ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
11 липня 2013 р. Справа № 5010/907/2012-21/42 Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Скапровської І.М.
при секретарі судового засідання Дуб"єк Т.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у справі за позовом: Приватного підприємства "Вікар", вул. Радищева, б.3, м. Київ-124, 03680, код ЄДРПОУ 32420418.
до відповідача: підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1 про стягнення з ОСОБА_1 на користь Приватного підприємства "Вікар" 27583,68 грн. в порядку зворотної вимоги (регресу), 6000,00 грн. - оплати послуг адвоката, 1609,50 грн.- судового збору, скаргу ПП "Вікар" на бездіяльність начальника Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області
встановив, що ПП "Вікар" звернулось до підприємця ОСОБА_1 про стягнення 27583,68 грн. в порядку зворотної вимоги (регресу), 6000,00 грн. - оплати послуг адвоката, 1609,50 грн.- судового збору.
Рішенням господарського суду Івано-Франківської області від 29.11.2012 р. у справі №5010/907/2012-21/42 позов задоволено частково, стягнуто з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь приватного підприємства "Вікар" - 27583,68 грн., 1609,50 грн. - судового збору.
На виконання зазначеного рішення, після набрання ним законної сили, видано наказ №1314 від 29.12.2012 р.
13.01.2013р. ПП "Вікар" подало суду скаргу про зобов'язання начальника Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області негайно розглянути скаргу Приватного підприємства "Вікар" від 31.05.2013р. за наслідками розгляду скарги - винести постанову про задоволення чи постанову про відмову в задоволенні скарги.
В обґрунтування скарги посилається на те, начальник управління ДВС Головного управління юстиції в Івано-Франківській області всупереч вимогам Закону України "Про виконавче провадження", не виніс за наслідками розгляду скарги ПП "Вікар" від 31.05.13. на бездіяльність начальника ВДВС Івано-Франківського міського управління юстиції, відповідної постанови.
Начальник Управління ДВС Головного управління юстиції в Івано - Франківській області, вимог суду не виконав, письмових пояснень не надав, в судове засідання не з'явився.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що слід зобов'язати начальника Управління ДВС Головного управління юстиції в Івано-Франківській області розглянути скаргу ПП "Вікар" у встановленому чинним законодавством України порядку .
При цьому суд врахував наступне.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню. Згідно ст. 3 Закону України "Про виконавче провадження" дії державного виконавця, його відмова від вчинення певної виконавчої дії, зволікання з вчиненням виконавчих дій, а також відмова у задоволенні заяви про відвід державного виконавця можуть бути оскаржені особами, які беруть участь у виконавчому провадженні або залучаються до виконання виконавчих дій у встановленому цим Законом порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Статтею 17 цього ж закону передбачено, що примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом. Частиною другою цієї ж статті визначено, що одним з виконавчих документів, що підлягає до виконання є і накази господарських судів (п.2 ч.2 ст. 17 Закону).
Відповідно до ст.11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.
Стаття 115 ГПК України вказує, що рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом.
Згідно ч.2 ст.26 Закону України "Про виконавче провадження" про відмову у відкритті виконавчого провадження державний виконавець виносить постанову протягом трьох робочих днів і не пізніше наступного дня надсилає її заявникові разом з виконавчим
документом.
Приписами ст. 82 вищевказаного закону, передбачено, що скарга, подана у виконавчому провадженні начальнику відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, розглядається у десятиденний строк з дня її надходження. За результатами розгляду скарги начальник відділу виносить постанову про її задоволення чи відмову, яка в десятиденний строк може бути оскаржена до вищестоящого органу державної виконавчої служби або до суду. Скарга, подана без додержання вимог, викладених у частині
шостій цієї статті, розглядається начальником відділу в порядку, встановленому Законом України "Про звернення громадян".
З матеріалів справи вбачається, що ПП "Вікар" 31.05.13. звернулось до начальника Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області з відповідною скаргою, однак відповіді на неї не отримало.
Суд також врахував те, що начальник Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області не подав жодних пояснень суду, на виконання вимог ухвали суду від 02.07.13. та не з'явився в судове засідання.
Відповідно до ст.121-2 ГПК України скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
За наведених обставин, скарга є обґрунтованою.
Керуючись 86, ч. 3 ст.121-2 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Начальнику Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області розглянути скаргу ПП "Вікар" від 31.05.2013. у встановленому чинним законодавством України порядку.
Суддя Скапровська І. М.
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2013 |
Оприлюднено | 16.07.2013 |
Номер документу | 32407950 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Скапровська І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні