ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
УХВАЛА
Справа № 5011-23/3176-2012 23.07.13
За скаргою товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна група «Енергобуд»
на постанову відділу примусового виконання рішень управління державної
виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві
по справі № 5011-23/3176-2012
За позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна група «Енергобуд»
до управління житлово-комунального господарства Дніпровської районної в
місті Києві державної адміністрації
про стягнення 141 287, 20 грн.
Суддя Кирилюк Т.Ю.
Представники:
позивача: не з'явились
відповідача: не з'явились
ВДВС: не з'явились
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Приватне підприємство «Славена-СК» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовною заявою про стягнення з управління житлово-комунального господарства Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації 141 287, 20 грн., (у тому числі 139 949, 00 грн. - сума основного боргу, 918, 07 грн. - 3 % річних та 420, 13 грн. - інфляційні втрати).
Рішенням Господарського суду міста Києва № 5011-23/3176-2012 від 17.04.2012 року позов задоволено повністю, стягнуто з управління житлово-комунального господарства Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації на користь приватного підприємства "Славена-СК" 139 949 грн. 00 коп. - основного боргу, 918 грн. 07 коп. - 3 % річних, 420 грн. 13 коп. -інфляційні втрати.
04.05.2012 року на виконання рішення Господарського суду міста Києва від 17.04.2012 року видано наказ.
У листопаді 2012 року приватне підприємство "Славена-СК" звернулось до суду із заявою про залучення до участі у справі правонаступника.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.11.2012 року заяву приватного підприємства "Славена-СК" задоволено. Залучено до участі у справі правонаступника приватного підприємства "Славена-СК"- товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна група "Енергобуд" (02002, м. Київ, вул. М. Раскової, буд. 11, к. 608, ідентифікаційний код 34188121).
У червні 2013 року до Господарського суду міста Києва звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна група «Енергобуд» із скаргою на постанову відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві.
Відповідно до ст. 121 2 Господарського процесуального кодексу України, скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Скарги на дії органів державної виконавчої служби розглядаються господарським судом, про час і місце якого повідомляються ухвалою, стягувач, боржник чи прокурор та орган виконання судових рішень.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.06.2013 року зазначену скаргу прийнято до розгляду та призначено на 09.07.2013 року.
У судовому засіданні 09.07.2013 року представник позивача скаргу підтримав та просив суд її задовольнити.
Відповідно до статті 77 Господарського процесуального кодексу України розгляд скарги відкладався.
Представники відповідача та відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у судове засідання 23.07.2013 року повторно не з'явились, про причини неявки суд не повідомили.
Враховуючи приписи статті 121 Господарського процесуального кодексу України неявка в судове засідання боржника, стягувача чи представника державної виконавчої служби не є перешкодою для розгляду скарги.
Розглянувши подану скаргу, суд зазначає наступне:
Відповідно до статті 1 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до Закону підлягають примусовому виконанню.
Статтею 25 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом. За заявою стягувача державний виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження може накласти арешт на майно та кошти боржника, про що виноситься відповідна постанова.
Постановою головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції № 32630695 від 07.06.2013 року на підставі пункту 9 частини першої статті 47 Закону України "Про виконавче провадження" виконавчий документ повернуто.
Згідно пункту 9 частини першої статті 47 Закону України "Про виконавче провадження" виконавчий документ, на підставі якого відкрито виконавче провадження, за яким виконання не здійснювалося або здійснено частково, повертається стягувачу у разі, якщо наявна встановлена законом заборона щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, якщо у нього відсутнє інше майно чи кошти, на які можливо звернути стягнення, а також щодо проведення інших виконавчих дій стосовно боржника, що виключає можливість виконання відповідного рішення.
У постанові про повернення виконавчого документа стягувачеві від 07.06.2013 року державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління зазначив про те, що стягувач за рішенням суду про стягнення коштів з державного органу повинен звернутися до Державної казначейської служби України у строки, встановлені Законом України "Про виконавче провадження" із заявою про виконання рішення суду.
Суд не приймає доводи державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління, що стали підставою для повернення виконавчого документа, оскільки належних доказів наявності встановленої заборони щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління не надано, функція Державної казначейської служби України з виконання рішення суду в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу не є процедурою примусового виконання рішення суду про стягнення коштів з державного органу, а сам орган Державної казначейської служби України не є органом примусового виконання рішень.
Враховуючи вищенаведене, у відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління відсутні підстави для повернення виконавчого документа стягувачеві.
Згідно частини першої статті 6 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб, а частиною другою статті 30 зазначеного Закону встановлено, що державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії з виконання рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження.
Згідно з вимогами статті 11 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.
Доказів виконання відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції покладеного Законом обов'язку щодо примусового виконання рішення суду не надано та станом на 23.07.2013 року рішення Господарського суду міста Києва від 17.04.2012 року у справі № 5011-23/3176-2012 боржником у повному обсязі не виконано.
Відповідно до статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Відповідно до статей 115, 116 Господарського процесуального кодексу України рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження". Виконання рішення господарського суду провадиться на підставі виданого ним наказу, який є виконавчим документом.
Судом встановлено, що державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції не було вжито всіх заходів спрямованих на погашення боргу Відповідачем, внаслідок чого Позивач не отримав передбачених до стягнення у наказі № 5011-23/3176-2012 від 04.05.2012 року коштів.
Враховуючи наведене, а також те, що рішення Господарського суду міста Києва від 17.04.2012 року боржником не виконано, скарга товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна група «Енергобуд» підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 86, 121 2 Господарського процесуального кодексу України суд -
УХВАЛИВ:
1. Визнати постанову відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції від 07.06.2013 року ВП № 32330695 недійсною.
2. Зобов'язати відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції здійснити дії, спрямовані на виконання рішення Господарського суду міста Києва від 17.04.2012 року у справі № 5011-23/3176-2012.
3. Оригінал наказу № 5011-23/3176-2012 від 04.05.2012 року направити товариству з обмеженою відповідальністю «Будівельна група «Енергобуд».
Суддя Т.Ю. Кирилюк
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2013 |
Оприлюднено | 25.07.2013 |
Номер документу | 32596011 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Кирилюк Т.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні