ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
29 серпня 2013 рокуСправа №827/2142/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І. , розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Національного центру управління та випробувань космічних засобів в особі Південного центру радіотехнічного спостереження про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання нарахувати та виплатити одноразову винагороду за безперервну військову службу,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Національного центру управління та випробувань космічних засобів в особі Південного центру радіотехнічного спостереження про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання нарахувати та виплатити одноразову винагороду за безперервну військову службу. Вказує, що на даний час позивач проходить військову службу на посаді інженера групи передаючих та антенно-фідерних систем відділу радіотехнічного Південного центру радіотехнічного спостереження (філії Національного управління та випробувань космічних засобів) у військовому званні «майор». Станом на 17.07.2013 року термін його служби становить 15 років і ОСОБА_1 має право на отримання одноразової винагороду за безперервну службу в розмірі 1 (одного) посадового окладу та окладу за військове звання, але останньому вказану винагороду виплачено не було. Вважає дії відповідача з цього приводу протиправними.
Просить визнати протиправною бездіяльність та зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити одноразову винагороду за безперервну військову службу.
Ухвалою від 21 серпня 2013 року відкрито провадження в адміністративній справі. Ухвалою від 21 серпня 2013 року підготовче провадження було закінчено та справу призначено до судового розгляду.
28 серпня 2013 року від позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує повністю (а.с.25).
28 серпня 2013 року від представника відповідача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, проти задоволення позовних вимог заперечує у повному обсязі (а.с.35).
В порядку статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності сторін за наявними у справі матеріалами в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено наступне: Наказом Міністра оброни України № 138 від 02.02.2007 року старшого лейтенанта ОСОБА_1, інженера відділу передавальних та антенно-волноводних систем радіотехнічного центр звільнено з займаної посади та на підставі клопотання генерального директора Національного космічного агентства України від 26.01.2007 року № 382/9-7 відряджено до Національного космічного агентства України із залишенням на військовій службі (а.с.8).
Наказом начальника Південного центру радіотехнічного спостереження № 44-ос від 18.04.2011 року капітана ОСОБА_1, призначеного наказом Генерального директора Національного космічного агентства України від 15.04.2011 № 11-ко на посаду інженера групи передаючих та антенно-фідерних систем відділу радіотехнічного, вирішено вважати таким, що з 18.04.2011 приступив до виконання службових обов'язків за посадою. Встановлено посадовий оклад - 1 116,00 грн. на місяць по 10 тарифному розряду (а.с.10).
Наказом начальника Південного центру радіотехнічного спостереження № 33-ос від 03.06.2013 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2013 року № 197 «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» на виконання наказу Державного космічного агентства України від 26.04.2013 року № 130 «Про внесення змін до наказу Національного космічного агентства України від 20.09.2005 року № 228», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2013 року за № 779/23.311 та на виконання наказу начальника Національного центру управління та випробувань космічних засобів «Про внесення змін до наказу НЦУВКЗ від 28.10.2005 року № 38» від 27.05.2013 року № 30, майору ОСОБА_1, інженеру групи передаючих та інтенно-фідерних систем відділу радіотехнічного, встановлено оклад по 10 тарифному розряду - 1 551,00 грн. на місяць (а.с.11).
Пунктами 1-3 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова № 1294) встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством інфраструктури, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки, Державною пенітенціарною службою, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (далі - державні органи). Виплата грошового забезпечення курсантам навчальних закладів Державної податкової служби здійснюється в порядку, що затверджується Державною податковою службою.
Затверджено: схеми посадових окладів військовослужбовців та курсантів навчальних закладів у розмірах згідно з додатками 1 - 8; схеми посадових окладів осіб рядового і начальницького складу у розмірах згідно з додатками 9 - 23, 30 - 32; схеми окладів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у розмірах згідно з додатком 24; додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у розмірах згідно з додатками 25 - 28, 33.
Згідно з додатком 25 до Постанови № 1294, військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) виплачується винагорода за тривалість безперервної календарної військової служби залежно від строку служби. Зокрема, за 15 років безперервної календарної військової служби належить виплачувати 1 розмір посадового окладу та окладу за військовим званням.
Преамбулою Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-XII від 20.12.1991 року (далі - Закон № 2011) передбачено, що цей Закон відповідно до Конституції України визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.
Відповідно до статті 1 Закону № 2011 соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.
Згідно з частинами 1-4 статті 9 Закону № 2011 держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону. Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.
Зокрема, порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.
Відповідно до ч. 7 ст.9 Закону № 2011, за військовослужбовцями, відрядженими до державних органів, підприємств, установ, організацій, зберігаються всі види забезпечення, передбачені статтями 9 і 9 1 цього Закону, гарантії та пільги, що надаються за рахунок коштів, призначених у Державному бюджеті України на утримання Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, Державної спеціальної служби транспорту. Перелік посад, які можуть бути заміщені військовослужбовцями у цих державних органах, підприємствах, установах, організаціях, затверджується Президентом України.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 року наказом Міністра оборони України № 260 від 11.06.2008 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.07.2008 року за № 638/15329 та погодженим з Міністром праці та соціальної політики України, затверджено Інструкцію «Про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам», яка застосовується з 01.01.2008 року.
Згідно з пунктом 32.1 вказаної Інструкції особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, одноразово, залежно від тривалості безперервної календарної військової служби, виплачується винагорода, яка становить за 15 років безперервної календарної військової служби 1 посадовий оклад та оклад за військовим званням.
Винагорода за тривалість безперервної військової служби виплачується за місцем штатної служби за наказом командира військової частини, а командирам військових частин (начальникам) - за наказами вищих командирів (начальників).
У наказі на підставі особової справи військовослужбовця визначаються строк його безперервної календарної військової служби та розмір винагороди.
Абзацом 1 пункту 32.8. Інструкції встановлено, що винагорода за тривалість безперервної військової служби військовослужбовцям нараховується від окладу за основною посадою, яку займає військовослужбовець на день виникнення права на винагороду, та окладу за військовим званням. При цьому посадові оклади беруться до розрахунку без підвищень, передбачених законодавством України.
Відповідно до додатку 24 до Постанови № 1294, розмір окладу за військове звання складає 125,00 грн.
З матеріалів справи вбачається, що в серпні 2013 року посадовий оклад ОСОБА_1 складав 1 551,00 грн., оклад за військове звання 125,00 грн.
За таких обставин, розмір винагороди позивачу за безперервну військову службу протягом 15 років складає 1 676,00 грн., яка станом на день розгляду справи, позивачеві не виплачена.
Відповідно до пункту 155 Положення «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України», затвердженого Указом Президента України № 1153 від 10.12.2008 року (далі - Положення № 1153), за відрядженими до державних органів, установ і організацій військовослужбовцями та членами їх сімей зберігаються всі гарантії та пільги, передбачені законодавством для військовослужбовців. Виплата грошового забезпечення та надання інших видів забезпечення відрядженим військовослужбовцям здійснюється у порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо невиплати позивачці одноразової грошової винагороди за 15 календарних років безперервної військової служби, у зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005, суд
п о с т а н о в и в:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною бездіяльність посадових осіб Національного центру управління та випробувань космічних засобів Національного космічного агентства України в особі Південного центру радіотехнічного спостереження щодо невиплати ОСОБА_1 одноразової грошової винагороди за 15 календарних років безперервної військової служби.
3. Зобов'язати Національний центр управління та випробувань космічних засобів Національного космічного агентства України в особі Південного центру радіотехнічного спостереження (99024, м. Севастополь, вул. Військових будівельників, 1, код ЄДРПОУ 33719765) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (99024, АДРЕСА_1) одноразову грошову винагороду за 15 календарних років безперервної військової служби у розмірі 1 676,00 грн. (одна тисяча шістсот сімдесят шість гривень 00 копійок).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги. У разі прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.І. Майсак
Суд | Окружний адміністративний суд міста Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2013 |
Оприлюднено | 05.09.2013 |
Номер документу | 33290065 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Єланська Олена Едуардівна
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Єланська Олена Едуардівна
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Єланська Олена Едуардівна
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Єланська Олена Едуардівна
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Севастополя
Майсак О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні