копія
провадження № 2/151/171/13 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.10.2013 року
Чечельницький районний суд Вінницької області
в складі : головуючої судді Гарник М.С.
при секретарі Добровольській М.С.
з участю представника позивача Спесивцева В.В., представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Чечельник цивільну справу за позовом Фермерського господарства "Поділля інввест"( далі ФГ "Поділля інввест") до ОСОБА_3 про звільнення земельної ділянки, -
В С Т А Н О В И В:
02.06.2013 року позивач ФГ "Поділля інввест" звернулося в суд з позовом до відповідача ОСОБА_3 про звільнення земельної ділянки загальною площею 1.611 га, кадастровий номер 0525084800:04:000:0341, яка розташована на території Рогізківської сільської ради Чечельницького району Вінницької області, і яка відповідно до договору аренди землі від 01.10.2008 року здана в оренду відповідачем позивачу.
У судовому засіданні представник позивача Спесивцев В.В. позов підтримав повністю і пояснив, що 01.10.2008 року позивач з відповідачем уклав письмовий договір оренди землі, відповідно до якого відповідач передав в оренду належну йому земельну ділянку розміром 1.611 га строком на 10 років.Вказаний договір зареєстрований у Державному реєєстрі земель 28.01.2010 року за №041006200073. Цей договір судом не визнаний недійсним, офіційно не розірваний сторонами, тобто на даний час є чинним. Оскільки відповідач, він же орендодавець, ОСОБА_3 , фактично сам обробляє земельну ділянку, то представник позивача просить суд зобов"язати ОСОБА_3 звільнити вказану земельну ділянку та стягнути з нього судові витрати.Просить позов задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_2 позов не визнав і пояснив, що з 2009 року і до цього часу ОСОБА_3 обробляє вказану земельну ділянку самостійно, оскільки він є власником земельної ділянки, самостійно сплачує за цю ділянку податки з 2009 року і по теперішній час.
Вказаний договір оренди землі від 01.10.2008 року, на який посилається представник позивача Спесивцев А.В., на думку представника відповідача ОСОБА_2, є фальшивим, оскільки він не підписувався ОСОБА_3, цей договір був надрукований, зареєстрований в односторонньому порядку ФГ "Поділля інввест".Коли про цей договір довідався ОСОБА_3, то він звернувся до бувшого голови ФГ "Поділля інввест" ОСОБА_5 з заявою про звільнення земельної ділянки.Знаючи, що договір фальшивий, ОСОБА_5 офіційно погодився на розірвання цього договору і своїм листом повідомив, що ОСОБА_3 зможе обробляти самостійно земельну ділянку після збору урожаю ФГ "Поділля інввест" та встанолення межових знаків на місцевості, що ОСОБА_3 і зробив і з 2009 року самостійно обробляє земельну ділянку.Представник відповідача ОСОБА_2 просить позов залишити без задоволення.
Вислухавши представників сторін, оцінивши надані ними докази, суд вважає, що позов не підлягає до задоволення по слідуючим підставам.
Як вбачається з показів представників сторін, з державного акту на право власності на земельну ділянку(а.с.5) власником спірної земельної ділянки являється відповідач ОСОБА_3 і це ніким не оспорюється.
Як вбачається з договору оренди землі від 01.10.2008 року відповідач ОСОБА_3 надав ФГ "Поділля інввест" в оренду земельну ділянку розміром 1.6111 га, що розташована на території Рогізківської сільської ради, строком на 10 років.
Як вбачається з листа голови фермерського господарства "Поділля інввест" від 27.10.2009 року фермерське господарство погодилось на розірвання цього договору і погодилося, що ОСОБА_3 може приступити до обробітку своєї земельної ділянки після встановлення межових знаків на місцевості.
Відповідно до ст.15 Закону України "Про оренду землі" невід"ємною частиною договору оренди землі, крім іншого, є акт визначення меж земельної ділянки в натурі(на місцевості).
Відповідно до ст.125 Земельного Кодексу України ( в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин), приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж в натурі (на місцевості), одержання документів, що посвідчує право на неї та державної реєстрації, забороняється.
З акту визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) вбачається, що 09.04.2010 року приватним підприємством "Гарантземпроект" було проведено визначення меж земельної ділянки в натурі ( на місцевості) власнику державного акта громадянину ОСОБА_3
Отже, судом встановлено, що позивач використовував орендовану земельну ділянку з порушенням вимог Земельного Кодексу України, а саме без визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), про що свідчить відсутність такого акту в додатку до договору оренди.
Наявність акту визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) без дати між власником земельної ділянки і землекористувачем не може бути прийнято судом до уваги, оскільки дії по визначенню меж земельної ділянки в натурі ( на місцевості) повинно здійснюватись землевпорядною організацією при наявності ліцензії на даний вид діяльності.
Як вбачається з показів представників сторін, і це ніким не оспорюється, відповідач ОСОБА_3 з 2009 року самостійно обробляє цю земельну ділянку, сплачує за нею податки.
Суд вважає, що позивач не надав суду докази, які б свідчили, що відповідач більше як три роки самовільно користується земельною ділянкою, яку ніби-то передав в оренду позивачу. Керуючись ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
позов фермерського господарства "Поділля інввест" до ОСОБА_3 про звільнення земельної ділянки залишити без задоволення.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя : підпис
Вірно : Суддя М.С.Гарник
Суд | Чечельницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2013 |
Оприлюднено | 04.12.2013 |
Номер документу | 34081756 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чечельницький районний суд Вінницької області
Моцний В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні