ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
12.07.13р. Справа № 904/5241/13
За позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1; адреса для листування: АДРЕСА_2)
про зобов'язання вчинити дії
Суддя Євстигнеєва Н.М.
Без участі представників сторін.
СУТЬ СПОРУ:
ОСОБА_1 звернувся до господарського суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Лісова корона", яким просить зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю "Лісова корона" передати ОСОБА_1 оригінали правовстановлювальних документів на нерухоме майно - будівлю котеджу, розташованого за адресою: АДРЕСА_3, а саме: свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 13.06.2013р. (індексний номер 4826395, бланк серія САС №761315, державний реєстратор Токарев В.П.) та Витяг про реєстрацію права власності із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (індексний номер 4828346, бланк серія ЕАІ 461183, державний реєстратор Токарев В.П.).
Позовні вимоги мотивовані тими обставинами, що 27.05.2013р. ОСОБА_1 увійшов до складу учасників ТОВ "Лісова Корона". Позивачем до статутного капіталу було внесено будинок котеджу, розташований за адресою: АДРЕСА_3. Право власності на будинок котеджу було зареєстроване за позивачем в Реєстраційній службі Ялтинського міського управління юстиції АР Крим 11.04.2013р., реєстраційний номер 39583901119, номер запису про право власності 632624. Згідно Акту приймання-передачі майна до статутного капіталу товариства від 27.05.2013р. будинок котеджу було передано ТОВ "Лісова Корона". 13.06.2013р. товариство з обмеженою відповідальністю "Лісова Корона" зареєструвало право власності на нерухоме майно (будинок котеджу), що підтверджується копією свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 13.06.2013р. (індексний номер 4826395, бланк серія САС №761315, державний реєстратор Токарев В.П.) та Витяг про реєстрацію права власності із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (індексний номер 4828346, бланк серія ЕАІ 461183, державний реєстратор Токарев В.П.). 26.06.2013р. відбулися загальні збори учасників товариства з обмеженою відповідальністю "Лісова Корона", оформлені протоколом №7 від 26.06.2013р., на яких була розглянута нотаріально посвідчена заява ОСОБА_1 про вихід із складу учасників товариства.
Відповідно до змісту протоколу №7 від 26.06.2013р. на загальних зборах учасників товариства були прийняті наступні рішення:
- виключити зі складу учасників товариства ОСОБА_1 на підставі його заяви та повернути належну йому частку у статутному капіталі товариства а саме: будівля котеджу, розташованого за адресою: АДРЕСА_3, вартістю 115 500,00грн., що становить 115 500 часток статутного капіталу та відповідає 115 500 голосам під час голосування;
- у зв'язку з виходом зі складу учасників товариства ОСОБА_1, зменшити статутний капітал товариства. Встановити, що статутний капітал товариства сформований за рахунок внесків учасників становить 5 000,00грн. Статутний капітал поділений на 5 000 рівних часток, одна частка статутного капіталу становить 1,00 грн.;
- затвердити Статут товариства в запропонованій редакції та підписати його у встановленому порядку для проведення державної реєстрації;
- подати до органу державної реєстрації усі необхідні документи для проведення державної реєстрації юридичної особи - товариства з обмеженою відповідальністю "Лісова Корона".
Того ж дня, 26.06.2013р., було складено Акт прийому-передачі майна зі статутного фонду товариства ОСОБА_1, як учаснику товариства, що вибув із його складу.
Також, 26.06.2013р. відбулася державна реєстрація змін до Статуту товариства щодо виключення ОСОБА_1 із складу засновників.
Між тим, передавши у користування та володіння майновий внесок в натурі, товариство не передало ОСОБА_1 правовстановлюючі документи на нерухомість, що унеможливлює проведення процедури державної реєстрації переходу права власності на будівлю котеджу у встановленому законом порядку.
На прохання ОСОБА_1 передати йому правовстановлювальні документи на об'єкт нерухомості відповідач надав відмову з посиланням на наявність у товариства комерційного інтересу щодо майна (потенційного покупця), яке знаходиться у власності відповідача, на відсутність у Статуті товариства та законодавстві положень, що встановлюють обов'язок відповідача передати такі документи.
Відповідно до статті 18 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" свідоцтво про право власності на нерухоме майно, що підтверджує виникнення права власності при здійсненні державної реєстрації прав на нерухоме майно, видається, зокрема, фізичним особам та юридичним особам, що вийшли зі складу засновників (учасників) юридичної особи за рішенням органу, уповноваженого на це установчими документами, отримали у власність об'єкт нерухомого майна, переданий їм.
Оформлення та реєстрація свідоцтва про право власності відбувається згідно Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 22.06.2011р. № 703.
Так, згідно наведеного Порядку для проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно у зв'язку з передачею об'єктів нерухомого майна у власність фізичним та юридичним особам, що вийшли із складу учасників юридичної особи за рішенням учасників або органу, уповноваженого на це установчими документами, заявник подає органові державної реєстрації прав:
1) рішення уповноваженого на це установчими документами органу юридичної особи про передачу об'єкта нерухомого майна у власність фізичній або юридичній особі, що вийшла із складу засновників (учасників) юридичної особи (зазвичай протокол загальних зборів учасників компанії, заява учасника про вихід, статути до затвердження виходу та після);
2) документ, що підтверджує факт передачі такого майна фізичній або юридичній особі, що вийшла із складу засновників (учасників) юридичної особи (зазвичай це акт приймання-передачі такого майна);
3) правовстановлюючий документ на майно, з переліку згідно з п. 27 Порядку;
4) документи на представництво інтересів (довіреність, копія паспорта та ідентифікаційного номера довіреної особи);
5) копія паспорта та коду нового власника - фізичної особи, або ж виписки з ЄДРЮОФОП щодо юридичної особи;
6) технічний паспорт на об'єкт;
7) документ, що підтверджує факт надання згоди іпотекодержателем або органом державної податкової служби на відчуження або інше визначення юридичної долі нерухомого майна, яке перебуває в іпотеці або податковій заставі. Доцільно зазначити, що при проведенні реєстрації державний реєстратор з'ясовує питання щодо наявності податкової застави та обтяження іпотекою нерухомого майна (п.п.27-29, п.31, п.52 Порядку).
У зв'язку з протиправними діями відповідача щодо надання правовстановлювальних документів, позивач, як особа, яка вийшла із складу учасників товариства та отримала за актом приймання-передачі майно (будівлю котеджу), не має можливості зареєструвати право власності на нерухоме майно.
До позовної заяви позивачем додана заява про вжиття заходів до забезпечення позову шляхом:
- заборони Реєстраційній службі Ялтинського міського управління юстиції здійснювати будь-які дії щодо реєстрації (перереєстрації) прав власності та інших речових прав на нерухоме майно, а саме: будівлю котеджу, розташованого за адресою: АДРЕСА_3.
Необхідність вжиття заходів до забезпечення позову позивач мотивує тим, що отримавши у користування та володіння майновий внесок в натурі, позивачу необхідно завершити процедуру державної реєстрації переходу права власності на нерухоме майно. Проте, повертаючи майновий внесок в натурі, відповідач не передав правовстановлювальні документи на нерухомість. Одним з прав учасника господарського товариства є право на вихід з товариства у встановленому порядку (підпункт "в" ст. 10 Закону України "Про господарські товариства"). Учасник, який виходить із товариства з обмеженою відповідальністю має право одержати вартість частини майна, пропорційну його частці у статутному капіталі (ч.2 ст. 148 Цивільного кодексу України).
Проте, відповідач ухиляється від обов'язку передати оригінали правовстановлюючих документів для здійснення державної реєстрації переходу права власності відповідним реєструючим органом за місцезнаходженням нерухомого майна та має намір відчужити об'єкт нерухомості.
Враховуючи наведене, позивач вважає, що не вжиття заходів до забезпечення позову визначеним позивачем способом може у майбутньому ускладнити чи зробити неможливим фактичне виконання рішення господарського суду у даній справі, у разі задоволення судом заявлених позивачем вимог.
Відповідно до ст. 66 Господарського процесуального кодексу України забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду. Господарський суд має право вжити, передбачені ст. 67 Господарського процесуального кодексу України, заходи до забезпечення позову, у тому числі, за заявою сторони, яка подала позов.
Відповідно до ст. 67 Господарського процесуального кодексу України позов забезпечується:
- накладанням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачеві;
- забороною відповідачеві вчиняти певні дії;
- забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору;
- зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку;
- зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.
Забезпечення позову за правовою природою є засобом запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів юридичної або фізичної особи.
Враховуючи, що:
позивач просить зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю "Лісова корона" передати ОСОБА_1 оригінали правовстановлювальних документів на нерухоме майно - будівлю котеджу, розташованого за адресою: АДРЕСА_3, а саме: свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 13.06.2013р. (індексний номер 4826395, бланк серія САС №761315, державний реєстратор Токарев В.П.) та Витяг про реєстрацію права власності із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (індексний номер 4828346, бланк серія ЕАІ 461183, державний реєстратор Токарев В.П.), які є необхідними для подальшої реєстрації права власності на майно передане позивачу за актом приймання-передачі від 26.06.2013р.;
у разі прийняття господарським судом рішення про задоволення заявлених позивачем вимог відбудеться відновлення становища позивача, як власника нерухомого майна, з повним обсягом прав (у тому числі і правом продажу цього майна);
до вирішення господарським судом спору по суті існує реальна загроза відчуження об'єкту нерухомості (будівлю котеджу) відповідачем, а укладення відповідачем договору купівлі-продажу, дарування тощо будівлі котеджу (за наявності у відповідача правовстановлювальних документів) може мати наслідком вчинення Реєстраційною службою Ялтинського міського управління юстиції дій щодо реєстрації (перереєстрації) прав власності на нерухоме майно,
суд вбачає достатність підстав для вжиття заходів до забезпечення позову до вирішення спору по суті шляхом заборони Реєстраційній службі Ялтинського міського управління юстиції здійснювати будь-які дії щодо реєстрації (перереєстрації) прав власності та інших речових прав на нерухоме майно, а саме: будівлю котеджу, розташованого за адресою: АДРЕСА_3.
Суд вважає наведені заходи забезпечення позову обґрунтованими, адекватними та спів мірними заявленим позовним вимогам, такими, що забезпечують збалансованість інтересів сторін на час вирішення спору. Вжиття зазначених заходів до забезпечення позову сприятиме запобіганню порушення прав позивача на час вирішення спору в суді, що відповідає правовій природі забезпечення позову.
Також, задовольняючи заяву позивача про вжиття заходів до забезпечення позову суд враховує, що вжиття наведеного вище заходу забезпечення позову жодним чином не перешкоджатиме нормальній господарській діяльності відповідача.
За наведеного, заява позивача про вжиття заходів до забезпечення позову підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 66, 67, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1; адреса для листування: АДРЕСА_2) про вжиття заходів до забезпечення позову задовольнити.
Заборонити Реєстраційній службі Ялтинського міського управління юстиції (98517, Автономна Республіка Крим, м. Ялта, вулиця Садова, 11, ідентифікаційний код 25871747) здійснювати будь-які дії щодо реєстрації (перереєстрації) прав власності та інших речових прав на нерухоме майно, а саме: будівлю котеджу, розташованого за адресою: АДРЕСА_3.
Ухвала вступає в законну силу з моменту її прийняття та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області протягом п'яти днів з дня, наступного за днем прийняття.
Ухвала як виконавчий документ підлягає виконанню в порядку, передбаченому Законом України "Про виконавче провадження", та може бути пред'явлена до виконання протягом одного року з дня її прийняття.
Суддя Н.М. Євстигнеєва
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2013 |
Оприлюднено | 16.07.2013 |
Номер документу | 32389309 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Коваль Любов Анатоліївна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Коваль Любов Анатоліївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні