cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
05 липня 2013 року Справа № 5020-1235/2012 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого - суддіДерепи В.І., суддів :Бондар С.В., Грека Б.М., - (доповідача у справі) перевіривши матеріали касаційної скаргиПублічного акціонерного товариства "Енергетична компанія "Севастопольенерго" на постановуСевастопольського апеляційного господарського суду від 04.03.13 у справі№5020-1235/2012 господарського судуміста Севастополя за позовомПублічного акціонерного товариства "Енергетична компанія "Севастопольенерго" доОб'єднання співвласників багатоквартирного будинку "КПС Світлячок" третя особаКримська помологічна станція Нікітського ботанічного саду Української академії аграрних наук - Національного наукового центру простягнення суми
В С Т А Н О В И В :
Подана касаційна скарга Публічного акціонерного товариства "Енергетична компанія "Севастопольенерго" не може бути прийнята до розгляду Вищим господарським судом України, оскільки вона не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.111 ГПК України, якою встановлено форму і зміст касаційної скарги, касаційна скарга повинна містити вимоги особи, що подала касаційну скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права.
Тобто, має чітко викладатися зміст порушення з обґрунтуванням порушених норм законодавчими актами та вказуватися конкретні їх пункти та статті. Зокрема, касаційна скарга повинна містити дані, які б свідчили, що судами не застосований закон, який підлягає застосуванню, або застосований закон, який не підлягає застосуванню, або судами неправильно витлумачена норма закону. Не допускаються посилання у касаційній скарзі на недоведеність обставин справи.
Ухвалою Вищого господарського суду України від 17.04.13 касаційна скарга ПАТ "ЕК "Севастопольенерго" була повернута скаржнику без розгляду на підставі п.6 ч.1 ст.1113 ГПК України.
Вдруге звертаючись з касаційною скаргою 23.05.13, скаржник вимоги п.4 ч.1 ст.111 ГПК України не виконав, а підстави повернення касаційної скарги ухвалою Вищого господарського суду України від 17.04.13 до уваги не взяв, оскільки при звернені до господарського суду касаційної інстанції в касаційній скарзі не вказується суті порушень судами норм права, а її зміст зводиться лише до перерахування норм права та переоцінки доказової бази у справі, що в силу ст.111 7 ГПК України, не відноситься до компетенції Вищого господарського суду України.
Окрім того, касаційна скарга подана з пропуском строку на оскарження, а клопотання про його відновлення не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Діюче процесуальне законодавство не допускає довільного, не обмеженого у часі перегляду судових рішень.
Строки, протягом яких особи, що приймають участь у справі, мають право подати касаційну скаргу, встановлені ст.110 ГПК України. При цьому зацікавлені особи на свій розсуд вирішують, скористатися їм правом на оскарження чи ні. В межах цих строків вони повинні визначитися з волевиявленням на звернення до суду.
Норми ГПК України, встановлюючи строки для подачі скарг, тим самим визначають баланс між принципом правової визначеності, забезпечуючи стабільність правовідношень у сфері підприємницької та іншої економічної діяльності, з однієї сторони, і правом на справедливий судовий розгляд, який передбачає можливість виправлення судових помилок, з іншої.
По відношенню до особи, яка не реалізувала право на подачу касаційної скарги у визначений строк з поважних причин, викликаних об'єктивними і не залежними від заявника обставинами, застосовуються правила ст.53 ГПК України.
Стаття 53 ГПК України передбачає оцінку господарським судом касаційної інстанції при вирішенні питання про відновлення строку обґрунтованості доводів особи, яка клопоче про таке відновлення, з метою запобігання зловживанню при оскарженні судових актів.
Обґрунтовуючи клопотання, скаржник посилався на те, що строк для подачі касаційної скарги був пропущений у зв'язку з тим, що ухвалою Вищого господарського суду України від 17.04.13 касаційну скаргу повернуто без розгляду на підставі п.6 ч.1 ст.111 3 ГПК України.
Скаржник звертається повторно і просить відновити строк для касаційного оскарження.
Проте, суд касаційної інстанції зі змісту касаційної скарги не вбачає поважних причин пропуску процесуального строку, оскільки оскарження постанови апеляційного господарського суду залежала виключно від вольових та юридично грамотних дій самого скаржника, не свідчить про відсутність об'єктивної можливості та адекватного часу для оскарження. Тому у задоволенні клопотання про відновлення строку слід відмовити.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.53, 110, 107, п.5, 6 ч.1 ст.111 3 ГПК України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И Л А :
Касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Енергетична компанія "Севастопольенерго" на постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 04.03.13 у справі №5020-1235/2012 повернути скаржнику без розгляду.
Головуючий - суддя В. І. Дерепа
Судді С. В. Бондар
Б. М. Грек
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2013 |
Оприлюднено | 08.07.2013 |
Номер документу | 32224021 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Грек Б.М.
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Видашенко Тетяна Семенівна
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Видашенко Тетяна Семенівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні