ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
08.07.2013 Справа № 904/3897/13
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Лотоцької Л.О. (доповідач)
суддів: Бахмат Р.М., Євстигнеєва О.С.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Дніпропетровської міської ради на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 18.06.2013р. у справі № 904/3897/13
за позовом Товариства з обмеженою відповідальність Ріелтерської компанії "Дом", м.Дніпропетровськ
до Дніпропетровської міської ради, м. Дніпропетровськ
про розірвання договору оренди земельної ділянки
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 18.06.2013р. у справі № 904/3897/13 (суддя Ліпинський О.В.) позов задоволено, розірвано договір оренди земельної ділянки від 21.02.2002р., укладений між Дніпропетровською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю Ріелтерська компанія "Дом", посвідчений 21.02.2002р. приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Сусловою Н.Б. за реєстром №363, та який зареєстровано у книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі 26.02.2002р. за № 1727. .
Не погодившись з зазначеним рішенням суду, Дніпропетровська міська рада звернулася до Дніпропетровського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення господарського суду скасувати.
В тексті апеляційної скарги скаржником заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору, у зв'язку з тим, що Дніпропетровська міська рада є бюджетною установою, яка утримується за рахунок коштів міського бюджету і не має можливості вчасно здійснити оплату судового збору.
Розглянувши клопотання про відстрочення сплати судового збору, колегія суддів не вбачає підстав для його задоволення, з огляду на таке.
За приписами п.1 і 2 ст. 8 Закону України від 08.07.2011р. № 3674-VI "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Вищий господарський суд України у п. 3.1. Постанови Пленуму №7 від 21.02.2013р. "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" вказав, що єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін. Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі. При цьому оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
Скаржник не надав доказів майнового стану міської ради, в зв'язку з чим не довів наявність передбачених Законом підстав для відстрочення сплати судового збору.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Враховуючи те, що Дніпропетровською міською радою не надано документів, що підтверджують сплату судового збору, а клопотання про відстрочення сплати судового збору залишено без задоволення, апеляційна скарга Дніпропетровської міської ради не може бути прийнята до розгляду та повертається.
Відповідно до ч. 4 ст. 97 ГПК України, після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, апеляційна скарга може бути подана повторно.
Керуючись ст. 86, п. 3 ч.1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 5, 8 Закону України "Про судовий збір" Дніпропетровський апеляційний господарський суд -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Дніпропетровської міської ради на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 18.06.2013р. у справі № 904/3897/13 - повернути Дніпропетровській міській раді без розгляду.
Додаток на адресу скаржника: апеляційна скарга з додатками всього на 16 аркушах.
Головуючий суддя Л.О.Лотоцька
Суддя Р.М.Бахмат
Суддя О.С.Євстигнеєв
Суд | Дніпропетровський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2013 |
Оприлюднено | 08.07.2013 |
Номер документу | 32235872 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Пархоменко Наталія Володимирівна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Пархоменко Наталія Володимирівна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Лотоцька Лілія Олександрівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ліпинський Олександр Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні