ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
"22" серпня 2013 р. Справа № Б-39/201-07
вх. № 11958/2-39
Суддя господарського суду Усатий В.О.
при секретарі судового засідання Мазуренко А.О.
За участю представників сторін:
представника УПФУ в Комінтернівському районі м.Харкова - Воробьова К.В., дов від 02.01.2013 р.,
Галинський В.С.
представника божника - Нікуліна І.В., дов від 19.07.2013 р.,
розпорядника майна - Хлєбніков С.В., свідоцтво НОМЕР_1 від 22.07.2013 р.,
Розглянувши справу за заявою
УПФУ в Комінтернівському районі, м. Харків
до ПрАТ "Універсал - Авіа" м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 13.04.2011 р. задоволено клопотання голови комітету кредиторів про запровадження процедури санації боржника і призначення керуючого санацією та введена (запроваджена) процедура санації боржника, встановлений термін її проведення до 13.04.2012 року, призначено керуючим санацією боржника керівника боржника - Бурму В.В., а розпорядником майна - арбітражного керуючого Хлєбнікова С.В.
Ухвалою суду від 17.04.2012 р. затверджено план санації боржника та продовжено процедуру санації на 6 місяців, тобто до 13.10.2012 р.
Через канцелярії до суду надійшло клопотання голови комітету кредиторів, в якому він просить суд продовжити строк процедури санації на 6 місяців.
Розглянувши надані документи, суд призначив справу до розгляду в судовому засіданні 24.01.2013 р.
В судовому засіданні 24.01.2013 р. керуючий санацією повідомив про здійснення заходів щодо виконання плану санації та зазначив, що на цей час він не виконаний у зв"язку з відсутністю інвесторів та просив задовольнити клопотання голови комітету кредиторів та продовжити процедуру санації на 6 місяців.
Розглянувши клопотання голови комітету кредиторів про продовження процедури санації, враховуючи, що встановлений Законом вісімнадцатимісячний строк процедури санації все сплинув, суд відмовиви в задоволенні вказаного клопотання.
Враховуючи необхідність надання керуючим санацією звіту про виконання плану санації з доданими до нього документами, а також рішення комітету кредиторів щодо подальшої процедури щодо боржника, суд відклав розгляд справи на 04.04.2013 р.
В судовому засіданні керуючий санацію повідомив про хід виконання плану санації, зазначив, що на засіданні комітету кредиторів його звіт прийнятий до відома, визнано його діяльність такою, що відповідає вимогам Закону, відкладено розгляд питання про подальшу процедуру щодо боржника у зв"язку з тим, що до порядку денного чергових загальних зборів акціонерів боржника, призначених на 24.04.2013 р. включено питання про залучення боржником цільової поворотної фінансової допомоги для погашення заборгованості із заробітної плати.
Враховуючи викладене, керуючий санацією просив відкласти розгляд справи.
Розпорядник майна надав аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства боржника.
Заслухавши учасників процесу, враховуючи необхідність отримання витребуваних документів, суд відклав розгляд справи на 21.05.2013 р.
В судове засідання 21.05.2013 р. керуючий санацією не з"явився, витребуваних документів не надав, проте надав клопотання про відкладання розгляду справи у зв"язку з неможливістю прибути у судове засідання.
Враховуючи нез"явлення керуючого санацією та необхідність отримання витребуваних документів, суд відклав розгляд справи на 22.08.2013 р. та зобов"язав керуючого санацією надати суду звіт про виконання плану санації з доданими до нього документами, а також рішення комітету кредиторів щодо подальшої процедури щодо боржника.
В судовому засіданні 22.08.2013 р. розпорядник майна повідомив, що на засіданні комітету кредиторів, який відбувся 19.07.2013 р. у зв"язку з тим, що згідно проведеного аналізу та тенденцій функціонування підприємства, враховуючи незадовільний стан фінансових показників ПрАТ "Універсал - Авіа" , неможливість відновлення платоспроможності боржника власними силами за рахунок доходів від власної господарської діяльності, відсутність потенційних інвесторів та неможливість виконання заходів плану санації, прийнято рішення про припинення процедури санації, відкриття ліквідаційної процедури та призначення його ліквідатором ПрАТ "Універсал - Авіа".
Від голови комітету кредиторів надійшло клопотання про припинення процедури санації, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором ПрАТ "Універсал - Авіа" арбітражного керуючого Хлєбнікова С.В., який виконував обов"язки розпорядника майна..
Арбітражний керуючий Хлєбніков С.В. надав заяву на участь у справі в якості ліквідатора та повідомив суд про те, що він не є зацікавленою особою щодо боржника та кредиторів, а також не належить до жодної категорії осіб зазначених в ст. 97 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції).
Заслухавши учасників процесу, дослідивши надані документи, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.17 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( в редакції 1992 р., далі - Закон), санація вводиться на строк не більше дванадцяти місяців.
Пунктом 6 ст.17 Закону, встановлені обов"язки керуючого санацію, в тому числі звітування перед комітетом кредиторів щодо послідовної реалізації плану санації.
Відповідно до ст.21 Закону, за п'ятнадцять днів до закінчення санації, а також за наявності підстав для дострокового припинення санації керуючий санацією зобов'язаний надати комітету кредиторів письмовий звіт і повідомити членів комітету кредиторів про час і місце проведення засідання комітету кредиторів. Звіт керуючого санацією має містити баланс боржника на останню звітну дату; рахунок прибутків і збитків боржника; відомості про наявність у боржника грошових коштів, які можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів боржника; відомості про дебіторську заборгованість боржника на дату подання звіту та про нереалізовані права вимоги боржника; відомості про стан кредиторської заборгованості боржника на дату подання звіту. До звіту керуючого санацією додаються докази задоволення вимог конкурсних кредиторів згідно з реєстром. Одночасно із звітом керуючий санацією вносить до комітету кредиторів одну з пропозицій: про прийняття рішення про дострокове припинення процедури санації у зв'язку з відновленням платоспроможності боржника; про прийняття рішення щодо припинення процедури санації і укладення мирової угоди; про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження процедури санації; про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Звіт керуючого санацією має бути розглянутий комітетом кредиторів не пізніше десяти днів від дати його надходження. За наслідками розгляду звіту керуючого санацією комітет кредиторів приймає рішення про звернення до господарського суду з клопотанням щодо: припинення процедури санації у зв'язку з виконанням плану санації і відновленням платоспроможності боржника; продовження встановленого строку процедури санації; припинення процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; припинення процедури санації і укладення мирової угоди.
Відповідно до ч.9 ст.16 Закону, рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятими більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини 4 цієї статті.
Відповідно до п.1.1 Перехідних положень Закону України, положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури
Враховуючи, що комітетом кредиторів на його засіданні у зв"язку з неможливістю боржником виконати план санації у встановлені законом строки та неможливістю проведення своєчасного погашення кредиторської заборгованості прийнято рішення про необхідність переходу до процедури ліквідації, суд вважає за необхідне надане комітетом кредиторів клопотання про припинення процедури санації задовольнити, визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Хлєбніков С.В.
Керуючись ст.21, 22-34 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п.1.1 Перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в новій редакції,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати Приватне акціонерне товариство "Універсал - Авіа" (код 23754233), яке зареєстровано Харківським міськвиконкомом 13.02.2000 р. за адресою: м.Харків, Аєропорт - банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;
скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;
виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
- припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Призначити ліквідатором Приватного акціонерного товариства "Універсал - Авіа" (код 23754233) арбітражного керуючого Хлєбнікова Сергія Володимировича (свідоцтво НОМЕР_1 від 22.07.2013 р., адреса :АДРЕСА_1).
Зобов"язати посадових осіб банкрута протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
Зобов'язати ліквідатора відповідно до п.3 ст. 38 Закону України та п.1-1 Перехідних положень Закону України, здійснити в офіційних друкованих органах офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, яке має містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).
Зобов"язати ліквідатора закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами, виконати інші дії, передбачені ст.ст.37-48 Закону і надавати комітету кредиторів і суду не рідше одного разу на місяць звіти про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів банкрута, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.
Зобов'язати ліквідатора в строк до 22.08.2014 року виконати ліквідаційну процедуру та після завершення всіх розрахунків з кредиторами подати до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.
Постанову суду направити кредиторам, боржнику, ліквідатору, Державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору, ВДВС головного управління юстиції в Харківській області.
Суддя Усатий В.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2013 |
Оприлюднено | 18.09.2013 |
Номер документу | 33494194 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні