ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 жовтня 2013 року,м. Ужгород№ 807/3294/13-а
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Плеханова З.Б.
при секретарі Стенавська А.М.
за участю:
позивача: Берегівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатської області , представник - Кобаль В.І.
відповідача: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "СТМКБ", представник - не з'явився .;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Берегівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатської області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "СТМКБ" про стягнення податкового боргу ,-
в с т а н о в и в :
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 07 жовтня 2013 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови складено 10 жовтня 2013 року.
Берегівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатської області звернулася до суду з адміністративним позовом до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "СТМКБ" про стягнення податкового боргу.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "СТМКБ" є платником податків і зборів, та знаходиться на обліку в Берегівській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатської області . Податковий борг по орендній платі за землю товариства виник з травня 2012 року по липень 2013 року і становить 19011,22 гривень. Підприємством не вжито достатніх заходів, щодо погашення в добровільному порядку заборгованості , що слугує підставою для звернення до суду.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позов з мотивів наведених у позовній заяві.
Відповідач повторно в судове засідання не з'явився з невідомих причин. Про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення ( а. с. 33).
У відповідності до ч.4 ст. 122 КАСУ , особа, яка бере участь у справі , має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
На підставі наведеного, суд приходить до висновку про можливість проведення судового розгляду у відсутності відповідача в порядку ч. 4 ст. 128 КАСУ на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та Довідки № 7626 Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "СТМКБ" зареєстроване Берегівською райдержадміністрацією за адресою Закарпатська область Берегівський район, с. Запсонь, вул. Будівельна, 1, ідентифікаційний код 30764914 ( а. с. 9).
Як встановлено судом , податковий борг по орендній платі за землю виник з травня 2012 року по липень 2013 року, внаслідок самостійного узгодження , шляхом подання до позивача податкової декларації з помісячним розрахунком за 2012-2013 роки. ( а. с. 11-18).
Загальна сума зобов'язань за вказаний період становить 18292,48 грн., також відповідачу було нараховано пеню за несвоєчасну плату у розмірі 718,74 грн. про що свідчить Довідка видана Брегівською ОДПІ від 29.08.2013 року № 411/10/11-00 та облікові картки ( а. с. 4, 20-23).
Відповідно до п. 287.1 ст. 287 ПК України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
В силу п. 286.2 ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
У відповідності до п. 287.3. ст. 287 ПК України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Статтею 54 ПК України передбачено що, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (п.п.14.1.175., п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України).
За п.п.14.1.162. ст. 14 ПК , пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Самостійно визначене платником податків податкове зобов'язання не підлягає оскарженню. Відповідно до п.57.3 ст. 57 ПК України у разі визнання грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1-54.3.6 п.54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. Зазначена сума грошового зобов'язання є узгодженою платником податків.
Оскільки, відповідачем не було сплачено узгоджені суми у встановлені строки та відповідно проводячи упереджуючі заходи щодо погашення податкового боргу, на підставі п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України рекомендованим листом з повідомлення про вручення поштового відправлення направлялась на адресу відповідача податкову вимогу форми "Ю" від 03 березня 2012 року № 74 (а.с.19).Однак дана вимоги залишається не погашеною.
Пунктом 95.1 ст. 95 ПК України визначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Слід також зазначити, що п. 95.3 ст.95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Також, відповідно до п.95.4 ст.95 ПК України державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а саме "Порядком стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу", затвердж. Постановою КМ № 1244 від 29 грудня 2010 року.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними і допустимими доказами, відповідачем не спростовані (заперечення проти позову відповідач суду не надав) та підлягають до задоволення повністю.
Так як позивачем у даній справі є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем юридична особа, то в силу ч.4 ст. 94 КАСУ судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 160-163 КАС України ,-
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов Берегівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатської області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "СТМКБ" про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.
2.Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "СТМКБ" ( Берегівський район, с. Запсонь, вул. Будівельна,1. код 30764914) кошти в сумі 19011,22 ( дев'ятнадцять тисяч одинадцять гривень двадцять дві копійки) гривень з рахунків , які відкриті відповідачем в банках , для погашення податкового боргу на користь держави.
3.Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя З.Б. Плеханова
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2013 |
Оприлюднено | 11.10.2013 |
Номер документу | 34010234 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Плеханова З.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні