Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
16 травня 2013 року Справа № 805/6515/13-а
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Ткаченко Т.С., перевіривши матеріали адміністративного позову КЛПЗ Центральної міської клінічної лікарні № 6 м. Донецька до Центральної міжрайонної в м. Донецьку виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання неправомірними дій та скасування рішення № 116 від 25.04.2013 року, -
В С Т А Н О В И В :
КЛПЗ Центральної міської клінічної лікарні № 6 м. Донецька звернулися до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Центральної міжрайонної в м. Донецьку виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання неправомірними дій та скасування рішення № 116 від 25.04.2013 року.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Дана позовна заява подана з порушенням вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суд зазначає, що документом, який підтверджує сплату судового збору, є відповідний документ (чек, квитанція тощо) фінансової установи, яка здійснила перерахування суми збору до бюджету.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем надано до суду документ про сплату судового збору, а саме: копія квитанції № 148 від 30.04.2013 р. про сплату судового збору у розмірі 107,30 грн.
Проте, суд звертає увагу позивача на те, що до адміністративного суду подаються тільки оригінали платіжних документів, а їх копії (виготовлені за допомогою копіювальної техніки чи фотокопії) не вважаються підтвердженням сплати судового збору.
Таким чином, судом вбачається, що позивачем до позовної заяви не надано належно оформленого документу про сплату судового збору.
Крім того, згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (мінімальна заробітна плата за 2013 рік складає 1 147 грн.).
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання адміністративного позову зокрема майнового характеру ставка судового збору складає 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 1 розмірів мінімальної заробітної плати.
Також, у порушення вищезазначених вимог норм процессуального права, позивачем не надано екземпляр позовної заяви та доданих до неї документів для вручення відповідачу.
Згідно частини 5 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначається ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Проте, поданий позивачем до суду позов підписаний головним лікарем КЛПЗ № 6 м. Донецька ОСОБА_1, однак в матеріалах справи відсутні будь - які докази на підтвердження її повноважень щодо підписання позовної заяви, а саме копії наказу про призначення останньої на посаду головного лікаря КЛПЗ Центральної міської клінічної лікарні № 6 м. Донецька.
Крім того, даний позов не містить дати його підписання, що не відповідає вимогам частини 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно якої позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Відповідно п. 2 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
У порушення вищезазначених вимог, позивачем у позовній заяві не було зазначено повного найменування позивача, номеру засобу зв'язку позивача та адреси електронної пошти або відомості про їх відсутність (які можуть бути необхідні суду для здійснення термінових викликів чи повідомлень, з'ясування причин неприбуття тощо).
Також, згідно з п. 3 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Втім, у порушення вищезазначених вимог, позивачем у даній позовній заяві зазначено невірне найменування відповідача.
Так, у своїй позовній заяві позивач заявляє вимоги до Центральної міжрайонної в м. Донецьку виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
При цьому, суд звертає увагу на те, що згідно відомостей офіційного веб - порталу Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності визначеного у позові відповідача - Центральної міжрайонної в м. Донецьку виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - не існує.
У відповідності до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки слід усунути шляхом приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: позивачу необхідно надати суду належним чином оформлений документ, що підтверджує сплату судового збору у розмірі, передбаченому чинним законодавством; надати докази повноважень особи, яка підписала позовну заяву із зазначенням дати підписання позовної заяви; надати екземпляр позовної заяви та доданих до неї документів для вручення відповідачу; надати до суду позовну заяву, оформлену з зазначенням повного найменування позивача, номеру засобу зв'язку позивача та адреси електронної пошти, або відомості про їх відсутність, та із зазначенням вірної назви відповідача у справі.
З огляду на вищевикладене, адміністративний позов КЛПЗ Центральної міської клінічної лікарні № 6 м. Донецька підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку для усунення зазначених вище недоліків позовної заяви.
Керуючись ст. ст. 3, 105-108, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов КЛПЗ Центральної міської клінічної лікарні № 6 м. Донецька до Центральної міжрайонної в м. Донецьку виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання неправомірними дій та скасування рішення № 116 від 25.04.2013 року - залишити без руху.
Встановити КЛПЗ Центральної міської клінічної лікарні № 6 м. Донецька строк для усунення недоліків позовної заяви до 04 червня 2013 року.
Роз'яснити позивачеві, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у визначений строк, позовна заява буде повернута позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Ткаченко Т.С.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2013 |
Оприлюднено | 19.07.2013 |
Номер документу | 32460212 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Ткаченко Т.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні