Справа № 667/1394/13-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2013 року м. Херсон
Суддя Комсомольського районного суду м. Херсона Скорик С.А., розглянувши матеріали позовної заяви, пред'явленої ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Третя Херсонська державна нотаріальна контора про визнання факту проживання однією сім'єю, визнання права власності на сумісне майно та визнання права власності в порядку спадкування за законом, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з вказаною позовною заявою, в якій просить постановити рішення, яким встановити факт сумісного проживання однією сім'єю ОСОБА_1 з ОСОБА_3 в період часу з 01.02.2008р. по день фактичної смерті; визнати її спадкоємицею ? частини всього майна після померлого чоловіка ОСОБА_3; визнати спадкоємцями першої черги в рівних частках на ? частину майна, що залишилася після померлого ОСОБА_3 - ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_2 ( із врахуванням частки ОСОБА_5)
Пред'явлена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.ст. 119, 120 ЦПК України.
Так, у ввідній та резолютивній частині позову є протиріччя. Позивач звертається до суду з позовом про визнання факту проживання однією сім'єю, визнання права власності на сумісне майно та визнання права власності в порядку спадкування за законом, а резолютивній частині просить суд визнання її право на спадщину. Ці вимоги є різними по своїй правовій природі, у зв'язку з чим позивачеві необхідно визначитись з яким позовом вона звертається до суду.
В мотивувальній частині позову не зазначено, ким порушуються чи не визнаються права позивача на спадкування після смерті її чоловіка, за захистом яких вона змушена звертається до суду, замість того, що б звернутися, в передбаченому законом порядку, з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори та видачу відповідного свідоцтва.
Обґрунтування правової позиції, з посиланням на норми закону є нечитабельними.
Крім того, відповідачем по справі зазначено ОСОБА_2, однак позовні вимоги, окрім ОСОБА_2 стосуються ОСОБА_1, ОСОБА_4, статус, яких процесуально не визначений.
За таких обставин, суддя приходить до висновків про невідповідність позовної заяви вимогам закону.
Відповідно до ст.121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст.119,120 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.121 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Третя Херсонська державна нотаріальна контора про визнання факту проживання однією сім'єю, визнання права власності на сумісне майно та визнання права власності в порядку спадкування за законом - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не повинен перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали.
В разі невиконання ухвали суду у встановлений строк позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернена позивачу.
Ухала оскарженню не підлягає.
СуддяС. А. Скорик
Суд | Комсомольський районний суд м.Херсона |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2013 |
Оприлюднено | 21.08.2013 |
Номер документу | 33044982 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Комсомольський районний суд м.Херсона
Скорик С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні