача, відповідно відповідачем підставно суми податку на додану вартість, сплачені в ціні сервісних зборів, виключено з складу податкового кредиту, всього 121,65 грн., в тому числі: квітень 2011 - 36,66грн., липень 2011 року 54,99грн., травень 2012 року - 30,00грн. дані витрати виключені зі складу витрат відповідного звітного періоду.

Безпідставним та необґрунтованим є також висновок відповідача про завищення позивачем від'ємного значення об'єкта оподаткування, що включено до складу витрат за півріччя 2012 року в сумі 1440860 грн. (5763440 *25%) з огляду на наступне.

Як вбачається з Податкових декларацій з податку на прибуток підприємств, поданих ТзОВ «ТМ «Барвінок» до СДПІ по роботі з ВПП у м.Львові ДПС за період з 01.04.2011 року по 31.03.2012 року задекларовано збитки за 2 квартал 2011 року - 11487053грн., 2-3 квартал 2011 року - 12466601грн., 2-4 квартал 2011 року в сумі 2 003 231 грн. та за 1 квартал 2012 року в сумі 13 425 165 грн.та за півріччя 2012 року в сумі 11 177 654 грн.

Судом встановлено, що на підставі акту позапланової виїзної перевірки від 06.07.2012р. № 333/34- 00/35621418 з питань правильності визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток за II квартал 2011 року, за III квартал 2011 року, за IV квартал 2011 року та за 1 квартал 2012 року донараховано податок на прибуток на загальну суму 2 723 438,25 грн. (в тому числі основний платіж 2 417 646 грн.), зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування з податку на прибуток на суму 13 425 165 грн.

На підставі даного акту перевірки відповідачем 02.08.2012 року прийнято податкове повідомлення - рішення форми «П» № 0000450803/7270, яким позивачу зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток на суму 15 428 396 гривень, в тому числі згідно декларації, зареєстрованої в органі державної податкової служби за номером 9006505573, поданої 09.08.11р. за 2 квартал 2011 року у сумі 7731718,00 грн., згідно декларації, зареєстрованої в органі державної податкової служби за номером 9010888015, поданої 10.11.11р. за 2-3 квартал 2011 року у сумі 12466608,00 грн., згідно декларації, зареєстрованої в органі державної податкової служби за номером 9016005329, поданої 09.02.12р. за 2-4 квартал 2011 року у сумі 2003231,00 грн. та згідно декларації, зареєстрованої в органі державної податкової служби за номером 9025639331, поданої 10.05.12р. за 1 квартал 2012 року у сумі 13425165,00 грн.

Також відповідачем 02.08.2012 року прийнято податкове повідомлення - рішення форми «Р» № 0000440803/7269 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток приватних підприємств на загальну суму 2723438,25 грн., в тому числі основний платіж - 2417646,00 грн. та штрафні санкції в розмірі 305 792,25грн.

Дані рішення були оскаржені в адміністративному порядку.

В результаті адміністративного оскарження Центральний офіс з обслуговування великих платників податків ДПС виніс рішення про результати розгляду первинної скарги №12043/10/10233 від 19.10.2012 року, яким скасував податкове повідомлення-рішення №0000450803/7270 в сумі 7 689 609 грн. і у відповідній частині штрафну санкцію, погодившись з правомірністю включення позивачем до складу інших витрат вартості послуг оренди в сумі 7689609,00 грн., в тому числі 2 квартал 2011 року - 1929700 грн., 3 квартал 2011 року - 1929700 грн., 4 квартал 2011 року - 1929700 грн. та 1 квартал 2012 року у сумі 1900509грн.

У зв'язку з прийняттям наведеного вище рішення 14 листопада 2012 року відповідачем прийнято податкове повідомлення - рішення форми «Р» № 0000580803 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток приватних підприємств на загальну суму 873700,00 грн., в тому числі основний платіж - 698 960,00 грн. та штрафні санкції в розмірі 174740,00грн.

Судом враховано, що відповідно до п.60.1.3 ст.60 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними, якщо контролюючий орган зменшує нараховану суму грошового зобов'язання раніше прийнятого податкового повідомлення-рішення або суму податкового боргу, визначену в податковій вимозі;

У випадках, визначених підпунктами 60.1.3 і 60.1.5 пункту 60.1 цієї статті, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними з дня надходження до платника податків податкового повідомлення-рішення або податкової вимоги, які містять зменшену суму грошового зобов'язання або податкового боргу. (п.60.4. ст.60 Податкового кодексу України ).

Враховуючи, що в результаті адміністративного оскарження Центральний офіс з обслуговування великих платників податків ДПС виніс рішення про результати розгляду первинної скарги №12043/10/10233 від 19.10.2012 року, яким скасував податкове повідомлення-рішення №0000450803/7270 в сумі 7 689 609 грн. і у відповідній частині штрафну санкцію, у зв'язку з чим 14 листопада 2012 року відповідачем прийнято податкове повідомлення - рішення форми «Р» № 0000580803 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток приватних підприємств на загальну суму 873700,00 грн., в тому числі основний платіж - 698 960,00 грн. та штрафні санкції в розмірі 174740,00грн., відповідно з дня отримання цього податкового-повідомлення рішення - 14 листопада 2012 року, податкове повідомлення-рішення №0000450803/7270 від 02.08.2012 року є відкликаним в силу положень ст. 60 Податкового кодексу України та втрачає юридичну дію.

З огляду на зазначене вище, позивачем правомірно задекларовані збитки за півріччя 2012 року в сумі 11 177 654 грн.

Сторонами не заперечується законність та обґрунтованість висновків відповідача щодо заниження позивачем витрат на суму 1647146,61 грн. за 2 кв. 2012 року за рахунок невідображення витрат на збут оренди приміщень від ТзОВ «Центр Проект».

За таких обставин безпідставним і необґрунтованим є висновок відповідача про порушення ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» п.п. 153.1.1 п.153.1 , п.п 153.1.3 п.153.1 ст.153 п.44.1, п.44.3, 14.1.36, п.п14.1.191 п.п14.1.231 ст.44, п.п. 138.1.1 п.138.1, п.138.2, п.138.4, п.138.8 п. 138.10 ст.138, п.п.139.1.9 п.139.1 ст.139, ст.150 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (із внесеними змінами та доповненнями) що призвело до занижено позивачем податку на прибуток на суму 881 809,16 грн. в тому числі за 1 квартал 2012 року на суму 85 659,6 грн, за 2 квартал 2012 року в сумі 796 149,56 грн., відтак підлягає визнанню протиправним та скасуванню податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові державної податкової служби № 0000760803 від 09.01.2013 року

Перевіркою повноти визначення податкових зобов'язань з податку на додану вартість за період з 01.04.2011р. по 31.01.2012р. та з 01.04.2012р. по 30.06.2012р. встановлено їх заниження в сумі 452 871,63 грн.

В Акті перевірки також зазначається, що в порушення п 188.1 ст.188 Податкового кодексу України від 02.12.2010 p. № 2755-VI (надалі-ПКУ) ТзОВ «ТМ «Барвінок» занижено податкові зобов'язання по ПДВ на загальну суму 397 319,14грн, а саме:

Згідно представлених до перевірки Звіту реалізації товарів програми лояльності документів, встановлено реалізацію товарів програми лояльності (реалізація товару нижче ціни придбання),

В ході проведення перевірки встановлено, що підприємством нараховано податкове зобов'язання по ПДВ на суму продажу (компенсації), проте не нараховано ПДВ на суму перевищення звичайної ціни над фактичною в т. ч. квітень 2011- 41 808,61грн., травень 2011 83 221,13грн., червень 2011 - 7 317,67грн., липень 2011 - 3 691,50грн., серпень 2011 - 10 516,72грн., вересень 2011 - 22 025,79грн., жовтень 2011 24 296,60грн., листопад 2011 - 30 726,82грн., грудень 2011 - 69 601,41грн., січень 2012- 104 112,89грн.

В акті перевірки зазначається, що у разі продажу товару за 1 гривню або нижче ціни придбання слід нарахувати податкові зобов'язання виходячи із звичайної ціни цього товару, та відповідно до п. 17 Порядку № 1379 виписати дві податкові накладні: одну - на суму виходячи з фактичної ціни постачання другу - на суму перевищення звичайної ціни над фактичною. У податковій накладній, яка виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною, робиться позначка відповідно до п. 8 цього Порядку (01 - Виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною).

Відповідно до п. 188.1 ст.188 Податкового кодексу України база оподаткування операцій з постачання товарів /послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін. Відповідно до Перехідних положень ПКУ до 01.01.2013 для визначення звичайної ціни застосовується п. 1.20 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Як вбачається з матеріалів справи та сторонами не заперечується, що реалізація акційних товарів здійснювалася позивачем кінцевим споживачам покупцям

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до наказу №14/01 від 12 квітня 2011 року у ТзОВ «ТМ «Барвінок» з 02.06.11 р. по 01.02.12 р. проводилася рекламна акція товарної продукції «іграшки «The dog». У відповідності з маркетинговою стратегією Підприємств, реалізовувалася акція, за умовами якої для клієнтів, при об'ємі закупівель покупцями товару на певну суму, підтверджену визначеною кількістю бонусних наклейок, встановлено наступні продажні ціни на іграшки «The dog», а саме при 0 кількісних бонусних наклейок ціна становить 249,99грн., при 40 бонусних наклейок ціна - 79,99 грн. та при 180 бонусних наклейок - 1 грн.

Одна наклейка видається покупцю при сумі закупки розміром 25,00грн.

На виконання даного наказу товариством було виготовлено та розповсюджено рекламний проспект, в якому відображено умови проведення акції та строк дії цієї акції, які є аналогічними тим, які визначені в наказі №14/01 від 12 квітня 2011 року, що підтверджується Актами №52 та №53 від 01 червня 2011 року (надання послуг на розповсюдження фізичним особам листівок з рекламою бонусної програми та самі рекламні матеріали) ( том І, а.с. 94-102).

Відповідно до пп. 14.1.71 ст.14 ПК України звичайна ціна - ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.

Методи визначення та порядок застосування звичайної ціни визначено в статті 39 цього Кодексу .

Пунктом 1 розділу ХІХ ПК України передбачено, що цей Кодекс набирає чинності з 1 січня 2011 року, крім ст. 39 цього Кодексу , яка набирає чинності з 1 січня 2013 року.

Відповідно до п. 8 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України у випадках, визначених цим Кодексом, до вступу в дію ст. 39 цього Кодексу застосовується пункт 1.20 ст.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» .

Відповідно до підпункту 1.20.1 п.1.20 ст.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» - якщо цим пунктом не встановлено інше, звичайною вважається ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору. Якщо не доведене зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню справедливих ринкових цін.

Справедлива ринкова ціна - це ціна, за якою товари (роботи, послуги) передаються іншому власнику за умови, що продавець бажає передати такі товари (роботи, послуги), а покупець бажає їх отримати за відсутності будь-якого примусу, обидві сторони є взаємно - незалежними юридично та фактично володіють достатньою інформацією про такі товари (роботи, послуги), а також ціни, які склалися на ринку ідентичних (а за їх відсутності - однорідних) товарів (робіт, послуг).

При цьому, відповідно до пп. 1.20.3 сп.1.20 ст.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» для товарів (послуг), що продають шляхом публічного оголошення умов їх продажу, звичайною називають ціну, зазначену в такому оголошенні.

Статтею 633 Цивільного кодексу України визначено, що публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець, взяла на себе обов'язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв'язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови такого договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги. Підприємець не вправі надавати переваги одному споживачеві перед іншим щодо укладення публічного договору, якщо інше не встановлено законом.

Судом враховано, що ТзОВ «ТМ «Барвінок» здійснює продаж товарів, в тому числі іграшок «The dog» в асортименті, які входили в акційну пропозицію, кінцевим споживачам - покупцям (кожному, хто до нього звернеться) на умовах, які є однаковими для всіх споживачів, тому дані договори носять ознаки публічних, а ціни та умови продажу доводилися до відома споживачів шляхом публічного оголошення в рекламних листівках та на цінниках, які розміщуються в торгових залах, тому звичайною слід вважати ціну, зазначену в такому оголошенні, а саме при 0 кількості бонусних наклейок ціна становить 249,99грн., при 40 бонусних наклейок ціна - 79,99грн. та при 180 бонусних наклейок - 1 грн.

Дотримання позивачем умов продажу споживачам товарів, зазначених в рекламних листівках та на цінниках, які входили в програму лояльності, сторонами не заперечується.

За таких обставин є безпідставним та необргунтованим висновок податкового органу про порушення товариством п. 188.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 p. № 2755-VI, що призвело до заниженя податкового зобов'язання по ПДВ в сумі 397 319,14 грн. в т.ч. квітень 2011- 41 808.61грн. ((427884,14грн.-218841,08грн.)х20%), травень 2011 83 221,13грн. ((856 039,14грн. - 439 933,5грн)х20%), червень 2011 - 7 317,67грн. ((72 966,55грн. - 36 378,17грн.)х20%), липень 2011 - 3 691,50грн. ((19 232,66 грн - 775,17 грн.)х20%), серпень 2011 - 10 516,72грн. ((53 694,25 грн. - 1 110,67грн.)х20%), вересень 2011 -22 025,79грн. ((388 924,33грн,- 278 795,36грн.)х20%), жовтень 2011 -24 296.60грн. ((124 021,41 грн. - 2 538,41 грн.)х20%, листопад 2011 - 30 726,82грн.(( 156 794,36грн - 3 160,25грн.)х20%), грудень 2011 - 69 601,41грн. ((355 095,66 грн. - 7 088,62грн.)х20%), січень 2012- 104 112,89грн. ((531 054,92грн. - 10 490,44грн.)х20%).

В Акті перевірки зазначається, що в порушення п 185.1 ст. 185, п.п. 186.2.1 п. 186.2 ст. 186 Податкового кодексу України від 02.12.2010 p. № 2755-VI ТзОВ «ТМ «Барвінок» занижено податкові зобов'язання по ПДВ на загальну суму 37 397,15грн. за вересень 2011 року.

Судом встановлено, що ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» укладено із Компанією ТіСіСі (Нідерланди) договір про надання послуг від 22.09.11 №1, предметом якого є пакування та маркування товару, який підлягає продажу ТіСіСі з Договором поставки. Згідно п.2 Договору - порядок надання послуг є наступним: ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» надає послуги на своєму логістичному центрі розташованому за адресою: вул. Городоцька,359 м. Львів Україна. Ціна (вартість послуг) передбачена п.3.1 Договору складає 17 370,82 Євро, включаючи ПДВ.

Згідно Акту приймання-передачі послуг від 27.09.11 ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» надано для Компанії ТіСіСі (Нідерланди) послуги з пакування та маркування ножів Томас в кількості 7284 штуки та ножиць Томас в кількості 60 штук на умовах, передбачених договором про падання послуг №1 від 22.09.11. Вартість послуг становить 17 370,82Євро.

В бухгалтерському обліку дана операція на суму 186 985,76грн. проведена наступним бухгалтерським проведенням: Д-т 362 К-т 719.

Проте, підприємством не нараховано та відповідно не включено до складу податкових зобов'язань Декларації за вересень 2011 року суму ПДВ - 37 397,15грн., на вартість наданих послуг нерезиденту на території України. (186 985,76x20%).

Відповідно до пп. 195.1.1 ПКУ за нульовою ставкою оподатковуються операції з експорту товарів (супутніх послуг), якщо їх експорт підтверджений митною декларацією, оформленою відповідно до вимог митного законодавства. Супутні послуги - послуги, вартість яких включається відповідно до норм законодавства України з питань митної справи до митної вартості товарів, що експортуються з митної території України (пп. 14.1.242 ПКУ). Визначення митної вартості та її складових визначено переліком, наведеним у ст. 274 МКУ.

Щодо підтвердження експорту супутніх послуг ВМД, то відповідно до вимог п. 18 p. III Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом ДПАУ від 25.01.2011 р. № 41, у разі наявності експортних операцій (заповнення рядка 2.1 декларації) до декларації додаються оригінали митних декларацій (примірники декларанта). У рядку 2.1 декларації вказуються обсяги постачання, що оподатковуються за нульовою ставкою ПДВ відповідно до вимог пп. 195.1.1 ПКУ, а саме не тільки безпосередній експорт товарів, але й експорт супутніх послуг (п. 3.3 p. V Порядку № 41).

Так як вищеописані послуги з пакування та маркування товарів, оформлені окремим актом виконаних робіт, в п.3.1 Договору ціна визначена з врахуванням ПДВ та їх вартість не включена до складу митної вартості та відповідно не відображена в рядку 2.1 Декларації за вересень 2011 року, то такі послуги оподатковуються за ставкою ПДВ у розмірі 20% відповідно до п. 185.1 ст. 185, п.п. 186.2.1 п.186.2 ст. 186, п.10 підр.2 р.ХХ ПКУ.

Відповідно до п.185.1 ст. 1 85 ПКУ об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Підпунктом 186.2.1. п.186.2 ст. 186 ПКУ визначено, що місцем постачання послуг є місце фактичного їх постачання, щодо послуг, що є допоміжними у транспортній діяльності: навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види послуг.

Виходячи з вищеописаного, підставним і обґрунтованим є висновок відповідача про занижено позивачем податкового зобов'язання з ПДВ на суму 37 397,15грн. за вересень 2011 року.

Перевіркою відображених у рядку 7 Декларацій «Послуги, отримані від нерезидента на митній території України сума ПДВ» показників за період з 01.04.2011р. по 30.06.2012 у загальній сумі 0 грн. встановлено, що на формування цих показників мало вплив здійснення операцій із надання консультаційних послуг нерезидентами.

Проведеною вибірковою перевіркою відображеного показника за період з 01.04.2011 по 30.06.2012 у загальній сумі 0 грн. на підставі таких документів: оборотно- сальдові відомості та аналізи по рахунках: 632 "Розрахунки з іноземними постачальниками", 641 "Розрахунки за податками і платежами", реєстрів виданих податкових накладних, договорів, контрактів, ВМД, рахунків, накладних, податкових накладних, акти виконаних робіт, виписки банку встановлено заниження задекларованих ТзОВ «ТМ «Барвінок» показників у рядку 7 Декларацій "Послуги, отримані від нерезидента на митній території України сума ПДВ" на загальну суму 18 155,34 грн. в т.ч. травень 2012 р. - 18 155,34 грн.

Судом встановлено, що ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» укладено із фірмою М.Е.П.спзу (Польща) договір про надання консультаційних послуг від 21.03.12 р.№1.

Згідно Акту приймання-передачі наданих послуг від 29.05.12 р. фірма М.Е.П.спзу (Польща) надано для ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» послуги з виявлення можливої оптимізації в області зміни місця розташування складу; зміни виробничих процесів на діючому складі; оптимізації транспортування товарів; упорядкування замовлень та підбору одиниць товару згідно Договором про надання консультаційних послуг №1 від 21.03.12 р. Вартість послуг становить 5535,00 Євро.

Згідно Акту приймання-передачі наданих послуг від 23.03.12 р. фірма М.Е.П.спзу (Польща) надано для ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» послуги з дослідження ефективності поточних рішень на логістичному складі (включаючи вихідні, вихідні потоки та зберігання товару на складі), визначення та систематизації недоліків в поточній роботі логістичного складу передбачених Договором про надання консультаційних послуг №1 від 21.03.12. Вартість послуг становить 2612,ЗЗЄвро.

ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» укладено із консультантом «Консалтинг по лігістике ОСОБА_14 (Польща) договір про надання консультаційних послуг від 14.02.12 р. №2/1.

Згідно Акту приймання-передачі наданих послуг від 01.03.12 р. консультантом «Консалтинг по лігістике ОСОБА_14 (Польща) надано для ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» послуги з дослідження ефективності поточних рішень з питань постачання (включаючи вихідні, вихідні потоки та зберігання товару на складі), передбачених Договором про надання консультаційних послуг №2/1 від 14.02.12. Вартість послуг становить 750,00Євро.

В бухгалтерському обліку дані операції на загальну суму 90 776,73 грн. проведені в травні 2012 року наступними бухгалтерськими проведенням: Д-т 92 К-т 6852 - 90 776,73 грн.

Пунктом 190.2. ст..190 ПКУ передбачено, що для послуг, які постачаються нерезидентами на митній території України, базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість таких послуг з урахуванням податків та зборів, за винятком податку на додану вартість, що включаються до ціни постачання відповідно до законодавства. Визначена вартість перераховується в національну валюту за валютним (обмінним) курсом Національного банку України на дату виникнення податкових зобов'язань.

Отже, ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» відповідно до п. 190.2 ст. 190 ПКУ повинно було нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ на вартість послуг наданих нерезидентами на території України в травні 2012 року в сумі 18 155,34 грн. (90 776,73грн.х 20%).

За таких обставин, відповідачем перевіркою повноти нарахування податку на додану за період з 01.04.2011р. по 31.01.2012р. та з 01.04.2012р. по 30.06.2012р. правомірно та підставно встановлено порушення податкового законодавства, що призвело до заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 55 674,14грн., з відповідними штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 13918,53грн., відтак суд приходить до висновку про неправомірність податкового повідомлення-рішення № 0000720803 від 09.01.2013 року в частині збільшення товариству з обмеженою відповідальністю "Торгова мережа "Барвінок" (Код ЄДРПОУ 35621418) суми грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість 14010100 на суму 893546,46 грн. (у тому числі за основним платежем +752247,29грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 141299,17 грн.) та неправомірність податкового повідомлення-рішення № 0000710803 від 09.01.2013 року, яким позивачу зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 100546,10 грн.

В Акті перевірки зазначається, що в порушення вимог п. 160.2 ст.160 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами і доповненнями, підприємство не утримало і не внесло до бюджету податок з доходів іноземної юридичної особи - фірми CONSULTING IN LOGISTICS ОСОБА_14, Польща, в сумі 1140,10 грн. та не утримало і не внесло до бюджету податок з доходів іноземної юридичної особи фірми МЕР sp. z о.о., Польща, в сумі 12271,46 грн., внаслідок чого встановлено його заниження за 2 квартал 2012 року в сумі 13 411,56 грн.

Судом встановлено, що 14.02.2012 р. позивачем укладено з фірмою CONSULTING IN LOGISTICS ОСОБА_14, Польща, Договір про надання консультаційних послуг № 2/1, предметом якого є дослідження ефективності поточних рішень з питань постачання ( включаючи вхідні, вихідні потоки, зберігання товару на складі).

Підтвердженням виконання даного договору є Акт від 01.03.2012 на суму 750,0 євро.

ТзОВ ТМ «Барвінок» за отримані послуги згідно з платіжним дорученням № 57 здійснив 18.05.2012 переказ коштів в сумі 750,0 євро, що по курсу на день виплати становило 7600,64 грн.

Крім того, згідно з Договором про надання консультаційних послуг № 1 від 21.03.2012, укладеним з фірмою МЕР sp. z о.о. Польща, фірма-нерезидент надавала послуги по дослідженню ефективності поточних рішень на логістичному складі.

Позивачем за отримані послуги здійснено оплату 20.04.2012 платіжним дорученням № 56 в сумі 2612,33 євро, що по курсу на день виплати становило 27299,08 грн. та 05.06.2012 платіжним дорученням № 58 в сумі 5535 євро, що по курсу па день виплати становило 54510,67 грн.

Наведені вище обставини сторонами не заперечуються.

Відповідно до п. 160.1 ст. 160 ПКУ будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними цією статтею. Для цілей цього пункту під доходами, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України, розуміються: а) проценти, дисконтні доходи, що сплачуються на користь нерезидента, у тому числі проценти за позиками та борговими зобов'язаннями, випущеними (виданими) резидентом; б) дивіденди, які сплачуються резидентом; в) роялті; г) фрахт та доходи від інжинірингу; ґ) лізингова/орендна плата, що сплачується резидентами або постійними представництвами на користь нерезидента - лізингодавця/орендодавця за договорами оперативного лізингу/оренди; д) доходи від продажу нерухомого майна, розташованого на території України, яке належить нерезиденту, у тому числі майна постійного представництва нерезидента; е) прибуток від здійснення операцій із торгівлі цінними паперами, деривативами або іншими корпоративними правами, визначений відповідно до норм цього розділу; є) доходи, отримані від провадження спільної діяльності на території України, доходи від здійснення довгострокових контрактів на території України; ж) винагорода за провадження нерезидентами або уповноваженими ними особами культурної, освітньої, релігійної, спортивної, розважальної діяльності на території України; з) брокерська, комісійна або агентська винагорода, отримана від резидентів або постійних представництв інших нерезидентів стосовно брокерських, комісійних або агентських послуг, наданих нерезидентом або його постійним представництвом на території України на користь резидентів; и) внески та премії на страхування або перестрахування ризиків в Україні (у тому числі страхування ризиків життя) або страхування резидентів від ризиків за межами України; і) доходи, одержані від діяльності у сфері розваг (крім діяльності з проведення державної грошової лотереї); ї) доходи у вигляді благодійних внесків та пожертв на користь нерезидентів; й) інші доходи від провадження нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України, за винятком доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів/виконаних робіт/наданих послуг, переданих/виконаних/наданих резиденту від такого нерезидента (постійного представництва), у тому числі вартості послуг із міжнародного зв'язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.

Таким чином п. 160.1 ст. 160 ПКУ передбачено вичерпний перелік доходів, які платник податку має оподатковувати податком на прибуток іноземних юридичних осіб у разі їх виплати на користь іноземних юридичних осіб.

Згідно з підпунктом 14.1.85. пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України , інжиніринг - надання послуг (виконання робіт) із складення технічних завдань, проектних пропозицій, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень, виконання інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об'єктів, розроблення технічної документації, проектування та конструкторського опрацювання об'єктів техніки і технології, надання консультації та авторського нагляду під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також надання консультацій, пов'язаних із такими послугами (роботами).

За таких обставин, відповідачем помилково віднесено послуги, які надавалися CONSULTING IN LOGISTICS ОСОБА_14, Польща, та фірмою МЕР sp. z о.о., Польща, з дослідження ефективності поточних рішень з питань постачання та послуги з дослідження ефективності поточних рішень на логістичному складі до послуг типу «інжиніринг», відповідно безпідставним та необґрунтованим є висновок відповідача про порушення позивачем вимог п. 160.2 ст.160 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами і доповненнями, що призвело до неутримання і невнесення до бюджету податку з доходів іноземної юридичної особи фірми МЕР sp. z о.о., Польща, в сумі 12271,46 грн., внаслідок чого встановлено його заниження за 2 квартал 2012 року в сумі 13 411,56 грн., відповідно є протиправним та підлягає скасуванню податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові державної податкової служби № 0000730803 від 09.01.2013 року, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання підприємства за платежем - податок на прибуток іноземних юридичних осіб за основним платежем - 13411,56 грн., за штрафними санкціями в розмірі 3352,89 грн., всього 16764,45 грн.

В Акті перевірки зазначається, що перевіркою встановлено факт надання юридичною особою ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок», (код ЄДРПОУ 35621418) додаткових благ фізичній особі у вигляді сплати податку на доходи фізичних осіб, не за рахунок фізичної особи з доходів, а за рахунок прибутку, а саме:

За даними попередньої перевірки Акт від 07.07.2011 року №1773/23-2/35621418, за період з 01.04.2010 року по 31.03.2011 року, донараховано по особовому рахунку директора ОСОБА_9 податок з доходів (на доходи) з фізичних осіб в сумі 9873,62 грн., та 4000,00 грн. - несвоєчасно сплаченої суми податку на доходи з фізичних осіб. Згідно з платіжним дорученням від 01.08.2011 року №00000013531 на суму 13873,62 грн. вищенаведені донараховані суми перераховані до бюджету за рахунок прибутку підприємства pax.97 - "Інші витрати". Про даний факт свідчить також картка особового рахунку керівника.

В результаті вищенаведеного встановлено ненарахування, неутримання та неперерахування податку на доходи фізичних осіб в сумі 2022,30 грн. (9873,62 грн. х 1,204819 х 17%) за II півріччя 2011р., з наданих додаткових благ ОСОБА_9, у вигляді сплати податку на доходи фізичних осіб в розмірі 9873,62грн., не за рахунок фізичної особи з доходів, а за рахунок прибутку, чим порушено вимоги пп. 164.2.6, підпункт "е" пп. 164.2.17 п. 164.2, п. 164.5 ст. 164, п. 167.1 ст.167, ті. 168.1 ст.168, пп. «а» п. 171.2 ст.171, пп.«е» п. 176.1 пп. «а» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI із змінами та доповненнями.

На підставі первинних документів, карток особових рахунків працівників, перевіркою, за період з 01.04.2011 року по 30.06.2012 року, встановлено факт надання юридичною особою ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок», (код ЄДРПОУ 35621418) додаткових благ фізичним особам у вигляді сплати податку на доходи фізичних осіб на суму 35 473,63 грн., не за рахунок фізичної особи з доходів, а за рахунок прибутку підприємства pax.97 - "Інші витрати" (ПдФО з наданих додаткових благ за рахунок прибутку у вигляді оплати роумінгу, частково не підтверджених витрат по відрядженнях, частково не підтверджених витрат тю харчуванню як представницьких), а саме:

На користь фізичної особи ОСОБА_9 (НОМЕР_2) (основне місце праці відповідно до трудової книжки) за рахунок працедавця - юридичної особи ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок».

Оплата податку на доходи з фізичних осіб проведена ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок», в безготівковому порядку, за рахунок прибутку підприємства

Всього у 2011 році - 7767,34 гри., в т.ч. 2356,73 гри. за І півріччя 2011р., 5410,61грп. за II півріччя 2011 року. (2356,73*1,204819*17% = 482,70 грн. ПДФО) (5410,61*1,204819*17% = 1108,20 грн. ПДФО). Всього у 2012 році - 12531,22 грн. за 1 півріччя 2012 року. (12531,22*1,204819*17% = 2566,63 грн. ПДФО)

На користь фізичної особи ОСОБА_11 (НОМЕР_3) (основне місце праці відповідно до трудової книжки), за період з 01.04.2011 року по 30.06.2012 року, встановлено факт надання за рахунок працедавця - юридичної особи ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» додаткових благ у вигляді сплати податку на доходи з фізичних осіб, не за рахунок фізичної особи з доходів, а за рахунок прибутку підприємства pax.97 - "Інші витрати" (з наданих додаткових благ за рахунок прибутку у вигляді оплати послуг роумінгу, не підтверджених витрат по відрядженнях, не підтверджених витрат по харчуванню, як представницьких), а саме: оплата проведена ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок», в безготівковому порядку, за рахунок прибутку підприємства. Всього у 2011 році - 5217,69 гри., в т.ч. 1574,44 гри. за І півріччя 2011р., 3643,25 за II півріччя 2011 року. (1574,44*1,204819*17% = 322,47грн. ПДФО) (3643,25*1,204819*17% = 746,21 гри. ПДФО). Всього у 2012 році - 5896,27 гри. за І півріччя 2012 року. (5896,27*1,204819* 17% = 1207,67 грн. ПДФО )

На користь фізичної особи ОСОБА_15 (НОМЕР_4) (основне місце праці відповідно до трудової книжки) за рахунок працедавця - юридичної особи ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок», встановлено факт надання за рахунок працедавця - юридичної особи ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» додаткових благ у вигляді сплати податку на доходи з фізичних осіб, не за рахунок фізичної особи з доходів, а за рахунок прибутку підприємства pax.97 - "Інші витрати" (з наданих додаткових благ за рахунок прибутку у вигляді оплати послуг роумінгу, не підтверджених витрат по харчуванню як представницьких, не підтверджених витрат по відрядженнях), а саме:

Оплата проведена ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок», в безготівковому порядку, за рахунок прибутку підприємства. Всього у 2011 році - 445,29грн., в т.ч. 28,77 грн. за І півріччя 2011р., 416,52 гри. за II півріччя 2011 року. (28,77*1,204819*17% = 5,90 грн. ПДФО ) (416,52*1,204819*17% = 85,31 грн. ПДФО). Всього у 2012 році - 2901,20 грн. за І півріччя 2012 року. (2901,20*1,204819*17% = 594,22 грн. ПДФО ).

На користь фізичної особи ОСОБА_16 ( НОМЕР_5) (основне місце праці відповідно до трудової книжки) за рахунок працедавця - юридичної особи ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок», встановлено факт надання за рахунок працедавця - юридичної особи ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» додаткових благ у вигляді сплати податку на доходи з фізичних осіб, не за рахунок фізичної особи з доходів, а за рахунок прибутку підприємства pax.97 - "Інші витрати" , а саме оплата проведена ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок», в безготівковому порядку, за рахунок прибутку підприємства. Всього у 2011 році - 99,84 гри. в т.ч. 33,59 гри. за І півріччя 2011р., 66,25 гри. за II півріччя 2011 року. (33,59*1,17647*15% = 5,93 гри. ПДФО) (66,25*1,17647*15% = 11,69 грн. ПДФО). Всього у 2012 році - 161,30 грн.: (161,30*1,17647*15% = 28,46 грн. ПДФО).

На користь фізичної особи ОСОБА_12 (НОМЕР_6) (не основне місце праці відповідно до копії трудової книжки) за рахунок - юридичної особи ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» встановлено факт надання додаткових благ у вигляді сплати податку на доходи з фізичних осіб, не за рахунок фізичної особи з доходів, а за рахунок прибутку підприємства pax.97 - "Інші витрати" , а саме оплата проведена ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок», в безготівковому порядку, за рахунок прибутку підприємства pax.97 - "Інші витрати", а саме: 453,48 грн. оплата відповідно до банківської виписки №00000014701 від 17.08.2011р. Всього у 2011 році - 453,48 грн. за II півріччя 2011 року. (453,48*1,17647*15% = 80,02 грн. ПДФО). В результаті вищенаведеного, з врахуванням відповіді на заперечення на акт перевірки від 04.01.2013р. за №14/0/12-13/34-00/176, відповідачем встановлено ненарахування, неутримання та неперерахування податку на доходи фізичних осіб в сумі 7343,87 грн. (7245.41 грн.+98,46грн.) з наданих додаткових благ, вищенаведеним фізичним особам, у вигляді сплати податку на доходи фізичних осіб в сумі 35 4 73,63грн., за період 01.04.2011-30.06.2012рр., в тому числі 817,00грн. - І півріччя 2011р., 2031,43 грн. - II півріччя 2011р., 4396,98 грн. І півріччя 2012р., чим порушено вимоги пп. "е" 164.2.17 п.164.2, п. 164.5 ст.164, п.167.1 ст.167, пп. 168.1.1 п. 168.1 ст.168, пп. «а» п. 171.2 ст.171, пп. «а» п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI, із змінами та доповненнями.

Підпунктом 14.1.47 пункту 14.1 статті 14 ПКУ встановлено, що додаткові блага - це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов'язаний з виконанням обов'язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV цього Кодексу).

В пп. 14.1.54 пункту 14.1 статті 14 ПКУ вказано, що дохід з джерелом їх походження з України - будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні.

Відповідно до пп. 14.1.180 п.14.1 ст.14 ПКУ податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або не грошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV ПКУ, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV ПКУ.

Пп. 18.1 статті 18 ПКУ передбачено, що податковим агентом визнається особа, на яку Податкового кодексу України покладається обов'язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.

Відповідно до пп. 163.1.1 п.163.1 статті 163 ПКУ об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду. (пп. 164.1 статті 164 ПКУ).

Відповідно до підпункту "е" 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених статтею 165 цього Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.

Якщо додаткові блага надаються у не грошовій формі, сума податку об'єкта оподаткування обчислюється за правилами , визначеними пунктом 164.5.

Відповідно до п. 167.1 ст.167 ПКУ ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, одержаних (крім випадків, визначених у п. п. 167.2 - 167.4 цієї статті), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються (надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу у державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри. У разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою, визначеною в абзаці першому цього пункту (10 мінімальних заробітних плат на 01.01.2011 р. становить 9410 грн., на 01.01.2012 р. становить 10730,00 грн.).

Відповідно пп. 168.1.1. п. 168.1 ст.168 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.

Пунктом 171.2. ст.171 ПКУ передбачено, що особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів, є:

а) податковий агент - для оподатковуваних доходів з джерела їх походження в Україні.

За таких обставин, правомірним і обґрунтованим є донарахування податку на доходи фізичних осіб в сумі 2022,30 грн. (9873,62 грн. х 1,204819 х 17%) за II півріччя 2011р., з наданих додаткових благ ОСОБА_9 , у вигляді сплати податку на доходи фізичних осіб та податку на доходи фізичних осіб в сумі 7343,87 грн. з наданих додаткових благ, вищенаведеним фізичним особам, у вигляді сплати податку на доходи фізичних осіб в сумі 35 4 73,63грн., за період 01.04.2011-30.06.2012рр., чим порушено вимоги пп. "е" 164.2.17 п.164.2, п. 164.5 ст.164, п.167.1 ст.167, пп. 168.1.1 п. 168.1 ст.168, пп. «а» п. 171.2 ст.171, пп. «а» п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI, із змінами та доповненнями.

Судом встановлено, що відповідно до укладених з банком договорів від 11.06.2010 року встановлено, що ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок», за період з 01.04.2011 по 30.06.2012 року, є держателем корпоративних платіжних карток-3 шт.

Перевіркою встановлено, що підприємством (його посадовими особами) протягом періоду, який перевірявся, безпідставно прийнято та затверджено певним працівникам (перелік наведено нижче) авансові звіти не підтверджені на повну суму відповідними розрахунковими документами на суму 8103,28 грн., в т.ч. безготівкові оплати працівниками товариства - підзвітними особами проведені шляхом зняття (списання) грошей з карткового рахунку про що свідчать банківські виписки за картковими рахунками.

Надміру витрачені на відрядження або під звіт кошти не повернуто у встановлені законодавством терміни у касу підприємства вважаються доходом, отриманим платником податку від його працедавця як додаткове благо.

За вищенаведений період встановлено ненарахування, неутримання та неперерахування податку на доходи фізичних осіб з наданих товариством додаткових благ, вищенаведеним фізичним особам, у вигляді відшкодування надміру витрачених у відрядженні та під звіт, чим порушено пп.14.1.47, пп.14.1.56, пп.14.1.180 п.14.1 ст.14, пп.164.2.11 п.164.2 п.164.5 ст. 164, пп. 167.1 ст. 167, пп.. 168.1.1, пп. 168.1.2 п.168.1 ст.168, пп. 170.9.1. пп. 170.9.2., пп. 170.9.3 п.170.9 ст.170, п.171.2 ст. 171 «а» п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VI( із внесеними змінами га доповненнями).

В результаті вищенаведеного встановлено неутримання та неперерахування податку на доходи фізичних осіб у вигляді неправомірного відшкодування вищенаведеним фізичним особам готівкових та безготівкових коштів на оплату товару (робіт, послуг) на суму 8103,28 грн. згідно з авансовими звітами при відсутності підтверджуючих розрахункових документів, а саме: податок на доходи фізичних осіб у сумі 1562,65 грн. за період з 01.04.2011 року по 30.06.2012 року, в тому числі 480,72 грн. за І півріччя 2011 року, 419,50 грн. за II півріччя 2011 року та 665,43 грн. за І півріччя 2012 року, чим порушено вимоги пп.14.1.47, пп.14.1.56, пп. 14.1.180 п.14.1 ст.14, пп.140.1.7 п.140.1 ст.140, пп.164.2.1 1 пп.164.2.17 п.164.2 п.164.5 ст.164, пп.167.1 ст.167, пп.168.1.1, пп.168.1.2 п. 168.1 ст.168, п.1 70.9.1, пп. 170.9.3 п.170.9 ст.170, п.171.2 ст. 171, пп. «а» «б» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VI( із внесеними змінами та доповненнями).

З врахуванням відповіді на заперечення на акт перевірки від 04.01.2013р. за №14/0/12-13/34-00/176 податковим органом донараховано податок на доходи фізичних осіб у сумі 1084,39 грн.

Описані в акті перевірки порушення щодо неутримання та неперерахування податку на доходи фізичних осіб у вигляді неправомірного відшкодування вищенаведеним фізичним особам готівкових та безготівкових коштів на оплату товару (робіт, послуг) позивачем не спростовано, відповідно відповідачем правомірно і обґрунтовано донараховано податок на доходи фізичних осіб у сумі 1084,39 грн.

За вищенаведений період встановлено ненарахування, неутримання та неперерахування податку на доходи фізичних осіб з наданих додаткових благ працівнику у вигляді відшкодування витрат на проживання у відрядженнях зв'язок яких не підтверджено з господарською діяльністю товариства, та персоніфіковане харчування не підтвердженого як представницькі витрати (реклама), крім того, неправомірно відшкодована сума - по причині відсутності Авансових звітів та розрахункових документів.

Безготівкові оплати працівником товариства - підзвітною особою проведені шляхом зняття (списання) грошей з карткового рахунку про що свідчать банківські виписки за картковими рахунками, чеки РРО.

В акті перевірки зазначається, що в результаті вищенаведеного з відшкодування найманим працівникам коштів на оплату товару (робіт, послуг) в загальній сумі 3927,36 грн. товариством ненараховано, неутримано та неперераховаио податку на доходи фізичних осіб в сумі 804,39 грн., в т.ч. 238,19грн. у І півріччі 2011 року та 566,20 грн. у II півріччі 2011 року, чим порушено вимоги п.п. 140.1.7 п. 140.1 ст. 140 пп. 164.2.11, пп. 164.2.17 п. 164.2, п. 164.5 ст.164, пп. 165.1.11 п. 165.1 ст. 165, п.167.1 ст.167, п.168.1 ст.168, пп. 170.9.1, пп. 170.9.3 п. 170.9 ст. 170, пп. «а» п. 171.2 ст.171, пп. «а» п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI, із змінами та доповненнями.

З врахуванням відповіді на заперечення на акт перевірки від 04.01.2013р. за №14/0/12-13/34-00/176 податковим органом донараховано податок на доходи фізичних осіб у сумі 295,83грн.

Позивачем належними і допустимими доказами не спростовано правомірність даного висновку відповідача, не представлено доказів на підтвердження витрат у сумі 1162,93грн. послуг проживання у м.Гданську та витрат на Скайп, відповідно відповідачем правомірно донараховано донараховано податок на доходи фізичних осіб у сумі 295,83грн.

Судом встановлено, що за період, який перевіряється, ТзОВ «ТМ «Барвінок»» відповідно до укладеного договору на обслуговування № 01/24-03/10/431-Л від 24.03.2010 року з ПАТ «Київським Агеннством Повітряних Сполучень «Кий Авіа»», придбало послугу авіа перельотів, вартість яких по бухгалтерському обліку проведена за рахунок 92 - "Адміністративні витрати".

Судом встановлено, що ОСОБА_9 є директором позивача, який відповідно до наказів на відрядження відряджається на наради, які проводяться на території Сполумченого Королімвство Велимкої Бритамнії та Півнімчної Ірламндії опосередкованим засновником товариства корпорацією Абрис.

Надані суду протоколи нарад підтверджують зв'язок такого відрядження з основною діяльністю підприємства.

Судом встановлено наявність в паспорті ОСОБА_9 відміток контрольно-пропускних пунктів Прикордонних військ України про перетин митного кордону.

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується сторонами, що позивач придбав квитки на авіа переліт за напрямками Львів-Київ, Львів-Амстердам-Лідс-Амстердам-Львів, Львів-Варшава-Лідс-Варшава-Львів, Львів-Київ-Франкфурт-Манчестер, Львів-Варшава-Манчестер, Львів-Лондон, Івано-Франківськ-Лондон, Лондон-Львів, Лондон-Київ на ім'я пасажира ОСОБА_9) всього у 2011 році на суму 287390,00 грн., всього у 2012 році на 89 566,00 гри.

Доводи відповідача про те, що в окремих випадках, Розпорядженнями на відрядження (представленими до перевірки ) відряджає штатних працівників і оплачує їм вартість авіаквитків, в той час коли ці працівники перебувають у щорічній відпустці відповідно до Наказів (представлених до перевірки), то дана обставина спростовується представленими позивачем наказами про відкликання з щорічної відпустки.

Щодо доводів відповідача про відсутність посадкових талонів, то судом враховано, що відповідно до ст.60 Повітряного кодексу України документами на перевезення є квиток - при перевезенні пасажира;… Форми документів на перевезення та правила їх застосування встановлюються органом державного регулювання діяльності авіації України…».

Відповідності до розділу 9 Наказу Державної авіаційної адміністрації Міністерства транспорту та зв'язку України від 20 січня 2009 року N 37 «Прохід на посадку» посадкові квитки не віднесені чинним законодавством до первинних документів, що підтверджують факт відрядження працівника.

Судом також встановлено, що ОСОБА_11 є працівником позивача. Позивачем проведена в безготівковому порядку оплата за авіапереліт цього працівника відповідно до накладних та актів про надання вищезазначених послуг всього у II півріччі 2011 року 2493,00 грн. (2493,00*1,204819*17% = 510,61 грн. ПДФО), всього за І півріччя 2012 року 2093,00 грн., (2093,00*1,204819*17% = 428,69 грн. ПДФО).

Судом встановлено, що ОСОБА_12 є працівником позивача. За авіаквиток для цього працівника позивачем в безготівковому порядку проведена оплата відповідно накладних та актів про надання вищезазначених послуг всього у II піврічі 2011 року 2493,00 грн. (2493,00*1,17647*15% = 440,00 грн. ПДФО).

Також для ОСОБА_17 проведена в безготівковому порядку оплата за авіа переліт відповідно накладних та актів про надання вищезазначених послуг всього у II піврічі 2011 року 1869,00 грн. (1869,00*U7647*I5% =330,00 грн. ПДФО).

При цьому, позивачем не представлено доказів на підтвердження зв'язку витрат в сумі 2063,00грн. та 2438,01 грн. на авіаквиток на ім'я пасажира ОСОБА_11 за маршрутом Львів-Київ, а також підтвердження зв'язку витрат в сумі 2493,00грн. та 1832,34 грн. на авіаквитки на ім'я пасажирів ОСОБА_12 та ОСОБА_13 за маршрутом Львів-Київ з господарською діяльністю позивача.

В результаті вищенаведеного, відповідачем правомірно і обґрунтовано встановлено ненарахування, неутримання та неперерахування податку на доходи фізичних осіб в сумі 1709,3грн., чим порушено вимоги пн. 140.1.7 п. 140.1 ст. 140 пп. 164.2.11 пп. 164.2.17 п. 164.2, п. 164.5 ст. 164 пп. 165.1.11 п. 165.1 ст. 165 підпункт «а» пп. 170.9.1, пп. 170.9.3 п. 170.9 ст. 170 , п.167.1 ст.167, п.168.1 ст.168, пп. «а» п.171.2 ст.171, пп. «а» п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI із змінами та доповненнями, п.12 р. ІІ Наказу Міністерства фінансів України від 13 березня 1998 року N 59, із змінами та доповненнями.

Крім того, перевіркою встановлено, що ТзОВ «ТМ «Барвінок»», за період який перевіряється, придбало для своїх працівників послугу з вивчення англійської мови не у вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів, а у СПД-ФО ОСОБА_18 (РНОКПП-2754314993) та ПП "Яппі" (код СДРПОУ- 37771525). Розрахунки з постачальниками послуг проводились у безготівковій формі, про що свідчать банківські виписки. При оподаткуванні вищенаведеної послуги податком на доходи з фізичних осіб (по закінченню навчання згідно Наказів №8/1 від 01.02.2011 року та №22/1 від 01.11.11 року) підприємством невірно визначена база оподаткування доходів у негрошовій формі, без врахування вимог п.п. 164.5 ст.164 ПКУ (К=1, 17647 ДО 15% ПДФО, К=1,207819 до 17% ПДФО). Таким чином, в результаті вищенаведеного встановлено недонарахування, недоутримання та неперерахування податку на доходи фізичних осіб.

Відповідно до вимог пп.165.1.21. пп.165.1 ст.165 ПКУ (доходи які не включаються до загального місячного (річного) доходу) сума, сплачена роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за фізичну особу, але не вище розміру, визначеного в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу на кожний повний або неповний місяць підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи, незалежно від того, чи перебуває ця особа у трудових відносинах з роботодавцем, але за умови, що вона уклала з ним письмовий договір (контракт) про взяті зобов'язання з відпрацювання у такого роботодавця після закінчення вищого та/або професійно-технічного навчального закладу і отримання спеціальності (кваліфікації) не менше ніж три роки.

Якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем протягом періоду такого навчання або до закінчення третього календарного року від року, в якому закінчується таке навчання, сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага, наданого такому працівнику протягом року, на який припадає таке припинення трудових відносин, та підлягає оподаткуванню у загальному порядку;

База оподаткування доходів у негрошовій формі визначається як вартість доходів, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з цим Кодексом, помножена на «натуральний» коефіцієнт: К = 100 : (100 - Сп), де К - коефіцієнт; Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування (п. 164.5 ст. 164 ПКУ).

В результаті вищенаведеного відповідачем правомірно встановлено ненарахування, неутримання та неперерахування податку з доходів (на доходи) фізичних осіб в сумі 1157.81 гри, за період 01.04.2011-31.12.2011рр., в т.ч. 664,42 грн. - II півріччя 2011р. та 493,19 грн. - 1 півріччя 2012р., чим порушено вимоги пп.14.1.47 пункт "е" п.п. 164.2.17 п.164.2, п.164.5 ст.164, п.п.165.1.21 п.165.1 ст.165, п.167.1 ст.167, п.168.1 ст.168, п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 п.п. «а» п. 171.2 ст.171, пп. « а» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-V1 із змінами та доповненнями.

За таких обставин, відповідачем правомірно внаслідок порушення вимог, пп.14.1.47, пп.14.156, пп.14.1.180 п.14.1 ст.14, пп. 140.1.7 п.140.1 ст.140, пп.164.2.11, "е" пп.164.2.17, пп.164.2.18 п. 164.2, п.164.5 ст.164, пп.165.1.11, пп.165.1.21 п.165.1 ст.165, п.167.1 ст.167, пп.168.1.1, пп.168.1.2, пп.168.1.4 п.168.1.5, п.168.1 ст.168, пп. 170.9.1, пп. 170.9.2, пп. 170.9.3 пп. 170.9 ст.170, п."а" п. 171.2 ст.171, п. «а, б» ті. 176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI із змінами та доповненнями, за період 01.04.2011-30.06.2012рр. донараховано позивачу податок на доходи фізичних осіб в сумі 13614,60 грн. та застосовану штрафну санкцію в сумі 3626,05грн.

З огляду на встановлені обставини, є протиправним та підлягає скасуванню податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові державної податкової служби № 0000770803/0/ від 09.01.2013 року в частині збільшення товариству з обмеженою відповідальністю "Торгова мережа "Барвінок" (Код ЄДРПОУ 35621418) суми грошового зобов'язання за платежем податок на доходи фізичних осіб 11010101 на суму 90228,23 грн. (у тому числі за основним платежем +77207,84грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 13020,39 грн.).

Відповідачем при перевірці оприбуткування надходження готівки встановлено, що в торгових об'єктах:

Тернопіль, Миру, 7 (Б-31) КОРО №1303005520р/1: 11.01.2012р. о 22:11:21 год. згідно Z-звіту №00481 службова видача становила 25 510,43 грн., згідно запису в КОРО 25 510,43 грн.. В касовій книзі за 11 січня 2012р. (сторінка 30) сума оприбуткування по цьому РРО становить 14 110,43 грн. (11 400,00 грн. - неоприбуткування);

31.01.2012 о 21:45:17 год. згідно Z-звіту №00496 службова видача становила 5119,40 грн., а згідно запису в КОРО 5019,40 грн. - 100,00 грн. неоприбуткування.

Тернопіль, Миру, 7 (Б-31) КОРО №1303005522р/1: 06.07.2011р. о 21:47:40 год. згідно Z-звіту №00273 службова видача становила 2 114,50 грн., згідно запису в КОРО 2 114,50 грн.. В касовій книзі за 06 липня 2011р. (сторінка 40) сума оприбуткування по цьому РРО становить 2 014,50 грн. - 100,00 грн. неоприбуткування.

Тернопіль, Миру, 7 (Б-31) КОРО №1302004184р/1: 02.05.2011р. о 21:57:17 год. згідно Z-звіту №00213 службова видача становила 3 436,58 грн., згідно запису в КОРО 3436,58 грн.. В касовій книзі за 02 травня 2011р. (сторінка 25) сума оприбуткування по цьому РРО становить 3 336,58 грн. - 100,00 грн. неоприбуткування.

- Камянець-Подільський, Першотравнева, 9 (Б-37) КОРО №1303005553р/1: 29.10.2011р. о 19:55:44 год. згідно Z-звіту №00389 готівка в сейфі становила 123,98 грн., службова видача 950,79 грн., згідно запису в КОРО 950,79 грн. В касовій книзі за 29 жовтня 2011р. (сторінка 3) оприбуткована сума по цьому РРО становить 950,79 грн. 30.10.2011р. службове внесення не 123,98 грн, а 100 грн. (згідно Z-звіту №00390) - 23,98 грн. неоприбутковано.

- Камянець-Подільський, Першотравнева, 9 (Б-37) КОРО №1303005555р/1: 10.12.2011р. о 20:18:40 год. згідно Z-звіту №00432 службова видача становила 11 368,50 грн., згідно запису в КОРО 11 368,50 грн.. В касовій книзі за 10 грудня 2011р. (сторінка 46) сума оприбуткування по цьому РРО становить 10 084,25 грн. - 1 284,25 грн. неоприбуткування.

- Львів-Винники, Івасюка, 2 (Б-07) КОРО №1303005296р/1: 11.04.2011р. о 22:11:24 год. згідно Z-звіту №00113 службова видача становила 18 941,50 грн., згідно запису в КОРО 18 841,50 грн. В касовій книзі за 11.04. 2011р. (сторінка 45) сума виторгу по цьому РРО становить 18 841,50 грн. - 100,00 грн. неоприбуткування.

Відповідач вказує, що в порушення вимог п.2.6 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637 (із змінами та доповненнями) встановлено неоприбуткування готівки на суму 13 108,23 грн.

Порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями), а також окремі питання організації банками роботи з готівкою, визначені Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року за №637 , зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 року за №40/10320.

Відповідно до пункту 2.6 Положення уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Пунктом 3.1 Положення встановлено, що касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням платіжних карток, іншими касовими документами, які згідно із законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів.

Судом встановлено, що Позивачем було оприбутковано готівкові кошти отримані за реалізовані товари в сумі, яка відповідає сумі обігу готівки, яка відображена у відповідній графі Z звіту.

Відповідно до п.4.5 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом ДПА України № 614 від 01.12.2000р . внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій "службове внесення" та "службова видача", якщо таке внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція "службове внесення" використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.

Підпунктом 4.7 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 року №614 , зареєстрований в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 року за №106/5298 встановлено, що реєстрація видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги, прийняття цінностей під заставу, виплати виграшів у державні лотереї та в інших випадках) або скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від'ємної суми тільки в разі забезпечення алгоритмом роботи РРО окремого накопичення у фіскальній пам'яті від'ємних сум розрахунків. Якщо РРО не забезпечує такого накопичення, то дозволяється реєструвати видачу коштів (скасування помилкової суми) за допомогою операції "службова видача". Забороняється реєструвати через РРО від'ємні суми з використанням операції "сторно".

Доказів забезпечення алгоритмом роботи РРО окремого накопичення у фіскальній пам'яті від'ємних сум розрахунків суду не надано.

Судом встановлено, що позивач у відповідності до вимог чинного законодавства здійснило скасування помилково проведеної суми готівки через РРО в розмірі 13108,23грн. за допомогою операції «службова видача».

Судом встановлено, що фактично дана сума готівкових коштів до каси товариства не надходила, а як вбачається з Z - звітів, позивач операцією "службове внесення" здійснював щоденну реєстрацію готівки у сумі 100,00 грн. розмінної монети, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції. При цьому, касирами помилково «службове внесення» проведено не в сумі 100,00грн., а в наступних сумах: Тернополі, Миру, 7 (Б-31) КОРО №1303005520р/1: 11.01.2012р. о 22:11:21 год. згідно Z-звіту №00481 службове внесення становило 11500,00грн., службова видача становила 25 510,43 грн., в касовій книзі за 11 січня 2012р. (сторінка 30) сума оприбуткування по цьому РРО становить 14 110,43 грн., (розбіжність виникла через помилку при здійсненні операції службове внесення у сумі 11 400,00 грн.); 31.01.2012 о 21:45:17 год. згідно Z-звіту №00496 службове внесення становило 200,00грн., службова видача становила 5119,40 грн.,в касовій книзі 5019,40 грн. - (розбіжність виникла через помилку при здійсненні операції службове внесення у сумі 100,00 грн.); Тернопіль, Миру, 7 (Б-31) КОРО №1303005522р/1: 06.07.2011р. о 21:47:40 год. згідно Z-звіту №00273 службове внесення становило 200,00грн., службова видача становила 2 114,50 грн.,в касовій книзі за 06 липня 2011р. (сторінка 40) сума оприбуткування по цьому РРО становить 2 014,50 грн. (розбіжність виникла через помилку при здійсненні операції службове внесення у сумі 100,00 грн.),Тернопіль, Миру, 7 (Б-31) КОРО №1302004184р/1: 02.05.2011р. о 21:57:17 год. згідно Z-звіту №00213 службове внесення становило 200,00грн., службова видача становила 3 436,58 грн., в касовій книзі за 02 травня 2011р. (сторінка 25) сума оприбуткування по цьому РРО становить 3 336,58 грн. (розбіжність виникла через помилку при здійсненні операції службове внесення у сумі 100,00 грн.); Камянець-Подільський, Першотравнева, 9 (Б-37) КОРО №1303005553р/1: 29.10.2011р. о 19:55:44 год. згідно Z-звіту №00389 готівка в сейфі становила 123,98 грн., службова видача 950,79 грн., згідно запису в КОРО 950,79 грн. В касовій книзі за 29 жовтня 2011р. (сторінка 3) оприбуткована сума по цьому РРО становить 950,79 грн. 30.10.2011р. службове внесення не 123,98 грн., а 100 грн. (згідно Z-звіту №00390) (розбіжність виникла внаслідок помилки при службовому внесенні на 23,98 грн.);- Камянець-Подільський, Першотравнева, 9 (Б-37) КОРО №1303005555р/1: 10.12.2011р. о 20:18:40 год. згідно Z-звіту №00432 службове внесення становило 1384,25грн., службова видача становила 11 368,50 грн., касовій книзі за 10 грудня 2011р. (сторінка 46) сума оприбуткування по цьому РРО становить 10 084,25 грн. - . (розбіжність виникла через помилку при здійсненні операції службове внесення у сумі 1 284,25 грн.). Львів-Винники, Івасюка, 2 (Б-07) КОРО №1303005296р/1: 11.04.2011р. о 22:11:24 год. згідно Z-звіту №00113 службове внесення становило 200,00грн., службова видача становила 18 941,50 грн., згідно запису в КОРО 18 841,50 грн. В касовій книзі за 11.04. 2011р. (сторінка 45) сума виторгу по цьому РРО становить 18 841,50 грн. (розбіжність виникла через помилку при здійсненні операції службове внесення у сумі 100,00 грн.).

Сторонами належними і допустимими доказами не доведено фактичного внесення готівки по операціях, не пов'язаних з проведенням розрахункових операцій в місце проведення розрахунків через РРО з використанням операцій "службове внесення" , яка в підсумку становить 13108,23грн.

За таких обставин, враховуючи, що з матеріалів справи не вбачається фактичного внесення готівки в сумі 13108,23грн., відповідно, обов'язку в позивача щодо оприбутковування 13108,23грн. в касі Товариства з оформленням її касовими ордерами і веденням касової книги не було.

Указ Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12 червня 1995 року року передбачає відповідальність за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

За таких обставин судом встановлено, що позивач здійснив облік готівки в повній сумі її фактичних надходжень за відповідний день і відобразив в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів, а тому податкове-повідомлення рішення № 0000790803 від 09.01.2013 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 65541,15грн. є протиправним та підлягає скасуванню.

Перевіркою дотримання вимог порядку видачі готівки під звіт та її використання в порушення п.2.11, п.3.1, п.7.47 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637 (із змінами і доповненнями) - (далі Положення № 637) встановлено, що ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок», у період з 01.04.2011 по 30.06.2012 року є держателем корпоративних платіжних карток. Під час перевірки встановлено, що підприємством (його посадовими особами) протягом періоду, який перевірявся, прийнято та затверджено певним працівникам (перелік наведено нижче) авансові звіти не підтверджені (на повну суму розрахунків) відповідними розрахунковими документами. Безготівкові оплати працівниками товариства підзвітними особами проведені шляхом зняття (списання) грошей з карткового рахунку, про що свідчать банківські виписки за картковими рахунками.

Відповідач вказує, що по вищезазначених особах авансові звіти не підтверджені (на повну суму розрахунків) відповідними розрахунковими документами на загальну суму 32 361,61 грн.

На підставі пункту 2.12 р.2 Положення №637 фізичні особи - довірені особи підприємств (юридичних осіб), які відповідно до законодавства України одержали готівку з поточного рахунку із застосуванням корпоративного спеціального платіжного засобу або особистого спеціального платіжного засобу, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі. Зазначені довірені особи подають до бухгалтерії підприємства звіт про використання коштів разом із підтверджуючими документами в установлені строки і порядку, що визначені для підзвітних осіб законодавством України, а також документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала тощо) разом з невитраченим залишком готівки.

Порядок розрахунків за операціями із застосуванням платіжних карток в спірний період регулювався Положенням про порядок емісії спеціальних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затвердженого постановою Національного банку України N 137 від 19.04.2005 р . (далі - Положення №137) та Положенням про порядок емісії спеціальних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затвердженого постановою Національного банку України N 223 від 30.04.2010 р . (далі -Положення №223).

Пунктами 3.12 та 3.13 р. 3 Положення №137 визначено, що кошти, які списані з картрахунку юридичної особи за операції, що здійснені з використанням корпоративних платіжних карток, уважаються виданими під звіт держателю платіжної картки. Ці кошти можуть бути використані виключно за цільовим призначенням. Використання коштів має бути підтверджене відповідними звітними документами.

Підпунктами 7.3 та 7.4 п. 7 Положення №223 визначено, що операції користувачів повинні виконуватися з оформленням квитанції платіжного термінала, чека банкомата, сліпа та інших документів за операціями з використанням спеціальних платіжних засобів у паперовій формі, що складаються та друкуються державною мовою за місцем проведення операції в такій кількості примірників, яка потрібна для всіх учасників операції, та/або документів в електронній формі, передбачених правилами платіжної системи. Документи за операціями з використанням спеціальних платіжних засобів мають статус первинного документа та можуть бути використані під час урегулювання спірних питань.

Судом встановлено, що працівники позивача отримували кошти на карткові рахунки, які підлягали використанню на представницькі потреби, підзвітні особи надавали позивачу авансові звіти про використання виданих коштів, в яких зазначали суми використаних коштів без надання підтверджуючих платіжних документів у сумі 26396,41грн.

При цьому судом враховано, що позивачем підтверджено належно оформленими розрахунковими документом оплату за харчування у м. Київ ОСОБА_11 11.07.11р. на суму 796,20грн. (авансовий звіт від 21.07.2011р. №032/07) та витрати на проживання в готелі Ібіс у м. Київ 30.05.12 року у сумі 2212,00грн. (авансовий звіт від 01.06.2012р. №090106).

Крім того, з матеріалів справи не вбачається використання ОСОБА_11 коштів в сумі 744,00 грн., про що вказано в акті перевірки.

Крім того, як вбачається з долучених до матеріалів справи доказів, оплата за проживання 30.05.12р. у готелі Ібіс проводилася виключно з картки ОСОБА_11, відповідно необґрунтованим і безпідставним є висновок відповідача про отримання коштів на картковий рахунок, які підлягали використанню на представницькі потреби ОСОБА_19 Як вбачається з акту перевірки і з матеріалів справи у ОСОБА_19 корпоративна картка взагалі відсутня.

За таких обставин, по вищезазначених особах авансові звіти не підтверджені відповідними розрахунковими документами на загальну суму 26396,41 грн.

В акті перевірки вказано, що за період, який перевіряється, ТзОВ «ТМ «Барвінок»» відповідно до укладеного договору на обслуговування № 01/24-03/10/431 -Л від 24.03.2010 року з ПАТ «Київським Агенсгвом Повітряних Сполучень «Кий Авіа»», придбало послугу авіа перельотів. Оплата проведена ТзОВ «ТМ «Барвінок»» в безготівковому порядку відповідно накладних та актів про надання вищезазначених послуг на загальну суму 384904,00грн. Дана обставина сторонами не заперечується.

Відповідач вказує, що в окремих випадках, Розпорядженнями на відрядження (представленими до перевірки) відряджає штатних працівників і оплачує їм вартість авіаквитків, в той час коли ці працівники перебувають у щорічній відпустці та зазначається, що до перевірки, в окремих випадках, не представлено підтверджуючих документів, що засвідчують вартість цих витрат.

З огляду на ці обставини, відповідач вказує, що позивачем не забезпечено наявність належним чином оформлених підтверджуючих документів до авансових звітів на загальну суму 418 355,73 грн., в тому числі по перельотах на загальну суму 384904,00грн., чим порушено п.2.11, п.3.1, п.7.47 Положення.

Відповідно до п.п. 2.11 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637 (із змінами і доповненнями) видача готівкових коштів під звіт або на відрядження (далі - під звіт) здійснюється відповідно до законодавства

України.

Видача готівкових коштів під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі готівкових коштів під звіт, а на всі інші виробничі (господарські) потреби на строк не більше двох робочих днів, уключаючи день отримання готівкових коштів під звіт.

Якщо підзвітній особі одночасно видана готівка як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань (у тому числі для закупівлі сільськогосподарської продукції у населення та заготівлі вторинної сировини), то строк, на який видана готівка під звіт на ці завдання, може бути продовжено до завершення терміну відрядження.

Відповідно до п.3.1 даного Положення касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням спеціальних платіжних засобів, іншими касовими документами, які згідно із законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів.

Видача відповідній особі готівкових коштів під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми.

Звітування за одержані під звіт готівкові кошти здійснюється відповідно до законодавства України.

Відповідно до п.7.47 наведеного вище Положення для перевірки використовуються потрібні касові та розрахункові документи підприємства (підприємця) (касова книга, касові ордери, журнал реєстрації прибуткових і видаткових касових документів, звіти працівників щодо витрачання підзвітних сум), а також документи, що підтверджують здійснені покупцем (замовником) витрати готівки під час придбання товарів, оплати наданих послуг та виконаних робіт (касові та товарні чеки, розрахункові квитанції, квитанції до прибуткових касових ордерів, інші розрахункові документи, а також рахунки-фактури, податкові накладні, договори на поставку продукції, надання послуг, виконання робіт, товарно-транспортні накладні тощо).

Відповідно до приписів ст.1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12.06.1995 р. № 436/95 у разі порушення юридичними особами всіх форм власності норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, органами державної податкової служби на підставі матеріалів проведених ними перевірок в установленому законодавством порядку та в розмірах, чинних на день завершення перевірок, до них застосовуються фінансові санкції: за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, - у розмірі сплачених коштів.

Оскільки як встановлено судом і не заперечується сторонами, що відповідно до укладеного договору на обслуговування № 01/24-03/10/431 -Л від 24.03.2010 року з ПАТ «Київським Агенсгвом Повітряних Сполучень «Кий Авіа»» позивач придбав послуги авіа перельотів і оплата проведена в безготівковому порядку відповідно накладних та актів про надання вищезазначених послуг на загальну суму 384904,00грн., відповідно безпідставним і необґрунтованим є застосування щодо позивача фінансових санкцій за порушення ним норм з регулювання обігу готівки у національній валюті ( п.2.11, п.3.1, п.7.47 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637 (із змінами і доповненнями) в сумі 384904,00грн.

Судом встановлено, що до авансових звітів не додано розрахункові підтверджуючі документи, які відповідають встановленим законодавством вимогам на загальну суму 90,12 грн., а саме: - авансовий звіт №041806 від 18.06.2012р. (зав. маг. ОСОБА_20) на суму 76,11 грн. - чек на суму 22,53 грн., авансовий звіт №111906 від 19.06.2012р. (заст.завід. Б-14 ОСОБА_21) на суму 76,11 грн. - чек на суму 22,53 грн., авансовий звіт №081806 від 18.06.2012р. (заст.завід. Б-18 ОСОБА_22) на суму 76,11 грн. - чек па суму 22,53 грн., авансовий звіт №071806 від 18.06.2012р. (завід. Б-18 ОСОБА_23) на суму 76,11 грн. - чек на суму 22,53 грн.

За таких обставин, підлягає визнанню протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000790803 від 09.01.2013 року в частині застосування до товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова мережа "Барвінок" (Код ЄДРПОУ 35621418) штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в сумі 456666,35 грн. за порушення п.2.11, п.3.1, п.7.47 Положення «Про форму та зміст розрахункових документів», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 р. №614 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 р. за №105/5296.

В Акті перевірки відображено наступні порушення, а саме в порушення п. 9 ст. З Закону України «Про застосування РРО» не забезпечено виконання (зберігання) фіскальних звітних чеків, а саме:

- відсутній (незабезпечено зберігання) Z-звіг за 03.06.2011р. №01047 по РРО 1303005399

- відсутній (незабезпечено зберігання) Z-звіт за 22.01.2012р. №01523 по РРО 1303005402

- відсутній (незабезпечено зберігання) Z-звіт за 28.01.2012р. №01287 по РРО 1303005399

В порушення п. 10 ст. З Закону «Про застосування РРО» підприємством не забезпечено зберігання контрольних стрічок по РРО протягом встановленого терміну, а саме:

Відсутні контрольні стрічки по 113 РРО за робочий день 06.08.2011р. та по 112 РРО за 05.08.2011р.

Факт даних порушень позивачем не спростовується.

Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій та відповідно до п.10 даної статті друкувати або створювати в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.

Відповідно до ст.17 даного Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів

господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: п.4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання; п.5) десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій або не збережено контрольну стрічку протягом трьох років, або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній

формі.

За таких обставин, відповідачем правомірно нараховано штрафних санкцій у сумі 39270,00грн.

Відповідач вказує, що в порушення п. 1 ст. 3 Закону «Про застосування РРО» підприємством не забезпечено проведення розрахункових операцій на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, а саме в ході перевірки встановлено, що у розрахункових документах по реєстратору розрахункових операцій Datecs FP3530T, заводський №ДО 06021486, фіскальний №1302005665 за період з 20.01.2012р. по 31.05.2012р. міститься адреса господарської одиниці м. Львів, вул. Бойчука, 3.

Судом встановлено, що відповідно до дозволу на розміщення об'єкту торгівлі №5-6637 від 12.06.2008р., виданого Департаментом економічної політики Львівської міської ради, місце розміщення даного господарського об'єкту - м. Львів, вул. Бойчука, 38. Дана адреса зазначена також в реєстраційному посвідчені до вищезазначеного РРО та інших реєстраційних документах до нього.

Згідно з п. 1 та п. 2 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг'" №265/95- ВР від 06.07.1995р. (із внесеними змінами та доповненнями) (далі Закону) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок, видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Відповідно до ст.2 даного Закону розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

Відповідно до п.п. 2.1 п. 2 Положення Про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 р. №614 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 р. за №105/5296 установлені в даному Положенні вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов'язкові реквізити розрахункових документів. У разі відсутності хоча б одного з обов'язкових реквізитів, а також недотримання сфери призначення, документ не є розрахунковим. Відповідно до п.п. 3.2 п. 3 Положення касовий чек повинен містити такі обов'язкові реквізити: назву господарської одиниці; адресу господарської одиниці. Поняття адреси господарської одиниці наведено в абз. 6 п. 1 Положення, а сааме адреса господарської одиниці - адреса, яка зазначена в дозволі на розміщення господарської одиниці (договорі оренди, іншому документі на право власності чи користування господарською одиницею).

Пунктом 2.1. Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України № 614 від 01.12.2000р. визначено, що установлені в даному Положенні вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов'язкові реквізити розрахункових документів. У разі відсутності хоча б одного з обов'язкових реквізитів, а також недотримання сфери призначення, документ не є розрахунковим.

Приймаючи до уваги вимоги законодавства та обставини справи, суд прийшов до висновку, що розрахунковим документом на який повинні були опиратись при перевірці та прийнятті рішення працівники податкової служби є фіскальний (касовий) чек.

Як вбачається з акта перевірки та з пояснень представника відповідача, при проведенні перевірки не досліджувалися самі розрахункові документи (касові чеки), а помилка в адресі ними встановлена в Х-звітах.

Відповідно до п.1 Положення «Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 №199 періодичний звіт - надрукований на друкувальному пристрої реєстратора звіт, що містить підсумок даних фіскальної інформації за будь-який період, отриманий з фіскальної пам'яті цього реєстратора; Z-звіт - денний звіт з обнуленням інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті реєстратора; X-звіт - денний звіт без обнулення інформації в оперативній пам'яті.

Відповідно, Х-звіт не може вважатися розрахунковим документом, і помилка в адресі в цьому звіті (м. Львів, вул. Бойчука, 3) не є порушенням п. 1 ст. 3 Закону «Про застосування РРО» та пункту 2.1. Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України № 614 від 01.12.2000р., яке передбачає відповідальність згідно п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95- ВР від 06.07.1995р. (із внесеними змінами та доповненнями).

З огляду на зазначене вище, відповідач помилково прийшов до висновку про не проведення позивачем операцій на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій за період з 20.01.2012р. по 31,05.2012р. по вищевказаному РРО на загальну суму 2 183 132,89 грн., відповідно, підлягає визнанню протиправним та скасуванню податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові державної податкової служби № 0000780803 від 09.01.2013 року в частині застосування до товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова мережа "Барвінок" (Код ЄДРПОУ 35621418) штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в сумі 2183132,89 грн.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України та ч.3 ст.2 КАС України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з вимогами ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, перевіривши обставини, визначені ч.3 ст.2 КАС України , суд дійшов до висновку, що позов підлягає до задоволення частково, слід визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові державної податкової служби № 0000760803 від 09.01.2013 року, визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові державної податкової служби № 0000720803 від 09.01.2013 року в частині збільшення товариству з обмеженою відповідальністю "Торгова мережа "Барвінок" (Код ЄДРПОУ 35621418) суми грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість 14010100 на суму 893546,46 грн. (у тому числі за основним платежем +752247,29грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 141299,17 грн.), визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові державної податкової служби № 0000710803 від 09.01.2013 року, визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові державної податкової служби № 0000770803/0/ від 09.01.2013 року в частині збільшення товариству з обмеженою відповідальністю "Торгова мережа "Барвінок" (Код ЄДРПОУ 35621418) суми грошового зобов'язання за платежем податок на доходи фізичних осіб 11010101 на суму 90228,23 грн. (у тому числі за основним платежем +77207,84грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 13020,39 грн.), визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові державної податкової служби № 0000730803 від 09.01.2013 року, визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові державної податкової служби № 0000780803 від 09.01.2013 року в частині застосування до товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова мережа "Барвінок" (Код ЄДРПОУ 35621418) штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в сумі 2183132,89 грн., визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000790803 від 09.01.2013 року Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові державної податкової служби року в частині застосування до товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова мережа "Барвінок" (Код ЄДРПОУ 35621418) штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в сумі 456666,35 грн.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України , судові витрати у формі судового збору належить стягнути на користь позивача відповідно до задоволених вимог.

Керуючись ст. ст. 71, 86, 87, 94, 158, 160, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов задоволити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові ДПС № 0000760803 від 09.01.2013 року.

3. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові ДПС № 0000720803 від 09.01.2013 року в частині збільшення Товариству з обмеженою відповідальністю "Торгова мережа "Барвінок" (Код ЄДРПОУ 35621418) суми грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість на суму 893546,46 грн. (у тому числі за основним платежем 752247,29 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 141299,17 грн.).

4. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові ДПС № 0000710803 від 09.01.2013 року.

5. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові ДПС № 0000770803/0/ від 09.01.2013 року в частині збільшення Товариству з обмеженою відповідальністю "Торгова мережа "Барвінок" (Код ЄДРПОУ 35621418) суми грошового зобов'язання за платежем податок на доходи фізичних осіб на суму 90228,23 грн. (у тому числі за основним платежем 77207,84грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 13020,39 грн.).

6. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові державної податкової служби № 0000730803 від 09.01.2013 року.

7. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові ДПС № 0000780803 від 09.01.2013 року в частині застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова мережа "Барвінок" (Код ЄДРПОУ 35621418) штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в сумі 2183132,89 грн.

8. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000790803 від 09.01.2013 року Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові ДПС в частині застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова мережа "Барвінок" (Код ЄДРПОУ 35621418) штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в сумі 456666,35 грн.

9. У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

10. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова мережа "Барвінок" (Код ЄДРПОУ 35621418, м. Львів, вул. Городоцька, 359) 2225,18 грн. сплаченого судового збору.

Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України:

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Карп'як Оксана Орестівна

Повний текст постанови виготовлений і підписаний 21 червня 2013 року.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення19.06.2013
Оприлюднено26.06.2013
Номер документу31967063
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/2727/13-а

Ухвала від 30.10.2018

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Брильовський Роман Михайлович

Ухвала від 30.10.2018

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Брильовський Роман Михайлович

Ухвала від 14.12.2017

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Брильовський Роман Михайлович

Ухвала від 14.11.2017

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Брильовський Роман Михайлович

Ухвала від 26.10.2017

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Брильовський Роман Михайлович

Ухвала від 28.12.2015

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Братичак Уляна Володимирівна

Ухвала від 26.10.2015

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Братичак Уляна Володимирівна

Ухвала від 29.09.2015

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Маринчак Н.Є.

Ухвала від 29.09.2015

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Маринчак Н.Є.

Ухвала від 15.07.2015

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Маринчак Н.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні