Постанова
від 30.08.2013 по справі 821/2240/13-а
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" серпня 2013 р. Справа № 821/2240/13-а Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бездрабка О.І.,

при секретарі - Транчуковій О.С.,

за участю:

представника позивача - Казакової В.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Комунального підприємства "Великолепетиська центральна районна лікарня" Великолепетиської районної ради Херсонської області до Каховської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення,

встановив:

Комунальне підприємство "Великолепетиська центральна районна лікарня" Великолепетиської районної ради Херсонської області (далі - позивач) звернулося з адміністративним позовом до Каховської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області (далі - відповідач, Каховська ОДПІ), у якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 08.04.2013р. № 0000162200, яким до позивача застосовано штрафні санкції у сумі 12075 грн. за порушення законодавства України, що регулює ведення касових операцій у національній валюті.

Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивач зазначив, що відповідачем неправомірно обчислено штрафні санкції за несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів у касі установи. Позивач вважає, що висновки про несвоєчасне оприбуткування готівки зроблено Каховською ОДПІ без документального підтвердження цих фактів. Звертає увагу на те, що, на думку відповідача, доказами щодо дати отримання готівки працівниками лікарні є дата складення заяви від фізичних осіб - платників коштів, при цьому недоведеною є фактична дата отримання цих коштів до каси установи. Позивач, посилаючись на пояснення фізичних осіб - платників готівкових кошів, стверджує, що ці особи заяву про прийняття коштів складали завчасно, не маючи при цьому відповідних коштів, по мірі отримання цих коштів сплачували їх до каси установи. Отримані кошти в день їх фактичного отримання оприбутковувались у касі установи, а тому позивач виключає їх несвоєчасне оприбуткування та просить скасувати спірне податкове повідомлення-рішення.

Представник позивача у судовому засіданні підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити із вказаних підстав.

Представник відповідача направив до суду заяву про розгляд справи за його відсутності та заперечення на позов.

У запереченнях на позов відповідач зазначив, що спірне податкове повідомлення- рішення складене на підставі матеріалів перевірки, проведеної працівниками Каховської об'єднаної фінансової інспекції. За матеріалами фінансової інспекції встановлено наявність фактів несвоєчасного оприбуткування готівкових коштів до каси позивача на суму 2415 грн., чим порушено п.2.6 гл.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою НБУ від 15.12.20004 р. № 637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 р. за № 40/10320 (далі - Положення № 637). За порушення цих норм законодавства України позивачу обчислено штраф у п'ятикратному розмірі несвоєчасно оприбуткованої готівки. У зв'язку з цим просить залишити спірне податкове повідомлення рішення без змін, а позов без задоволення.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.

Порядок отримання та оприбуткування готівкових коштів установами, у тому числі і позивачем, регулюється приписами Положення № 637. Відповідно до п.2.6 гл.2 Положення № 637 уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.

Спірне податкове повідомлення-рішення складено на підставі висновків довідки Каховської об'єднаної фінансової інспекції від 28.03.2013 р. про несвоєчасне оприбуткування позивачем готівкових коштів, отриманих від фізичних осіб у якості благодійної допомоги. Висновок про несвоєчасне оприбуткування готівки фінансовою інспекцією зроблено шляхом порівняння дати складання заяв про бажання осіб внести благодійну допомогу та прибуткових касових ордерів про фактичне оприбуткування готівкових коштів від цих громадян до каси позивача. Отже, висновок про несвоєчасне оприбуткування готівки працівниками фінансової інспекції зроблено на підставі логічного припущення про те, що дата складання заяви та дата оплати внесків мають співпадати. Між тим ці припущення працівниками фінансової інспекції не підтверджено поясненнями фізичних осіб - платників готівкових коштів. У той же час таке припущення фінансової інспекції спростовується поясненням фізичних осіб, у яких не збігаються дати складання заяви та дати сплати коштів до каси позивача, які були надані представником позивача та досліджені у судовому засіданні. Ці фізичні особи підтвердили фактичну сплату готівкових коштів, яка співпадає з датою їх оприбуткування у касі позивача (пояснення ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10).

Враховуючи наведене суд вважає, що висновки відповідача про порушення приписів Положення № 637 мають містити беззаперечні докази такого порушення і не можуть базуватися на припущеннях контролюючого органу про можливість скоєння такого порушення перевіреною особою. На думку суду такими доказами можуть бути платіжні документи або пояснення платників коштів, яких не надано відповідачем під час судового розгляду.

Згідно ч.1 ст.69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч.4 ст.70 КАС України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Положеннями ч.2 ст.71 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб"єкта владних повноважень обов"язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Між тим відповідачем належними та допустимими доказами не доведено правомірність застосування до позивача штрафних санкцій за порушення п.2.6 гл.2 Положення № 637 під час оприбуткування благодійних внесків у 2012 році, а тому позовні вимоги Комунального підприємства "Великолепетиська центральна лікарня" Великолепетиської районної ради Херсонської області підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив :

Позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Каховської об"єднаної державної податкової інспекції Херсонської області Державної податкової служби від 08.04.2013 р. № 0000162200.

Стягнути з Державного бюджету на користь Комунального підприємства "Великолепетиська центральна районна лікарня" Великолепетиської районної ради Херсонської області (Херсонська область, смт.Велика Лепетиха, вул.Островського, 11, код ЄДРПОУ 02003936) судовий збір у сумі 120 (сто двадцять) грн. 75 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 03 вересня 2013 р.

Суддя Бездрабко О.І.

кат. 9.2.1

СудХерсонський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.08.2013
Оприлюднено05.09.2013
Номер документу33287122
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —821/2240/13-а

Ухвала від 28.01.2014

Адміністративне

Одеський апеляційний адміністративний суд

Бітов А.І.

Ухвала від 18.10.2013

Адміністративне

Одеський апеляційний адміністративний суд

Бітов А.І.

Постанова від 30.08.2013

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Бездрабко О.І.

Ухвала від 13.06.2013

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Бездрабко О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні