cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2013 рокуСправа № 912/1018/13 Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Колодій С.Б. розглянув у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Долинському районі Кіровоградської області, м. Долинська
до: селянського фермерського господарства "Світязь", м. Кіровоград
про зобов'язання включити заявлені грошові вимоги до ліквідаційного балансу
за участю представників сторін:
від позивача - Лінчевський Д.Ю., довіреність № 01-18/188 від 17.06.13;
від відповідача - участі не брали.
Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Долинському районі Кіровоградської області подано заяву про зобов"язання селянське (фермерське) господарство "Світязь" визнати заявлені грошові вимоги відділення Фонду та включити грошові вимоги відділення Фонду у сумі 3 558,33 грн. до ліквідаційного балансу.
09.09.2013 року позивачем подана заява про уточнення позовної вимоги, згідно якої Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Долинському районі просить визнати кредиторські вимоги відділення Фонду у сумі 3 558,33 грн. та зобов"язати СФГ "Світязь" включити грошові вимоги до ліквідаційного балансу.
Відповідач не надав відзиву на позов, не направив у судове засідання свого представника, не повідомив причин неявки, про час місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 828987 (а.с.33).
Відповідно до ст. 75 ГПК України передбачено, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Суд, дійшов висновку, що наявних у справі матеріалів достатньо для прийняття рішення по суті спору і розгляд справи можливий без присутності в судовому засіданні представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з"ясувавши всі обставини справи, на яких ґрунтується позов, об"єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов"язкове державне страхування", Закону України "Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", страхування від нещасного випадку є самостійним видом загальнообов"язкового державного соціального страхування, за допомогою якого здійснюється соціальний захист, охорона життя та здоров"я громадян у процесі їх трудової діяльності.
Відповідно до статті 15 Закону України "Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі за текстом Фонд) - некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням.
Відповідно до частини 1 статті 46 цього Закону Фонд має автономну, незалежну від будь-якої іншої систему фінансування.
У відповідності зі статтями 45,46 Закону та пункту 4.12 Інструкції "Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України", затвердженої постановою правління Фонду від 12.07.2007 №36 відповідач, як страхувальник, зобов"язаний в день одержання коштів на оплату в установах банків, а при проведені оплати праці готівкою виручки чи натуроплатою не пізніше наступного дні після здійснення виплат, подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Як повідомляє позивач, відповідач в порушення цих вимог не провів розрахунки по сплаті страхових внесків до відділення Фонду, у зв"язку з чим виникла заборгованість у розмірі 3 558,33 грн., що підтверджується Розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 1 півріччя 2010 року.
Відповідно до частин 1,7 статті 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб"єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб"єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду; скасування державної реєстрації позбавляє суб"єкта господарювання статусу юридичної особи і є підставою для вилучення його з державного реєстру; суб"єкт господарювання вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності; такий запис вноситься після затвердження ліквідаційного балансу відповідно до вимог цього Кодексу.
Пунктом 2 статті 60 Господарського кодексу України та пунктом 4 статті 105 Цивільного кодексу України встановлено, що комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Положеннями частини 2 статі 112 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право до затвердження ліквідаційного балансу юридичної особи звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії.
Частиною 3 статті 112 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи.
Згідно частини 4 статті 112 Цивільного кодексу України вимоги кредитора, заявлені після спливу строку, встановленого ліквідаційною комісією для їх пред"явлення, задовольняються з майна юридичної особи, яку ліквідують, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, заявлених своєчасно.
За приписами частини 5 статті 112 Цивільного кодексу України, якщо кредитор не звертається до суду з позовом у місячний строк після одержання повідомлення ліквідаційної комісії про повну або часткову відмову у визнанні його вимог, то тоді його вимоги вважаються погашеними.
13.05.2011 року в Бюлетені державної реєстрації №178(13) опубліковано оголошення про ліквідацію СФГ "Світязь".
З матеріалів справи вбачається, що 18.08.2011 року, позивач звернувся з вимогою до голови ліквідаційної комісії, №05/22-217, за змістом якої просив включити грошові вимоги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Долинському районі до СФГ "Світязь" до ліквідаційного балансу, у сумі 3 558,33 грн. До вимоги від 18.08.2011 року додано розрахункова відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 1 півріччя 2010 року, підписана керівником та головним бухгалтером СФГ "Світязь" та скріплена печаткою підприємства, в якої зафіксовано, рядок 33, що заборгованість підприємства зі сплати страхових внесків, пов"язана з несвоєчасною виплатою заробітної плати складає 3 558,33 грн.
Вимога позивача отримана головою ліквідаційної комісії СФГ "Світязь" 26.08.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
На час розгляду даної справи відповідач не надав суду будь - якої інформації щодо розгляду вимог позивача, складання проміжного балансу або ліквідаційного балансу підприємства, отже позивач фактично з вересня 2011 року не отримав від відповідача будь-якої інформації щодо включення або не включення до ліквідаційного балансу вимог відділення Фонду у сумі 3 558,33 грн., що свідчить про ухилення відповідача від розгляду вимоги позивача та є відповідно до приписів частини 3 статті 112 Цивільного кодексу підставою для звернення позивача до суду з вимогою до відповідача про визнання кредиторських вимог відділення Фонду до СФГ "Світязь" та зобов"язання СФГ "Світязь" включити грошові вимоги у сумі 3 558,33 грн. до ліквідаційного балансу.
СФГ "Світязь" не надано суду доказів погашення заборгованості перед позивачем в розмірі 3 558,33 грн. або включення (не включення) їх до ліквідаційного балансу підприємства.
З огляду на викладене, господарський суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до частини 1 статті 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору в сумі 1 720,50 грн. покладаються на відповідача повністю.
Керуючись ст. ст. 22, 32, 33, 43, 44, 49, 64, 75, 82, 84, 85, 87, 116 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати кредиторські вимоги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Долинському районі до селянського (фермерського) господарства "Світязь" (25015, м. Кіровоград, вул. Кропивницького, 6, кв. 127, ідентифікаційний код 31099301) в сумі 3558,33 грн. та зобов"язати селянське (фермерське) господарство "Світязь" включити грошові вимоги в сумі 3558,33 грн. до ліквідаційного балансу.
Стягнути з селянського фермерського господарства "Світязь" (25015, м. Кіровоград, вул. Кропивницького, 6, кв. 127, ідентифікаційний код 31099301) на користь Державного бюджету України (р/р 31211206783002 в Головному Управлінні Державної казначейської служби України у Кіровоградській області, МФО 823016, код 38037409, отримувач коштів УК у м. Кіровограді (м. Кіровоград) 22030001) - 1720,50 грн. судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи Дніпропетровським апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга на рішення подається через місцевий господарський суд, який розглянув справу, протягом десяти днів з дня підписання рішення, оформленого відповідно до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено 16.09.2013 р.
Суддя С. Б. Колодій
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2013 |
Оприлюднено | 17.09.2013 |
Номер документу | 33494180 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Колодій С. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні