Постанова
від 12.09.2013 по справі 2а-9041/12/0170/13
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ДОДАТКОВА ПОСТАНОВА

Іменем України

12.09.13 Справа №2а-9041/12/0170/13

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанської Т.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні за участю секретаря судового засіданні Ківа А.С.,представника відповідача- Мандзик Н. В. довіреність № 08/2 від 15.04.13 , адміністративну справу

за позовом ОСОБА_2

до Управління Держкомзему в м.Ялта АРК, Республіканський комітет АР Крим з охорони навколишнього природного середовища, Відділу Екологічної інспекції Південно-Кримського регіону Республіканського комітету АР Крим з охорони навколишнього природного середовища

про визнання протиправними дій, визнання нечинним висновку, спонукання до виконання певних дій

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовними вимогами

- визнання протиправними дії Республіканського комітету АР Крим з охорони навколишнього природного середовища в особі Відділу Екологічної інспекції Південно-Кримського регіону Республіканського комітету АР Крим з охорони навколишнього природного середовища щодо відведення земельної ділянки площею 0,0950 га у власність ОСОБА_2 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1;

- визнання нечинним висновок Республіканського комітету АР Крим з охорони навколишнього природного середовища в особі Відділу Екологічної інспекції Південно-Кримського регіону Республіканського комітету АР Крим з охорони навколишнього природного середовища від 10.04.2012 про неузгодження ОСОБА_2 документації із землеустрою;

-визнання протиправними дії Управління Держкомзему в м. Ялта АРК, по непогодженню проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0950 га у власність ОСОБА_2 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1;

-зобов'язати Республіканський комітет АР Крим з охорони навколишнього природного середовища і Управління Держкомзему у м. Ялта АР Крим погодити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0950 га у власність ОСОБА_2 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1.

Постановою від 14.09.2013 суд адміністративний позов задовольнив частково. Визнав протиправним та скасував висновок Відділу екологічної інспекції Південно-Кримського регіону Республіканського комітету АР Крим з охорони навколишнього природного середовища від 10.04.2012 про неузгодження ОСОБА_2 документації з землеустрою. Визнав протиправним та скасував висновок Управління Держкомзему в м. Ялта АРК від 13.04.2012 про неузгодження ОСОБА_2 документації з землеустрою. Зобов'язав Відділ екологічної інспекції Південно-Кримського регіону Республіканського комітету АР Крим з охорони навколишнього природного середовища та Управління Держкомзему в м. Ялта АРК повторно розглянути проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0950 га у власність ОСОБА_2 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1. В задоволенні іншої частини позовних вимог- відмовив.

29.08.2013 від позивача надійшла заява про прийняття додаткової постанови в частині стягнення судових витрат. У заяви позивач вказує, що судом, під час прийняття постанови 14.09.2013 не вирішено питання про розподіл судових витрат з надання правової допомоги позивачу.

Відповідно до статті 168 Кодексу адміністративного судочинства України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу у випадках, якщо: судом не вирішено питання про судові витрати.

Суд ухвалює додаткове судове рішення після розгляду питання в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання.

Суд вважає можливим вирішити питання про судові витрати в письмовому провадженні, у зв'язку неприбуттям учасників процесу у судове засідання, яки були сповіщені належним чином.

Статтею 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на правову допомогу.

Судом встановлено, що між ОСОБА_2 та приватним підприємством "Лясон" укладений договір про надання правової допомоги від 05.06.2012 №1/2012-ю.

За вказаним договором приватне підприємство "Лясон" зобов'язується виконувати функції захисника (представника) у справі в Окружному адміністративному суді АР Крим на всіх стадіях судового процесу.

Згідно квитанції від 05.06.2012 позивачем було сплачено ПП "Лясон" 5000,00 грн.

За частиною 3 статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України, граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу встановлюється законом.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах" від 20.12.2011 №4191-УІ визначено, що розмір компенсації витрат на правову допомогу в адміністративних справах - суб'єктом владних повноважень, не може перевищувати 40 відсотків встановленої законом мінімальної заробітної плати у місячному розмірі за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, у судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді, що визначається у відповідному судовому рішенні.

Таким чином Законом встановлений вичерпний перелік витрат на правову допомогу, яки компенсуються суб'єктом владних повноважень, це:

участь особи, яка надавала правову допомогу, у судовому засіданні,

участь особи, яка надавала правову допомогу, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням;

участь особи, яка надавала правову допомогу, під час ознайомлення з матеріалами справи в суді.

Згідно журналів (протоколів) судового засідання від 02.08.2012представник позивача приймав участь у судовому засідання з 15:44 до 16:06, від 16.08.2012 представник позивача приймав участь у судовому засідання з 16:02 до 16:40, від 06.08.2012 з 14:38 до 14:45. Тобто матеріалами справи підтверджується участь представника позивача у судових засіданнях протягом однієї години.

Окремі процесуальні дії поза судовим засіданням не вчинялися, з матеріалами справи представник позивача не ознайомлювався.

Таким чином компенсації підлягають витрати, пов'язані з наданням правової допомоги позивачу у судовому засіданні.

Судом встановлено, що згідно статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" від 06.12.2012 №5515-УІ установлено у 2013 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 01 січня на рівні 1147,00 грн., відповідно розмір компенсації витрат на правову допомогу не повинен перевищувати 458,80 грн. за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, у судовому засіданні.

Таким чином вартість компенсації представнику позивача за участь у судовому засіданні не повинна перевищувати 229,00 грн.

На підставі наведеного суд вважає можливим прийняти додаткову постанову по справі в частині визначення судових витрат, що підлягають компенсації на користь позивача за рахунок Державного бюджету України шляхом списання з розрахункових рахунків відповідача у сумі 229,00 грн.

Керуючись статтями 160-163, 167, 168 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Стягнути на користь ОСОБА_2 судові витрати, пов'язані з наданням правової допомоги у розмірі 229,00 грн. з Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - відповідача.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Т.С. Ольшанська

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення12.09.2013
Оприлюднено18.09.2013
Номер документу33508165
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-9041/12/0170/13

Ухвала від 06.03.2014

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Ольшанська Т.С.

Ухвала від 06.03.2014

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Ольшанська Т.С.

Постанова від 12.09.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Ольшанська Т.С.

Постанова від 14.09.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Ольшанська Т.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні