Постанова
від 25.03.2009 по справі 17/82/09
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

17/82/09

  

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  

"25" березня 2009 р. 11:00

Справа №  17/82/09

                                                  

       Господарський суд Миколаївської області

головуючий суддя Коваль С.М.,

при  секретарі Колесниковій В.В.,

з участю представників сторін:

від позивача –Стрекалова А.П.,  довіреність № 8303/07 від 14.05.08р.;

від відповідача –не з‘явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 17/82/09

За позовом управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Миколаєва,

54015, м. Миколаїв, вул. Робоча, 2-А,

До Товариства з обмеженою відповідальністю “Завод ”Кристал”,

54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41

про стягнення  заборгованості по внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі  5 729 грн. 28  коп.,-

          Позивач позовні вимоги підтримує.

Відповідач відзив на позовну заяву та заперечень проти позову не надав, свого представника у судове засідання не направив, поштове відправлення № 2881 від 10.02.2009р., з повідомленням про час та місце проведення судового засідання було повернуто до суду з відміткою пошти “підприємство закрито”.

Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважного представника відповідача, відповідно до ст. 128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся з адміністративним позовом про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування з відповідача -  Товариства з обмеженою відповідальністю “Завод ”Кристал”.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Завод «Кристал»(далі -ТОВ «Завод «Кристал») зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Миколаєва (далі - УПФУ) як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Колишні працівники цього підприємства, а саме: Пастушок Валерій Олексійович, Крамаренко Віктор Михайлович отримують пенсію, призначену відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058 - IV від 09.07.2003 р. (далі - Закон № 1058), пункту "а" частини 1 статті 13 Закону України від             05.11. 1992 р. № 1778-ХИ "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон №1778), який передбачає, що право на пенсію за віком на пільгових умовах мають, незалежно від місця останньої роботи, працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, роботах із особливо важкими умовами праці, - за Списком № 1 виробництв, посад, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:

Чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах;

Жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років та 6 місяців на зазначених роботах.

Відповідно до ч. 4 п. 1 ст. 106 КАС України УПФУ викладає обставини, якими обґрунтовуються наступні позовні вимоги.

Відповідно до абзацу 4 п. п. 1 п. 2 Прикінцевих положень Закону №1058 та п. 4.1 Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. № 21 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 29.11.2004 р. № 998/6189 (далі Інструкція 21-1) підприємства - платники страхових внесків зобов'язані покривати фактичні витрати на виплату і доставку пільгових пенсій за Списком № 1 у розмірі 20 % у 2004 р., та з щорічним збільшенням на 10% до 100 відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону № 1058, яка зазначає, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення чоловіками 60 років, жінками - 55 років та наявності страхового стажу не менше п'яти років.

Пунктом 6.4. Інструкції № 21 передбачено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які надсилаються підприємствам до 20 - січня поточного року, У свою чергу, підприємства, зобов'язані щомісяця до 25 числа вносити до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, (пункт 6.8. Інструкції №21).

Згідно з чинним законодавством, УПФУ в Заводському районі були надіслані Розрахунки до ВАТ «Завод»«Кристал», що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення № 243018 від 14.04.08, № 245975 від 25.04.08, № 250286 від 15.05.08, № 253617 від 10.06.08, № 258953 від 08.07.08, № 262659 від 23.07.08. № 267421 від 21.08.08. Однак, ВАТ «Завод «Кристал»у встановлені законом строки, починаючи з квітня місяця 2008р. по серпень місяць 2008 р. не здійснювало перерахувань до УПФУ в Заводському районі у розмірах, зазначених у Розрахунках.

Внаслідок невиконання вимог зазначених нормативно - правових актів, за період з 25.04.2008 р. по 26.08.2008 р., ВАТ «Завод»«Кристал», утворилась заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій за віком призначених на пільгових умовах за списком № 1, яка станом на 06.02.2009 р. становить 5 729 грн. 28 коп.

На підставі викладеного та керуючись статтею 106, п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058 від 09.07.2003 р., розділом 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, ст. ст. 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі               м. Миколаєва задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Завод ”Кристал” (54020,                    м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41; код 13853980, р/р 26001283993001, МФО 326610,                      МФ КБ “ПРриватбанк”) заборгованість по страхових внесках на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування в сумі 5 729, 28 грн. на користь Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Миколаєва (м. Миколаїв, вул. Робоча, 2-А,; р/р 256023016118 в ОПРЕВ Ощадбанку м.Миколаєва, МФО 326461, код ЄДРПОУ 20916468).

Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня її проголошення, якщо не подано заяву про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду скарги.

Постанову може бути оскаржено в порядку, встановленому ст. 186 КАС України.   

Суддя

 

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення25.03.2009
Оприлюднено11.04.2009
Номер документу3331810
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —17/82/09

Ухвала від 27.05.2009

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Коваль С.М.

Рішення від 06.04.2009

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Корсун В.Л.

Постанова від 25.03.2009

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Коваль С.М.

Ухвала від 09.02.2009

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Коваль С.М.

Ухвала від 06.02.2009

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Коваль С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні