КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 823/2198/13-а ( у 5-ти томах) Головуючий у 1-й інстанції: Орленко В.І. Суддя-доповідач: Коротких А. Ю.
У Х В А Л А
Іменем України
05 вересня 2013 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Коротких А.Ю.,
суддів: Ганечко О.М.,
Літвіної Н.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою приватного підприємства «Хладком» на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 12 липня 2013 року у справі за адміністративним позовом приватного підприємства «Хладком» до державної податкової інспекції у місті Черкасах Державної податкової служби України про визнання протиправними дій, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 12 липня 2013 року в задоволенні позову відмовлено повністю.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, приватне підприємство «Хладком» подало апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою позов задовольнити повністю. Свої вимоги апелянт аргументує тим, що судом першої інстанції були неповно з'ясовані всі обставини, що мали суттєве значення для вирішення справи та допущені порушення норм матеріального права.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, з 15.11.2012 року по 19.11.2012 року посадовою особою податкового органу проведено зустрічну звірку позивача щодо документального підтвердження господарських відносин із постачальником - товариством з обмеженою відповідальністю «Феміда» та платниками податків-покупцями, їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.05.2011 року по 31.05.2011 року та з 01.11.2011 року по 31.05.2012 року.
За результатами зустрічної звірки відповідачем складено довідку №965/22-14/33173402 від 19.11.2012 року, згідно з висновками якої документально не підтверджено реальність здійснення господарських відносин, їх вид, обсяг, якість та розрахунки за період з 01.05.2011 року по 31.05.2011 року та з 01.11.2011 року по 31.05.2012 року з платниками податків - постачальниками у сумі 16885786 грн. та платниками податків - покупцями у сумі 16414904 грн.
Відповідно до п. 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків.
Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків. Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.
Підстави, строки, механізм та процедура проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок визначає Порядок проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок від 27.12.2010 року №1232 (далі по тексту - Порядок №1232 ).
Пунктом 2 Порядку №1232 передбачено, що зустрічні звірки проводяться у суб'єктів господарювання щодо здійснення операцій з якими під час перевірки платника податків та зборів виникають сумніви стосовно факту здійснення таких операцій або якщо існують розбіжності задекларованих у деклараціях з податку на додану вартість показників податкового кредиту та податкових зобов'язань.
Відповідно до п. 6 Порядку №1232 у разі отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження (протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження суб'єкту господарювання запиту) орган державної податкової служби проводить зустрічну звірку.
Пункт 7 Порядку №1232 визначає, що за результатами проведеної зустрічної звірки складається довідка, яка підписується суб'єктом господарювання (законним чи уповноваженим представником) і посадовими особами органу державної податкової служби та особисто вручається суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку або надсилається суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом із повідомленням про вручення.
Судом першої інстанції зроблено правильний висновок, що зустрічна звірка проводиться лише у разі отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті, а отже й висновки в тому числі для з'ясування реальності господарських відносин та повноти відображення в обліку платника податків можуть бути зроблені та викладені у довідці за результатами проведення зустрічної звірки лише у випадку співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання.
Судом першої інстанції також встановлено, що з метою проведення зустрічної звірки відповідач надсилав позивачеві запити про надання інформації та її документального підтвердження по взаємовідносинах з постачальниками та покупцями за період з 01.05.2011 року по 31.05.2011 року та з 01.11.2011 року по 31.05.2012 року. Дані обставини представником позивача в судовому засіданні суду першої інстанції не заперечувались.
Довідка, складена за наслідками зустрічної звірки, є службовим документом, який підтверджує факт проведення такої звірки і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Право на внесення певної інформації до довідки про проведення зустрічної звірки виникає у податкового органу за наслідками її проведення, з урахуванням тих фактичних обставин, які встановлені в результаті проведення перевірки.
На підставі викладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що дії податкового органу щодо проведення зустрічної звірки приватного підприємства «Хладком» щодо документального підтвердження господарських відносин із постачальником - товариством з обмеженою відповідальністю «Феміда» та платниками податків-покупцями, їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.05.2011 року по 31.05.2011 року та з 01.11.2011 року по 31.05.2012 року, є законними та обґрунтованими.
Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому колегія суддів вважає висновки суду першої інстанції обґрунтованими.
Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому, у відповідності до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.
Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу приватного підприємства «Хладком» залишити без задоволення, а постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 12 липня 2013 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 254 КАС України, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя: Коротких А.Ю.
Судді: Ганечко О.М.
Літвіна Н.М.
.
Головуючий суддя Коротких А. Ю.
Судді: Ганечко О.М.
Літвіна Н. М.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2013 |
Оприлюднено | 01.10.2013 |
Номер документу | 33711813 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Коротких А. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні