Справа № 249/4729/13-ц
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 серпня 2013 року м.Шахтарськ
Суддя Шахтарського міськрайонного суду Донецької області Стріжакова Г.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Орлово-Іванівської сільської ради Шахтарського району Донецької області про визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянку, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянку. Свої вимоги мотивував тим, що 20 квітня 2010 року ОСОБА_1 отримала у власність на підставі договорів дарування земельної ділянки житловий будинок АДРЕСА_1 і земельну ділянку для обслуговування житлового будинку та господарських споруд площею 0,1700 га, кадастровий номер 1425286000:01:004:0081 за адресою АДРЕСА_1 на території Орлово-Іванівської сільської ради. На даний час позивачка бажає продати вказаний будинок с земельною ділянкою для його обслуговування. Позивачка ОСОБА_1 звернулась до реєстраційної служби Шахтарського міськрайонного управління юстиції Донецької області Відділу Державної реєстрації речових прав на нерухоме майно для реєстрації свого права власності на земельну ділянку, але при цьому з'ясувалося, що у вказаних договорах дарування неправильно вказано найменування вулиці, на якій розташовано житловий будинок та земельна ділянка для його обслуговування - замість АДРЕСА_1. З тієї причини позивачці не може бути виданий новий державний акт про право власності на земельну ділянку. Житловий будинок належав дарувальнику на праві приватної власності на підставі свідоцтва про право особистої власності на житловий будинок, яке було видане 30 грудня 1986року виконавчим комітетом Шахтарської районної ради народних депутатів згідно з рішенням виконкому від 29.11.1986 року № 279. Право приватної власності було зареєстроване БТІ м. Тореза від 30 грудня 1986 року. Реєстратор - Комунальне підприємство "Шахтарське бюро технічної інвентаризації" зробив помилку при перекладі назви вулиці і надав нотаріусу витяг з державного реєстру прав власності та інших речових прав на нерухоме майно, де вказано, що будинок та земельна ділянка для його обслуговування знаходяться на АДРЕСА_1. Таким чином, в наслідок неправильної назви вулиці у правовстановлюючих документах, позивачка не має можливості розпорядитися належним їй майном. На підставі викладеного просить визнати за нею право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 та земельну ділянку для обслуговування житлового будинку та господарських споруд.
Подана заява не в повному обсязі відповідає вимогам ст.119 ЦПК України, а саме, відповідно до пунктів 4-6 частини 2 ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити ціну позову щодо вимог майнового характеру, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину.
Позивачем пред'явлено вимогу матеріального характеру, однак, у порушення п.4 ч.2 ст.119 ЦПК України ціну позову не зазначено.
Відповідно до ст. 256, 257 ЦК України позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.
З позову вбачається, що заявник дізнався про порушення його права під час звернення до реєстраційної служби Шахтарського МРУЮ, коли хотів зареєструвати своє право власності, але не вказує, коли це відбулось, чим це підтверджується, відповідну відмову реєстратора не додає.
Також відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідачем не надано доказів, що його право кимось оспорюється чи не визнається, у зв'язку із чим він має надати письмові відповіді відповідача, реєстраційної служби, бюро технічної інвентаризації чи інших осіб, які не визнають чи оспорюють його право власності.
Відповідно до того, хто не визнає або оспорює право власності позивача має бути пред'явлений позов.
Відповідно до ч.5 ст.119 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують оплату судового збору.
Відповідно до ч.1 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому відповідно заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п.1 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.
З доданих до позовної заяви документів вбачається, що вартість житлового будинку АДРЕСА_1 складає 33 674 грн., вартість земельної ділянки житловий будинок АДРЕСА_1 складає 11 823 грн.
Тому позивач повинний оплатити судовий збір за подання позову майнового характеру в розмірі 454,97 грн.
В квитанції необхідно вказати: рахунок отримувача - 31214206700093, код отримувача (ЄДРПОУ) -37885550, ККД - 22030001, отримувач - Шахтарське УК (м. Шахтарськ), банк отримувача - ГУ ДКСУ у Донецькій області, код банку отримувача (МФО) - 834016, призначення платежу - судовий збір, Шахтарський міськрайонний суд Донецької області, код суду ЄДРПОУ 26503460, пункт 1.2.
Відповідно до ч.1ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, у якій зазначаються підстави залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Тому позовну заяву необхідно на підставі ч.1ст.121 ЦПК України залишити без руху, надати строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.119, 120, 121 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Орлово-Іванівської сільської ради Шахтарського району Донецької області про визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянку - залишити без руху.
Повідомити позивача, що до 19.08.2013 року йому необхідно усунути вказані недоліки та роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута. Залишення позовної заяви без руху або її повернення не позбавляють права повторного звернення до суду.
Суддя: Г.В.Стріжакова
Суд | Шахтарський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2013 |
Оприлюднено | 23.08.2013 |
Номер документу | 33057950 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шахтарський міськрайонний суд Донецької області
Стріжакова Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні