cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
03 жовтня 2013 року Справа № 5008/423/2012 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Головуючого судді:Запорощенка М.Д., суддів:Акулової Н.В., Владимиренко С.В. -доповідач, перевірив касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Офіс-Центр-4" на постановуЛьвівського апеляційного господарського суду від 17.07.2013р. та ухвалугосподарського суду Закарпатської області від 17.06.2013р. за заявою Публічного акціонерного товариства "Готельно-туристичний комплекс "Інтурист-Закарпаття" про розстрочку виконання рішення у справі№5008/423/2012 господарського суду Закарпатської області за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Офіс-Центр-4" доПублічного акціонерного товариства "Готельно-туристичний комплекс "Інтурист-Закарпаття" за участютретьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Товариства з обмеженою відповідальністю "ТВЛ Сервіс" простягнення 11675,39грн., ВСТАНОВИВ:
Подана Товариством з обмеженою відповідальністю "Офіс-Центр-4" касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду Вищим господарським судом України, оскільки вона не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до ч.3 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України, якою встановлено форму і зміст касаційної скарги, касаційна скарга підписується особою, яка подала скаргу або її уповноваженим представником.
Приписами ст.28 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника. Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище. Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації.
Статтею 36 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії.
Належною копією вважається засвідчений уповноваженим органом документ, ідентичний за своїм змістом та формою оригіналу, тобто, документ, вірність якого засвідчено особою або органом, який видав цей документ.
Касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Офіс-центр-4" підписана представником скаржника - Філіновою К.С. Однак, до касаційної скарги не додано довіреності, яка б підтверджувала повноваження представника скаржника. В матеріалах справи наявна лише ксерокопія довіреності, належним чином не завірена, що не може бути відповідним доказом повноважень зазначеної особи на підписання скарги.
Згідно з п.1 ч.1 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо касаційна скарга підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Таким чином, касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Офіс-центр-4" не можна вважати такою, що підписана уповноваженою особою, а тому вона підлягає поверненню відповідно до п.1 ч.1 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України.
У відповідності до ч.4 ст.111 Господарського процесуального кодексу України до скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Згідно з ч.1 ст.111 1 Господарського процесуального кодексу України особа, яка подала касаційну скаргу, надсилає іншій стороні у справі копії касаційної скарги і доданих до неї документів, які у цієї сторони відсутні.
До касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Офіс-центр-4" не додано доказів надіслання копії касаційної скарги третій особі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Товариству з обмеженою відповідальністю "ТВЛ Сервіс".
В Постанові Пленуму Вищого господарського суду України від 24.10.2011р. №11 "Про деякі питання практики застосування розділу XII 1 Господарського процесуального кодексу України", зі змінами і доповненнями, роз'яснено, що треті особи користуються правами і несуть обов'язки сторони у справі (за деякими винятками щодо третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору); прокурор, який бере участь у справі, несе обов'язки і користується правами сторони (статті 26, 27, 29 Господарського процесуального кодексу України). Тому якщо до касаційної скарги не додано доказів надіслання її копії третім особам, прокурору, який бере участь у справі, то така касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом (пункт 3 частини першої статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно ч. 4 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог, користуються процесуальними правами і несуть процесуальні обов'язки сторін, крім права на зміну підстави і предмета позову, збільшення чи зменшення розміру позовних вимог, а також на відмову від позову або визнання позову.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні (сторонам) у справі.
Частиною 4 ст.111 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.
Порядок та розмір справляння судового збору встановлений Законом України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011р., що набрав чинності 01.11.2011р.
Як вбачається з вимог касаційної скарги, заявником оскаржуються постанова Львівського апеляційного господарського суду від 17.07.2013р. та ухвала господарського суду Закарпатської області від 17.06.2013р. у справі №5008/423/2012 про розстрочку виконання рішення суду.
За подання апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду ставки судового збору встановлюються у розмірі 0,5 розміру мінімальної заробітної плати (п.п.8 п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір").
За приписами статті 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2013 рік" мінімальна заробітна плата установлюється у місячному розмірі і станом на 01.01.2013р. становить 1147 грн.
Однак, скаржником до касаційної скарги додано квитанцію №2905.57.1 від 05.08.2013р., що підтверджує сплату судового збору в розмірі 1грн. Тобто судовий збір за подання касаційної скарги на ухвалу та постанову господарських судів попередніх інстанцій сплачено не в повному розмірі.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до статті 110 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили. Суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про повернення касаційної скарги у випадках, якщо вона подана після закінчення строків, установлених цією статтею, і суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, та незалежно від поважності причини пропуску цього строку - у разі, якщо вона подана прокурором, органом державної влади, органом місцевого самоврядування після спливу одного року з моменту набрання оскаржуваним судовим рішенням законної сили.
Оскаржену постанову Львівського апеляційного господарського суду у справі №5008/423/2012 було прийнято 17.07.2013р., тоді як всупереч ст.110 Господарського процесуального кодексу України Товариства з обмеженою відповідальністю "Офіс-Центр-4" звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про відновлення процесуального строку (07.08.2013р., про що свідчить відмітка штампу канцелярії Львівського апеляційного господарського суду на першій сторінці касаційної скарги).
Колегія суддів Вищого господарського суду України звертає увагу на ч.3 ст.105 Господарського процесуального кодексу України, в якій зазначено, що постанова набирає законної сили з дня її прийняття.
Виходячи з вищезазначеного, вбачається, що останнім днем на звернення з касаційною скаргою є 06.08.2013, а скаржник звернувся до господарського суду 07.08.2013, тобто після закінчення строку на касаційне оскарження.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.
Враховуючи вищевикладене, касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Офіс-Центр-4" підлягає поверненню відповідно до п.1, 3, 4, 5 ч.1 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.86, п.1, 3, 4, 5 ч.1 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Офіс-Центр-4" на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 17.07.2013р. та ухвалу господарського суду Закарпатської області від 17.06.2013р. у справі №5008/423/2012 повернути скаржнику.
Головуючий суддя:М. Запорощенко Судді: Н. Акулова С. Владимиренко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2013 |
Оприлюднено | 04.10.2013 |
Номер документу | 33892625 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Владимиренко C.B.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні