Тарутинський районний суд Одеської області
Справа № 514/673/13-ц
Провадження по справі № 2-з/514/14/13
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 травня 2013 року
Тарутинський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді - Тончева Н. М.
при секретарі - Узун Н.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Тарутине заяву позивача про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до СФГ « Попаз», третя особа ОСОБА_2 про стягнення боргу по фінансовій допомозі в розмірі 181614 ( сто вісімдесят одна тисяча шістсот чотирнадцять) гривень 66 копійок.
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Тарутинського районного суду Одеської області з позовною заявою до СФГ « Попаз», третя особа ОСОБА_2 про стягнення боргу по фінансовій допомозі в розмірі 181614 ( сто вісімдесят одна тисяча шістсот чотирнадцять) гривень 66 копійок, а також судові витрати.
Одночасно із позовною заявою позивачем було надано заяву про забезпечення позову шляхом накладання арешту на належне СФГ « Попаз» майно в межах ціни позову та шляхом заборони СФГ « Попаз» вчиняти будь-які дії, що потребують державної реєстрації по відношенню до СФГ « Попаз».
В обґрунтування вимог заяви позивач посилається на те, що предметом спору є стягнення з відповідача грошових коштів у розмірі 181614 ( сто вісімдесят одна тисяча шістсот чотирнадцять) гривень 66 копійок, у зв'язку з невиконанням відповідачем своїх зобов'язань за основним договором про надання фінансової допомоги, яка підлягає поверненню № 1 від 01.01.2006року / відсутністю кошт у відповідача та спроби власника підприємства реалізувати майно так існують інші зобов'язання за договорами позики/ виникла потреба застосування забезпечення позову у вигляді арешту майна відповідача СФГ « Попаз».
Відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Сторони в судове засідання не викликались.
Суд, проаналізувавши матеріали справи, вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню частково, виходячи з наступного.
Як вбачається із матеріалів справи та встановлено судом, 01 січня 2006 року між ОСОБА_1 та СФГ « Попаз» в особі голови Попаз Степана Васильовича був укладений договір про надання фінансової допомоги, яка підлягає поверненню № 1 , заборгованість за яким, за твердженням позивача, складає 181614 ( сто вісімдесят одну тисячу шістсот чотирнадцять) гривень 66 копійок.
В позовній заяві позивач зазначає, що останній термін повернення допомоги договором встановлений 15 квітня 2013року, але станом на день подання позову, а саме 24.04.2013року зобов'язання за вищевказаним договором не виконані за відсутності кошт у відповідача.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст.151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим кодексом, заходи забезпечення позову. У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов, вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності, а також інші відомості, потрібні для забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Згідно п.п. 1, 2 ч.1 та ч. 3 ст. 152 ЦПК України позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб, забороною вчиняти певні дії. Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Одним із критеріїв обґрунтованості заяви є наявність причинного зв'язку між конкретним видом забезпечення позову, про який йдеться у відповідній заяві, та наслідком у формі потенційної загрози виконанню рішення суду.
Суд вважає, що дізнавшись про подання позовної заяви відповідач СФГ « Попаз» в особі голови Попаз Степана Васильовича може вжити заходів щодо відчуження приналежного їм майна та приховування грошових коштів, що може значним чином утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду у випадку задоволення судом позовних вимог та стягнення з відповідача 181614 ( сто вісімдесят одну тисячу шістсот чотирнадцять) гривень 66 копійок.
Пленум Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» № 9 від 22 грудня 2006 року у п.4 роз'яснив, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має врахувати наскільки конкретний захід, який пропонується вжити, пов'язаний з предметом позову, наскільки він співрозмірний позовній вимозі, і яким чином цей захід фактично реалізує мету його вжиття.
Відповідно до довідки СФГ « Попаз » майном господарства є будівля молочного блоку вартістю 2 123,00гривні; будівля корівника корпус № 3 комплекс №3 вартістю 3150гривень; будівля корівника корпус № 5 комплекс № 3 вартістю 3427гривень; будівля корівника корпу № м4 комплекс № 3 вартістю 3420гривень; телятник корпус № 1 комплекс № 3; молочний блок корпус № 2 комплексу № 3 вартістю 1600гривень; автомобільні ваги вартістю 1391гривень; зерновий склад вартістю 6247гривень; зерновий склад вартістю 5088гривень; зерновий склад вартістю 28879гривень; вагова вартістю 800гривень; літне крите зерносховище вартістю 85708гривень; ЗАВ 50, ЗАВ 40, ЗАВ 20 вартістю 16102гривні; машина, що протравлює насіння вартістю 1679гривень. Загальна вартість майна складає 181614( сто вісімдесят одна тисяча шістсот чотирнадцять) гривень00копійок.
З урахуванням вказаного вище роз'яснення Пленуму Верховного суду України, суд вважає, що накладання арешту на майно СФГ « Попаз » без обмеження права володіння ним, не зашкодить істотним чином правам та охоронюваним законом інтересам відповідача, що стосується вимоги забезпечення позову у вигляді заборони СФГ « Попаз» вчиняти будь-які дії, що потребують державної реєстрації по відношенню до СФГ « Попаз», то така вимога законом не передбачена тож не підлягає задоволенню.
Таким чином, суд вважає вимоги позивача щодо накладання арешту співмірними із заявленими позовними вимогами, вбачає імовірність ускладнення виконання судового рішення у випадку не задоволення судом заяви позивача про забезпечення позову.
Керуючись ст.ст. 151 - 153 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Накласти арешт на майно, що належать СФГ « Попаз» (68550, Одеська область, Тарутинський район, с. Виноградівка, вул. 26 серпня, будинок № 31, ідентифікаційний код 31851882), в межах ціни позову - 181614( сто вісімдесят одна тисяча шістсот чотирнадцять) гривень00копійок, а саме на будівлю молочного блоку вартістю 2 123,00гривні; будівлю корівника корпус № 3 комплекс №3 вартістю 3150гривень; будівлю корівника корпус № 5 комплекс № 3 вартістю 3427гривень; будівлю корівника корпу № м4 комплекс № 3 вартістю 3420гривень; телятник корпус № 1 комплекс № 3; молочний блок корпус № 2 комплексу № 3 вартістю 1600гривень; автомобільні ваги вартістю 1391гривень; зерновий склад вартістю 6247гривень; зерновий склад вартістю 5088гривень; зерновий склад вартістю 28879гривень; вагову вартістю 800гривень; літне крите зерносховище вартістю 85708гривень; ЗАВ/зерноочистна машина/ 50, ЗАВ/зерночистна машина/ 40, ЗАВ/зерноочистна машина/ 20 - вартістю 16102гривні; машину, що протравлює насіння вартістю 1679гривень.
В задоволені іншої частини вимог заяви про забеспечення позову , а саме вимоги забезпечення позову у вигляді заборони СФГ « Попаз» вчиняти будь-які дії, що потребують державної реєстрації по відношенню до СФГ « Попаз» - відмовити.
Копію ухвали невідкладно надіслати сторонам та відділу державної виконавчої служби Тарутинського районного управління юстиції для відома та виконання.
Ухвала про забезпечення позову набирає чинності в момент її проголошення, підлягає негайному виконанню в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області шляхом подання до Тарутинського районного суду Одеської області апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її отримання, однак оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя Н. М. Тончева
Суд | Тарутинський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2013 |
Оприлюднено | 04.07.2013 |
Номер документу | 32165071 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тарутинський районний суд Одеської області
Тончева Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні