10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 липня 2013 року Справа № 812/3879/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Тріфанової С.С.,
за участю
секретаря судового засідання Колесніковій Я.А.
та
представників сторін:
від позивача - Бахмутська Г.О. (довіреність №188/08-08 від 09.01.2013)
від відповідача - не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луганська справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м.Брянці Луганської області до приватного підприємства «Фєнікс» про стягнення заборгованості зі сплати фінансової санкції та пені -
ВСТАНОВИВ:
23 квітня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м.Брянці Луганської області до приватного підприємства «Фєнікс» про стягнення заборгованості зі сплати фінансової санкції та пені.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідачем не своєчасно сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Рішенням №17 від 17.01.2008 до платника застосовані фінансові санкції в сумі 13794,97 грн. та пеня в сумі 247,02 грн., рішенням №47 від 05.05.2006 до платника застосовані фінансові санкції в сумі 64091,04 грн.
Рішення про застосування фінансової санкції та пені №17 від 17.01.2008, №47 від 05.05.2006 отримано боржником згідно поштового повідомлення про отримання, не оскаржене та не узгоджене. До теперішнього часу борг у сумі 77912,06 грн. не погашена, що є порушенням діючого законодавства.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позов у повному обсязі та надав пояснення аналогічні позову.
Представник відповідача в судове засідання не прибув. Поштові відправлення були повернуті на адресу Луганського окружного адміністративного суду з позначкою «за закінченням терміну зберігання», «за зазначеною адресою не проживає».
Відповідно до ч.11 ст.35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що Приватне підприємство «Фєнікс» є суб'єктом підприємницької діяльності - юридичною особою та зареєстровано Виконавчим комітетом Брянківської міської ради Луганської області, та перебуває на обліку в УПФУ в м. Брянці Луганської області, як платник страхових внесків (а.с.5,6,28-30).
Станом на 05.06.2013 року за відповідачем утворилася заборгованість в сумі 77912,06 грн., що підтверджується карткою особового рахунку страхувальника (а.с.7-10).
Відповідно до Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 №2464- VI стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Спеціальним законом, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам є Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до п.6 ч.2 ст.17, п.6 ст.20 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати у встановлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду України не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду.
Відповідно до вимог ч.2 ст.6 цього Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Пунктом 2 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-VІ передбачено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Згідно п.14-1 розділу ХV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-VІ суми накладених (нарахованих) штрафів та пені у період з 1 січня 2007 року до 1 січня 2009 року і суми штрафів та пені, які підлягають накладенню (нарахуванню) на суми заборгованості із сплати страхових внесків та фінансових санкцій, що виникли до 1 січня 2009 року, можуть бути за бажанням страхувальника розстрочені на 60 календарних місяців у порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України, з відстроченням першого платежу на 90 календарних днів. При цьому не підлягають розстроченню суми накладених (нарахованих) у зазначений період штрафів та пені, що сплачені страхувальником, який станом на 1 січня 2009 року не має заборгованості перед Пенсійним фондом України із сплати страхових внесків, штрафів та пені.
Відповідно до ч.5 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-VІ за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
На підставі ч. 14 ст. 106 Закону України 14. Рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, є виконавчим документом. У разі якщо страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, отримали рішення про нарахування пені та накладення штрафу, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, і не сплатили зазначені в них суми фінансових санкцій протягом десяти робочих днів, а також не оскаржили це рішення чи не повідомили у цей строк відповідний виконавчий орган Пенсійного фонду про його оскарження, воно передається для виконання державній виконавчій службі та страхувальнику. Суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків. Суми пені та штрафів можуть бути включені до вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування цих фінансових санкцій пов'язано з виникненням та сплатою недоїмки.
Відповідно до частини 15 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Рішенням №17 від 17.01.2008 до платника застосовані фінансові санкції в сумі 13794,97 грн. та пеня в сумі 247,02 грн., рішенням №47 від 05.05.2006 до платника застосовані фінансові санкції в сумі 64091,04 грн.(а.с.11,12,13)
Судом встановлено, що позивач виконав всі вимоги чинного законодавства щодо узгодження суми заборгованості, але заборгованість на теперішній час залишається несплаченою.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
На підставі вищевикладеного, суд вважає позовні вимоги Управління пенсійного фонду України в м.Брянці Луганської області про стягнення з відповідача заборгованості зі сплати фінансових санкцій та пені в сумі 77912,06 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м.Брянці Луганської області до приватного підприємства «Фєнікс» про стягнення заборгованості зі сплати фінансової санкції та пені. задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Фєнікс» (код ЄДРПОУ 31226237, р/р 26001836 АППБ Аваль м.Алчевськ, МФО 304580) на користь управління Пенсійного фонду України в м.Брянці Луганської області (код ЄДРПОУ 21792364, р/р25603301729, ЛОУ «Ощадбанк» м. Луганськ, МОФ 304665) заборгованість зі сплати фінансових санкцій та пені в сумі 77912,06 грн.(сімдесят сім тисяч дев'ятсот дванадцять грн. 06 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови складено та підписано 19 липня 2013 року.
Суддя С.С. Тріфанова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2013 |
Оприлюднено | 23.07.2013 |
Номер документу | 32525170 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
С.С. Тріфанова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні