Ухвала
від 26.09.2013 по справі б-19/45-10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"26" вересня 2013 р. Справа № Б-19/45-10

вх. № 2781/2-19

Суддя господарського суду Міньковський С.В.

при секретарі судового засідання Лук'янчук О.І.

За участю представників сторін:

пр-к Індустріальної ОДПІ - Супрун В.О., дов. № 1440/9/100-13 від 21.08.13р.

Прокурора м. Харкова - Овчарова А.О.,посв. № 013755 від 06.12.12р.

ліквідатора - не з'явився.

Розглянувши справу

за заявою ТОВ "Українська фінансова компанія-Арієс", м. Харків

до ТОВ "Українська фінансова компанія-Арієс", м. Харків

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Харківської області від 06.08.2013р. був відкладений розгляд звіту ліквідатора, зобов'язано прокурора надати суду результати проведення перевірки законності здійснення банкрутом фінансово - господарської діяльності ТОВ "Українська фінансова компанія-Арієс", пропозиції щодо кандидатури ліквідатора, документи щодо наявності чи відсутності в діях службових осіб боржника ознак фіктивного банкрутства, ліквідатору повний звіт ліквідатора.

Ліквідатор голова ліквідаційної комісії Оджиковський О.А. в судове засідання не з'явився, поважні причини неявки суду не представив.

Представник ДПІ в судовому засіданні надав суду усні пояснення, з яких вбачається, що проведення позапланової виїзної перевірки банкрута ДПІ не було проведено в зв'язку з тим, що ліквідатор Оджиковський О.А. на письмові повідомлення ДПІ, які були направлено поштою на адресу, зазначену в Постанові господарського суду від 13.04.2010р., а саме: м. Харків, вул. Жовтневої революції, б.7-В, кв. 53 не реагує. За адресою місцезнаходження товариства (ліквідаційної комісії), м. Харків,вул. Півнична,4 банкрут теж не знаходиться з причини закінчення та припинення дії договору оренди приміщення №43 від 20.09.2004р. з 01.01.2005р., пропозиції щодо кандидатури ліквідатора ДПІ суду не представило.

Прокурор повідомив суд по те, що перевірка банкрута щодо наявності чи відсутності в діях службових осіб ознак фіктивного банкрутства не проведена з причини відсутності у банкрута фінансових документів та не неможливістю знайти посадових осіб банкрута та голови ліквідаційної комісії.

Розглянувши матеріали справи, наявні у справі документи, вислухавши пояснення прокурора, представника ДПІ суд вважає, що справа про банкрутство ТОВ "Українська фінансова компанія-Арієс" підлягає припиненню в зв'язку з тим, що заява голови ліквідаційної комісії та додані до заяви документи, що отримані у ході проведення ліквідаційних заходів засвідчують те, що головою ліквідаційної комісії Оджиковський О.А. подані недостовірні дані щодо свого фінансового становища, яке містить ознаки фіктивного банкрутства, відсутні докази, які засвідчують недостатності вартості майна товариства для задоволення вимог його кредиторів. ТОВ "Українська фінансова компанія-Арієс" боржника не знаходиться за своїм місцезнаходженням, починаючи з 2009р. Вищевказане засвідчує наступне.

Ухвалою суду від 31.03.2010р. було порушено справу про банкрутство ТОВ "Українська фінансова компанія-Арієс" у порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство) в зв'язку з неоплатністю (400 грн. грошових коштів) ліквідаційної комісії боржника задовольнити вимоги всіх кредиторів. Постановою господарського суду Харківської області від 13.04.2010р. було визнано банкрутом та відкрита ліквідаційна процедура ТОВ "Українська фінансова компанія - Арієс", код 33122520, призначений ліквідатором боржника голова ліквідаційної комісії Оджиковський Олександр Анатольович, що мешкає за адресою: 61125, м. Харків, вул. Жовтневої революції, б.7-В, кв.53.

Згідно з п.1 ст.51 Закону про банкрутство передбачено, що якщо вартості майна боржника-юридичної особи, щодо якого прийняте рішення про ліквідацію недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа (ліквідаційна комісія, ліквідатор) зобов'язаний звернутися з заявою до господарського суду про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи у місячний термін.

Однак, таке звернення ліквідатора з заявою про порушення справи про визнання банкрутом, передбачає передчасне проведення ліквідатором всіх необхідних ліквідаційних заходів, що передбачені в ст. 59, ст.60 ГК України, ст.,ст.105,110 -112 ЦК України. Проте, головою ліквідаційної комісії при подачі заяви про порушення справи про банкрутство не були визнано чи відхилено вимоги кредитора ВАТ «Південдіпрошахт» на суму 8431,07 грн. (наказ господарського суду № 57/218-08 від 09.01.2009р.). Причому, при примусовому виконанні вищевказаного виконавчого документу державним виконавцем було встановлено, що у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, за юридичною адресою ТОВ "Українська фінансова компанія -Арієс" не знаходиться, про що складений акт державного виконавця від 24.04.2009р. (Постанова державного виконавця від 31.07.2009р.) (Том 1 арк. справи 162). Вказане вище засвідчує, що на момент подання заяви про порушення справи про банкрутство голова ліквідаційної комісії Оджиковський О.А. надав недостовірні дані щодо активів боржника та місцезнаходженні товариства.

Згідно із ст. 60 ГК України та ст. 105, ст.111 ЦК України визначено повноваження, обов'язки ліквідаційної комісії та порядок ліквідації (припинення) суб'єкта господарювання. У відповідності до вищевказаних статей ГК та ЦК не передбачає, що після оголошення про припинення товариства в зв'язку з ліквідацією боржник продовжує здійснювати підприємницьку діяльність (господарську діяльність). Навпаки ст.ст. 59-61 Господарського кодексу України та ст.ст.104-112 Цивільного Кодексу України не надають боржнику таке право, оскільки ціль боржника здійснити заходи направлені на його самоліквідацію та задоволення вимог кредиторів за рахунок майна боржника.

Натомість, як встановлено ухвалою господарського суду від 01.03.2011р., подані головою ліквідаційної комісії декларації з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2010р., яка підписана керівником (головою ліквідаційної комісії) Оджиковським О.А., вбачається, що за вказаний період боржник отримав валовий дохід від усіх видів діяльності у розмірі 26 445 477 тис. грн., керівником самостійно нарахований дохід (прибуток), який підлягає оподаткуванню на суму 29 780 грн., з якого нарахований податок на прибуток в сумі 7 445 грн. Вказане вище також підтверджено актом від 18.08.2011р. № 2714/23-212/33122520 ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова «Про результати документальної невиїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Українська фінансова компанія «Арієс» з питань дотриманні податкового законодавства за період з 01.07.2008р. по 11.08.2011р., валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2008 по 11.08.2011р.

Вказане свідчить про те, що після оголошення 21.12.2009р. про припинення господарської діяльності ТОВ "Українська фінансова компанія - Арієс" та призначення голови ліквідаційної комісії та її членів ліквідаційною комісією Оджиковським О.А. безпідставно, без врахування вимог ст.ст. 59-61 ГК та ст.ст.104-112 ЦК на протязі 1 кварталу 2010р. продовжувалось здійснювання підприємницької (господарської) діяльності, в рахунок чого ТОВ "Українська фінансова компанія - Арієс" було отримано дохід від продажу товарів (робіт, послуг) у загальному обсязі 26 млн. 445 тис. 447 грн.

Згідно з ч. 6 ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що власник майна боржника (уповноважена ним особа), керівник боржника, голова ліквідаційної комісії (ліквідатор), які допустили порушенні вимог ч. 1 ст. 51, несуть солідарну відповідальність по незадоволеним вимогам за грошовими зобов'язаннями та зобов'язаннями щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів боржника).

Мета процедур банкрутства є відновлення платоспроможності боржника або його ліквідації, що направлена на задоволення вимог кредиторів. Проте, процедура ліквідації ТОВ "Українська фінансова компанія - Арієс" з моменту її введення судом у 2010р. не створює правові підстави для задоволення вимог кредиторів в зв'язку з чим не може використатися з метою свідомого уникнення ліквідатором від сплати сум податків, зборів (обов'язкових платежів) до державного бюджету України.

У відповідності до ст. 43 ГПК України господарський суд оцінує докази сторін за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Разом з тим, норми ст.40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» не містять перелік підстав припинення провадження у справи про банкрутство в разі, якщо провадження у справі про банкрутство вже було порушено. Однак, на думку суду, перелік підстав припинення провадження у справи про банкрутство не є вичерпним, оскільки в силу ст.4-1 ГПК господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство. Отже у якості підстав для припинення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Українська фінансова компанія - Арієс" можуть застосовуватися норми ст.80 ГПК України.

Відповідно до п.1. ст. 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.

Оскільки ліквідатором ТОВ "Українська фінансова компанія - Арієс" не здійснено всіх належних ліквідаційних заходів, які в сукупності своїй є достатніми та необхідними для проведення ліквідаційної процедури у порядку ст.51 Закону про банкрутство, про що встановлено судом, банкрут відсутній за місцезнаходженням слід зробити висновок, що такий спір не підлягає вирішенню в господарських судах України, і як наслідок справа про банкрутство ТОВ "Українська фінансова компанія - Арієс" підлягає припиненню на підставі п.1 ст.80 ГПК України.

Керуючись ст.ст. 1, 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ", п.1.ст.80 , ст. 86 ГПК України,

УХВАЛИВ:

1. Провадження у справи Б-19/45-10 припинити.

2. Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів, введений Ухвалою господарського суду від 31.03.2010р.

3.Ухвалу направити ліквідатору, Державному органу з питань банкрутства, ДВС, державному реєстратору, прокурору, Індустріальної ОДПІ.

Суддя Міньковський С.В.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення26.09.2013
Оприлюднено02.10.2013
Номер документу33822646
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —б-19/45-10

Ухвала від 06.08.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 24.01.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 16.12.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 25.06.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 16.05.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 08.04.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 01.03.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 18.08.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 05.07.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 02.09.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні