Ухвала
від 04.09.2013 по справі 916/2112/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

підготовчого засідання суду

про порушення провадження у справі про банкрутство

"04" вересня 2013 р.Справа №916/2112/13

За заявою боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „Астрей Плюс ЛТД" (65026, м.Одеса, вул. Грецька, буд. 7; код ЄДРПОУ 37317806) про визнання банкрутом за положеннями ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",

Господарський суд Одеської області у складі:

судді Антощук С.І.

при секретарі судового засідання Андрущенку С.В.

Представники сторін:

від заявника: не з'явилися.

Суть спору: про визнання банкрутом

Голова ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю „Астрей Плюс ЛТД" звернувся до суду із заявою про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю „Астрей Плюс ЛТД" банкрутом, оскільки під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі. Вказана заява подана з урахуванням вимог ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвалою господарського суду Одеської області від 12.08.2013р. прийнято до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю „Астрей Плюс ЛТД" та призначено до розгляду у підготовчому засіданні суду.

14.08.2013р. до канцелярії господарського суду Одеської області від заявника (боржника) надійшло клопотання (вх.№24771/13) про відкладення розгляду справи №916/2112/13 призначеної на 15.08.2013р. у зв'язку з необхідністю часу для подання витребуваних судом документів.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 15.08.2013р. відкладено підготовче засідання суду на підставі клопотання заявника (боржника) та у зв'язку з нез'явленням у судове засідання представника заявника (боржника), неподанням витребуваних судом документів та необхідністю витребування додаткових доказів.

04.09.2013р. до канцелярії господарського суду Одеської області голова ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю „Астрей Плюс ЛТД" надав супровідним листом (вх.№26565/13) витребувані ухвалами суду від 12.08.2013р. та 15.08.2013р. документи.

Розглянувши у підготовчому засіданні суду матеріали заяви голови ліквідаційної комісії боржника, суд встановив:

Відповідно до ч. 2 ст. 4 1 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом з врахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ч.ч.1, 2, 4 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. Цей Закон має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов'язаних з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом. Провадження у справах про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності регулюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.

Згідно ч.2 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.

Відповідно до ч.3 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

У ч.5 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зазначено, що боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі, якщо під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Порядок ліквідації юридичної особи регламентовано ст. ст. 105, 110, 111 ЦК України, ст.60 ГК України та ст. ст. 33-34 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців". До обов'язкових заходів добровільної ліквідації згідно зазначених положень віднесено:

- подання державному реєстратору документів для внесення до Єдиного державного реєстру запису про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи власником (учасником) та опублікування даної інформації у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації із зазначенням відомостей про призначену ліквідаційну комісію та строк пред'явлення вимог кредиторів, який не може становити менше 2-х місяців і більше 6-ти місяців з дня опублікування повідомлення;

- персональне повідомлення явних (відомих) кредиторів у письмовій формі про ліквідацію боржника;

- розгляд окремо кожної вимоги кредитора, що надійшла до ліквідаційної комісії, прийняття відповідного рішення та направлення його кредитору у строк не пізніше 30 днів з дня отримання вимоги;

- проведення заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості та надання інформації про участь в інших юридичних особах;

- закриття рахунків боржника;

- проведення інвентаризації майна боржника;

- закриття відокремлених підрозділів, звільнення працівників боржника;

- повернення відповідним органам ліцензій, документів дозвільного характеру, печаток, штампів та ін.;

- забезпечення надання документів органам ДПІ, ПФУ та Фондам соціального страхування для проведення перевірок;

- складення проміжного ліквідаційного балансу після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами, який повинен містити відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду;

- затвердження проміжного ліквідаційного балансу учасником юридичної особи.

Зазначені вище норми законодавства вимагають від заявника подати докази здійснення вказаних заходів на момент звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство.

На підтвердження проведення досудової процедури ліквідації заявником надано: рішення №2 від 28.05.2013р., згідно якого учасником ТОВ „Астрей Плюс ЛТД" гр.Пономарьовим А.В. (п.1.2. Статуту) було прийнято рішення про припинення діяльності ТОВ „Астрей Плюс ЛТД" шляхом ліквідації, призначення головою та єдиним членом ліквідаційної комісії ТОВ „Астрей Плюс ЛТД" гр.Пономарьова А.В. (ідентифікаційний номер 2731201898) та визначення ліквідаційних заходів; докази направлення державному реєстратору документів для внесення запису про прийняття рішення про ліквідацію товариства до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АВ №458916 станом на 15.08.2013р. та опис прийнятих документів від 30.05.2013р.); докази опублікування повідомлення про припинення ТОВ „Астрей Плюс ЛТД" у спеціалізованому друкованому органі (Бюлетень державної реєстрації №250 (15) від 06.06.2013р.); докази подання заяв по формі №8-ОПП про припинення платника податку до податкових органів у зв'язку з припиненням діяльності товариства (заява про припинення платника податків від 30.05.2013р. до ДПІ у Печерському р-ні м.Києва, реєстр відправки кореспонденції від 30.05.2013р. та квитанція №31780 від 30.05.2013р.; заява про припинення платника податків від 30.05.2013р. до ДПІ у Приморському р-ні м.Одеси, реєстр відправки кореспонденції від 30.05.2013р. та квитанція №23658 від 30.05.2013р.); докази направлення повідомлення відомому кредитору - ПП „Адоніс-С" про прийняття рішення про припинення (лист від 10.06.2013р.); докази звернення ПП „Адоніс-С" до ліквідаційної комісії ТОВ „Астрей Плюс ЛТД" з вимогою про включення кредиторської заборгованості у розмірі 347 946,48грн. в реєстр вимог кредиторів (лист від 20.06.2013р.); рішення про визнання вимог кредитора (лист від 26.06.2013р.; реєстр вимог кредиторів ТОВ „Астрей Плюс ЛТД" від 07.08.2013р.); докази проведення інвентаризації майна боржника (акт інвентаризації та оцінки майна від 07.08.2013р.; довідка голови ліквідаційної комісії ТОВ „Астрей Плюс ЛТД" про відсутність будь-якого рухомого та нерухомого майна; довідка станом на 07.08.2013р. про відсутність заборгованості по нарахуванню та виплаті заробітної плати, грошової компенсації за невикористані дні щорічної та додаткової відпустки працівників, інших коштів, належних працівникам у зв'язку з оплачуваною відсутністю на роботі, вихідної допомоги, належної працівникам у зв'язку з припиненням трудових відносин, із страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, по податках і зборах (обов'язкових платежах), по відшкодуванню шкоди життю та здоров'ю, виплаті авторської винагороди); докази складання проміжного ліквідаційного балансу (проміжний ліквідаційний баланс станом на 07.08.2013р.); докази прийняти рішення про затвердження проміжного ліквідаційного балансу (протокол голови ліквідаційної комісії від 07.08.2013р.).

Дослідивши вказані документи, судом встановлено дотримання заявником порядку добровільної ліквідації юридичної особи, визначеної законодавством України.

Крім того, головою ліквідаційної комісії до заяви про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Астрей Плюс ЛТД" додано докази, що підтверджують наявність заборгованості перед відомим кредитором, а саме: договір купівлі-продажу №09/09-11 від 01.09.2011р., укладений між ТОВ „Астрей Плюс ЛТД" (покупець) та ПП „Адоніс-С" (продавець). Відповідно до п.1.1. договору, продавець зобов'язується передати у власність покупцю належний продавцю товар, а покупець зобов'язується забирати товар та сплатити вартість товару. Поставка здійснюється на умовах доставки товару за рахунок та транспортом покупця. Товар належний продавцю на праві власності, не заставлений, не арештований, не являється предметом позовів третіх осіб. Згідно п.1.2. договору упаковка повинна забезпечувати повну збереженість товару при його транспортуванні автотранспортом. У п. 1.3. договору зазначено, що вартість за товар визначається по взаємній домовленості сторін та вказується у видаткових накладних продавця. Відповідно до другого розділу договору покупець зобов'язується перевести грошові кошти на розрахунковий рахунок продавця шляхом передоплати або послідуючій оплати , а також допускається оплата за готівковий розрахунок. По взаємній домовленості можлива відстрочка платежу на 5 банківських днів. При наданні товару у розстрочку покупець зобов'язаний надати акт звірки на кінець кожного кварталу. Згідно п. 5.3 договору, даний договір вступає в силу з моменту його підписання та діє до моменту закінчення взаєморозрахунків сторін. Крім того, заявником надано видаткову накладну №РН-0000016 від 27.04.2012р. на суму 347 946,48грн., податкову накладну № 4 від 27.04.2012р., акт прийому-передачі товару №0000016 від 27.04.2012р. та акт звірки взаєморозрахунків за 2012-2013р.р. на загальну суму 347 946,48грн., що підписаний сторонами та скріплений печатками.

07.08.2013р. головою ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю „Астрей Плюс ЛТД" було прийнято рішення про звернення до господарського суду у порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", про що свідчить наявне у матеріалах справи рішення ліквідатора від 07.08.2013р.

Відповідно до ч.1 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.

Згідно ч.3 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі звернення до господарського суду боржника із заявою про порушення справи про банкрутство у підготовчому засіданні з'ясовуються ознаки неплатоспроможності боржника або її загрози.

Згідно ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.

З наданих заявником документів, а саме проміжного ліквідаційного балансу Товариства з обмеженою відповідальністю „Астрей Плюс ЛТД" станом на 07.08.2013р., вбачається, що актив заявника повністю відсутній (рядок 260), тобто боржник неспроможній погасити наявну кредиторську заборгованість (рядок 620) у зв'язку з відсутністю майна, що свідчить про наявність ознак неплатоспроможності ТОВ „Астрей Плюс ЛТД".

Згідно ч.6 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про: порушення провадження у справі про банкрутство; відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч.1 ст.7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" щодо боржника застосовуються такі судові процедури банкрутства: розпорядження майном боржника; мирова угода; санація (відновлення платоспроможності) боржника; ліквідація банкрута.

Частиною 3 ст.7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що залежно від категорії боржника, виду його діяльності та наявності у нього майна господарський суд застосовує загальний, спеціальний або спрощений порядок провадження у справі про банкрутство. Спрощений порядок застосовується під час ліквідації банкрута без застосування процедур розпорядження майном та санації.

Відповідно до ч.2 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.

Таким чином, стаття 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка регламентує особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником, регулює спрощений порядок розгляду справ про банкрутство, оскільки положення вказаної статті не передбачають застосування процедур розпорядження майном боржника та санації.

У зв'язку з викладеним, в ухвалі про порушення провадження у справі про банкрутство боржника, що ліквідується власником, зазначається частина відомостей, передбачена ч.9 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а саме: відомості про порушення провадження у справі про банкрутство та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.

Враховуючи викладене, суд встановив наявність підстав для порушення провадження у справі про банкрутство, передбачених ст.ст. 10, 16, 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.

Керуючись ст.ст. 1, 2, 9, 10, 11, 16, 19, 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 64, 65, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В:

1.Порушити провадження у справі за заявою боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „Астрей Плюс ЛТД" (65026, м.Одеса, вул. Грецька, буд. 7; код ЄДРПОУ 37317806) про визнання банкрутом за положеннями ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

2.Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів (зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію).

Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна н стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах; забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій; не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.

Мораторій на задоволення вимог кредиторів застосовується до вимог кредиторів щодо відшкодування збитків, що виникли через відмову боржника від виконання правочинів (договорів) у процедурі санації.

Дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів; на виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян; на виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов'язують боржника вчинити певні дії чи утриматись від їх вчинення.

Дія мораторію не поширюється на задоволення вимог кредиторів у разі одночасного задоволення вимог кредиторів у процедурі розпорядження майном керуючим санацією згідно з планом санації або ліквідатором у ліквідаційній процедурі в порядку черговості, встановленому цим Законом.

Стягнення грошових коштів за вимогами кредиторів за зобов'язаннями, на які не поширюється дія мораторію, провадиться з рахунку боржника в установі банку. Контроль за такими стягненнями здійснює арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор).

Звернення стягнення на майно боржника за вимогами, на які не поширюється дія мораторію, здійснюється виключно за ухвалою господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство боржника.

Ухвала є підставою для зупинення виконавчого провадження відповідно до ч.2 ст. 19 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

3.Призначити засідання суду на 18.09.2013р. о 10:15 год.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м.Одеса, пр-т. Шевченка, 29, в к. № 5 (3-й поверх), тел. (0482)307-997.

Ухвала про порушення провадження у справі набирає законної сили з моменту її винесення згідно з ч.4 ст. 8, ч.13 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвалу надіслати: заявнику, ДПІ у Приморському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів, Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, Другому Приморському ВДВС Одеського МУЮ, Приморському районному суду м.Одеси (65029, м.Одеса, Балківська, буд. 33).

Суддя Антощук С.І.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення04.09.2013
Оприлюднено09.09.2013
Номер документу33333062
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/2112/13

Ухвала від 15.01.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Зеленов Г.М.

Ухвала від 13.01.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Зеленов Г.М.

Ухвала від 25.12.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Зеленов Г.М.

Ухвала від 16.12.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Зеленов Г.М.

Ухвала від 27.11.2013

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 27.11.2013

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 11.11.2013

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 29.10.2013

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 18.09.2013

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 04.09.2013

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні