Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Ухвала
Іменем України
Справа № 827/2142/13-а
02.12.13 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Єланської О.Е.,
суддів Кучерука О.В. ,
Кукти М.В.
розглянувши апеляційну скаргу Національного центру управління та випробувань космічних засобів в особі Південного центру радіотехнічного спостереження на постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь (суддя Майсак О.І. ) від 29.08.13 у справі № 827/2142/13-а
за позовом ОСОБА_2 (АДРЕСА_1)
до Національного центру управління та випробувань космічних засобів в особі Південного центру радіотехнічного спостереження (вул. Військових будівельників, 1,м.Севастополь,90024)
про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання нарахувати та виплатити одноразову винагороду за безперервну військову службу,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 29.08.13 року адміністративний позов - задоволено повністю.
Визнано протиправною бездіяльність посадових осіб Національного центру управління та випробувань космічних засобів Національного космічного агентства України в особі Південного центру радіотехнічного спостереження щодо не виплати ОСОБА_2 одноразової грошової винагороди за 15 календарних років безперервної військової служби.
Зобов'язано Національний центру управління та випробувань космічних засобів Національного космічного агентства України в особі Південного центру радіотехнічного спостереження (99024, м. Севастополь, вул. Військових будівельників, 1, код ЄДРПОУ 33719765 ) нарахувати та виплатити ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) одноразову грошову винагороду за 15 календарних років безперервної військової служби у розмірі 1676,00 (одна тисяча шістсот сімдесят шість гривень 00 копійок).
Не погодившись із зазначеною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 29.08.13 року та прийняти нове рішення по справі, яким у задоволені позову відмовити.
Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
У судове засідання 02.12.2013 сторони, їх представники не з'явились, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені в встановленому законом порядку. До початку судового засідання від представника відповідача та від позивача надійшли клопотання про розгляд справи у їх відсутність.
Суд, керуючись положеннями пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнав за можливе перейти до письмового провадження по справі.
Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що Наказом Міністра оброни України № 138 від 02.02.2007 року старшого лейтенанта ОСОБА_2, інженера відділу передавальних та антенно-волноводних систем радіотехнічного центр звільнено з займаної посади та на підставі клопотання генерального директора Національного космічного агентства України від 26.01.2007 року № 382/9-7 відряджено до Національного космічного агентства України із залишенням на військовій службі (а.с.8).
Наказом начальника Південного центру радіотехнічного спостереження № 44-ос від 18.04.2011 року капітана ОСОБА_2, призначеного наказом Генерального директора Національного космічного агентства України від 15.04.2011 № 11-ко на посаду інженера групи передаючих та антенно-фідерних систем відділу радіотехнічного, вирішено вважати таким, що з 18.04.2011 приступив до виконання службових обов'язків за посадою. Встановлено посадовий оклад - 1 116,00 грн. на місяць по 10 тарифному розряду (а.с.10).
Наказом начальника Південного центру радіотехнічного спостереження № 33-ос від 03.06.2013 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2013 року № 197 "Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" на виконання наказу Державного космічного агентства України від 26.04.2013 року № 130 "Про внесення змін до наказу Національного космічного агентства України від 20.09.2005 року № 228", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2013 року за № 779/23.311 та на виконання наказу начальника Національного центру управління та випробувань космічних засобів "Про внесення змін до наказу НЦУВКЗ від 28.10.2005 року № 38" від 27.05.2013 року № 30, майору ОСОБА_2, інженеру групи передаючих та антенно-фідерних систем відділу радіотехнічного, встановлено оклад по 10 тарифному розряду - 1 551,00 грн. на місяць (а.с.11).
Позивач звернувся з рапортом до начальника відділу, відповідно до якого клопотав про виплату йому матеріальної винагороди за 15 років безперервної служби у Збройних Силах.
Відповідач відмовив у клопотанні позивача, оскільки згідно листа НКА України від 20.09.2005 № 228, виданого на виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 1298 від 30.08.2002 з вересня 2009 року грошове забезпечення військовослужбовців, які відряджені до НКА України, приведено у сувору відповідність до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 09.04.2008 № 104 та матеріальне забезпечення військовослужбовців, відряджених до НКА України, не передбачає такої виплати, як винагороди за безперервну військову службу, через що законодавчих підстав для виплати грошової винагороди немає.
Станом на 17.07.2013 року термін його служби становить 15 років і ОСОБА_2 має право на отримання одноразової винагороду за безперервну службу в розмірі 1 (одного) посадового окладу та окладу за військове звання, але останньому вказану винагороду виплачено не було.
Відповідно до вимог ч. 1, 2 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" № 2011-XII від 20.12.91 (зі змінами та доповненнями) держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Частиною четвертою статті 9 Закону передбачено, що грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.
Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.
Частина сьома статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" встановлює, що за військовослужбовцями, відрядженими до державних органів, установ і організацій, зберігаються всі види забезпечення, передбачені статтями 9 і 9-1 цього Закону, гарантії та пільги, що надаються за рахунок коштів, призначених у Державному бюджеті України на утримання Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, Державної спеціальної служби транспорту. Перелік посад, які можуть бути заміщені військовослужбовцями у цих державних органах, установах, організаціях, а також Державному підприємстві обслуговування повітряного руху України, затверджується Президентом України.
Відповідно до п. 78 Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщикам (мічманам) Збройних Сил України, затвердженого указом Президента України від 07.11.2001 № 1053, за відрядженими військовослужбовцями та членами їх сімей зберігаються всі гарантії та пільги, передбачені законодавством.
Пунктами 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно додатка № 25 до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" розмір одноразової винагороди за тривалість безперервної військової служби за 15 років складає 1 посадовий оклад і 1 оклад за військовим званням.
Наказом Міністерства оборони України від 11.06.2008 № 260, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.07.2008 за № 638/15329, затверджено Інструкцію "Про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам" (далі -Інструкція).
Відповідно до п. 32.1. вказаної Інструкції (розділ XXXII "Правила виплати винагороди за тривалість безперервної військової служби") особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом одноразово, залежно від тривалості безперервної календарної військової служби, виплачується винагорода за строк безперервної календарної військової служби 15 років, складає 1 посадовий оклад і 1 оклад за військовим званням.
Винагорода за тривалість безперервної військової служби виплачується за місцем штатної служби за наказом командира військової частини, а командирам військових частин (начальникам) - за наказами вищих командирів (начальників).
Винагорода за тривалість безперервної військової служби виплачується за місцем штатної служби за наказом командира військової частини, а командирам військових частин (начальникам) - за наказами вищих командирів (начальників).
Пунктом 1 постанови Кабінету міністрів України від 07.02.2001 № 104 "Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної кримінально - виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ і організацій" зазначено, що військовослужбовцям, особам начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації та Державної кримінально-виконавчої служби, відрядженим до державних органів, установ та організацій, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, особового складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації та Державної кримінально-виконавчої служби.
При цьому, грошове забезпечення виплачується виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в державних органах, установах та організаціях, до яких вони відряджені, інших виплат, установлених для відповідних працівників цих органів, установ та організацій, а також окладів за військовими (спеціальними) званнями і надбавки за вислугу років у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної кримінально-виконавчої служби.
Виплата грошового забезпечення провадиться за рахунок коштів тих державних органів, установ та організацій, до яких відряджені зазначені військовослужбовці, особи начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної кримінально-виконавчої служби.
За відрядженими особами зберігаються всі види матеріального забезпечення за попереднім місцем служби, гарантії щодо соціального захисту, передбачені законодавством, за рахунок бюджетів Збройних Сил, інших військових формувань, органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної кримінально-виконавчої служби.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 має право на отримання одноразової грошової винагороди за 15 років безперервної служби у Збройних Силах.
Судом встановлено, що посадовий оклад ОСОБА_2 на момент настання права на отримання одноразової грошової винагороди за 15 років безперервної служби у Збройних Силах склав 1551 грн.
Оклад за військовим званням, на момент настання у ОСОБА_2 права на отримання одноразової грошової винагороди за 15 років безперервної служби у Збройних Силах, склав 125 грн.
З розрахунку того, що відповідно до Додатку № 25 до постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.07 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" розмір винагороди за тривалість безперервної військової служби за 15 років складає 1 посадовий оклад і 1 оклад за військовим званням, то розмір грошової винагороди визначено відповідачем в сумі 1676,00 грн. вірно.
Зважаючи на наведене, колегія суддів дійшла висновку, що правова оцінка, яку дав суд першої інстанції обставинам справи, не суперечить чинному законодавству.
Судове рішення не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.
Згідно статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 195, 197, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Національного центру управління та випробувань космічних засобів в особі Південного центру радіотехнічного спостереження на постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 29.08.13 у справі № 827/2142/13-а - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 29.08.13 у справі № 827/2142/13-а - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Ухвалу може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя підпис О.Е.Єланська
Судді підпис О.В.Кучерук
підпис М.В. Кукта
З оригіналом згідно
Головуючий суддя О.Е.Єланська
Суд | Севастопольський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2013 |
Оприлюднено | 11.12.2013 |
Номер документу | 35872729 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Єланська Олена Едуардівна
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Єланська Олена Едуардівна
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Єланська Олена Едуардівна
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Єланська Олена Едуардівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні