cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
підготовчого засідання суду
про порушення провадження у справі про банкрутство
"03" вересня 2013 р.Справа №916/2174/13
За заявою боржника приватного підприємства „Інстал Плюс" (65026, м. Одеса, Приморський бульвар, 10. кв. 11 код ЄДРПОУ 38155534)
про порушення справи про банкрутство за скороченою процедурою, передбаченою ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" №4212-У1 від 22.12.2011р.
Суддя Бахарєв Б. О.
Суть спору: про визнання банкрутом
Представники:
від боржника: голова ліквідаційної комісії Курзов В.О.
Приватне підприємство „Інстал Плюс" звернулось до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за скороченою процедурою, передбаченою ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з посиланням на те, що у зв'язку із неможливістю погашення кредиторської заборгованості в процедурі самостійної ліквідації, ліквідатором прийнято рішення 02.08.2013р. про звернення до суду із заявою.
У відповідності з нормами ч.1 ст. 11 вказаного Закону заява про порушення провадження у справі про банкрутство містить всі необхідні реквізити та у ній викладені всі обставини, що є підставою для звернення до суду.
Як передбачено ч.2 цієї статті Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" №4212-У1 від 22.12.2011р., до заяви боржника додано виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо боржника від 19.04.2012; довідку з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 12.06.2007р.; докази сплати судового збору; копію Статуту боржника; докази проведення роботи ліквідаційною комісією в процедурі ліквідації за рішенням засновника, а саме: копії протоколу загальних зборів учасників ПП „Інстал Плюс" про припинення діяльності від 02.08.2013р.; повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк звернення з кредиторськими вимогами до неї в „Бюлетні державної реєстрації" № 240 (5) від 21.02.2013р.; опис документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії „Внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи"; заяви до ДПІ у Приморському районі м. Одеси про припинення платника податків по формі №8-ОПП; докази наявності заборгованості перед кредитором ПП „Фірма Де люкс" (лист від 19.03.2013р., лист від 29.03.2013р., договір 385/1 від 03.12.2012р., акт приймання-передачі наданих послуг № 1 від 25.03.2013р., акт звірки взаєморозрахунків №1 20.04.2013р.); фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва станом на 02.08.2013р. про відсутність заборгованості по заробітній платі та по зобов'язанням щодо сплати податків і зборів, та обов'язковим платежам; довідку про відсутність будь-якого рухомого або нерухомого майна, яке належить підприємству на праві власності, а також майна, яке перебуває у заставі або є обтяженим у інший спосіб; відсутність на балансі підприємства державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу; рішення про затвердження проміжного ліквідаційного балансу; протокол про затвердження проміжного ліквідаційного балансу.
Частина 2 статті 10 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" №4212-У1 від 22.12.2011р. вказує на право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи по банкрутство боржника та кредитора. Частина 3 цієї статті Закону передбачає, що справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Інша підстава передбачена ч.5 ст.11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" №4212-У1 від 22.12.2011р., згідно якої боржник зобов'язаний звернутись до господарського суду у разі, якщо під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.
Ч.1 ст. 95 цього Закону передбачає, що якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується у порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутись до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Відповідно до ч.2 цієї статті Закону обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Відповідно до вимог ч.3 ст. 16 Закону у разі звернення до господарського суду боржника із заявою про порушення справи про банкрутство у підготовчому засіданні з'ясовуються ознаки неплатоспроможності боржника або її загрози.
Приймаючи до уваги те, що ліквідаційною комісією, створеною рішенням власника боржника встановлено, вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, згідно проміжного ліквідаційної балансу, затвердженого ліквідаційною комісією, заборгованість перед кредитором складає 298600 грн., майно у боржника відсутнє, судом встановлено наявність таких ознак.
Враховуючи викладене, суд встановив наявність підстав для порушення провадження у справі про банкрутство, передбачених ст.ст. 10, 16, 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" №4212-У1 від 22.12.2011р та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Керуючись ст.ст. 1,2,9,10,11,16,19,95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" №4212-У1 від 22.12.2011р., ст.ст. 64,65, 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Порушити провадження у справі про банкрутство приватного підприємства „Інстал Плюс" (65026, м. Одеса, Приморський бульвар, 10. кв. 11 код ЄДРПОУ 38155534).
2. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів (зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію).
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна н стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах;
забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;
не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;
зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;
не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
Мораторій на задоволення вимог кредиторів застосовується до вимог кредиторів щодо відшкодування збитків, що виникли через відмову боржника від виконання правочинів (договорів) у процедурі санації.
Дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів; на виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян; на виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов'язують боржника вчинити певні дії чи утриматись від їх вчинення.
Дія мораторію не поширюється на задоволення вимог кредиторів у разі одночасного задоволення вимог кредиторів у процедурі розпорядження майном керуючим санацією згідно з планом санації або ліквідатором у ліквідаційній процедурі в порядку черговості, встановленому цим Законом.
Звернення стягнення на майно боржника за вимогами, на які не поширюється дія мораторію, здійснюється виключно за ухвалою господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство боржника.
3. Призначити засідання суду на 12.09.2013р. о 10:15.
Засідання суду відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області 5-й поверх зал №11 (тел. 0482 307-980).
4. З моменту порушення провадження у справі про банкрутство:
пред'явлення конкурсними та забезпеченими кредиторами вимог до боржника та
їх задоволення може відбуватись лише у порядку, передбаченому цим Законом, та в межах провадження у справі про банкрутство;
пред'явлення поточними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення може
відбуватись у випадку та порядку, передбачених цим Законом;
арешт майна боржника чи інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство;
корпоративні права засновників (учасників, акціонерів) боржника реалізуються з урахуванням обмежень, встановлених цим Законом;
задоволення вимог засновника (учасника) боржника - юридичної особи реалізуються з урахуванням обмежень, встановлених цим Законом;
задоволення вимог засновника (учасника) боржника - юридичної особи про виділення частки майна боржника у зв'язку з виходом із складу його учасників забороняється.
Ухвала є підставою для зупинення виконавчого провадження відповідно до ч.2 ст. 19 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалу надіслати: боржнику, ДПІ у Приморському районі м. Одеси, Приморському районному суду м. Одеси, Одеському окружному адміністративному суду, 2 ВДВС в Приморському районі м. Одеси, відділу державних реєстраторів Виконавчого комітету Одеської міської ради.
Ухвала про порушення провадження у справі набирає законної сили з моменту її винесення згідно з ч.4 ст. 8, ч.13 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Суддя Бахарєв Б.О.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2013 |
Оприлюднено | 06.09.2013 |
Номер документу | 33307871 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Бахарєв Б.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні