Рішення
від 25.09.2013 по справі 904/6239/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

25.09.13р. Справа № 904/6239/13

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Продовольча компанія"Зоря Поділля", м. Гайсин Вінницької області

до Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фімра "МАККОМ", м. Павлоград Дніпропетровської області

про стягнення 18 050,07 грн.

Суддя Мілєва І.В.

Представники:

від позивача: Мягких Г.О., довіреність б/н від 27.08.2013р.

від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Продовольча компанія "Зоря Поділля" звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "МАККОМ" про стягнення 18 050,07 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідно до умов договору поставки №08.14.12. від 14.08.2012р. відповідачем проведено передоплату у розмірі 150 051,43 грн., однак відповідачем поставлено товар на загальну суму 132 001,36 грн. Відповідно до акту звірки взаємних розрахунків між позивачем та відповідачем станом на 17.01.2013р. заборгованість відповідача перед позивачем складає 18 050,07 грн. (а.с. 12).

Ухвалою від 13.08.2013р. порушено провадження у справі та призначено судове засідання на 02.09.2013р.

У судове засідання, яке відбулось 02.09.2013р., представник відповідача не з'явився, до суду повернувся поштовий конверт з ухвалою суду, який направлявся на адресу відповідача з поштовою відміткою "за закінченням терміну зберігання". Як убачається з матеріалів справи, адреса відповідача відповідає адресі, що вказана у позовній заяві.

02.09.2013р. розгляд справи відкладено на 25.09.2013р.

У судове засідання з'явився представник позивача.

У судове засідання представник відповідача не з'явився, поштове повідомлення про вручення поштового відправлення (ухвали суду) на час розгляду справи до суду не надійшло.

Відповідно до п. 3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. № 18, особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору (п. 3.9.2 постанови).

Відповідач в судове засідання не з'явився, відзиву на позов до суду не надав про місце, дату та час судового засідання повідомлений належним чином. Суд вважає, що відповідач не скористався своїм правом на участь у судовому засіданні.

Відзиву на позов до суду не надано, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами (ст. 75 Господарського процесуального кодексу України).

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

14.08.2012р. між Приватним підприємством "Виробничо-комерційна фірма "МАККОМ" (продавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Продовольча компанія "Зоря Поділля" (покупець) було укладено договір поставки № 08.14.12. (далі -договір).

На умовах, викладених в розділах даного договору, продавець зобов'язується передати у власність, а покупець прийняти і оплатити вугільну продукцію, яка іменується надалі товар, в асортименті, по цінам і в кількості, зазначених в специфікаціях, які є невід'ємною частиною договору (п. 1.1 договору).

Ціна товару визначена в національній валюті України і зазначена в специфікаціях, оформлених к даному договору, які є невід'ємною частиною договору (п. 2.1 договору).

Датою поставки вважається дата штампа станції відправлення на залізничній квитанції (п. 3.3 договору).

Поставка товару проводиться фіксованими партіями, відповідно проведеної 100% передоплати, на основі виставлених рахунків, на протязі 5 робочих днів (п. 3.4 договору).

Розрахунки покупця з продавцем проводиться шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок продавця, шляхом перерахування 100% передоплати на кожну фіксовану партію товару погоджену між продавцем і покупцем, на підставі виставлених рахунків (п. 5.2 договору).

Звірка взаємних розрахунків між сторонами проводиться щомісячно, але не пізніше 10 числа місяця, який слідує за розрахунковим. Акт, складений за результатами звірки, є підставою для проведення остаточних розрахунків між сторонами (п. 5.4 договору).

У випадку неможливості провести поставку товару покупцю при умові, що покупець вніс передоплату за товар, продавець зобов'язаний повернути покупцю передоплату у розмірі 100% на протязі п'яти банківських днів (п. 6.3 договору).

Договір вступає в силу з моменту його підписання обома сторонами і діє до 31.12.2012р. У разі якщо на 31.12.2012р. між сторонами залишаться невиконані зобов'язання за поставками або оплаті товару, строк дії договору продовжується до повного виконання сторонами своїх обов'язків. У випадку, якщо жодна із сторін за місяць до закінчення строку дії договору не повідомить іншу сторону про припинення дії договору, то договір вважається пролонгованим на один рік (п. 9.3 договору).

Позивач відповідно до умов договору сплатив на рахунок відповідача попередню оплату товару у розмірі 150 051,43 грн., що підтверджується платіжним дорученням №2100301/1 від 04.10.2012р. (а.с. 15).

Відповідач здійснив часткову поставку товару за договором на загальну суму 132 001,36 грн., внаслідок чого у нього виникла заборгованість перед відповідачем у розмірі 18 050,07 грн. (150051,43-132 001,36), що підтверджується актом звірки взаємних розрахунків, підписаним уповноваженими представниками сторін (а.с. 12).

За договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму (ст. 265 Господарського кодексу України)

За договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін. (ч.1,2 ст.712 Цивільного кодексу України)

Суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору (п. 1 ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України). Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ст. 526 Цивільного кодексу України).

Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Цивільного кодексу України). Якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України). Зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (ст. 599 Цивільного кодексу України).

Ст. 663 Цивільного кодексу України закріплює обов'язок продавця передати товар у строк, встановлений у договорі. Сторони договору можуть встановити не строк, а термін для передачі товару. Терміном є певний момент у часі, з настанням якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення (ч. 2 ст. 251 Цивільного кодексу України). Термін визначається календарною датою або вказівкою на подію, яка має неминуче настати (ч. 2 ст. 252 Цивільного кодексу України). Не передання продавцем, який одержав суму попередньої оплати, товару у встановлений строк, надає покупцеві право вимагати передання оплаченого товару або повернення суми попередньої оплати. Визначене цією нормою право покупця вимагати від продавця повернення суми попередньої оплати є за своїм змістом правом покупця на односторонню відмову від зобов'язання, внаслідок якої припиняється зобов'язання продавця перед покупцем по поставці товару і виникає нове грошове зобов'язання.

Якщо продавець, який одержав суму попередньої оплати товару, не передав товар у встановлений строк, покупець має право вимагати передання оплаченого товару або повернення суми попередньої оплати (ч. 2 ст. 693 Цивільного кодексу України).

Позивач просить стягнути з відповідача суму попередньої оплати у розмірі 18 050,07 грн.

Доказів передачі товару вартістю 18 050,07 грн. відповідач не надав, доводи позивача, наведені в обґрунтування позову, не спростував.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача 18 050,07 грн. є правомірними і підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача у розмірі 1720,50 гривень.

Керуючись ст.ст.1, 33, 34, 43, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "МАККОМ" (51400, Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Радянська, буд. 85, кв. 10, ідентифікаційний код 30189226) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Продовольча компанія "Зоря Поділля" (23700, Вінницька область, м. Гайсин, вул. Плеханова, 150, ідентифікаційний код 34009446) 18 050,07 грн., про що видати наказ.

Стягнути з Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "МАККОМ" (51400, Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Радянська, буд. 85, кв. 10, ідентифікаційний код 30189226) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Продовольча компанія "Зоря Поділля" (23700, Вінницька область, м. Гайсин, вул. Плеханова, 150, ідентифікаційний код 34009446) витрати по сплаті судового збору у розмірі 1720,50 грн., про що видати наказ.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня його оголошення, а у разі якщо в судовому засідання було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення - з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Суддя І.В. Мілєва Повне рішення складено 25.09.2013

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення25.09.2013
Оприлюднено26.09.2013
Номер документу33691385
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/6239/13

Рішення від 25.09.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мілєва Ірина Вікторівна

Ухвала від 02.09.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мілєва Ірина Вікторівна

Ухвала від 13.08.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мілєва Ірина Вікторівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні