Справа № 171/2183/13-ц
2/171/788/13
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
"25" вересня 2013 р. м. Апостолове
Апостолівський районний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого - судді Марченко Н.В.
при секретарі - Мірошник Я.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Апостолове справу за позовом ОСОБА_1 до Володимирівської сільської ради Апостолівського району Дніпропетровської області, ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування за законом, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Володимирівської сільської ради Апостолівського району Дніпропетровської області, ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
В обґрунтування своєї заяви, заявник вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його рідна бабуся- ОСОБА_4. Після її смерті відкрилася спадщина до складу якої увійшла земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва розташована на території Володимирівської сільської ради площею 7,9515 га, кадастровий номер 1220382200-01-043-0027, яка належала померлій на підставі Державного такту про право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва серії ДП № 071460 виданого 28 вересня 2004 року Апостолівським районним відділом земельних ресурсів. Спадкоємцем першої черги є його батько - ОСОБА_3, відповідач по справі. ОСОБА_3 за життя спадкодавці проживав окремо від неї, не переймався її доглядом. Крім того він не був зацікавлений в прийнятті спадщини після смерті ОСОБА_4 тому вчасно у строк не подав до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини. Фактично в останні роки життя спадкодавці позивач проживав разом з нею, але через свій малолітній вік не міг самостійно зареєструвати своє постійне місце проживання разом зі спадкодавицею. Лише після отримання паспорта позивач зареєстрував своє постійне місце проживання в с. Володимирівка, про що свідчить штамп в паспорті. Позивач вважає, що він як малолітня особа, що проживала зі спадкодавцем на час відкриття спадщини та перебував на утриманні спадкодавця прийняв спадщину.
Позивач ОСОБА_1 надав суду заяву відповідно до якої просить задовольнити заявлені вимоги в повному об'ємі та визнати право власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом. Справу просив слухати за його відсутності.
Представник відповідача Володимирівської сільської ради Апостолівського району Дніпропетровської області надав суду заяву відповідно до якої не заперечував проти задоволення позовних вимог та просив слухати справу за його відсутності.
Відповідач - ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, надіслав письмову заяву, в якої прохає слухати справу без його участі, заявлені вимоги заявника визнає у повному обсязі.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява підлягає повному задоволенню.
Вказані обставини підтверджуються наданими суду доказами, а саме:
Згідно свідоцтва про народження від 01.07.1958 року № 121054, встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 народився ОСОБА_3, батьками якого ОСОБА_4 .
Згідно свідоцтва про народження від 12.07.1989 року № 287207, встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 народився ОСОБА_1, батьками якого вказані ОСОБА_3 та ОСОБА_6 .
Згідно Свідоцтв про народження встановлено факт родинних відносин позивача та спадкодавці.
Довідкою про смерть ОСОБА_4 від 22.01.2005 року підтверджується час та місце смерті спадкодавці, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Володимирівка Апостолівського району.
Після смерті ОСОБА_4 відкрилася спадщина до складу якої увійшла земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва розташована на території Володимирівської сільської ради площею 7,9515 га, кадастровий номер 1220382200-01-043-0027, яка належала померлій на підставі Державного такту про право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва серії ДП № 071460 виданого 28 вересня 2004 року Апостолівським районним відділом земельних ресурсів.
ОСОБА_3 відмовився від прийняття спадщини після смерті своєї матері ОСОБА_4, за всіма ознаками спадкування (як за законом так і за заповітом) на користь ОСОБА_1.
Згідно роз'яснення приватного нотаріуса Апостолівського районного нотаріального округу № 843/01-16 від 19.08.2013 встановлено, що видати свідоцтво про право на спадщину після смерті ОСОБА_4 спадкоємцю ОСОБА_1 не можливо, та запропоновано звернутися до суду для вирішення питання стосовно визнання права власності на спадкування за законом.
Відповідно до інформаційних довідок зі Спадкового реєстру, встановлено, що інформація щодо спадкової справи та видачі на їх підставі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_4 - відсутня.
За змістом ст. 1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи та часом її відкриття є день смерті особи.
Згідно ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців), та, згідно ст. 1223, ч. 2 ЦК України, у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у ст. ст. 1261 -1265 ЦК України, згідно ст. 1261 ЦК України.
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Відповідно до статті 1225 ЦК право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом. У порядку спадкування можуть передаватися також право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), право користування чужим майном (сервітут)…..».
Законом, що містить спеціальні норми і регулює відносини у сфері спадкування, є Цивільний кодекс України, який набув чинності 1 січня 2004 року.
Згідно ч. 2, ст. 1241 Цивільного кодексу України, до обов'язкової частки у спадщині зараховується вартість речей звичайної домашньої обстановки та вжитку, вартість заповідального відказу, встановленого на користь особи, яка має право на обов'язкову частку, а також вартість інших речей та майнових прав, які перейшли до неї як до спадкоємця.
Відповідно до ст. 1225 Цивільного кодексу України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкодавців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
П п.2 Пленуму Верховного Суду України "Про судову практику у справах про спадкування" від 30.05.2008 року зазначено, що справи про спадкування розглядаються судами за правилами позовного провадження, якщо особа звертається до суду з вимогою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які можуть вплинути на спадкові права й обов'язки інших осіб та (або) за наявності інших спадкоємців і спору між ними.
Відповідно до п. 1.12. Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі (далі Інструкція) «Складання державного акта на право власності на земельну ділянку або право постійного користування земельною ділянкою при передачі або наданні земельних ділянок громадянам, підприємствам, установам, організаціям та об'єднанням громадян всіх видів проводиться після перенесення в натуру (на місцевість) меж земельної ділянки та закріплення їх довгостроковими межовими знаками встановленого зразка за затвердженим в установленому порядку проектом відведення цієї ділянки.»
Згідно з п. 1.13. Інструкції «Складання державного акта на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою при передачі земельної ділянки, що була раніше надана громадянам, підприємствам, установам, організаціям і об'єднанням громадян всіх видів, у постійне користування або при переоформленні правоустановних документів на ці земельні ділянки, проводиться після відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх довгостроковими межовими знаками встановленого зразка за затвердженою відповідною технічною документацією.»
У частині 4. ст. 174 ЦПК України вказано, що у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Керуючись ст. 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва розташована на території Володимирівської сільської ради площею 7,9515 га, кадастровий номер 1220382200-01-043-0027, яка належала померлій ОСОБА_4 на підставі Державного такту про право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва серії ДП № 071460 виданого 28 вересня 2004 року Апостолівським районним відділом земельних ресурсів.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя:Н. В. Марченко
Суд | Апостолівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2013 |
Оприлюднено | 16.10.2013 |
Номер документу | 34073656 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апостолівський районний суд Дніпропетровської області
Марченко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні