Ухвала
від 24.04.2014 по справі 916/2174/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

"24" квітня 2014 р. Справа № 916/2174/13

За заявою боржника приватного підприємства „Інстал Плюс" (65026, м. Одеса, Приморський бульвар, 10. кв. 11 код ЄДРПОУ 38155534)

про порушення справи про банкрутство приватного підприємства „Інстал Плюс" (65026, м. Одеса, Приморський бульвар, 10. кв. 11 код ЄДРПОУ 38155534).

Суддя Бахарєв Б.О.

Представники сторін:

Від кредиторів: не з'явились.

Ліквідатор: не з'явився.

СУТЬ СПОРУ: про визнання банкрутом

13.08.2013р. голова ліквідаційної комісії приватного підприємства „Інстал Плюс" звернувся до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство приватного підприємства „Інстал Плюс", здійснюючи провадження з особливостями, застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником відповідно до ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у зв'язку із неможливістю погашення кредиторської заборгованості на суму 34000 грн. в процедурі самостійної ліквідації.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 19.08.2013р. прийнято заяву про порушення провадження у справі про банкрутство приватного підприємства „Інстал Плюс" до розгляду.

Ухвалою господарського суду від 03.09.2013р. за наслідками розгляду заяви голови ліквідаційної комісії боржника у підготовчому засіданні порушено провадження у справі про банкрутство приватного підприємства „Інстал Плюс" та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні наявні матеріали у справі, заслухавши пояснення голови ліквідаційної комісії, господарський суд встановив, що заява голови ліквідаційної комісії приватного підприємства „Інстал Плюс", підлягає задоволенню з наступних підстав.

05.02.2013р. рішенням засновника приватного підприємства „Інстал Плюс" вирішено припинити діяльності підприємства шляхом його ліквідації; призначено головою ліквідаційної комісії товариства - Курзова Владислава Олександровича (код НОМЕР_1, АДРЕСА_1); встановлено строк для заявлення претензій кредиторів приватного підприємства „Інстал Плюс" у два місяці з моменту публікації повідомлення про припинення діяльності товариства; складення, після завершення строку для пред'явлення вимог кредиторами, проміжного ліквідаційного балансу приватного підприємства „Інстал Плюс".

Голова ліквідаційної комісії приватного підприємства „Інстал Плюс" повідомив державного реєстратора про прийняття засновником приватного підприємства „Інстал Плюс" рішення щодо припинення юридичної особи, з метою проведення державним реєстратором реєстраційної дії „Внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ним органу щодо припинення юридичної особи".

В офіційному друкованому засобі „Бюлетень державної реєстрації" № 240 (5) від 21.02.2013р. було надруковано оголошення про ліквідацію приватного підприємства „Інстал Плюс".

Розміщена ліквідатором приватного підприємства „Інстал Плюс" інформація щодо припинення товариства відповідає вимогам чинного законодавства.

Частиною 5 ст. 11 Закону (№2343-ХІІ), передбачено, що боржник зобов'язаний звернутись до господарського суду у разі, якщо під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.

Згідно з ч.1 ст. 95 Закону (№2343-ХІІ) якщо вартості майна боржника -юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Статтею 105 ЦК України передбачено, що учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язаний негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 105 Цивільного кодексу України, комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 110 Цивільного кодексу України, юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Частиною 5 ст. 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку ст. 95 Закону (№2343-ХІІ) є: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами ст. 105 ЦК України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу. Крім того, звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення строку, передбаченого ст. 105 ЦК України.

21.02.2013 р. голова ліквідаційної комісії приватного підприємства „Інстал Плюс" повідомив ДПІ у Приморському районі м. Одеси про припинення діяльності приватного підприємства „Інстал Плюс" шляхом ліквідації (додаток 8 до Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів) Форма № 8 -ОПП).

За період ліквідаційної процедури на адресу ліквідатора приватного підприємства „Інстал Плюс" надійшла заява ПП „Фірма Делюкс" з грошовими вимогами до боржника на суму 298600 грн., які виникли на підставі договору № 85/1 від 03.12.2012р., акту звірки взаємних розрахунків №1 від 20.04.2013р., акту приймання-передачі наданих послуг №1 від 25.03.2013р.

Заборгованість приватного підприємства „Інстал Плюс" перед кредитором на суму 298600грн. головою ліквідаційної комісії визнана у повному обсязі.

За результатами проведеної інвентаризації товарно - матеріальних цінностей приватного підприємства „Інстал Плюс" майна у боржника не виявлено, грошові кошти та дебіторська заборгованість - відсутні, що підтверджується довідкою УДАІ ГУМВС України в області від 25.10.2013 р. про відсутність зареєстрованих транспортних засобів, рішенням державного реєстратора прав на нерухоме майно, відповідно до якого за приватним підприємством „Інстал Плюс" відсутні відомості про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження.

Головою ліквідаційної комісії повідомлено суд, що подальше функціонування підприємства призведе до збільшення боргів. Погашення наявних кредиторських боргів можливе лише через застосування процедур передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

На підставі ст. 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним. Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.

З наданих до заяви матеріалів справи вбачається, що голова ліквідаційної комісії звернувся до господарського суду із заявою про банкрутство за правилами ст. 95 Закону (№2343-ХІІ) в строк, передбачений ч. 4 ст.105 ЦК України.

Головою ліквідаційної комісії приватного підприємства „Інстал Плюс" надані докази проведення відповідних дій, як передумови для звернення ліквідатора (ліквідаційної комісії) із заявою про порушення справи про банкрутство відповідно до ст.ст. 105,110,111 ЦК України, ст. 60 ГК України та ст. 95 Закону (№ 2343-ХІІ), а заява голови ліквідаційної комісії приватного підприємства „Інстал Плюс" про наявність боргу обґрунтована та підтверджена матеріалами справи.

Оскільки вартості майна боржника - юридичної особи приватного підприємства „Інстал Плюс", щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредитора, юридична особа ліквідується у порядку передбаченому ст. 95 Закону (№2343-ХІІ), згідно з якою господарський суд за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, визнає боржника, який ліквідується, банкрутом", відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Згідно з пунктом 2 ст. 95 Закону (№2343-ХІІ) обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.

В заяві про порушення справи про банкрутство приватного підприємства „Інстал Плюс" голова ліквідаційної комісії звертався до суду з заявою щодо покладання на нього обов'язок ліквідатора боржника.

Постановою господарського суду Одеської області від 14.11.2013р. визнано банкрутом приватне підприємство „Інстал Плюс", відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором приватного підприємства „Інстал Плюс" Курзова Владислава Олександровича.

Відповідно до п. 3 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.

Протягом місяця з дня публікації оголошення про визнання боржника банкрутом до господарського суду Одеської області звернулась Державна податкова інспекція у Приморському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області з грошовими вимогами до боржника на суму 4566,35 грн., які визнані ліквідатором у повному обсязі. Інших заяв про визнання кредитором не надходило.

За результатами роботи ліквідатором надано суду ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора з підтверджуючими документами, які свідчать про відсутність у банкрута майна, транспортних засобів, грошових коштів та інших активів, у зв'язку з чим неможливе погашення грошових вимог кредитора в порядку ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Приймаючи до уваги ознаки, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, а також враховуючи, відсутність у банкрута майна та грошових коштів для погашення кредиторської заборгованості і платоспроможність відновити неможливо, суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута і ліквідувати приватне підприємство „Інстал Плюс".

Керуючись, п.6 ст.83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 ГПК України суд, -

У Х В А Л И В:

1. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс приватного підприємства „Інстал Плюс" (65026, м. Одеса, Приморський бульвар, 10. кв. 11 код ЄДРПОУ 38155534).

2. Ліквідувати юридичну особу приватне підприємство „Інстал Плюс" (65026, м. Одеса, Приморський бульвар, 10. кв. 11 код ЄДРПОУ 38155534).

3. Вимоги, які не задоволені за недостатністю майна вважати погашеними.

4. Зобов'язати ліквідатора провести заходи щодо ліквідації підприємства, забезпечити збереженість архівних документів банкрута і, за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства або уповноваженою ним архівною установою, визначити місце подальшого їх зберігання у відповідності з ч.2 ст.48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", про що повідомити суд.

5. Повноваження ліквідатора припинити.

6. Провадження у справі припинити.

Копію ухвали надіслати: ліквідатору, кредитору, відділу з питань банкрутства головного управління юстиції в Одеській області, державному реєстратору, ДПІ в Приморському р-ні м. Одеси Головного управління Міндоходів.

Суддя Бахарєв Б.О.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення24.04.2014
Оприлюднено12.05.2014
Номер документу38564304
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/2174/13

Ухвала від 24.04.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарєв Б.О.

Ухвала від 13.03.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарєв Б.О.

Ухвала від 20.02.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарєв Б.О.

Ухвала від 14.01.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарєв Б.О.

Ухвала від 25.12.2013

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарєв Б.О.

Ухвала від 14.11.2013

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарєв Б.О.

Ухвала від 08.10.2013

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарєв Б.О.

Ухвала від 12.09.2013

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарєв Б.О.

Ухвала від 03.09.2013

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарєв Б.О.

Ухвала від 19.08.2013

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарєв Б.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні