Рішення
від 05.12.2006 по справі 1/990-20/230
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1/990-20/230

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

          

05.12.06                                                                                           Справа№ 1/990-20/230

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Богоя-2», м.Львів

до відповідача: Західно-Української регіональної агропромислової біржі, м.Львів

Треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Жайвір», м.Львів

Гребенюк Тарас Григорович, м.Львів

про визнання недійсними аукціонних торгів.

Суддя  Манюк П.Т.  

При секретарі Кравець В.П.

Представники:

від позивача: Сєріков С.О.- представник

                                    Білевич Н.К. - представник

           від відповідача: Панюра Н.Ф. –представник

                                            Гриценко С.І. - представник

           від третіх осіб: Климкович І.Й. –представник

    Гриценко С.І. - представник

Зміст ст.22 ГПК України представникам сторін роз'яснено.

Суть спору:            

           Розглядається справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Богоя-2»до Західно-Української регіональної агропромислової біржі, з участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Жайвір», на стороні відповідача - Гребенюка Тараса Григоровича про визнання недійсними аукціонних торгів від 10.05.2006р.

         Розгляд справи відкладався з підстав, викладених у відповідних ухвалах суду.  

    Ухвалою господарського суду Львівської області від 09.11.2006р. заборонено Західно-Українській регіональній агропромисловій біржі та третім особам вчиняти будь-які дії з протоколом № 1 аукціонних торгів від 10.05.2006р., що був укладений на Західно-Українській регіональній агропромисловій біржі, і в якому зафіксовано результати торгів по продажу нежитлових вбудованих приміщень магазину по вул.Любінській, 96 в м.Львові, в тому числі використовувати такий протокол для оформлення договору купівлі-продажу названих приміщень.

      Виходячи із висновків, викладених в Інформаційному листі Вищого господарського суду України від 20.10.2006 р. № 01-8/2351, ухвалою суду від 21.11.2006 року залучено до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача переможця оспорюваних торгів - Гребенюка Тараса Григоровича.

    Ухвалою від 05.12.2006 року відмовлено у прийнятті позовної заяви Гребенюка Тараса Григоровича, поданої в порядку, передбаченому ст. 26 Господарського  процесуального кодексу України, до ТзОВ „Богоя-2” про визнання правомірним  аукціонних торгів від 10.05.2006 року.

    Представники позивача в судових засіданнях позовні вимоги підтримали.

Представник Відповідача в судових засіданнях подав відзив, в якому позовні вимоги заперечив.

Представники третіх осіб в судових засіданнях подали пояснення по суті позову.

Повний текст рішення підписаний та направлений сторонам 14.12.2006 року.

Cудом встановлено наступне:      

       Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Богоя-2»звернулось з позовом до суду про визнання недійсними аукціонних торгів, які були проведені 10.05.2006 р. Західно-Українською регіональною агропромисловою біржею, на яких продані нежитлові приміщення магазину, який знаходиться за адресою: м.Львів, вул.Любінська, 96. В обгрунтування позовних вимог позивач покликається на те, що єдиним власником нежитлових приміщень магазину, який знаходиться за адресою: м.Львів, вул. Люблінська,96 на праві колективної власності є організація орендарів “Богоя-2”, правонаступником якої є позивач. В той же час, вказане приміщення приміщення продане в погашення боргів іншої юридичної особи - ТзОВ „Жайвір”, що перебуває у стадії банкрутства.

      У представленому відзиві відповідач (Західно-Українська регіональна агропромислова біржа) позовні вимоги заперечив, покликаючись на те, що  відповідно до ст.26 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” усі види майнових активів банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури включаються до ліквідаційної маси. Факт внесення майна, вказаного у позовній заяві, до ліквідаційної маси банкрута - ТзОВ “Жайвір” підтверджено ухвалою господарського суду від 07.02.2006р. у справі № 2/123-7/64, згідно якої судом було ухвалено накласти арешт на частку майна ТзОВ “Богоя-2”, що належить Климковичу І.Й. та частку, що належить Серікову С.О., дане майно внесено до ліквідаційної маси ТзОВ “Жайвір” для задоволення вимог кредиторів. Крім цього, ухвалою господарського суду від 14.02.2006р. було встановлено, що частки майна співзасновників Климковича І.Й. та Серікова С.О. становить 50% в цілісному майновому комплексі ТзОВ “Богоя-2”. Таким чином, 50% в цілісному майновому комплексі ТзОВ “Богоя-2” було віднесено до ліквідаційної маси ТзОВ “Жайвір” і було реалізовано для покриття боргів перед кредиторами.

Арбітражний керуючий (ліквідатор) при реалізації нежитлових приміщень магазину площею 246, 1 кв.м., який знаходиться за адресою: м.Львів, вул. Любінська,96 діяла в межах повноважень на підставі ухвали господарського суду Львівської області від 28.11.2005р. у справі 2/123-7/64, відповідно до  якої ліквідатором ТзОВ “Жайвір” у справі 2/123-7/6 призначено Навроцьку М.І.

Продаж проведено на підставі укладеного між ТзОВ “Жайвір” в особі арбітражного керуючого Навроцької М.І. та Брокерською конторою № 30 ФОП Козяр М.С. договору про проведення біржових торгів з реалізації майна від 05.04.2006 року.

Представник ТзОВ „Жайвір” в судових засіданнях позовні вимоги підтримав з підстав, вказаних у представлених суду поясненнях.

Представник Гребенюка Тараса Григоровича в судових засіданнях позовні вимоги заперечив.

                    

          Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, які слід задоволити виходячи із наступних мотивів.

          Виходячи із приписів ст. 16 Цивільного кодексу України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого порушеного права. Одним із способів захисту порушеного права є визнання правочину недійсним.

Судом встановлено, що 10.05.2006 року на Західно-Українській регіональній агропромисловій біржі були проведені аукціонні торги з продажу нежитлових вбудованих приміщень магазину, який знаходиться за адресою: м.Львів, вул.Любінська, 96.

Подавцем вказаного нерухомого майна виступало ТзОВ “Жайвір” в особі ліквідатора - арбітражного керуючого Навроцької М.І. за участю брокерської контори № 30 Західно-Української регіональної агропромислової біржі.

Відповідно до реєстраційного посвідчення від 15.06.1998 року КММ № 011527, нежитлові приміщення магазину площею 497, 7 кв.м., який знаходиться за адресою: м.Львів, вул. Любінська, 96 належать на праві колективної власності організації орендарів ДП “Богоя-2”, правонаступником якої є позивач –ТзОВ „Богоя-2”. Частина вказаних нежитлових приміщень площею 246, 1 кв.м. була предметом продажу на оспорюваних торгах.

Відповідно до ст. 321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Відповідно до ст. ст. 4, 26, 30 Закону України «Про власність»виключно власнику належить право розпорядження майном, в тому числі укладення угод, направленних на відчуження нерухомого майна.

Відповідно до ч.3 ст.80 Господарського кодексу України, учасники товариства несуть ризик збитків,  пов”язаних з діяльністю товариства, у межах своїх вкладів. Аналогічні норми передбачені в ст. 140 Цивільного кодексу України та ст. 50 Закону України “Про господарські товариства”.

Відповідно до ст.57 Закону України “Про господарські товариства”, звернення стягнення на частку учасника у товаристві по його власних зобов”язаннях не допускається. При недостатності майна учасника для покриття його боргів кредитори вправі вимагати виділення частки учасника-боржника у визначеному законом порядку.

Відповідно до ст.149 ЦК України, звернення стягнення на частину майна товариства, пропорційну частці учасника товариства у статутному капіталі, за його особистими боргами допускається лише у разі недостатності у нього іншого майна для задоволення вимог кредиторів. Кредитори такого учасника мають право вимагати від товариства виплати вартості частини майна товариства, пропорційно частці боржника у  статутному капіталі товариства, або виділу відповідної частини майна для звернення на нього стягнення. Частина майна, що  підлягає виділу, або обсяг коштів, що становлять її вартість, встановлюється згідно з балансом, який складається на дату пред”явлення вимог кредиторами.

Відповідно до ст. 5 Статуту ТзОВ „Богоя-2”, товариство не відповідає за зобов‘язаннями учасників. При недостатності майна учасника для покриття його боргів, кредитори мають право вимагати виділення частки учасника-боржника у порядку, встановленому чинним законодавством.

Виходячи із викладених вище норм, ТзОВ „Богоя-2” не відповідає за зобов‘язання його учасників, до яких належать Климкович І.Й. та Серіков С.О.

Включення до ліквідаційної маси в процесі банкрутства ТзОВ „Жайвір”, учасниками якого є Климкович І.Й. та Серіков С.О.  майна, належного ТзОВ „Богоя-2” не відповідає чинному законодавству.

Ухвали господарського суду Львівської області від 07.02.2006 р.  та від 14.02.2006 року у справі № 2/123-7/64 (про банкрутство ТзОВ „Жайвір”) не можуть свідчити про правомірність включення вказаного майна до ліквідаційної маси.

Відповідно до ст. 35 ГПК України, факти встановлені рішенням господарського суду під час розгляду однієї справи, не доводяться знову при вирішенні інших спорів, в яких беруть участь ті самі сторони.

Ухвалою господарського суду від 10.10.2006 року у справі № 2/123-7/64, встановлено неправомірність включення належного позивачу майна до ліквідаційної маси третьої особи та виключено з ліквідаційної маси ТзОВ “Жайвір” для задоволення кредиторів майно ТзОВ “Богоя-2”, в тому числі вбудоване приміщення магазину за адресою: м.Львів, вул.Любінська,96, виключено з ліквідаційної маси ТзОВ “Жайвір” для задоволення вимог кредиторів майно громадян Климковича І.Й. і Серікова С.О., в тому числі те, що складає частку в розмірі 50% в цілісному майновому комплексі ТзОВ “Богоя-2”.

Визначені ст.3-1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” повноваження арбітражного керуючого поширюються виключно щодо майна юридичної особи для управління якою він призначений. Ліквідаційна маса може бути створена виключно з майна боржника-банкрута. Повноваження арбітражної керуючої Навроцької М.І. не могли поширюватися на майно ТзОВ “Богоя-2”, а лише на ТзОВ “Жайвір”, щодо якого господарським судом Львівської області ведеться справа про банкрутсво.

Таким чином, проведення 10.05.2006 року Західно-Українською регіональною агропромисловою біржею аукціонних торгів, на яких з метою погашення зобов‘язань ТзОВ „Жайвір” реалізовано майно іншої юридичної особи –ТзОВ „Богоя-2” не відповідає вимогам чинного законодавства.

За таких обставин суд прийшов до висновку про правомірність позовних вимог, які слід задоволити в повному об‘сязі.

Відповідно до ст. 68 Господарського процесуального кодексу України, питання про скасування забезпечення позову вирішується господарським судом, що розглядає справу, із зазначенням про це в рішенні. Таким чином, заходи забезпечення позову, щодо заборони Західно-Українській регіональній агропромисловій біржі та третім особам вчиняти будь-які дії з протоколом № 1 аукціонних торгів від 10.05.2006р., що був укладений на Західно-Українській регіональній агропромисловій біржі, і в якому зафіксовано результати торгів по продажу нежитлових вбудованих приміщень магазину по вул.Любінській, 96 в м.Львові, в тому числі використовувати такий протокол для оформлення договору купівлі-продажу названих приміщень, вжиті ухвалою від 09.11.2006 року, підлягають скасуванню.

Судові витрати покладаються на відповідача.

             

          Враховуючи  викладене та керуючись ст.80 Господарського кодексу України, ст. ст. 16, 140, 149, 321 Цивільного кодексу України, ст. ст. 4, 26, 30 Закону України «Про власність», ст. ст. 50, 57 Закону України “Про господарські товариства,  ст. ст. 1, 12, 21, 22, 27, 33, 35, 43, 49, 68, 82-84  ГПК України, суд,-

вирішив:

          1. Визнати недійсними аукціонні торги від  10.05.2006 р. (протокол № 1 аукціонних торгів від 10.05.2006 р. укладений на Західно-Українській регіональній агропромисловій біржі).           

2. Стягнути з Західно-Української регіональної агропромислової біржі (м.Львів, пр.Чорновола, 63, код ЄДРПОУ 23970563) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Богоя-2»(79054, м.Львів, вул.Любінська, 96, код ЄДРПОУ 19158809) 85 грн. сплаченого держмита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

3. Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою від 09.11.2006 року.

4. Наказ видати відповідно до ст. 116 ГПК України.

Суддя                                                                                                       Манюк П.Т.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення05.12.2006
Оприлюднено27.08.2007
Номер документу334545
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —1/990-20/230

Постанова від 19.02.2007

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Краєвська М.В.

Ухвала від 23.01.2007

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Краєвська М.В.

Рішення від 05.12.2006

Господарське

Господарський суд Львівської області

Манюк П.Т.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні