Рішення
від 05.07.2013 по справі 676/1559/13-ц
КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 676/1559/13-ц

Номер провадження 2/676/933/13

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" липня 2013 р. м. Кам'янець-Подільський

Кам'янець - Подільський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:

головуючого - судді Барабаш К.А.,

при секретарі - Стецюк Н.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кам'янець-Подільському цивільну справу за позовом Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку "Вокзальна - 77В" до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,

В С Т А Н О В И В:

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ІНФОРМАЦІЯ_1" звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в сумі 1006 грн. 60 коп., судового збору та комісійних банка за проведення операції.

Представник позивача Сахацький В.І. в судовому засіданні позов підтримав повністю, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

В ході розгляду справи відповідачі та представник ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечували проти позову, покликаючи на те, що відповідачі не є членами ОСББ "ІНФОРМАЦІЯ_1" та договір про надання послуг між сторонами не укладався. Крім того, відповідачі зазначили, по позивач не надає належних послуг, за які вони повинні сплачувати.

Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що згідно з випискою №411075 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 19.11.2011 року внесено запис в реєстр про Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ІНФОРМАЦІЯ_1" (ідентифікаційний код юридичної особи - 37971293).

Як вбачається з кошторису надходжень та витрат Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ІНФОРМАЦІЯ_1" загальними зборами членів ОСББ "ІНФОРМАЦІЯ_1" затверджено кошторис надходжень та витрат Об'єднання на період з 01.01.2012 року по 31.12.2012 року.

Відповідно до актів виконаних робіт від 05.04.2012 року, від 22.05.2012 року, 27.08.2012 року, 15.09.2012 року, 25.10.2012 року, 11.10.2012 року в будинку АДРЕСА_1 на прибудинковій території проводились наступні роботи: побілка вапном стінки та бордюра, дерева; скошування трави бензокосою; демонтаж чугунної труби каналізаційного стояка, метало-пластикової труби каналізаційного стояка; монтаж електролічильника, коробки під автомати, автоматів та електрокабеля для освітлення підвалу та під'їздів, демонтаж електролічильників в під'їздах, перевірка електропроводки по підвалу; очистка та фарбування газопостачальної труби системи газопостачання довжиною 100 м/п, а також ліхтарі в кількості вісім штук на прибудинковій території; заміна металевої труби гарячого водопостачання довжиною 6 м.

Як вбачається з особового рахунка № НОМЕР_1 ОСББ «ІНФОРМАЦІЯ_1» загальна площа квартири АДРЕСА_1 становить 71,9 кв.м., проживають в квартирі четверо осіб: ОСОБА_1 - уповноважений власник, ОСОБА_2 - дружина, ОСОБА_5 - син, ОСОБА_6 - дочка.

Відповідно до довідки ОСББ «ІНФОРМАЦІЯ_1» №79 від 11.02.2013 року ОСОБА_1 проживає по АДРЕСА_1 і до складу його сім'ї входить дружина ОСОБА_2

Відповідно до ст. 19 Закону "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" спільне майно співвласників багатоквартирного будинку складається з неподільного та загального майна.

Неподільне майно перебуває у спільній сумісній власності співвласників багатоквартирного будинку. Загальне майно перебуває у спільній частковій власності співвласників багатоквартирного будинку. Власники приміщень володіють, користуються і у встановлених цим Законом та цивільним законодавством межах розпоряджаються спільним майном.

В ст. 1 Закону "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" наведені визначення відповідних термінів, що використовуються по відношенню до майна об'єднання: загальне майно - частина допоміжних приміщень житлового комплексу, що можуть використовуватися згідно з їх призначенням на умовах, визначених у статуті об'єднання (кладові, гаражі, в тому числі підземні, майстерні тощо); неподільне майно - неподільна частина житлового комплексу, яка складається з частини допоміжних приміщень, конструктивних елементів будинку, технічного обладнання будинку, що забезпечують належне функціонування жилого будинку; допоміжні приміщення багатоквартирного будинку - приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування мешканців будинку (сходові клітини, вестибюлі, перехідні шлюзи, позаквартирні коридори, колясочні, кладові, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші технічні приміщення).

З вищевказаними нормами Закону "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" кореспондують відповідні положення Статуту, а також конкретизуються саме типи приміщень, що законодавець відносить до загального та неподільного майна:

В пункті 3.2.1. статуту визначено, що до неподільного майна належить: частина допоміжних приміщень, конструктивних елементів, технічного обладнання будинку, які не можуть бути поділені між власниками приміщень будинку та без яких не може бути належного утримання будинку і прибудинкової території; конструктивні елементи будинку - частини споруди, які забезпечують її цілісність та необхідні технічні умови функціонування (фундамент, несучі стіни, міжповерхові перекриття, сходові марші, конструкції даху, покрівля, в'їздна група тощо); технічне обладнання будинку - інженерні комунікації та технічні пристрої, які забезпечують санітарно-гігієнічні умови та безпечну експлуатацію квартир (загальні будинкові мережі тепло-, водо-, газо-, електропостачання, бойлерні та елеваторні вузли, обладнання протипожежної безпеки, вентиляційні канали та канали для димовидалення, ліфти, центральні розподільчі щити електропостачання, а також елементи благоустрою прибудинкової території).

Пунктами 3.3.1., 3.3.2. статуту встановлено: загальне майно - частина допоміжних приміщень житлового комплексу, що можуть використовуватися згідно з їх призначенням на умовах, визначених у цьому статуті (кладові, гаражі, в тому числі підземні, майстерні тощо); неподільне майно - неподільна частина житлового комплексу, яка складається з частини допоміжних приміщень, конструктивних елементів та технічного обладнання будинку, що забезпечують належне функціонування житлового будинку.

Також частинами 1, 2 ст. 20 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" визначено, що частка в загальному обсязі обов'язкових платежів на утримання і ремонт неподільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі приміщень, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб. Частка в загальному обсязі обов'язкових платежів на утримання і ремонт загального майна та в інших спільних витратах у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі приміщень, що перебувають у користуванні фізичних або юридичних осіб.

Вищевказаним нормам Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" відповідають пункти 3.2.2., 3.3.4. Статуту Об'єднання, в яких відтворені ці норми.

Згідно із Законом України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" об'єднання здійснює управління неподільним та загальним майном, а також має щодо нього права та несе віповідні обов'язки.

Зокрема, в статті 12 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" визначено, що управління неподільним та загальним майном житлового комплексу здійснює управитель шляхом: належної експлуатації житлового комплексу та забезпечення відповідних умов користування власним, неподільним та загальним майном власників; накопичення необхідних коштів на проведення поточних та капітальних ремонтів відповідно до законодавства.

В статті 16 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" перелічені права Об'єднання, згідно з якими, зокрема, об'єднання має право відповідно до законодавства та статуту: шляхом скликання загальних зборів: приймати рішення щодо надходження та витрати коштів об'єднання: визначати порядок утримання, експлуатації та ремонту неподільного і загального майна відповідно до статуту; давати згоду на укладення договорів на виконання робіт та надання послуг для об'єднання відповідно до вимог статті 10 цього Закону; встановлювати розміри платежів, зборів і внесків членів об'єднання, а також відрахувань до резервного і ремонтного фондів.

Статтею 17 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" визначені права Об'єднання щодо забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов'язків, зокрема, для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов'язків об'єднання має право: робити членам об'єднання попередження про порушення ними статутних або інших законних вимог і вимагати їх дотримання; вимагати своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об'єднання платежів, зборів і внесків від власників приміщень, а також відрахувань до резервного і ремонтного фондів; звертатися до суду з позовом про звернення стягнення на майно власників приміщень, які відмовляються відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об'єднання платежі, збори і внески, а також відрахування до резервного і ремонтного фондів.

В статті 18 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" встановлені обов'язки Об'єднання: забезпечувати належний санітарний, протипожежний і технічний стан неподільного та загального майна, що належить членам об'єднання.

Стаття 23 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" встановлює наступні умови здійснення видатків на утримання і ремонт приміщень Об'єднання: власник приміщення зобов'язаний відповідно до законодавства забезпечити використання, утримання, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт приміщень або їх частин без завдання шкоди майну і порушення прав та інтересів інших власників. Видатки на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об'єднання та договором про їх використання. Кошти за користування неподільним та загальним майном і обслуговування спільної власності сплачуються на банківський рахунок об'єднання. Ця частина комунальних послуг надається об'єднанню як кінцевому споживачеві.

Згідно з п. 7.5. статуту Об'єднання визначений порядок накопичення та витрати коштів на ремонт неподільного та загального майна Об'єднання: перелік та розміри обов'язкових платежів на обслуговування і ремонт неподільного та загального майна, а також порядок і строки їх сплати встановлюються відповідно до статуту об"єднання.

Частиною 1 ст. 13 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" передбачено, що відносини власників приміщень і управителя регулюються договором між ними.

Частинами 6-7 ст. 13 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" визначено, що у разі відмови власника приміщення укладати договір або сплачувати обов'язкові платежі на утримання та ремонт неподільного майна та відповідної частки загального майна об'єднання має право звернення до суду для стягнення нарахованих платежів у судовому порядку.

Право на звернення до суду виникає у об'єднання через шістдесят днів з дня припинення платежів або відмови в укладенні договору.

Відповідне положення міститься і в п. 8.2. Статуту позивача: у разі відмови власника приміщення укладати договір або сплачувати обов'язкові платежі на утримання та ремонт неподільного майна та відповідної частки загального майна об'єднання має право звернутися до суду для стягнення нарахованих платежів у судовому порядку. Право на звернення до суду виникає в об'єднання через шістдесят днів з дня припинення платежів або відмови в укладенні договору".

Згідно з частиною 4 ст. 319 Цивільного кодексу України, власність зобов'язує.

Згідно з частинами 1, 2 ст. 355 ЦК України, майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно). Майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності.

Відповідно до ст. 360 ЦК України, співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов'язаннями, пов'язаними із спільним майном.

Згідно з карткою розрахунків по квартирній платі(особовий рахунок НОМЕР_1), загальна площа квартири 71,9 кв.м., заборгованість становить станом на 28 лютого 2013 року становить 1000,6 грн.

Беручи до уваги вищенаведене, суд приходить до висновку, що з відповідачів в солідарному порядку на користь позивача підлягає стягненню заборгованість, яка виникла станом на 28.02.2013 р. в сумі 1000,6 грн. та по 114 грн 70 коп. судового збору з кожного.

В задоволенні решти позовних вимог слід відмовити у зв'язку з наступним.

Відповідно до ч.1 ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Згідно з ст.79 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

До витрат, пов'язаних з розглядом судової справи, належать: витрати на правову допомогу; витрати сторін та їх представників, що пов'язані з явкою до суду; витрати, пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів та проведенням судових експертиз; витрати, пов'язані з проведенням огляду доказів за місцем їх знаходження та вчиненням інших дій, необхідних для розгляду справи; витрати, пов'язані з публікацією в пресі оголошення про виклик відповідача.

Таким чином, чинним законодавством не передбачено відшкодування стороні, на користь якої ухвалено рішення, комісійних банка за проведення операції, тому в задоволенні позову в цій частині слід відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15, 16, 319, 355, 360 ЦК України, Законом України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", ст. ст. 10, 11, 60, 79, 84, 88, 119, 120, 212, 213, 214, 215 , 218, 294 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити частково.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку "ІНФОРМАЦІЯ_1" заборгованість в сумі 1006 (одна тисяча шість) грн. 60 коп.

Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку "ІНФОРМАЦІЯ_1" по 114 грн. 70 коп. судового збору з кожного.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області шляхом подання апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення, а якщо особи, які брали участь у справі, не були присутні під час проголошення рішення - протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Суддя Кам'янець-Подільського

міськрайонного суду Барабаш К

СудКам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення05.07.2013
Оприлюднено22.07.2013
Номер документу32467586
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —676/1559/13-ц

Ухвала від 07.08.2013

Цивільне

Апеляційний суд Хмельницької області

Ярмолюк О. І.

Ухвала від 25.07.2013

Цивільне

Апеляційний суд Хмельницької області

Ярмолюк О. І.

Рішення від 05.07.2013

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Барабаш К. А.

Рішення від 05.07.2013

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Барабаш К. А.

Ухвала від 22.03.2013

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Барабаш К. А.

Ухвала від 15.03.2013

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Барабаш К. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні