КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а/2570/3637/2012 Головуючий у 1-й інстанції: Баргаміна Н.М.
Суддя-доповідач: Федорова Г. Г.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2013 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: суддів: секретаря: за участю: Федорової Г.Г., Ганечко О.М., Троян Н.М., Каленюк О.Ю., прокурорів - Стретович М.О., Белікової С.О., представника 3-ої особи, ТОВ «Салсофі Корпорейшн» - Салія І.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Салсофі Корпорейшн» на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 11 січня 2013 року по справі за адміністративним позовом Ніжинського міжрайонного прокурора до Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області, за участю третіх осіб: Товариства з обмеженою відповідальністю «Салсофі Корпорейшн», голови Чернігівської обласної державної адміністрації Хоменко В.М. про визнання незаконними та скасування розпоряджень, -
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2011 Ніжинський міжрайонний прокурор (далі - позивач) звернувся до Чернігівського окружного адміністративного суду із позовом до Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області (далі - відповідачі), за участю третіх осіб: Товариства з обмеженою відповідальністю «Салсофі Корпорейшн», голови Чернігівської обласної державної адміністрації Хоменко В.М., в якому просив визнати незаконними та скасувати розпорядження Голови Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області від 28.11.2005 року № 400 та від 18.01.2006 року № 12.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 11 січня 2013 року адміністративний позов Ніжинського міжрайонного прокурора задоволено частково.
Визнано незаконними розпорядження Голови Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області від 28.11.2005 року № 400 та від 18.01.2006 року № 12.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.
Третя особа, Товариство з обмеженою відповідальністю «Салсофі Корпорейшн», не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, звернулася з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що оскаржувана постанова суду не відповідає вимогам матеріального та процесуального права, а саме, судом першої інстанції неповно з'ясовано та не доведено обставини, що мають значення для справи, висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, в зв'язку з чим просить постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні заявлених позовних вимог.
Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, які з'явилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає за необхідне апеляційну скаргу задовольнити, а постанову суду першої інстанції - скасувати , виходячи з наступного.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 202 КАС України підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
Згідно ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Як вбачається із матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, розпорядженням Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області № 400 від 28.11.2005 року затверджено проект відведення земельних ділянок загальною площею 1,0 га для продажу на земельних торгах, які знаходяться на території Галицької сільської ради та затверджено звіт про експертну грошову оцінку земельних ділянок.
Розпорядженням Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області № 12 від 18.01.2006 року, ТОВ «Салсофі Корпорейшн» продано дві земельні ділянки несільськогосподарського призначення загальною площею 10 000 м 2 (по 5 000 м 2 кожна) за 97 000,00 грн. для комерційного використання на території Галицької сільської ради, при умові залучення до роботи на майбутніх підприємствах в першу чергу безробітних жителів с. Галиця та сприяння поліпшення соціального розвитку села.
31 березня 2011 року за № 1578вих11 та № 1577вих11 прокурором Ніжинської міжрайонної прокуратури на адресу Чернігівської районної державної адміністрації були внесені протести на вищезазначені розпорядження, якими він відповідно до ст. 21 Закону України «Про прокуратуру» вимагав скасувати розпорядження Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області № 400 від 28.11.2005 року та № 12 від 18.01.2006 року як такі, що не відповідають вимогам діючого законодавства.
Листом першого заступника начальника Головного управління Деркжомзему у Чернігівській області Морозова Ю.А. від 15.09.2011 року за № 02/6125 протести прокурора були відхилені.
Керуючись ч. 4 ст. 21 Закону України «Про прокуратуру», Ніжинськийо міжрайонний прокурор звернувся до суду з даним позовом.
Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи колегія суддів зважає на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року № 280/97-ВР (далі - Закон № 280/97-ВР), сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно ч. 5 ст. 60 Закону № 280/97-ВР, органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правоможності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Відповідно до пунктів «а», «б», «г» ст. 12 Земельного кодексу України (тут і далі по тексту постанови - в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: розпорядження землями територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.
Положенням ст. 127 Земельного кодексу України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень здійснюють продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) громадянам, юридичним особам та іноземним державам на підставах та в порядку, встановлених цим Кодексом.
Продаж земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) на конкурентних засадах у формі аукціону здійснюється у випадках та порядку, встановлених главою 21 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 134 Земельного кодексу України, земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису), у тому числі з розташованими на них об'єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах).
Земельні торги проводяться у формі аукціону (ч. 1 ст. 135 Земельного кодексу України).
Відповідно до ст. 136 Земельного кодексу України, органи державної влади або органи місцевого самоврядування, уповноважені приймати рішення про відчуження земельних ділянок державної чи комунальної власності, у тому числі разом з розташованими на них об'єктами нерухомого майна (будівлями, спорудами) державної або комунальної власності, або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису), визначають перелік таких земельних ділянок для продажу на земельних торгах окремими лотами.
Добір земельних ділянок державної або комунальної власності для формування переліку, зазначеного в частині першій цієї статті, здійснюється на підставі затверджених містобудівної документації та документації із землеустрою, регіональних або місцевих правил забудови.
Земельна ділянка, у тому числі та, на якій розташовані об'єкти нерухомого майна (будівлі, споруди) державної або комунальної власності, виставляється на земельні торги окремим лотом після: визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх межовими знаками; визначення вартості лота, при чому вартість земельної ділянки дорівнює її нормативній грошовій оцінці; виготовлення технічного паспорта об'єкта продажу.
У технічному паспорті містяться відомості про: розміри земельної ділянки; місце розташування (адресу); форму власності (державна чи комунальна); грошову оцінку земельної ділянки або прав на неї (оренди, суперфіцію, емфітевзису) та оцінку розташованого на ній об'єкта
нерухомого майна і стартову ціну лота; природний і господарський стан земельної ділянки; цільове призначення земельної ділянки; містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки; інвентаризаційний опис будівель і споруд (для забудованої земельної ділянки).
Технічний паспорт об'єкта продажу (лота) (у якому містяться відомості про: розміри земельної ділянки; місце розташування (адресу); форму власності (державна чи комунальна); грошову оцінку земельної ділянки або прав на неї (оренди, суперфіцію, емфітевзису) та оцінку розташованого на ній об'єкта нерухомого майна і стартову ціну лота; природний і господарський стан земельної ділянки; цільове призначення земельної ділянки; містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки; інвентаризаційний опис будівель і споруд (для забудованої земельної ділянки)) , умови його продажу, у тому числі (у разі необхідності) вимоги щодо граничних термінів забудови земельної ділянки, розміру відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, визначення розміру пайової участі (внеску) у створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, затверджуються органом державної влади або органом місцевого самоврядування.
Документація із землеустрою щодо відведення земельних ділянок, які виставляються на аукціон, виготовляється на замовлення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.
Згідно ст. 50 Закону України «Про землеустрій» від 22.05.2003 року № 858-IV (далі - Закон № 858-IV), у разі надання, передачі, вилучення (викупу), відчуження земельних ділянок складаються проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
Відповідно до ст. 123 Земельного кодексу України, розроблений проект відведення земельної ділянки погоджується з територіальним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів, органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, а також з відповідним територіальним органом виконавчої влади з питань лісового або водного господарства (у разі вилучення (викупу), надання, зміни цільового призначення земельних ділянок лісогосподарського призначення чи водного фонду).
Віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Зміна цільового призначення земель провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою або приймають рішення про створення об'єктів природоохоронного та історико-культурного призначення (частини 1, 2 ст. 20 Земельного кодексу України).
З матеріалів справи вбачається, що розпорядженням Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області № 230 від 12.07.2005 року було затверджено перелік земельних ділянок несільськогосподарського призначення по Ніжинському району, що перебувають у державній власності, які підлягають продажу в ІІ півріччі 2005 року:
- по Вертіївській сільській раді (за межами населених пунктів) 0,3258 га - під об'єктами нерухомого майна, що є власністю покупця (комерційне використання);
- по Галицькій сільській раді (за межами населених пунктів) 0,5 га - порушені землі (відпрацьований піщаний кар'єр), 0,5 га - відкриті землі без рослинного покриву.
Розпорядженням Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області № 326 від 12.10.2005 року затверджені матеріали по вибору земельних ділянок загальною площею 1,0 га для продажу на земельных торгах на території Галицької сільської ради Ніжинського району та надано згоду ТОВ ВКФ «Гарант-В» на складання проекту відведення земельних ділянок загальною площею 1,0 га для продажу на земельних торгах під розміщення об'єктів слідуючого призначення: для цеху по обробітку деревини, для розміщення складських приміщень по зберіганню та продажу будівельних матеріалів, для розміщення площадки по збереженню сільгосптехніки, по прийому та сортуванню побутового і будівельного сміття, для комерційного використання.
Розроблений ТОВ ВКФ «Гарант-В» проект відведення земельних ділянок з земель запасу Галицької сільської ради загальною площею 1,0 га (0,5 га - відпрацьований піщаний кар'єр та 0,5 га - відкриті землі без рослинного покриву або з незначним рослинним покровом (порушені землі при проведенні геолого-розвідувальних робіт)) за адресою: Чернігівська область, Ніжинський район, Галицька сільська рада був погоджений Галицькою сільською радою Ніжинського району Чернігівської області (лист від 13.11.2005 року № 294), Ніжинським районний відділом земельних ресурсів Чернігівського обласного головного управління земельних ресурсів (висновок від 13.10.2005 року № 02-17/728), Відділом містобудування та архітектури Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області (висновок від 11.10.2005 року № 14-04/189), Регіональною державної Екологічної інспекцією в м. Ніжині та Ніжинському районі (висновок від 14.10.2005 року № 01-22-235), Головним державним санітарним лікарем Ніжинського району (висновок від 17.10.2005 року № 02/32-61), Чернігівською обласною інспекцією по охороні пам'яток історії та культури (висновки-погодження від 28.09.2005 року №№ 949, 950), Ніжинською районною радою Чернігівської області (висновок від 10.11.2005 року № 01-04/292).
12 вересня 2005 року, комісією, створеною розпорядженням голови РДА від 26.01.2005 року № 27 в складі: голови комісії - першого заступника голови РДА Полєшка М.Ф. та членів комісії: начальника райземвідділу Римської С.П., начальника відділу містобудування та архітектури Ярмака О.Ф., головного лікаря рай СЕС Наріжного Ю.К., начальника державної регіональної екологічної інспекції Дубовика М.І., начальника державної інспекції з охорони культурної спадщини Мултанен В.В., сільського голови Корнєва А.В. було проведено обстеження та вибір земельних ділянок, передбачених для продажу на земельних торгах з земель запасу Галицької сільської ради, а саме:
- земельна ділянка площею 0,5 га передбачена для продажу на земельних торгах, яка знаходиться на північному заході від с. Галиця, північніше автошляху Галиця-Лосинівка і межує з землями запасу Галицької сільської ради. Використання земельної ділянки на момент обстеження - відпрацьований піщаний кар'єр;
- земельна ділянка площею 0,5 га передбачена для продажу на земельних торгах, яка знаходиться на північному заході від с. Галиця, північніше автошляху Галиця-Лосинівка і межує з землями запасу Галицької сільської ради. Використання земельної ділянки на момент обстеження - відкриті землі без рослинного покрову або незначним рослинним покровом (порушені землі при проведенні геолого-розвідувальних робіт - ділянка засмічена щебенем, залишками бетону, будівельних матеріалів, що призвело до утворення стихійного сміттєзвалища жителями села).
За результатами обстеження були складені акти обстеження та вибору земельних ділянок, передбачених для продажу на земельних торгах з земель запасу Галицької сільської ради від 12.09.2005 року, з висновку яких вбачається, що Комісією було погоджено продає земельних ділянок, які знаходяться на території Галицької сільської ради, на земельних торгах з одних із запропонованих цільових використань (для розміщення об'єкту по прийому та первинного сортування побутового і будівельного сміття з його подальшим транспортуванням спеціалізованим переробним організаціям; для розміщення складських приміщень по зберіганню та продажу будівельних матеріалів; для комерційного використання; для розміщення об'єкту по обробці деровини; для розміщення площадки по збереженню сільгосптехніки).
Розпорядженням Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області № 400 від 28.11.2005 року було затверджено проект відведення земельних ділянок загальною площею 1,0 га для продажу на земельних торгах, які знаходяться на території Галицької сільської ради та затверджено звіт про експертну грошову оцінку земельних ділянок.
Згідно протоколу засідання Ніжинської районної конкурсної комісії по продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення з земель державної власності № 1 від 17.01.2006 року, переможцем конкурсу визнано ТОВ «Салсофі Корпорейшн».
Розпорядженням Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області № 12 від 18.01.2006 року ТОВ «Салсофі Корпорейшн» було продано дві земельні ділянки несільськогосподарського призначення загальною площею 10 000 м 2 (по 5 000 м 2 кожна) за 97 000,00 грн. для комерційного використання на території Галицької сільської ради, при умові залучення до роботи на майбутніх підприємствах в першу чергу безробітних жителів с. Галиця та сприяння поліпшення соціального розвитку села.
На підставі розпорядження Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області від 18.01.2006 року № 12 та договорів купівлі-продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, посвідчених приватним нотаріусом Ніжинського районного округу від 24.02.2006 року № 1166574 та № 1166575 , TOB «Салсофі Корпорейшн» були видані державні акти від 01.03.2006 року на право власності на земельні ділянки загальною площею 1,0 га (по 0,5 га кожна), які знаходяться на території Галицької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області для комерційного призначення, які зареєстровані Ніжинським районним відділом земельних ресурсів за № 01 та № 02.
Позивач вважає, що розпорядження Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області № 400 від 28.11.2005 року та № 12 від 18.01.2006 року підлягають скасуванню, оскільки були прийняті з порушенням вимог чинного законодавства України, а саме, при видачі оскаржуваних розпоряджень проект відведення по зміні цільового призначення земельних ділянок не виготовлявся та відповідно не проходив затвердження, зміни в земельному звіті по формі 6-зем на зазначені земельні ділянки не вносилися, втрати сільськогосподарських угідь нараховані не були.
Так, на обґрунтування своїх вимог позивач посилається на лист Управління Держкомзему у Ніжинському районі Чернігівській області від 24.03.2011 року № 06-17/341 та лист Головного управління Держкомзему у Чернігівській області від 31.03.2011 року № 02/1694, з яких вбачається, що відповідно до матеріалів інвентаризації по Галицькій сільській раді земельні ділянки ТОВ «Салсофі Корпорейшн» загальною площею 1,0 га, які знаходяться на території Галицької сільської ради, до 2005 року відносилися до земель сільськогосподарського призначення.
Розпорядженням Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області від 25.06.2005 року № 205 «Про затвердження акту обстеження технічної документації» було затверджено акт обстеження земельних ділянок, щодо корегування угідь порушених земель запасу на території Галицької сільської ради від 05.05.2005 року та переведено 1,5 га ріллі до земель несільськогосподарського призначення: 1,0 га - відпрацьований піщаний кар'єр, 0,5 на - відкриті землі з незначним рослинним покровом.
Проте, колегія суддів зазначає, що матеріали справи не містять доказів того, що розпорядження Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області від 25.06.2005 року № 205 «Про затвердження акту обстеження технічної документації» оскаржувалось та було скасовано, а отже, станом на теперішній час воно є чинним.
Крім цього, позивачем на підтвердження своїх доводів не було надано витягу з бази даних Державного земельного кадастру з якого б вбачалось, що спірні земельні ділянки загальною площею 1,0 га на території Галицької сільської ради Ніжинського району до 2005 року належали саме до земель сільськогосподарського призначення, а з 2005 року були переведені в землі несільськогосподарського призначення
Також, колегія суддів звертає увагу на наявний в матеріалах справи лист Управління Держкомзему Ніжинського району Чернігівської області від 21.12.2012 року за № 06-17/3739, з якого вбачається, що до 28.11.2005 року розпорядження про віднесення земельних ділянок до тієї чи іншої категорії та про зміну їх цільового призначення не приймалися.
Згідно пояснювальної записки до проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 1,0 га для продажу на земельних торгах на території Галицької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області, відповідно до Українського класифікатора цільового використання землі (УКЦВЗ), земельні ділянки, що плануються до продажу, віднесені до земель 3.4 «Іншого призначення».
Відповідно до ч. 1 ст. 18 Земельного кодексу України, до земель України належать усі землі в межах її території, в тому числі острови та землі, зайняті водними об'єктами, які за основним цільовим призначення поділяються на категорії.
Згідно ст. 19 Земельного кодексу України, землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії, зокрема: землі сільськогосподарського призначення, землі житлової і громадської забудови, землі промисловості та іншого призначення.
Земельні ділянки кожної категорії земель, які не надані у власність або користування громадян чи юридичних осіб, можуть перебувати у запасі.
Наказом Державного комітету статистики України № 377 від 05.11.1998 року «Про затвердження форм державної статистичної звітності з земельних ресурсів та Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем)» затверджена форма статистичної звітності 6-зем «Звіт про наявність земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності».
Положеннями зазначеної форми 6-зем та Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель, крім кваліфікаційних показників розподілу земельних ділянок за категоріями (тобто, цільовим призначенням земель), введені додаткові статистичні показники, які мають характеризувати склад земельних ділянок за складом власників землі та землекористувачів, угіддями та видами економічної діяльності.
Так, згідно класифікації, наведеної у зазначеній формі 6-зем та положенням Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель, землі сільськогосподарського призначення включаються до граф з 3 по 20. У свою чергу, земельна ділянка під відпрацьованим піщаним кар'єром відноситься до графи 41, яка, відповідно, відноситься до складу іншої категорії, а саме забудованих земель. Відповідно, відкриті землі без рослинного покрову або з незначним рослинним покровом (порушені землі при проведені геолого-розвідувальних робіт) відносяться до графи 67. У свою чергу зазначені земельні ділянки, за класифікацією можуть відноситися до земель запасу за рядком 93.
Таким чином, з урахуванням вищевикладеного та наявних в матеріалах справи виписок з земельного звіту по формі 6-зем по Галицькій сільській раді станом на 28.11.2005 року та станом на 18.01.2006 року, колегія суддів приходить до висновку, що на час прийняття Ніжинською районною державною адміністрацією розпоряджень № 400 від 28.11.2005 року та № 12 від 18.01.2006 року земельні ділянки загальною площею 1,0 га (по 0,5 га кожна), які знаходяться на території Галицької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області, не відносились до земель сільськогосподарського призначення.
Крім цього, з висновку Ніжинського районного відділу земельних ресурсів Чернігівської області від 13.10.2005 року № 02.17/728 (яким погоджено проект відведення зазначених земельних ділянок для продажу) та висновку державної землевпорядної експертизи від 25.11.2005 року № 1010 до звіту про експертну грошову оцінку земельних ділянок та проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 1,0 для продажу на земельних торгах вбачається, що вищезазначені земельні ділянки відносяться до земель запасу, одна земельна ділянка розміром 0,5 га відноситься до відпрацьованого піщаного кар'єру, інша земельна ділянка розміром 0,5 га - відкритих земель без рослинного покриву або з незначним рослинним покровом (порушені землі при проведенні геолого-розвідувальних робіт). Відповідна інформація також міститься у технічних паспортах на земельні ділянки, які містяться в матеріалах справи.
Таким чином, колегія суддів не вбачає порушень Ніжинською районною державною адміністрацією Чернігівської області вимог ст. ст. 20, 207 Земельного кодексу України під час прийняття розпоряджень № 400 від 28.11.2005 року та № 12 від 18.01.2006 року.
Крім цього, колегія суддів звертає увагу на те, що Ніжинським міжрайонним прокурором не було дотримано порядку звернення до суду передбаченого ч. 4 ст. 21 Закону України «Про прокуратуру».
Так, відповідно до ч. 4 ст. 21 Закону України «Про прокуратуру», в разі відхилення протесту прокурор може звернутися до суду про визнання акту незаконним.
Разом з цим, як вбачається з матеріалів справи, доказів відхилення Чернігівською районною державною адміністрацію протестів прокурора Ніжинської міжрайонної прокуратури від 31.03.2011 року за № 1578вих11 та № 1577вих11 матеріали справи не містять.
Посилання позивача на лист Головного управління Держкомзему у Чернігівській області від 15.09.2011 року за № 02/6125 за підписом першого заступника управління - Голови комісії з проведення реорганізації Морозова Ю.А. як на відповідь Голови Чернігівської районної державної адміністрації на протести прокурора колегія суддів до уваги не приймає, оскільки до компетенції Головного управління Держкомзему у Чернігівській області не входять повноваження щодо виконання функцій Голови Чернігівської обласної державної адміністрації або його заступників.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку щодо безпідставності заявлених позивачем вимог, які є необґрунтованими, не підтверджуються належними доказами, а відтак є такими, що не підлягають до задоволення.
Згідно зі ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати її та прийняти нову постанову суду.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції ухвалена з порушенням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги спростовують висновки суду першої інстанції, а тому вбачаються підстави для скасування постанови Чернігівського окружного адміністративного суду від 11 січня 2013 року та ухвалення нового рішення, яким у задоволенні адміністративного позову Ніжинського міжрайонного прокурора до Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області, за участю третіх осіб: Товариства з обмеженою відповідальністю «Салсофі Корпорейшн», голови Чернігівської обласної державної адміністрації Хоменко В.М. про визнання незаконними та скасування розпоряджень слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 212, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Салсофі Корпорейшн» на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 11 січня 2013 року - задовольнити.
Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 11 січня 2013 року - скасувати.
Прийняти нову постанову, якою у задоволенні адміністративного позову Ніжинського міжрайонного прокурора до Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області, за участю третіх осіб: Товариства з обмеженою відповідальністю «Салсофі Корпорейшн», голови Чернігівської обласної державної адміністрації Хоменко В.М. про визнання незаконними та скасування розпоряджень - відмовити.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: Суддя: Суддя: Г.Г. Федорова О.М. Ганечко Н.М. Троян
Повний текст постанови складено та підписано - 12.08.13р.
Головуючий суддя Федорова Г. Г.
Судді: Ганечко О.М.
Троян Н.М.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2013 |
Оприлюднено | 22.08.2013 |
Номер документу | 33089923 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Федорова Г. Г.