У Х В А Л А
Справа № 817/2616/13-а
25 липня 2013 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Сало А.Б., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою
ФОП ОСОБА_1 доДПІ в м.Рівне про скасування податкової вимоги В С Т А Н О В И В:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до ДПІ в м. Рівне про скасування податкової вимоги.
Ознайомившись з позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Долучений позивачем до позовної заяви фіскальний чек органу поштового зв'язку від 23.07.2013, суд не вважає належним доказом у розумінні ст.ст.69-70 КАС України, оскільки такий чек не дає можливості суду перевірити вміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача та не підтверджує надіслання кореспонденції рекомендованим листом з повідомленням.
Крім того, вимогами ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що обов'язок щодо надання до позовної заяви доказів надіслання рекомендованим листом повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів покладено лише на суб'єкта владних повноважень при зверненні ним до суду, у всіх інших випадках до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів для відповідача.
Всупереч наведеному, позивачем не додано до позовної заяви її копії з додатками для відповідача.
Згідно з ч. 4 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Проте, всупереч викладеному, позовну заяву підписано позивачем без зазначення дати її підписання.
Відповідно до ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивач в позовній заяві просить скасувати податкову вимогу №37 від 07.02.2013 року на суму 2799,35 грн.
За практикою Європейського Суду з прав людини (справа "Щокін проти України", рішення від 10.10.2010) - вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Отже, позовна вимога позива про скасування податкової вимоги №37 від 07.02.2013 є майновою.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011р. №3674-VI (далі - Закон №3674-VI) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" №5515-VI від 06.12.2012 року мінімальна заробітна плата на 2013 рік у місячному розмірі: з 1 січня становить 1147 гривень.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону №3674-VI встановлено, що розмір судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
В інформаційному листі Державної судової адміністрації України №12-6621/11 від 10.11.2011р. роз'яснено, що документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.
Крім того, при сплаті судового збору готівкою до документа, щодо якого вчинюється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж.
Як встановлено судом із матеріалів справи, позивачем сплачено судовий збір за подання адміністративного позову у розмірі 114,70 грн., що підтверджується квитанціями №1935.810.1 від 22.07.2013 на суму 34,41 грн. та №ПН905 від 23.07.2013 на суму 80,29 грн.
Проте, всупереч вищевикладеному позивачем до позовної заяви додано копії вказаних квитанцій про сплату судового збору.
За наведених обставин, слід запропонувати позивачу усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання до суду адміністративного позову, оформленого у відповідності до вимог чинного законодавства із зазначенням дати підписання, та усіх доданих до нього матеріалів, їх копії для відповідача; подання до суду оригіналів документів про сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру.
Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 09 серпня 2013 року
Керуючись частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ФОП ОСОБА_1 до ДПІ в м.Рівне про скасування податкової вимоги - залишити без руху.
Встановити ФОП ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви - до 09 серпня 2013 року
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Сало А.Б.
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2013 |
Оприлюднено | 29.07.2013 |
Номер документу | 32631598 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Сало А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні