Ухвала
від 12.07.2013 по справі 903/708/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"12" липня 2013 р. Справа № 903/708/13 Господарський суд Волинської області у складі судді Якушевої І.О. , розглянувши заяву учасника спільного українсько-німецького підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Волинь-Транс» Кравчука Петра Костянтиновича

про вжиття запобіжних заходів,

в с т а н о в и в:

учасник спільного українсько-німецького підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Волинь - Транс» Кравчук Петро Костянтинович звернувся до суду із заявою про вжиття запобіжних заходів, в якій просить:

- вжити запобіжних заходів до спільного українсько-німецького підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Волинь-Транс» у вигляді накладення арешту на все рухоме і нерухоме майно, тобто заборонити юридичній особі вчиняти будь-які дії, спрямовані на зміну власника майна та забезпечення даним майном буд-чиїх боргових вимог та зобов'язань;

- витребувати у спільного українсько-німецького підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Волинь-Транс» інформацію щодо переліку всього рухомого та нерухомого майна, що перебуває у власності даної юридичної особи, а також завірені належним чином документальні матеріали бухгалтерського обліку за останній період щодо вищевказаних матеріальних активів;

- витребувати у спільного українсько-німецького підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Волинь-Транс» копію протоколу загальних зборів учасників спільного українсько-німецького підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Волинь-Транс» від 25.05.2013р.;

- витребувати у реєстраційній службі Луцького міського управління юстиції інформацію щодо нерухомого майна, що перебуває у власності спільного українсько-німецького підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Волинь-Транс»;

- витребувати в управлінні ДАІ УМВС України у Волинській області інформацію щодо транспортних засобів, що перебувають у власності спільного українсько-німецького підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Волинь-Транс».

На обґрунтування заяви заявник посилається на те, що він є співзасновником спільного українсько-німецького підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Волинь-Транс».

Вказує, що розмір його внеску до статутного фонду товариства становив 2 725 810,72 гривень, а частка від загального розміру статутного капіталу складала 37%. Іншим учасником товариства виступив громадянин Німеччини Вальдемар Вагенлейтнер, який вніс до статутного капіталу товариства 4 641 245,28 гривень, що складало 63% статутного капіталу товариства.

Пояснює, що 25.05.2013 року він дізнався, що цього ж дня відбулися загальні збори учасників товариства за участю іншого учасника - Вальдемара Вагенлейтнера, на яких були прийняті рішення про збільшення розміру статутного капіталу товариства на 2 500 000 гривень, про зміну розміру частки кожного із учасників товариства у статутному капіталі СП «Волинь-Транс».

Заявник висловлює побоювання, що після зміни розміру часток учасників у статутному капіталі товариства, іншим учасником товариства - Вальдемаром Вагенлейтнером відповідно до п.п. 6.1. - 6.4. статуту товариства можуть бути самостійно ініційовані та проведені загальні збори товариства, а також прийняте рішення щодо відчуження майна СП «Волинь-Транс» на суму, що становить п'ятдесят і більше відсотків майна товариства.

Згідно зі ст. 431 ГПК України, особа, яка має підстави побоюватись, що подача потрібних для неї доказів стане згодом неможливою або утрудненою, а також підстави вважати, що її права порушені або існує реальна загроза їх порушення, має право звернутися до господарського суду з заявою про вжиття запобіжних заходів до подання позову.

Відповідно до частини 2 статті 43-3 ГПК України до заяви про вжиття запобіжних заходів додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених законом порядку і розмірі. Разом з заявою про вжиття запобіжних заходів подаються її копії відповідно до кількості осіб, щодо яких просять вжити запобіжні заходи.

У зв'язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України "Про судовий збір", який набрав чинності з 01.11.2011 року, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, справляється судовий збір, розмір ставок якого визначено в статті 4 згаданого Закону.

Згідно із ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з п.п. 2 п. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду заяви про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову справляється судовий збір у розмірі 1, 5 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" станом на 01.01.2013р. мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становить 1 147 грн.

Таким чином, розмір судового збору за подання до господарського суду заяви про вжиття запобіжних заходів становить 1, 5 розміру мінімальної заробітної плати - 1 720,50 грн.

Відповідно до квитанції від 10.07.2013 року, приєднаної до заяви, заявником сплачено 1147 грн. судового збору, що не відповідає вищезазначеній нормі Закону, оскільки заявником не доплачено 573,50 грн.

Отже, заявником не надано доказів сплати судового збору у встановленому розмірі, що суперечить вимогам частини 2 статті 43-3 ГПК України.

Крім цього, всупереч вимог частини 2 статті 43-3 ГПК України до заяви про вжиття запобіжних заходів не додано її копій відповідно до кількості осіб, щодо яких просять вжити запобіжні заходи

Згідно із ч.1 ст. 43-5 ГПК України суддя, встановивши, що заяву про вжиття запобіжних заходів подано без додержання вимог, викладених у статті 43-3 цього Кодексу, або не оплачено судовим збором, виносить ухвалу про залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для виправлення недоліків.

Керуючись ст.ст. 43-3, 43-5 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

у х в а л и в:

1. Заяву залишити без руху.

2. Зобов'язати заявника у строк до 19.07.2013 року надати суду:

- докази сплати судового збору у встановленому розмірі;

- копії заяви про вжиття запобіжних заходів відповідно до кількості осіб, щодо яких просять вжити запобіжні заходи.

3. Ухвалу суду надіслати заявнику.

Попередити заявника, що згідно із ч.2 ст.43-5 ГПК України у разі невиконання ним вказівок суду заява вважається неподаною та повертається заявнику.

Суддя І. О. Якушева

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення12.07.2013
Оприлюднено15.07.2013
Номер документу32354902
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/708/13

Судовий наказ від 27.08.2013

Господарське

Господарський суд Волинської області

Якушева Інна Олександрівна

Рішення від 16.08.2013

Господарське

Господарський суд Волинської області

Якушева Інна Олександрівна

Ухвала від 01.08.2013

Господарське

Господарський суд Волинської області

Якушева Інна Олександрівна

Ухвала від 23.07.2013

Господарське

Господарський суд Волинської області

Якушева Інна Олександрівна

Ухвала від 15.07.2013

Господарське

Господарський суд Волинської області

Якушева Інна Олександрівна

Ухвала від 12.07.2013

Господарське

Господарський суд Волинської області

Якушева Інна Олександрівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні