9/83н
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
УХВАЛА
20.03.09 Справа № 9/83н.
Суддя Ворожцов А.Г., розглянувши матеріали справи за позовом
Закритого акціонерного товариства "Доля-Схід", м. Луганськ
до 1. Луганської міської ради
2. Управління нерухомим майном Луганської міської ради
про визнання недійсною нормативної грошової оцінки земельної ділянки
в присутності представників:
від позивача –Ісаєва Л.М., дов. б/н від 19.03.09,
від 1-го відповідача –Котлярова Л.І., дов. № 01-03-30/7225/0/2-08 від 15.10.08,
від 2-го відповідача –Саркісян Я.Ш., дов. № 01-03-30/4915/0/2-08 від 02.07.08
в с т а н о в и в:
позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати недійсною нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,0342 га, розташованої за адресою: м. Луганськ. вул. Совєтська (на перехресті з вулицею Оборонна) з причин безпідставного застосування при її обчисленні функціонального коефіцієнту 2,5.
1-й відповідач, Луганська міськрада (далі –Рада), відзивом на позовну заяву, наданим у судовому засіданні, вважає позов необґрунтованим, посилаючись на те, що обраний позивачем спосіб захисту його прав та інтересів не передбачений чинним законодавством, крім того, ним безпосередньо, не затверджувалась нормативна грошова оцінка конкретної земельної ділянки, яка є предметом спірного договору оренди.
2-й відповідач, Управління нерухомим майном Луганської міськради (далі –Управління), звернувся з клопотанням про припинення провадження у справі через те. що у спірних правовідносинах він виступає як орган владних повноважень, а тому, спір повинен розглядатися за правилами КАС України в адміністративному суді, а не у господарському.
В обгрунтування позовної заяви позивач виклав наступне.
16 червня 2004 року між позивачем та 1-м відповідачем було укладено договір оренди земельної ділянки площею 0,0342 га, розташованої за адресою: м. Луганськ. вул. Совєтська (на перехресті з вулицею Оборонна), який оформлений нотаріально.
Відповідно до п. 9 договору річна орендна плата встановлюється у розмірі земельного податку (річного), який діє на момент укладення договору, збільшеного на коефіцієнт 2,5, при цьому до договору надана довідка у вигляді розрахунку про розмір земельного податку, який діє на момент укладення договору, з урахуванням можливої зміни податку (п. 13 договору).
У січні 2009 року Управління, 2-й відповідач по справі, надав позивачу довідку від 23.01.09 № 1412, у якій зазначені дані для розрахунку орендної плати на 2009 рік та згідно з якою грошова оцінка землі приведена з урахуванням коефіцієнту 2,5, який застосовується для земель комерційного використання.
Позивач вважає застосування цього коефіцієнту безпідставним, оскільки на його думку:
Ш Нормативна грошова оцінка земель міста Луганська затверджена рішенням Луганської міськради від 28.12.07 № 28/10 з порушенням механізму такої оцінки, зважаючи на Порядок нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затв. наказом Держкомземом України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури та ЖКГ України, Української академії аграрних наук від 27.01.06 № 18/15/11 (далі –Порядок), в п. 1.3 якого зазначено, що нормативна грошова оцінка земель використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, а також під час розроблення показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Ш Пункт 3.3 Порядку визначає формулу, за якою встановлюється нормативна грошова оцінка одного квадратного метра земельної ділянки населених пунктів, вбачається, що вказана оцінка залежить, зокрема, і від коефіцієнту, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову та громадську забудову, для промисловості, транспорту тощо).
Земельна ділянка, яка є предметом спірного договору оренди, надавалась позивачу під будівництво та розміщення прибудови, яка буде використовуватись під розміщення торгівельно-побутового комплексу, тому встановлення позивачу коефіцієнту 2,5 є безпідставним.
Ш Позивач вважає, що у спірному договорі повинен бути застосований коефіцієнт 0,5, як для земель, зайнятих поточним та відведених під майбутнє будівництво. На час розгляду цієї справи, додає позивач, будівництво прибудови ще не розпочате.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 77, 86 ГПК України, суд
у х в а л и в:
1. Розгляд справи відкласти на 07.04.09 о 10 год. 40 хв., засідання відбудеться за адресою: м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3-а, каб. № 335.
2. Зобов'язати позивача –надати нормативно обґрунтовані заперечення на відзив 1-го відповідача та клопотання 2-го відповідача.
Суддя А. Г. Ворожцов
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2009 |
Оприлюднено | 01.04.2009 |
Номер документу | 3259588 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Ворожцов А.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні