cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" липня 2013 р.Справа № 922/2188/13
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Денисюк Т.С.
при секретарі судового засідання Нескуба М.Г.
розглянувши справу
за позовом Фізичної особи- підприємця ОСОБА_1, м. Луганськ до Товариства з обмеженою відповідальністю "Крона - СВ", м. Харків про стягнення 22000,00 грн. за участю :
Представник позивача - не з"явився.
Представник відповідача - не з"явився.
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Фізична особа- підприємець ОСОБА_1 звернулася до господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Крона - СВ" про стягнення 22000,00грн. предоплати за товар. В обгрунтування позовних вимог позивач вказує на неналежне виконання з боку відповідача своїх зобов'язань за Договором купівлі-продажу №04022013 від 04.02.2013р.
Представник позивача в судове засідання не з"явився.
Через канцелярію суду 19.07.13р. від позивача надійшла заява (вх.№26322) про розгляд справи без участі його представника, а також, письмові пояснення (вх.№26318) до позовної заяви в яких зазниачив, що між сторонами було укладено лише один Договір купівлі-продажу №04022013 від 04.02.2013р., позовні вимоги підримував в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судові засідання не з'являвся, документів, витребуваних судом та відзиву на позовну заяву, не надав, про причини неявки суд не повідомляв, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить наступне.
Відповідно до п. 3.6 Роз'яснення президії Вищого арбітражного суду України від 18.09.1997 № 02-5/289 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України", особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 26.06.13р., місцем знаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "Крона - СВ" є: 61051, м. Харків, вул. Клочківська, буд. 341А.
Ухвали господарського суду, які надсилались на юридичну адресу відповідача повернуто до суду з позначкою "за закінченням терміну зберігання" (згідно довідок поштового відділення арк. с. 28, 46).
Згідно Інформаційного листа Вищого господарського суду України N 01-8/1228, 02.06.2006 року "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2005 році"до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками "адресат вибув", "адресат відсутній"і т.п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.
Враховуючи вищезазначене, та зважаючи на приписи ч. 1 ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", відповідно до якої, відомості, які внесені до Єдиного державного реєстру, вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, суд приходить до висновку, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи й відсутність представника відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті.
Враховуючи те, що норми ст. 65 Господарського процесуального кодексу України, щодо обов`язку господарського суду витребувати у сторін документи і матеріали, необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом сторін подавати докази, п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає, що господарським судом в межах наданих ним повноважень створені належні умови для надання сторонами доказів та здійснені всі необхідні дії щодо витребування додаткових доказів.
Враховуючи неявку сторін, суд розглядає справу за наявними в ній матеріалами в порядку ст.75 Господарського процесуального кодексу України.
Між Фізичною особою- підприємцем ОСОБА_1 - Покупець (позивач у справі) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Крона - СВ" - Продавець (відповідач у справі) 04. лютого 2013 року було укладено Договір №04022013, у відповідності до умов якого відповідач зобов'язався поставити позивачу піломатеріали (Товар), а позивач зобов"язався прийняти та оплатити Товар.
На виконання умов Договору позивачем було здійснено передплату за Товар на розрахунковий рахунок відповідача в розмірі 22000,00 грн., що підтверджується Платіжним дорученням №1 від 06.02.2013р. (арк. с. 10).
Однак, як зазначає у позовній заяві позивач, відповідачем Товар поставлено не було та грошові кошти в розмірі 22000,00 грн. не повернуті.
Згідно ч.1 ст. 626 ЦК України Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зообов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. (ст.. 509 ЦК України).
Відповідно до ст. 655 Цивільного кодексу України, за договором купівлі - продажу за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
За змістом ст. 193 Господарського кодексу України, ст.ст. 525-526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом не допускається. Зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до закону, інших актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Частиною 1 статті 530 Цивільного кодексу України передбачено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно відлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню за настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Позивачем було направлено на адресу відповідача лист з вимогою про повернення передплати за товар, на підтвердження чого позивачем надано копію вимоги про повернення передплати, копію фіскального чеку №5387 від 30.04.13р. та копію опису вкладення цінного листа, в якому зазначений лист з вимогою про повернення грошових коштів на ім"я відповідача за адресою 61001, АДРЕСА_1 (арк. с. 11-13).
Приписами ч.2 ст. 220 ГК України встановлено, що якщо внаслідок прострочення боржника виконання втратило інтерес для кредитора, він має право відмовитись від прийняття виконання й вимагати відшкодування збитків. Аналогічний припис законодавства міститься в ст. 612 ЦК України.
Однак, зазначені вимоги залишились відповідачем без відповіді та задоволення.
Згідно ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Відповідно до ч. 1 ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідачем не було надано до суду жодних доказів поставки Товару або повернення боргу.
Таким чином, в зв'язку з неналежним виконанням відповідачем по справі зобов'язань по передачі піломатеріалів, у позивача виникло право на вимогу щодо повернення попередньої оплати в сумі 22000,00 грн., що підтверджується матеріалами справи.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Оскільки відповідач, взяті на себе зобов"язання в порядку визначеному Договором купівлі-продажу №04022013 від 04.02.2013р. не виконав, враховуючи, що матеріалами справи підтверджується сума попередньої оплати, позовні вимоги підлягають задоволенню повністю в сумі 22000,00 грн.
Згідно приписів ст. 44 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов"язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката, та інших витрат, пов"язаних з розглядом справи.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. За таких обставин, суд вважає за необхідне покласти судові витрати на відповідача в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 509, 530, 612. 626, 629, 655 ЦК України, ст.ст. 1, 4, 32, 33, 43, 44, 49, 65 75, ст.ст. 82-85 ГПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Крона - СВ" (61051, м. Харків, вул. Клочківська, буд. 341А., код ЄДРПОУ 32950860) на користь Фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідент. код НОМЕР_1, р/р НОМЕР_2 в ЛФ АТ "Брокбізнесбанк", м. Луганськ, МФО 300249) - суму передплати в розмірі 22000,00 грн. та суму судового збору у розмірі 1720,50 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 29.07.2013 р.
Суддя Денисюк Т.С.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2013 |
Оприлюднено | 30.07.2013 |
Номер документу | 32657146 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Денисюк Т.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні